Gelişmem durma seviyesinde

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 123adney tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Size şöyle söyliyim ben iyi beslenemiyorum dediğniz gibi öğrenciyim.Ailemle yaşıyorum ne varsa onu yiyorum.Ve bu split antrenmanlarında çok yorgun oluyorum.Yani eve geldiğimde direk yatağa atasım geliyor kendimi sabah kalkıyorum çalıştığım yerler acayip sızlıyor böyle günlerimin berbat geçtiği oluyor.Aynaya bakıyorum tamam fark var ama beklediğim gibi değil yani terimin karşılığını alamıyorum.Yinede yeterince iyi beslenmeye öğün atlamamaya çalışıyorum ama yeterli gelmiyor.Bende supplemente yönelmeyi düşünmüştüm hatta 5. ayıma giricem.Girerken supplement düşündüm ama bir yanımda istemiyodu doğal gelişmek istiyorum.İnşallah faydalı olur bu program.Bu arada bir örnek buldum.Bu arkadaş 5 yıldır yapıyormuş full body.Ve vücut süper.2. gün programında squat yerine legg press yapmayı düşündüm şimdi sizce nasıl olur ? yoksa 2 squat devam mı etmeliyim.Sadece çeşitlilik olsun kas şaşırsın açısından söylüyorum.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Videoyu ilk defa görmekle beraber benim atladigim bir noktaya değinmiş oldugundan hos oldu . Full _body videoda da söylendiği gibi muazzam bir kalori yakma aracidir hele ki super setlerle giant setlerle süslendiğinde tadından yenmez . Split programlar için 5 öğünün altina düşmemek gerektiğine inanıyorum çoğu kişi için cünkü toparlanma süreci cok uzun olabiliyor senin de değindiğin gibi . Split yaptığım dönemlerde pazartesi calıstıgım göğüs cuma günü dahi ağrıyor oluyordu ama gelişim cok cok düşük seviyelerdeydi . Simdi ise 1er gün arayla calisiyorum ve gelişim gercekten istediğim seviye de nazar değmesin . Supplementlerin içinde gerçekten neler olduğunu bilmiyoruz belki zararsiz belki zararli bunu tam anlamıyla bilemeyiz ancak dısarı yedigimiz her şey zaten katkı maddesi içeriyorken bir de üstüne supplementleri eklemek mantikli gelmiyor bana ama illa alacağim diyorsan Bcaa veya wheyden şaşma derim creatine ve bağırsaklardaki etkisi tam olarak kanıtlanamamıs olan glutamine hele ki antrenman öncesi ekstra enerji veriyor denilen NOX ürünlerine sakin ola bulaşma . Böbrekler karacğiere benzemez kendini tamir etme özelliği yoktur ve vereceğin her zarar kalici olacaktir o yüzden 3-5 kilo fazla kaldirmak için Creatine verilen paralari anlayamadim anlayamıyorum . Evet leg press güzel olabilir Squat - Leg Press - Squat şeklinde gidebilrisin örneğin

sthammer ve SnycnYcl bunu beğendi.
  3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Aynen öyle çok katılıyorum.Giant set hakkında bilgim yok bi araştırıyım onu.Ama kalori yakmak kilo kaybı demek galiba ? Benim kilo almam gerekiyor.1.70 boyundayım ve 62 kiloyum biraz zayıfım yani.Onun için bulaşmalı mıyım giant ve super set olayına ? Şuanda pek sıcak bakmıyorum supplement olayına ama bilgi için teşekkürler sonuçta tek bana bilgi vermiyorsunuz şuan bu konuyu okuyan bu yazıları okuyan bir çok kişide nox kullanıyorsa gidip araştırıcaktır elbet.Herkese yararlı oluyor.Arkadaştanda özür dileriz konusunu dağıttık ama onun içinde baya faydalı bilgiler olduğu için onada yararlı olacağına inanıyorum elbet.Programımı tekrar ayarlarım her şey için teşekkürler can atıyorum haftaya antrenman yapmak için faydalı olucağınıda düşünüyorum inanıyorum.Sonuçları size bildireceğim.İzlenimlerimi :)

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Giant sent - super set daha çok definisyon döneminde kilo vermek amacli kullanılabilir bu nedenle hiç bulasmadan düz set anlayişi ile gidersen cok daha iyi olacaktir . 45 -60 saniyenin altina da düşmez isen ters giden bir şey olmayacaktir . Nox kullanan kişiler işte bunu okusalar bile gidip araştırmayacaklardir ne yazikki olmayacaktir ama olsun belki de birilerine yardım edebilmişizdir . Hayırlısı diyelim hayırlısı olsun umarim istediğin verimi alacaksin : ) Bir de kilo alman için mükemmel bir öneride bulunayım . Günde en az 2 Orta büyüklükte muz = tanesi 110 Kalori , 100 Gram Kaşar peyniri = 370 Kalori , 100 Gr Yulaf = 300 Kalori civariydi yanlis hatirlamiyorsam , Yine 50 Gr fındık veya fıstık ezmesi = 330 a yakın kalori . Bunlari gün içine bölebilirsen gercekten kilo aldıgını göreceksin . Kilo alıp vermek tamamen kalori hesabiyla iliglidir internete Caloric Surplus Shakes yazarak cok basarili formuller görebilirsin bu formüller iddia ediyorum her türlü kilo aldirici üründen kat kat faydali ve doğaldir

sthammer bunu beğendi.
  5. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Valla ilaç gibi geldiniz bugün çok teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım inanıyorum ki faydalı olucaktır ama bence kesinlikle uzun bir yazı yazmalısınız.Herkes size şaşırsada garipsesede bu programları bence bir kaç kişiye emin olun yardımınız dokunucaktır.Bilginiz çok yüksek bu konularda kesinlikle yazmanız lazım :)

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Her şey Alt Göğüs eksiğimin sebeplerini araştırmakla başlamıştı ve nereden nereye getirdi bu sorun beni : ) O kadar cok şey araştırdım ki genellikle de Türkce kaynaklar sınırlı oldugundan yabancı forumlarda cok zaman geçirdim ingilizcem bile farkinda olmadan gelişti o yüzden araştırmak gercekten cok cok önemlli ama insanın da içinden gelmesi lazim yoksa hiçbir işe yaramıyor ne yazikki . Konuyu okuyacak arkadaşlar için etkili bir benzetme yapayim belki başarili olabilirim . Split programlar günlük hayatta karsılaştıgımız son derece bakimli güzel giyinimli çekici ve hos kadınlar ama içi bos kadınlar gibidir . Dısarıdan baktıgınızda her şey mükemmeldir kusursuz gözükür , onunla birlikte oldugunuzda da mükemmel bir PUMP hissi verir lakin size ne güven verebilir ne sevgi verebilir ne de sadakat duygusunu yaşatabilir . OysaFull Body tamamen farklidir , ilk bakista çok etkilemez basit ve sıradan gelir cogumuz kezban deriz onun için ezik deriz , ancak tanımaya basladikça size PUMP hissini tattıramasa da gerçek sevgiyi , güveni , sadakati , duygusal yoğunluğu verebilen tek şey oldugunu anlarsınzı işte böyle bir şey full body

İNFRAMEN, YAMAHA-R1, K'' ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. sthammer

sthammer Guest

StormBlast a destek :) Upper-lower full body kardesligi
    Yalniz betimlemeler super, okurken keyif aldim..

doxux ve SnycnYcl bunu beğendi.
  8. 123adney

123adney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hocam önceki mesajlarımda vermiştim bir program.onu yapmaya başladım.bütün hareketleri yaptım arkasından smith machine de üst göğüs girdim 3 set.arkasından da 2 set ez bar curl girdim ve bitirdim. yalnız bir sorum var full body bende ki kol hasretini ne derece bitirebilir :) böyle ufak ufak hareketler eklesek olur mu ? omuza ve kola 1 hareket eklesem falan ? ters tutuş barbell row iyi olabilir. omuzda da yana açış

9. 123adney

123adney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hocam full body workout hacim için iyi bir program mıdır ?

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Full body hem hacim, hem güç için senin seviyende iyidir. Bu başlığın sabitlenmesi lazım aslında ya da bu konuda sabit bir başlık yapılması lazım. Zamanında göğüs biceps, sırt-triceps girerek kaybettiğim vaktin haddi hesabı yok.

123adney ve sthammer bunu beğendi.
  11. sthammer

sthammer Guest

Dun gece StormBlast a mesaj attim bu konu hakkinda online olmadigindan gormedi henuz Bodybuilding.com - What Is The Best Full-Body Workout For Muscle Gain? zaten linkte program iskeleti mevcut, geriye biraz detay bilgi vermek kaliyor ki, bu is icin ingilizcesi yeterli olan birileri gerekli, sen ve StormBlast bu isle ilgilenirse iyi olur bence..

12. 123adney

123adney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben 8 aydır çalışıyorum ama hacim olarak çok bir şey kazanamadım. gelişme oldu mu derseniz oldu ama yeterli seviyede değil. özellikle kollarım ve omuzlarım. ben daha çok hacim kazandırmasını istiyorum.

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Olabilir aslında ama ingilizce okuyabilmekle çeviri yapmak farklı şeyler, yanlışlık yapmaktan çekinirim. Hem de forumda benden çok daha bilgili, profesyonel seviyede sporcular varken görüşlerimi kısa kısa anlatmak harici topa girmek istemem.

14. sthammer

sthammer Guest

Sorun olacagini sanmiyorum, sonucta seni elistirecek bilimsel bir kurul yok bu konuda ve mukemmel olmasi sart degil, bence ekip calismasi daha iyi olur tabi.. Yine de hicbir sey yapilmamasindan iyidir diye dusunuyorum.. StormBlast da fikirlerini beyan ederse iyi olur bu konuda..

15. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
  16. 123adney

123adney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Programımın son hali hocam @StormBlast . Biraz daha kol ve omuz için. hareketler ekledim aşırı olmaması için.
    PAZARTESİ

SQUAT:3 x 15-6
    BENCH PRESS: 3 x 10-6
    LAT PULL DOWN: 3 x 12-6
    FRONT DUMBBELL RAİSE ( ÖN OMUZ) : 3 x 12 -8
    UPRİGHT ROW: 2x 10-6
    LATERAL RAİSE : 3 x 15-8
    DEADLİFTS: 2x 10-6
    İPLE KOL : 3 x 12-8
    SKULL CRUSHER: 2x 10-6
    BARBELL CURL: 2 x 12-6
    ABS : 2 x 25-20

ÇARŞAMBA

SQUAT: 3 x 15-6
    LEG CURL: 3 x 15-8
    İNCLİNE BENCH PRESS: 3 x 10-6
    T BAR ROW(SIRT): 3 x 12-6
    SEATED BARBELL PRESS: 3 x 10-6
    Z BAR BİCEP CURL: 3 x 12-8
    SEATED CALF RAİSE: 2 x 20-10
    V BAR PUSH DOWN(ARKA KOL): 2 x 12-6
    CONCENTRATİON CURL: 2x 12-6
    REAR LATERAL RAİSE(ARKA): 3 x 15-8
    ABS: 2 x 25-20

CUMA

SQUAT: 3 x 15-6
    LEG CURL: 3 x 15-8
    BARBELL ROW: 3x 10-6
    FRONT DUMBBELL RAİSE ( ÖN OMUZ) : 3 x 12 -8
    ROMANİAN DEADLİFTS: 2 x 10-6
    BARBELL CURL: 3 x 12-6
    İNCLİNE DUMBELL PRESS: 3 x 10-6
    SİDE LATERAL(İP): 3 x 15-8
    CLOSE GRİP BENCH PRESS: 3 x 10-6
    HAMMER CURL: 2 x 12-6
    ABS: 2 x 25-20

17. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Dün online olamadigimdan simdi görebildim programi . Pazartesi de 3 omuz 2 triceps izole hareketi var ki bu programi amacından saptırmaya yetecektir . Herhangi bir dumbbell press bunların hepsinden yararlı olacaktir ve aynı şekilde sadece tek bir triiceps hareketi de yeterli olacaktir . Programa güvenmediğin kollara hareket eklemeden cok belli ama sabretmen lazim . Barbell Row gibi bir hareket barbell curl-conc curlden kat ve kat başarılıdır söz konusu biceps oldugunda . BU kadar izole hareketi kaldırabilmen için beslenmenin cok üst seviye olmasi lazim ve ben kesinlikle ekstradan izole hareket yapılmaması gerektiğini düşünüyorum ama su an gelişime çok aç olduğundan dolayi en azından bir süre bunu uygulayabilirsin . İlle de kola ve omuza 1 er hareket daha ekleyeyim diyorsan bu omuz da Side lateral olsun kol da da hammer - v bar pushdown olsun ve sadece CUMA günü için ekle bunları . SnycnYcl ' nin hazirlamış olduğu program gercekten cok başarili bence o programi takip etmen cok daha yararli olacaktir

18. 123adney

123adney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    farkedememişim hemde arka arkaya gelmiş omuz hareketleri. çok sağolun. upright row ' u kaldırıyorum. 2 triceps hareketi yazmışsınız, galiba iple kol yazdığım hareketi arka kol zannettiniz. iple kol biceps hareketi. adını bilmediğim için aklımda kalsın diye yazdım.gerek yok diyorsanız çıkarabilirim ama söylediğim gibi kollarım gerçekten zayıf. skull crusher da çok iyi verim alıyorum gerek yanma gerek rahatlığı açısından. v bar pushdown 'ı başladığımdan beri yaptığım için skull crusher ekledim.

19. YAMAHA-R1

YAMAHA-R1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Istanbul
    Bende StormBlast ın Full Body grubuna katılıyorum :)
    Şaka bir yana Bu başlıkta yazdıklarının hepsini dikkatle okudum. Özverili Bilgi paylaşımın için teşekkür ederim.
    Senden ev kullanıcıları için diyeyim :) Dumbell ile yapılabilecek, yukarıda yazdığın ilkeler doğrultusunda bir program rica ediyorum. Bu başlığı takip eden ev kullanıcıları için faydalı olacağını düşünüyorum. İzole hareketler çıktığında Dumbell ile neler yapılabilir ? eğer vaktin olursa 1 haftalık vcudu bölerek bir program yazarsan seviniriz. (3x8 üzerinden)ve işi biraz daha mekaniğe alacak olursak, sırtımıza ağırlık koyup yaptığımız şınav bench in yerini tutarmı, daha etkili olurmu?
    Bar yerine dumbellar ile literatürde olmayan lakin sana mantıklı gelebilecek hareketleride paylaşabilirsin.
    Tekrar teşekkürler..

20. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Başlığın tamamına yakınını okudum sayılır. Bu konu önemli, destek görmesi gerek. Üzerinde durulursa bizlere yeni bir bakış açısı kazandırabilir.

Ancak stormblast, ben yukarıda verdiğin kilo-set ilişkisini anlayamıyorum. Son set 225 lbs ile 5 tekrar çıkaran biri ilk set 135 lbs ile 5 tekrar yapmış, keza 2. set de yine 3. den daha düşük bir kiloyla.. O zaman 1. ve 2. setlerin verimli geçtiğini nasıl düşünebiliriz? Sonuna kadar gidilmemiş (failureyi geçmeden sonuna kadar gitmek..), yarıda bırakılmış setler olur bunlar.

Bir de split için acımasız eleştiriler var sanki. Yeniliğe açığım ancak objektif baktığımda splitlerin işe yaramadığına inanmak, hem kendi hem başkalarının üzerindeki olumlu etkisini görmezlikten gelmek olur. Ancak tüm vücut çalışmasını deneyeceğim.

Bunun yanında hangi seviyeye kadar tüm vücut çalışılmalı? Müsabık olmayan, yeni başlayan ya da orta seviye? 45 cm koları olan, 140-150 kg bench yapan biri de yine tüm vücut mu çalışmalıdır? Sadece müsabık sporcu seviyesindekiler mi split çalışmalı?

123adney bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş