Günlük 210 Gram Protein Almak. Ama Nasıl?Hangi Besinler ile?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve GyMania tarafından 3 Aralık 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sütün büyüme hormonu üzerinde olumsuz etki yaptığı gözlenen bir araştırma yokmuş evet. Süt şekeri olayını biraz açarsan sevinirim.

2. conanthebarbarian

conanthebarbarian Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    GyMania işi ucuza getirmek istiyosan kırmızı etle ton balığını çıkaracaksın yada bir öğün kırmızı koy daha iyi. Yumurtanın beyazında 2 sarısında 4 gr. protein bulunur benim bildiğim 3 yumurta tam 18 gr. 9 tanede yumurta beyazı tavsiye derim kolestrol sorunun yoksa. Yumurta sarısında bissürü şey var önemli. Yumurta beyazını biraz azaltıp sütle cornflakes öneririm ülker kellogs 500 gr 2 ytl vitamin mineral bol. Yumurtayaı ekmeksiz yer karb ı mısır gevreğiyle karşılamış olursun. Bu kahvaltı Bir çok vitamin mineralin belli miktarda vücduna girmesini sağlar.

Yemek hazırlamaktan yorulmuyomusun? Tandem den whey getirt bi öğünü ordan al. Ben şahsen kırmızı eti wheyle değiştirmeni tavsiye derim daha hesaplı olur. Tavuk ağırlıklı beslen. 2 3 litre su içyordun hatırladığım kadarıyla çok ideal ama bu spor yapmayan normal insanlar için. senin için en iyisi 5 litre içmek.

Antreman sonrası caseinli şeyler alıyormuşsun, yavaş yavaş sindirip vücuda işkence yapmak için mi :( antremandan sonra 300 ml meyve suyu biraz whey sonra tavuk pilav öneririm. şimdilik aklıma gelenler bunlar

Dark istersen ye ama yemezsen senin için daha iyi olur makarna pilav seni doyurmuyomu psikolojik olmalı bu ekmek işi

3. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    yağ oranı çok yüksek(%30-40) ve bu yüzden (yanlış beslenme vs vs vs gibi nedenlerden ötürü de) insülin hassasiyeti ve insülin direnci bozulmuş kişilerde, yatmadan evvel içilen sütteki şeker, normalin üzerinde insülin hormonu salgılanmasına neden olabiliyor...bu durum da, uyku esnasında salgılanacak büyüme hormonu üzerinde baskı oluşturarak normalden az büyüme hormunu salgılanmasına sebep olabiliyor...

4. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Şu sıralar 1 YTL'ye 1 kg hamsi alabilirsiniz. En ucuz en güzel protein. :)

5. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ben vucudun protein sentezleme kapasitesinin kişinin kilosu ile alakalı olabileceğini düşünüyorum. Hesap yaparkende kilo başına 0.4 gram protein baz alınabilir. Örneğin;

70 kg. ağırlığında bir sporcu 28 gram protein işleyebilecek metabolizmaya,
    90 kg. ağırlığında bir sporcu 36 gram protein işleyebilecek metabolizmaya,
    100 kg. kg. ağırlığında bir sporcu 40 gram protein işleyebilecek metabolizmaya,

sahip "olabilir". Dolayısıyla genelleme yaparak 20-30 gram protein sentezlemeyi herkes için baz almamak gerekir diye düşünüyorum.

6. spormen

spormen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest çok serbest
    Yer:
    antalya
    arkadaşlar bende öğrendiğim kadarı ile insan vücudu günlük 30 40 gr proteinmi sentezleyebiliyor bu olay gerçekmi gerçek ise fazla alına proteinler bir işe yaramaz yani eyer kür yapılmıyorsa demek olurki proteinin fazlası yağ oluyor bu konu hakında araştırma yapmak lazım gerçekten

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    protein emiliminde kilo başına 0.4 gram proteinin baz alınacagını neye göre söylüyorsun gymania?
    tamamen kendi tahminin mi yoksa böyle bir bilimsel veri mi var?
    cunku bana kalırsa protein emiliminde kilodan önce metabolizma hızı ve kas kütlesi öncelik taşımakta..

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    protein sentezi..

bence vucudumuz bunu kendisi mükemmel bi şekilde ayarlıyordur ve kişinin vucut ağırlığı ve fiziksel etkinliğini de göz önünde tutuyordur. spor yapan bi kişinin protein sentezlemesi spor yapmayanlara oranla daha yüksektir. egzersiz sırasında kas harabiyeti oluştuğundan vucut eğer siz protein alıyorsanız aldığınız proteinleri maksimum düzeyde sentezleme yoluna gidiyordur,... vucudumuz mükemmel bi makina bence kendisi ,dışardan fazla müdehale edilmeden, bir çok şeyi düzenleme yeteneğine sahip....

salvador82 bunu beğendi.
  9. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    bu program ful proteın amaclı yapılmıs ama kasınınızın sıskın olmasını mı ıstıyorsunuz sekıllımı damarlımı bu konuyu hıc onemsemıyorsunuz.Vitaminlerinde etkisi vardir gunluk 110 gr proteın dıyet ıcın ıdealdır fazla alırsanız ronnıe gıbı sısersınız

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sen gercekten boyle sanıyorsan, daha onunde ogrenmen gereken bır suru konu var.. Temel konulardan okumaya basla bence.. ;)

11. Sheitan

Sheitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 65 kiloyum boyum 1.75 bu kilo almak için programı uygulasam sağlığım açısından zararı olurmu ???

12. MaMBa

MaMBa Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    BB'ye yeni başlamış olanlar için (8 ay ve altı) yazıyorum (Gerçi benimde çok olmadı 11 ay oldu:D ) Günde 240gr protein alırsanız aha da şöyle olursunuz:

https://www.google.com.tr/imgres?q=bodybuilding&num=10&um=1&hl=tr&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbnid=f2NDabOEc939UM:&imgrefurl=http://www.thepumpingstation.com/10_bodybuilding_tips_to_build_mass.html&docid=xDGUjQSEyFmdYM&imgurl=http://www.thepumpingstation.com/Bodybuilding1.jpg&w=400&h=425&ei=oM66TsqfG4P00gHBwKHfCQ&zoom=1&iact=rc&dur=619&sig=102378251040758707917&sqi=2&page=1&tbnh=130&tbnw=129&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=54&ty=22
    Ama doğru düzgün günde 100-120gr protein alırsanız (ben 75kg'yum) böyle olursunuz:

https://www.google.com.tr/imgres?q=kasl%C4%B1+v%C3%BCcut&hl=tr&sa=X&biw=1024&bih=677&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=HZAkjthDqrtK5M:&imgrefurl=http://www.resimsevdasi.com/r-kasli--vucut-resimler-411-kasli-vucut-resimler-14076.htm&docid=Wd70ANk49COBxM&imgurl=http://www.resimsevdasi.com/data/media/411/68821.gif.jpg&w=288&h=361&ei=iM26TtfqFsrS4QTKw9yPCA&zoom=1&iact=hc&vpx=266&vpy=319&dur=1457&hovh=251&hovw=200&tx=91&ty=125&sig=102378251040758707917&page=1&tbnh=165&tbnw=125&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:6,s:0

Amacınız aşırı güçlü ve kaslı olmaksa veya yarışmalara katılcaksanız 200-250gr protein alın. Ama estetik bir vücut istiyorsanız protein tozu vs dokunmayın ve 120gr kadar protein alın düzenli ve azimli çalışmayla yeterli olacaktır.

Benim önerdiğim beslenme programı (Toplamda kaç gr protein alıyorum bu programla bilmiyorum):

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=433243&postcount=653

Yardım edebildiysem sevindim...

Son düzenleme: 9 Kasım 2011
  13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Vay beee arkadaş başlığı açtığında etin kilosu 15 liraymış... Ey gidi yıllar :D

Vallahi zengin sporu bu Vg yalan yok :D
    Ben mesela sigarayı bıraktımda öyle para yetiştiriyorum yani yoksa mümkün değil ;)

jackmaldow ve R10 bunu beğendi.
  14. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    15 tl :D
    suan ne kadar 30 mu ?

yumurta bile 35 kr oldu.

15. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    vay arkadaş şimdi ki fiyatlara bak

16. la soledad

la soledad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman 10 yumurta 1.5 tl ymiş şimdi en azından 4 tl eti söylemiyorum bile :)

17. zet34

zet34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    30 yumurta geçen hafta 8 liraydı bu hafta 6 lira :D

18. AtabeyEr

AtabeyEr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: