günde 5 yumurta zararlı mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    oklahoma yazmış yukarda işte, şimdi aynısını yazmaya gerek yok..

basit şeker alımı (belli miktarda) antremandan hemen sonraki kritik zamanlarda recover sağlamak için gerekli. çünkü çok hızlı kana karışıyor. Çabucak iyileşme ve toparlanma tüm sporcuların dileğidir.

metformin hücrelerin insüline karşı olan duyarlılk süresini artırır. dolayısıyla kapı çok daha uzun süre açık kalır. çok basit bir anlatımla, arka koltuğa 4 değil altı kişi sıkışır. dolayısıyla hem hücreler şişer hemde karaciğere geri dönen besin miktarı azalır. kan şekeride düşer, insülin üretimi fazla olmaz. dolayısla yağlanma da az olur. ama dediğim gibi aşırıya kaçmadan

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Yeni araştırmalar basit şeker alımının zorunluğu olmadığını ispatladı. Basit şeker almak zorunda değilsiniz. Daha öncede yazdım bunu araştırmasıyla beraber. 1900 yıllarda kabul görmüş şeyleri hala birçok sporcu yapmaya devam ediyor. Devamlı beslenme konusunda araştırma yapılıp yeni bilgiler elde ediliyor. Bu kadar kesin konuşmanızı anlayamıyorum. Oklahoma nın yazdığı doğru mu ki onu örnek gösterip baştan yazmayayım diyorsun. Biraz daha araştırma yapıp ona göre paylaşım yapın...

Alan Aragon'un bb.com da sabit başlığı..

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=272067&highlight=pre+pwo+nutrition+alan+aragon

Eğer atlet değilseniz ve ya glikojen depolarını boşaltmak için günde 2 antreman yapıyorsanız ve antremandan önce karb,protein ağırlıklı yemek yiyorsanız. Karbonhidratın çeşidi ve ya glisemik indeksinin bir önemi yoktur. Bu yüzden basit karbonhidrat zorunlu değildir.

Ayrıca tip 2 diabetlere verilen metformini kullanman ayrı bir ilginç.

3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    metmorfin konusunu bende araştırsam iyi olur. açıkçası boyle şeyleri sevmiyorum ben. yani hormonlarımı besinlerle etkilemeyi tercih ederim. kürler , ilaç takviyeleri bana gore deil.

sayın achilles yorumlarınızı çok beğendim. bal çalma kısmıda cok güzel :D tamamı ile ilk çağlardakine yakın bir beslenme tarzı ve sadece doğada bulunan ve oradan gelenleri kabul eden bir beslenme anlayışı. dolayısıyla çok sağlıklı bir beslenme ortaya çıkıyor. ben sadece doktorun yorumlarını okuyup paylaşmak istedim. ayrıca bu diyeti yaz aylarına doğru kullandığımı daha onceki yazılardada belirtmiştim. çok iyi bir yağ yakma sağlıyor gerçektende. ma bu diyeti uygularken herzamanki idmanları çıkardığımı da soyleyemem. belkide psikolojiktir. sonuçta belirttiğim gibi yaşam tarzı bu. bu şekilde yaşamanızı anlıyorum ve saygıyla karşılıyorum. onun dışında basit karb olayı tamamen insülini ve hipofizi tetiklemek amacını güdüyor. bunun dışında zaten uzak durmalıyız kabul ediyorum. komplekslerde ant. şiddetine gore ayarlanmalıdır. fazlasıda zaten kilo ve yağ yapacaktır buda doğru. aslında olay tamaıyle bulk donemde yarı ketojen bir diyet takip etmekten başka bişi deil diyebilirim. yani bende idman dışı gunlerimde kompleks yada basit karb alımını kısıtlıyorum , çok az alıyorum. neden? çünkü ihtiyacım yok. ama ant varsa bana bir yakıt olabilmesi adına yine normal miktarlarda alıyorum. anormale kaçmadan !! yani ihtiyaçlar doğrultusunda yediğimiz ve içtiklerimizi ayarlamaktan başka birşey deil. iyi çalışmalar saygılarımla ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:35 ----------

yukarıda yanlış bir yazı kullanmışım düzeltmek isterim. '' yani bende idman dışı gunlerimde kompleks yada basit karb alımını kısıtlıyorum , çok az alıyorum''

basit karb alımı idman dışı gunlerde soz konusu deildir. sadece idman sonrası az miktarda almak gerekir. bazı arklarımız bir kutu meyva suyunu kafaya dikip idman sonrası gereğini yaptıklarını zannediyorlar buda yanlış. yarım bardak kadardır gerekli olanki. tahmşinen buda 40-50gr. edecektir. ondan sonrası zaten normal beslenme.

hatayı düzelttim umarım saygılarımla.

4. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    metformin sonuçta bir ilaç ve evet diabetlere verilir çünkü normal bir insanın ihtiyacı yoktur. ama alırsada bi zararı yoktur çünkü insülin salınımına karışmaz. bazı sporcular işi abartıp dışarıdan insülin enjekte ediyorlar. sırf yağlanma olmasın ve kan şekeri düşsün diye. işte bu tehlikeli, çünkü aynı steroit alımında olduğu gibi vücut bu sefer de kendi insülin üretimini durdurmaya başlar
    hücreler bir süre sonra insüline karşı olan duyarlılıklarını kaybeder ve tamam derler yerimiz kalmadı. met burda devreye girer ve "sıkşın beyler biraz daha yer var" der. o zaman kanda ne varsa hücreye iyice dolar. kandaki mevcut şeker emildiği için kan şekeide düşer. eğer fazla alınırsa bayılma olur şeker düştüğü için. özellikle gece yatmadan asla yüksek doz alınmması gerekir, uykuda götürür adamı farkına varmazssın

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Anladım çokopirens . Peki sence doz aşımında küt diye adamı uykuda bile götürebilecek bir ilacı almak yerine kan şekerini insülin hassasiyetini zaten hep sabit tutmayı başarabilen keto diyetini yapsak daha mantıklı olmaz mı ? Tabii herkesin kişisel görüşüdür saygı duyarım.

6. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende, sonuçta kişisel kararlar bunlar. ben zayıflamak istemediğimden ketojen diyete girmiyorum...

ama yazdıklarından yeni bişeylerde öğrendim, eywallah

Achilles1980 bunu beğendi.
  7. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Ketojen diyetteki günlük yağ ihtiyacını ne gibi besinlerden karşılayabiliriz ?
    Ayçiçek yağı, margarin gibi kalitesiz yağlar kullanılmaz heralde ?

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ketojen diyette bilerek yağ yiyecem diye bir olay yoktur. yağ kendiliğinden gelmelidir. ornek olarak tam yağlı süt içmek , yumurtaları tam tüketmek , kuruyemişlerden yemek (yuksek yağ içerirler dengelki alınmalı) gibi. yani yağ ihtiyacını karsılamak için patates kızartması yemeniza gerek yok. bunun gibi doğadan gelenlerle beslenmelisiniz. ambalajdan uzak durmalısınız. o zaman da aynı bir leopar gibi butun gun ağaç tepesinde dinlenmeli sadece av yapmak için( antrenman yani :D) ağaçtan inmelisiniz. işte yoğun ant.ları ve yorgu iş hayatı bence buna izin vermiyopr. sadece kısa donem olarak yaz zylarına yakın zamanlarda ben uygulamaktAYIM. baska bir olayda karb.ları diyetten cıkarın mesajları. bence bunada hayır. yağ alımını kısıtlamamak yerine meyvelerden sebzelerden baklagillerden gelen karbları tabiiki alıcaz. bu uygulamada yağ yakımı olmuyorsa yağ alımını azaltabilir ve karb alımınıda ona gore düsürebiliriz. her bünyea aynı hızda yağ yakmıyor. yada her bünye o diyete adapte olamayabilir. deneyip yaşamak lazım. sayilarimla ...

doqukaaN bunu beğendi.
  9. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Leopar misali yapacaksak, cepte bol para ve 24 saat boş vaktin olması gerekiyor :)

Coyote bunu beğendi.
  10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    leopar işin espriside :D gerçektende efora gelmiyor o diyet. denedim ve yaşadım. saygilarimla ...

11. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    günde 100 yumurta yesek ne olur?

12. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ben size birşey deyimmi fabrikasyon hiçbirşeye rağbet etmeyin adam sağlıklı olsada olmasada koyuyor içine sağlık bakanlığı tarım köy işleride para kazanıyor bunlar durursa devletde kazanamaz o yüzden paranız varsa şahsen param olsa yemin ediyorum 1 kuzu yerim 1 günde o derece iştahım var fakat 10-15 yumurta balık et tavuk felan yesemde karb yiyorum sırf açım diye boy 1.80 kilo 90 yağ kas ölçtürdüm kemik ağırlığım 6kg kas 69kg çıktı karb yemesem 75kilo rahat kasım olur bence açlıktan yiyoruz sosyo ekonomik bir durum küçüklükten beri 5 yumurta yiyen bir çocuktum isterseniz foto koyarım babam 168 annem 155 genetik çok iyi değil hayvansal gıdalara olan iştahımdır boyutlarım ah ulan ah parayı bi buluyim acırsam namertima32 kafa_kafa_kafa_bench_O
    İSTEDİĞİNİZ YERE BAKIN JAPON ANİMELERİNENDE BİLE GÖRDÜM DOĞAYA BAKIN ETÇİL HAYVANLARIN BOYUTUNA GÖRE GÜCÜ ATİKLİĞİ BELLİ ALLAH AŞKINA ET KADAR MUCİZEVİ BESİN YOK OLSA 5ÖĞÜN YERİM KUTUP AYISI GİBİ YAĞ OLSUN AMA GÜÇTE OLSUN GÖRÜNTÜDEN ÇOK GÜCE ÖNEM VERİYORUM

Son düzenleme: 2 Ocak 2012
  13. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu yeni gördüm. Açıkcası tartışmayı çok sevdim gerçekten seviyeli tartışma olmuş. Bu üyeleri keşke şimdi de görebilsek, sanırım hiçbiri giriş yapmıyor foruma.

Efrahim bunu beğendi.
  14. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    bende bakmıyordum foruma bir bakayım dedim, yine stress oldum ağzı olan konuşuyor çünkü a32a32a32a32a32a32kafa_a32a32

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    her gün 5 tane civciv yemiş olursun, 5 yumurta ile...)

Efrahim bunu beğendi.
  16. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tamam da, coyote bir mesajında bu tür beslenmenin saldırganlığı ve kuvveti arttıracağından bahsetmiş.

saldırgan ve yıkıcı bir insan olduktan sonra ne anlamı var ki bunca çabanın?

17. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

belki bazımız böyle istiyor :)

18. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

çok mantıksız geldi. güç budalalığı bu. insanoğlunun bunu aşması gerekiyor sanıyordum ben.

19. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

kendini guclu hissetmek yorulmamak tamamen özgüven icinde olmak bence asılması degil olunması gereken seyler :)

20. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    "saldırganlık ve yıkıcılık" benim kastım. özgüven ya da güçlü hissetmek değil.

"ben güçlüyüm, o zaman saldırayım oraya buraya" tavrı beni rahatsız ediyor ki, çevremde çok kişi var böyle.

Sayfayı Paylaş