1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    O beslenme türüyle fazla yağlanmamanız metebolizmanızdan kaynaklanıyor sanırım gece patates kızartması hamburger falan :):) BAŞARILAR..

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Başlığın takipçisiyim,açıklayıcı mesajlarla rehber niteliğinde bir konu.

Başarılar dilerim.

Fitness&Model bunu beğendi.
  3. Fit

Fit Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Çok teşekkürler cevabınız için sırt için drop sete bir arkadaşım önerisi üzere bir ay önce başlamıştım ağırlıklar her hafta artıyor şuan gayet menunum ama sırt en az çekindiğim bölge çok tekrar az tekrar yüksek ağırlık drop set ne varsa denedim en etkili drop set oldu dediğiniz gibi.
    ama kollar ile omuz öle değil çekiniyorum açıkçası bişeyler denerken overtataining mi olucak tekrar az mı gelicek fazla mı gelicek yeni şeyler denemeye sırt gibi cesaret edemiyorum:)çünkü 5-6 aydır ne ölçü alabiliyorum kolda nede ağırlık arttırabiliyorum kaldı öle daha fazla yerimde saymak istemiyorumda o yüzden biraz kararsızdım.. ama farklı teknikler denicem dediğiniz gibi yoksa başka türlü olucak gibi gözükmüyor tekrardan teşekkürler.

4. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili yğit1357,

Konunun başında belirtmiş olduğum beslenme programıyla, 104 kilolara kadar çıkıp, beraberinde 3 aylık diyet dönemi geçirmeyi başardığım bir senenin planıydı.

Şu sıralar ve uzunca bir süredir, gece geç saatlerde karbonhidrat almayı, yavaş sindirilen dahi olsa tercih etmiyorum.

Tek yaptığım, dönüşümlü olarak, casein proteini ve ceviz almaktı. Ortalama son 3.5 aydır hiç bir ek besin kullanmadım. Bu süre zarfında organlarımı dinlendirdim.

Şu sıralar animal pak, balık yağı, coq-10, ve triflex kullanıyorum.

Yağ yakımı sürecine etkisi bilinen CLA'yı da besin takviyelerinden değil de, Organik sütten karşılamayı son 3.5 aydır tercih ediyorum. Yakın zamanda bu öğünümün yerini, protein tozu alacak. 30 ile 45 dakika sonra ise, karıştırıcı robot içerisine yerleştirilmiş olan 1. ilk öğünümü, ( 75 gram buğday- 75 gram yulaf, 1 tane muz, karakovan balı, yağ oranı %0,1 olan organik süt bir 14 yarım ceviz ve 1 adet splenda eşliğinde iyice karıştırdıktan sonra, sıvı-katı forma yakın bir biçim alan şekliyle içeceğim.

Sevgili Fit,

Umarım endişe ettiğiniz kaygılarınızın yerini, yüzünüze tebessüm konduracak gelişmelere bırakırsınız.

Aklınıza takılan her soruyu hiç çekinmeden özel mesaj veya genel bir konu ise, arkadaşlarımızın da faydalanabilmesi adına buradan yöneltebilirsiniz.

Saygılarımla,

Fit bunu beğendi.
  5. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Peki yeniden supplemente geçince whey + bcaa kullanıcakmsınız ?

6. fitim111

fitim111 Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    avatar resmindeki sen isen koydugun resımlerdeki karın kasları ıle avatarındakı uyusmuyor ara da daglar kadar fark var :((((

7. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sizi tekrardan görmek sevindirici.

Yararlı paylaşımlarınızdan ötürü teşekkürler. Ayrıca bilginiz, azminiz ve vücudunuz için de tebrikler. Takibinizdeyim :).

Daha önce sorulmuştur ama ben fark etmedim, çalıştığınız salonun adı ne ve nerde acaba?

8. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili fitim111,

Avatar resminin çekildiği tarih; (gg,aa,yy) şekliyle 22 Ocak 2012 saat 13:54...

Son resmin çekilişi 14 Eylül 2012 Cuma saat 19:22'dir.

Neredeyse 8 ay olacak. Sizin üyelik tarihinize bakarak konuşmam gerekirse forumda yeni gözüküyorsunuz. Bu ayrıntıyla "Eski-Yeni" ayrımı yaptığım sonucu çıksın istemem yalnız şu da bilinmelidir ki; beni ilk günlerden bugüne takip eden değerli arkadaşlarımın, gelişim süreçlerindeki değişimimi yakinen bilmektedirler.

Takdiri kamuoyuna bırakıyorum...

Sevgili angilonit,

Gittiğim salonlar bir kaç tane var. Bazıları arkadaşlarımın, tanıdıklarımın salonları. Sabit bir yerde şu an itibariyle antrenman yapmıyorum. Yakın zamanda Pure Fitness Jatomiye geçiş yapabilirim. Arkadaşlarla düşünmekteyiz. Böyle bir niyetimin olduğunu belirtir, uygulamaya koyduğum zaman zarfında da buradan bildireceğimi taahhüt ederim.

Saygılarımla,

angilonit bunu beğendi.
  9. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Benim için bir motivasyon kaynağısın istediğini istediğinden de kısa sürede elde etmen dileğimle :)

10. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Yeni yemek menüleri ile karşınızdayım.

İlk Resim:

Pişmiş Ağırlık: 100 Gram Karides

Pişmiş Ağırlık: 250 Gram domates soslu Bulgur

Pişmiş Ağırlık: 100 gram Yeşil Fasulye

Ortalama 150 ml %100 Elma suyu.

Resim 2:

Pişmiş Ağırlık: 200 Gram Domates ve Tereyağ Soslu Makarna,

Pişmiş Ağırlık 125 Gram Dana Kıyma

80 Gram Süzme Peynir Yağsız

Uno Tam Buğday Bol Lifli Ekmek 50 Gram

Resim 3:

Domates ve Salatalıktan oluşan, Doğal Sızma Zeytinyağlı bol limonlu mini salata

2 Dilim kıymalı Pide

Pişmiş Ağırlık 60 gram Kıyma 2 yumurta beyaz akıyla...

Pişmiş Ağırlık 100 gram haşlanmış Patates ve yanında Macar Gulaş 70 Gram

Tam Buğday Ekmeği Organik 100 Gram

Devamı gelecektir.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

ferdityson, Fit, Extravaganza ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Selamlar Fitness&Model,

Daha önceki mesajlarından aklımda kalmıştı; buğday ve yulaf ile bir ara öğün karışımından bahsetmiştin sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Eğer pratik bir öğün ise nasıl hazırladığın konusudna detayları paylaşabilir misin?

Bu arada bir yukarıdaki mesajdaki yiyecekler çeşitli ve lezzetli. Uzun zamandır yemiyordum. Ben de dün akşam idmandan sonra kuru ağırlığı 100gr olan makarnayı, köyden aldığım 10gr tereyağı ile pişirerek ev yoğurdu ve tavuk göğüsleri ile kombine ettim. Özlemişim. Çok lezzetliydi. :)

12. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Extravaganza,

Evet yulaf ve buğday ezmelerinin de içinde bulunduğu bir öğünden bahsetmiştim.

Gerekli olan ilk ekipman, Karıştırıcı robot.

Miktarları size bağlı olmak şartı bir kenara dursun, ben 75 gram yulaf ve 75 gram buğdayı karıştırmayı, yanı sıra, 600 ml süt, gerekirse 750 ml'e de çıkarılabilinir. Çok katı olduğunu düşünenler olursa. Devamında 2 orta boy muz, 3 kaşık veya tercih kişiden kişiye değişebilir "karakovan balı" 14 tane yarım ceviz çok az bir miktarda %70'e varan bitter çikolata.

Saf kakao kütlesi %60'ın üstünde olan bitter çikolatalar özellikle kalp dostudur.

Yiyecekleri beğenmenize de sizin adınıza da sevindim. Özlemiş olduğunuz yemeği yaparak ödüllendirmeye gitmişsiniz.

D.N= Farklı bir mesajda yer almasını istemediğim için buraya eklemek istedim.

Geçenlerde yüksek yoğunluklu bir bacak antrenmanı esnasında ölçmüş olduğum dakikada kalp atım sayımın, 155 ile 170 arası çıkması, açıkçası ne ölçüde kaslar üzerinde stres yarattığımın bir işareti gibiydi.

Bu sayede IGF-1 hormonu daha öncelerde de söylediğim gibi salınımı arttı. Bir yandan yağ yakarken, bir yandan da büyümeye devam ediyordum.

Önümüzdeki Cuma Günü, "Drop-Set" ve "Dinlenme- Duraklama" disiplinlerini içeren bir Pectoral-Biceps antrenmanı atacağım. O gün' de "kalp atım" sayıma bakarak hangi idmanın daha şiddetli geçtiğini öğreneceğim.

Saygılarımla,

Extravaganza bunu beğendi.
  13. arda_x

arda_x Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Selam Sevgili Fitness&Model Öncelikle seni tebrik ediyorum vücudun nerdeyse mükemmel bir fitness vücudu olmuş. Sana 2 sorum olacak, Birincisi omuz başları ile alakalı malum ön kol ve arka kol çok çabuk şekilleniyor ve omuzun bunların gerisinde kalmasını istemiyorum. İri omuz başı işin tavsiye edebileceğin bir program varmı?
    2. Sorum ise abdominallerle ilgili sende doğuştan şanslı olanlardansın eight pack özellikle avatar resmindeki görüntü süper duruyor yani böyle parçalanmış süper abdominalller istiyorum bende bütün detaylara uyabilirim diyet kardiyo vs. Senden detaylı bir program istiyorum hareketler kaç set olacak ve ne kadar sıklıkla ya her kafadan bir ses çıkıyor her gün 500 mekik giren adamlar var birde haftada sadece bir kez 3x10 crunch yapanlar doğrusu yani senin uyguladığın hangisi? ne yapmalıyım yardımcı olursan sevinirim. Teşekkür ediyorum Başarılar diliyorum .

14. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili arda x ve Değerli Arkadaşlar,

Bir süredir yazmıyordum, ihmal etmemek adına yeni paylaşımlarla karşınızdayım. 1 Tane yemek menüsü ve 3 tane bugüne özel fotoğraf paylaşacağım.

Öncelikle bana yöneltilen suali yanıtlandırayım.

Omuz çalışmasına dair, püf noktalar adı altında bir veya bir kaç mesajım bu forumda bulunmaktadır. Aynıları tekrar etmekten ziyade, bakıp bulabileceğinizi düşünüyorum mesajlarıma sevgiili arda x.

Abdominal ve Oblikler adına süper ötesi bir antrenman yaptığım söylenemez. Bütün mesele, orayı da diğer kas grupları gibi düşünmek ve aynı prensiple çalıştırmaktan geçer. Sadece bunlara ilaveten biraz fazla tekrarla uyarıldıkları bilinmelidir.

2 kere Abd, 2 kere Oblik yapıyorum bu sene.

1 haftada toplam 480 tekrar Abd.

1 haftada toplam 800 tekrar Oblik.

Hangi hareketleri nasıl seçtiğim bir kaç sayfa öncesinde yazılıdır diye tahmin ediyorum.

İlk Resim:

150 Gram Organik Tam Buğday Ekmeği.

2 tane zeytinyağlı yaprak sarması.

1.5 El sıkımı Az acılı çiğköfte.

9 tane orta boy Mantar.

130 gram yağsız hindi göğüs.

Tahmini 300 grama yakın Göbek salata Actifry kaşığı kadar zeytinyağı 1 gram kadarcı tuz ve Ballı Elma sirkesi ile birlikte.

3 tane manavdan alınan elmadan oluşan meyva suyu. İçerisine biraz limon ve splenda eklenmiştir.

2. Resim

Polis Arkadaşım Cahit ve Ben birlikte bir kare.

3 ve 4. Resimler için ek bir açıklamaya gerek yok.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

baskn35 bunu beğendi.
  15. ByFelix

ByFelix Yeni Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu karışımı ne zaman tüketeceğiz acaba ?

16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili ByFelix,

Güne Protein içerek başlayan sporcuların, proteinden yaklaşık 45 dakika ila 1 saat içerisinde tüketecekleri 2. Ana kahvaltı menüsüdür. 08.00' da uyanan birisi için, 08:45 veya 09:00 uygun bir zaman dilimi olabilir.

Saygılarımla,

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bir süreliğine ufak yazılı anlatımlı videolarımı bu başlık altına toplayacağım. Aslında kendimi sınamak istiyorum. Bu kadar yoğun ve stresli bir dönemde tek, tek uğraşıp yeni videolar hazırlamayı başarabilecek miyim sorusunun yanıtına cevap arayacağım.

10 tane gibi bir sayısal değere ulaşması ön koşulunu koydum kendi kriterlerime. Bunu başarırsam, ayrı bir başlık açarak oradan hepsini derleyip, düzenleyip paylaşacağım. Bu vesileyle, hareketlerin yapılışını, ne yapılması gerektiğine dair ip uçlarını, TDK'nun nasıl ki kelimelerin diğer anlamlarını öğrenebilmek için kullanılır sözlüğü var, bu da onun bir türevi şekliyle hizmet edecek bu spora yeni başlayan arkadaşlara.

İlk videom Aşağıdaki linktedir.

https://www.youtube.com/watch?v=fl66q7YJQl4&feature=player_embedded

Incline Dumbbell Flye

1- Dinlenme aralıklarını kısa tutuyorum. Bu yüzden çok ağır girmenize gerek yok.
    2-Tam hareket alanını kullanıyorum, kontrollü iniş şart.
    3-Tepede Dumbbell'ları birleştirmiyor, aksine göğüs kaslarımı bilinçli olarak tepe "peak" yapması için sıkıyorum, sonra yavaşça başlangıç pozisyonuna dönüyorum.
    4-Nefesinizi asla tutmayınız, doğru nefes alışverişi için ilk başlarda bunu bilinçli yapmaya özen gösteriniz. Daha sonra mekanik hale geliyor. Örnek: İnişlerde nefes alırız, Kaldırışlarda, nefes veririz. Not: Çok hızlı bir şekilde ciğerlerinizdeki havayı dışarıya vermeyiniz.
    5-Strese maruz kalan bedeninizi rahatlatmak için bitirşlerde keyfi bağırışlar yapmaktan utanmayınız.
    6-İlgili hareketin her biten seti sonrası, göğüs kaslarınızı 8-12 saniye aralığında eller önde birleşecek şekilde sıkıştırınız.
    7-Aşağıda yaylanma denilen "ivme kazanımına" etken olacak hileye başvurmuyoruz.
    8-İlerleyen aşamalarda, partner vasıtasıyla negatif tekrarlarda "PNF Stretching" adı verilen esneme çalışmalarına benzer şekilde dirsek bölümlerinden bastırılması ile uygulanacak çalışmalara önem veriniz.

Saygılarımla,

Berkay Türkkan ve thetramp bunu beğendi.
  18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Incline Dumbbell Flye hareketini şiddetle cable da yapmanı öneririm,nacizane tavsiyem,en azından değişiklik için bir dene,sadece 3 idmanda bile farketti bende öyle söyliyim,dumbell ile yapılan cidden göğse çok az vuruyor

19. yamco

yamco Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy ne kadar uzun olursa kalıp o kadar genişliyor yani 1.93 boyunda adamın omzu anca o kadar olur daha ufağı güzel durmaz zaten

20. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.109
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili moothy,

Mutlaka size katılıyorum. Ben daha önce söylemişimdir dönüşümlü olarak kullanıyorum bu ikisini. Aynısı Flat için de geçerlidir.

Her ikisinin avantajları kendilerine has olduğu gibi dezavantajlarıda kenndilerine göre var.

Dumbbell'da negatife önem vermek istiyorsam daha ağır kiloları tercih edebiliyorum.

Daha izole ve konsantre çalışmak istiyorsam günüme göre Cable'i tercih ediyorum.

Antrenmana başlarken vücudum bana ne yapabileceğimin sinyalini veriyor. Eğer daha ısınma setlerinde alev almışsam, o gün ek konsantrasyon için efor sarf etmeme gerek kalmıyor ve hemen hemen bütün hareketleri serbest ağırlıklarla yapıyorum.

Bunlara ilaveten üç tane yeni fotoğraf eklemek istedim. Onları da sizlerle paylaşayım.

Takip edenler için...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

• AA1.jpg
      AA1.jpg
      Dosya Boyutu:
      102,8 KB
      Görüntüleme:
      998
    • Fitness&Model.jpg
      Fitness&Model.jpg
      Dosya Boyutu:
      109 KB
      Görüntüleme:
      959
    • Yeni.jpg
      Yeni.jpg
      Dosya Boyutu:
      56 KB
      Görüntüleme:
      926
    FalcoNx, kby, paramedic35 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş