1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam,

Sevgili Arkadaşlar,

Şu an bu satırları tatil beldesinin "bir" internet cafesinden yazıyorum. 15 dakikalık soluk almak maksatlı girdiğim internet cafede, düzenli olarak takip ettiğim foruma da "bir" göz atmadan kapatmayayım dedim oturumu.

Herkese sevgi dolu, aynı zamanda ilgi dolu mesajları için teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekten hepiniz çok değerli bireyler ve sporcularsınız. Bu forumda "Sıcaklık"lığı hissettim. Her ne kadar bazı arkadaşların fevri davranışları ile ara sıra tartışmaların rengi kızıla çalsa da, yine de sevgi ve saygının dayanışmayla birlikte tek bir potada harmanlanarak üyelere ulaşması şahsi düşüncem "Sevindirici"

Şimdilik herkese kucak dolusu sevgiler yolluyorum.

Uzun bir tatilde olduğumu daha önceden belirttim. Sadece Yüksek Lisans'ın kesin kayıt tarihinde kısa süreli bir dönüş yapacağım o kadar.

Buradan sevgi dostlarına daha anlamlı yarınlar, daha hoşça vakit geçirecekleri sağlıklı ömürler diliyorum.

D.N=Özel mesaj aracılığıyla bana ulaşan herkesin mesajını içtenlikle okuduğumu belirtir, sadece cevap veremediğm için üzgün olduğumu anlamanızı isterim.

Saygılarımla,

baskn35 ve Azi bunu beğendi.
  2. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Hem kısacık sohbet etmek hem de yeni yüklemiş olduğum bir resim programı düzenleyicisi ile oluşturduğum resmi paylaşmak için mesaj atacağım.

Sözüm ona, istirahat edebilmek için çıkmış olduğum tatili öncelikle ruh sağlığımın bozulmaması için hem de yüksek lisans kesin kayıt tarihlerinin yaklaşması vesilesiyle sonlandırmış bulunmaktayım.

Forum aracılığıyla beni az çok tanıyanlar bilirler ki, her fırsatta sükûnetini korumaya çalışan, en samimi şekliyle mütevazı olmak için çaba gösteren birisiyim. İnsanlarla medeni sınırlar içerisinde tartışmayı seven, ekseriyetle fikrin ve mantığın ön planda olduğu konuları irdeleyen ve üzerinde duran birisi olarak, yaşadığım bazı tatsız olayların etkisiyle şaşkınlık ve üzüntü içerisinde bu mesajı attığımı bilmenizi isterim.

Samimi olarak söyleyebilirim ki, yoruldum. İnsanlarla böylesine sığ ve mantık çemberinin dışında bir yerlerde odaklanılmış mütalaalar üzerinde tartışmaya çekilmek, benim meşrebime aykırı olduğu için uzaklaşmak istedim.

Her neyse diyor ve buraya ilişkin düşüncelerimi sonlandırmak istiyorum.(Detay vermeyerek konu dışı sohbet açılmasını engellemek istedim)

Resim "Kara Kalem" biçimiyle sunulmuştur. Benim çok hoşuma gitti
    paylaşmak istedim sizlerle.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Kara Kalem, Azi, Emiroa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Gerçekten çok merak ettim bu kadar canınızı ne sıktı acaba?VG ile mi ilgili?

4. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Son mesajınıza kadar bir şeyler yazmayı düşünmüyordum.. Şimdi desteklediğimi bildirmek farz oldu...
    Canınızı sıkan konunun forum içerisinde gerçekleşen yorum/ mesajlar mı yoksa özel hayatınızda olanlar mı olduğundan emin değilim..Ama aslında her ikisi de aynı yola çıkıyor... Forumda dışarıdaki ortamın biraz süzgeçten geçmiş hali..
    Şu foruma üye olduğumdan beri konularını okuduğum kişi sayısı 20yi geçmiyor. Geri kalanlar kusura bakmasın ama ''bilgi sahibi olmadan yorum sahibi'' olanlar ya da peşinen amatör olduğunu kabullenip bazen fazlaca amatörce sorular sorabilenler (ki ben de bu gruba dahilim)
    Konu anlatımınız, lütfedip hemen herkesin mesajını "saygılı" bir biçimde yanıtlamanız ve her şeyden önce bu kadar emek verilerek inşa edilmiş bir vücut gerçekten takdir edilmeli...
    Ben kendi adıma teşekkür ederim...Lütfen insanların moralini bozmaya çalşacak şekilde yorum yapanlara aldırmayın derim.. Kolay gelsin.. Yeni resim ve açılayıcı mesajları bekliyoruz...

5. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili DEXONİA,

Aidiyetiniz için teşekkür ederim. Vg ile alakalı değil. Tatil yaptığım bölgede yaşadığım insan kaynaklı bir sorun idi. Bir süreliğine ayrı kalmak istedim sadece.

Sevgili Emiroa,

Desteğiniz ve anlamlı mesajınız için teşekkür ederim.

Her şey bizler için. An gelir tatlı bir gülüş, an gelir buruk bir bakışla perde karşısındayızdır. Hemen hemen her şeyimi burada sizlerle paylaşmayı bir borç bildiğim için bu tatsız yaşanmışlığı da kısacık paylaşayım dedim.

Yeni bir resim daha eklemeyi uygun gördüm. Sporsal faaliyetlere son verdiğim geçtiğimiz haftalardan bu yana, tahmini 2-3 kere antrenman yapmışımdır.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Kara Kalem, Azi, Akay ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    fitness&model türkiyede boyu 180 ama mesela eduardo verestagui tipli ve rob riches kaslı bir adam ajanslara gitse hemen kabul edilip iş bulur ve iyi kazanır mı dersin?

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Rob Riches seviyesinde vücudu olan bir adam sadece Türkiyede değil dünyanın heryerinde hemen kabul edilir, iş bulur ve iyi kazanır :D

Türkiyede zaten o seviyelerde insan yok denecek kadar az, havada kaparlar yani diziler olsun filmler olsun reklam, modellik vs ajansları olsun herkes peşinde koşar ayriyetten o seviyeye gelmeyi başarmış birisi Tr'de fazla durmaz :D

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012
  8. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Forumdaki en takdir ettiğim estetik vücut diyebilirim.Özellikle o boya.Başarılar..

Fitness&Model ve Azi bunu beğendi.
  9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Orinafore,

Bahsini ettiğiniz dizi ve sinema sektöründe ilgili şahısları hemen keşfedip sözleşme imzalamazlar. Bilirler ki bu kişilerin setler arasında geçirecekleri süreler yönetmenin filmi veya diziyi tamamlaması adına ayıracağı sürelerle çakışır. Erken saatlerde setlerde olursunuz, bazen gelir gece 24:00'te günlük çekiminiz bitmiştir. O stres altında aynı sahnenin mükemmelleşmesi adına kaç kez tekrar edilerek çekildiği de cabası. Sanmayınız istediğiniz zaman gidip yemek yiyebilme ve antrenman atabilme imkanınız var. Bu dediklerimiz bazı Avrupa ülkeleri ile, filmlerle dizilerin ana vatanı olan "Amerika'da var. Çekilecek bölümlerin ayarlandığı mekanlara, set aralarında çalışılması adına uygun ekipmanlar bırakılır. Çoğu "Holywood" oyuncusuna bu set aralarında "Personal Trainer"lar eşlik eder.

Bizim Türkiye pazarında ise işler maalesef böyle yürümüyor. Zaten Türk halkının talep ettiği "Six Pack" "İri Göğüs Kafesi" Damarlı vücutlardan ziyade, kirli sakal sert bir bakış, 10 bölümde 1 kez tebessüm eden, elinden silahını hiç düşürmeyen, mekan teftişi yapan zabıtalar gibi gezen tiplerdir.

Tabi ki bu bilindiği için "Arz-Talep" dengesi bu istikamette kurulmuş oyuncu portföyünden seçiliyor.

D.N= Ülkemizde mankenlik yapan fakat tanınmamış yüzlerce estetik vücutlu kişiler var. Çok nadirdir ekranlarda bunları görmek. Ya bir klibin ilk ve son 10 saniyesinde gözükürler. Ya da çekilmiş bir diziye ara oyuncu olarak monte edilirler.

Saygılarımla,

FalcoNx, Kara Kalem ve GencGrafiker bunu beğendi.
  10. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    fitness&model, haklısın ama benim sormak istediğim vücut altyapısı rob riches tyson beckford gibiyse ve yüzü de çok farklı değişik bir yüz ise hangi ajansa başvurmasını önerirsin bu kişinin?gaye sökmen örneğin?

11. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    fitness&model yerine cevap vermiş gibi olmayım ama soruna cevap olarak;

Uğurkan erezin ajansı bu konuda oldukça meşhur..İnternet adresinden girip detayları inceleyebilrsin.

12. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Cardio yaptınızmı ? Yaptıysanız özelden programı yazabilirseniz sevinirim.

13. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Orinafore,

Açıkçası ajansların isim yapmış olmaları, kalitesinin de aynı paralellikte olduğunu göstermez. Neşe Erberk olsun, Gaye sökmen olsun, Cast ajans vb.

Erberk ajansa gittiğinizde, seçilirseniz katalog çekimlerine alıyorlar. Profesyonel çekimler için de belli bir ücreti var. Hadi orayı da geçtiniz bu sefer anlaşma imzalıyorsunuz. Komisyon alıyorlar gittiğiniz işlerden. A işiydi B işiydi. %50 mesela. Anlaşmanıza bağlı. Ajanslarla vakit öldürmek ilk etapta doğru gibi gözükse de, para getirisi dışarıdan bakan gözlemcilerin algıladığı boyutlarda değil. Çok zor bir iş. Aslında bütün mesele, "Doğru" Zamanda, "Doğru" Mekanda, "Doğru" Kişiyle görüşebilmenize bakar.

Şanslıysanız da, sektörün göbeğine, bir çok otorite sayılacak kişilerin referansı ile iltimas geçilerek bu camiaya sokulan ve oyunculuk eğitimi bile almamış kişilerle dolu olan grubun içine girmiş olursunuz.

Saygılarımla,

Orinafore, Azi, DEXONİA ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    teşekkür ederim ama hala şunu anlamadım...bunu söylediğim özellikler sahip yani türkiye de hiç bulunmayan insana bile yapıyorlar mı?örneğin rob riches ı bir türk cocuğuna dönüştürsek yine bu çetrefilli yoldan geçiyor mu?

d.n=afedersin bir araştırmam var bilgi edinmem gerekiyor da umarım bunaltmamışımdır.

15. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Orinafore,

Açıkçası farazi konuşmak istemem. Çünki bu kişinin biraz da şansıyla alakalı bir durum. Şansa %10 luk bir ihtimalle güvenirim. Yalnız bu %10'luk dilimde bazen %90'lık diğer kısmı etkileyebilir.

Şimdi bahsini ettiğiniz kişi siz veya arkadaşınız olabilir. Bana kalırsa, siz veya arkadaşınız ilgili kuruma başvurusunu yapsın. Belki tam o esnada, ünlü bir yönetmen, modelist ve vb. çeşitli organizasyonların yöneticisi başvurunuz esnasında orada bulunabilir. Bakarsınız beğenir işlemleriniz hızlanır. Veyahut sizin de deyiminizle meşakkatli bu yolda uğraşırsınız vakit harcarsınız.

Bunun cevabını kesin bir yargıyı değerlendiriyor gibi yanıtlamam, açıkçası küstahlık ve afaki olur.

Son olarak, nasıl ki "Fitness&Bodybuilding" siteleri için ayrılmış platformlar var ise, aynı konsepte sahip, sizin aradığınız tarzda sitelerde mevcut. Bana kalırsa oradan da farklı kişilerin tecrübelerini edinerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

-------------------------

Sevgili Arkadaşlar,

Malumunuz yaz sezonu ve hemen hemen herkes tatil modunda. Aynı durum benim için de geçerli. Kafamda bu site ile ilgili farklı projelerim var. Tabi tüm bunları uygulamak hem vakit olarak, hem de istek olarak mevcut olması lazım kişide.

İsteğim olmasına karşın, vakti bir türlü ayarlayamıyorum.

İleriye dönük projelerimden bir kaçını paylaşmak isterim.

1-Sabit bir konu başlığı oluşturup, lokal kas gruplarının adlarının yer aldığı bir anket hazırlamak.

Anketin hizmet edeceği mantıkta, seçilen kas gruplarına öncelik tanınarak, anlatımlı, farklı tekniklerin uygulandığı, dönüt olarak alınan ve anlatılmasının ehemmiyet kazandığı bazı püf noktalara değinen videolar hazırlamak.(Türkiye'de daha önce denenmemiş bir düşünce ile)

Böyle bir proje için karar verdiğim taktirde, yine bu forumdan güvendiğim bazı arkadaşlarla ortak bir çalışma yürüterek gerçekleştirebileceğimize inanıyorum. Tüm bu olası isteklerin uygulanması noktasında eminim forumdan da bir çok arkadaşım da bana yardımcı olacak, yardım etmeyi isteyecektir. Çekimdi, antrenman partneriydi, karşılıklı paslaşmaydı gibi.

2-Soru&Cevap köşesi oluşturmak;

Fitness, beslenme, ekipmanlar üzerine bir Soru&Cevap köşesi hazırlamayı düşünüyorum. Bu zamana kadar bana yöneltilen soruları, farklı kaynaklardan edindiğim bilgileri, başka kişilerin tecrübelerini, hemen hemen ne kadar çok sorulması ve öğrenilmesi gereken soru var ise, hepsini tek bir potada, ulaşılması açısından kolaylık sağlaması adına oluşturmayı düşünüyorum.

Konunun sabitlenmesini de isteyebiliriz. Hem bu vesileyle, sizlerden de gelen katkıları bu başlık altında toplayabiliriz.

Örnek: Serbest Ağırlıkları mı Tercih Etmeliyim, Yoksa Makineleri mi?

Cevap: ..........

şeklinde olacaktır.

Bir Word dosyası açıp, yavaş yavaş yazmaya başladım bilgileri. Bunların yazım işlemi bittikten sonra düzenlemesi ile yayınlayacağım.

Şimdilik herkese iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Conqueror_, Berkay Türkkan, cece1 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  16. cocakal

cocakal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadas bence supersin ya bundan iyisi can saligi bence boyle devam et gous konusuna gelince bence gayet iyi

Fitness&Model bunu beğendi.
  17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün veya yarın inşallah "Geçici Mezuniyet Belge"me kavuşursam, "Yüksek Lisans" kesin kaydımı tamamlayacağım.

Sonra uzun soluklu tatile tekrardan dönüş yapacağım.

Sanırsam, 1 ayı geçkin süredir "Supplement" kullanmıyorum. 2 aya yaklaştı diye biliyorum.

Bir aya yakındır da aktif spor yapmıyorum, Yüzmek ve yürümek dışında.

Tüm bunların ışığında, bu spor adına sıkça bana yöneltilen sorulara hem yanıt vermek adına, hem de bundan sonraki arkadaşlara rehberlik yapması adına, vücudumun şu andaki formunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk fotoğraf bu yıl antrenman yaptığım dönemlerde, kışın bitimine doğru çekindiğim formumun sınırlarında dolaştığım zamanlardan.

İkinci fotoğraf ise, "18 Temmuz" günü "kafa istirahat"i için dönüş yaptığım evimden çektim.

Aradaki fark kadar formsuzum.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

18. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    fitness&model 180 boyda 67 kiloya düşmek yağ oranını yüzde 6-7 ye getirir mi?

19. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Orinafore,

Bu; kemik yoğunluğunuz, kassal ağırlığınız, vücut içi yaşam organlarınız, su ve benzeri bileşenlerle yağ miktarınıza bağlı bir tespitle belirlenebilir. Size getirir veya getiremez bu bağlamda söyleyemem.

Saygılarımla,

20. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    konuya bir örnek göstermek için dahil oluyorum kesin bilgi değildir.

demirgan isimli üye senin dediğin boy ve kiloya yakın ve yağ oranı %6-7den düşük sanırım.ayrıca türkiye şartlarında oldukçada estetik :)

Sayfayı Paylaş