1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    sevgili Fitness&Model gerek gelişim gerekse kullandığınız uslupla gerçekten örnek aldığım bir üyesiniz. Gelişiminiz gerçekten çok güzel ve bu gelişimi adım adım paylaşmanızın benle birlikte birçok kişiyi daha motive ettiğinden eminim.

benim sorum fst-7 yi daha önce herhangi bir bölgede uyguladınız mı? uyguladıysanız nasıl bir sonuç aldığınızı bizimle paylaşabilir misiniz ?

2. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili as55,

Teşekkür ederim iltifatınız için. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum her konuda.

FST-7 stratejisini ne hayaller ile yılbaşı günü deneyecektim ki; bir kaç gün öncesi geçirdiğim diz problemim vesilesiyle iptal etmek durumunda kaldım. Şu anda onun da bilgisini vereyim. Diz ağrım 0'a yakın seyretmekte. Bu süreçte, ağır girmemeye, çok yoğun antrenmanlar yapmamaya özen gösterdim. 2 haftadır yeni yeni 100 kilo Squat'la tekrardan tanıştım. O da denemek için eklemlerimi. Herhangi bir problem olmadığı kanısındayım. Yalnız, Extension hareketi ile Squat hariç, Örnek: Leg press ve Hack Squat'larda ayaklarımı dışa döndürerek iç taraflarımı çalıştırıyorum. Baskıyı önden alarak, çapraz bölgelerime direnç uyguluyorum. İyi gidiyor umarım tekrardan nüksetmez.

Bu arada Değerli Arkadaşlar, 1 tanesi eski olmakla birlikte 3 tane resim ekliyorum.

Son durumuma ilişkin.

D.N=Yarın bir aksilik olmaz ise, Pectoral-Biceps ve Abdominal bölgelerimi konu alan bir video çekeceğim.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Azi, ataberkim, as55 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeni aldığın makine ile çekicen sanırım görüntüleri :) Hayırlı, uğurlu olsun.

Merakla beklemekteyim yeni görüntüleri :)

Ocensers bunu beğendi.
  4. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    süper vücut ilgi ile takip etmeyi sürdüreceğim

Fitness&Model ve Ocensers bunu beğendi.
  5. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün itibari ile antrenman videomu çektim. Bazı aksilikler oldu.

1.cisi video çekeceğimi önceden belirtmeme rağmen, arkadaşımın bir randevusu vardı kız arkadaşıyla o gelemedi.
    2.cisi antrenmanın sonlarına doğru şarjım bitti.
    3.cüsü poz verdiğim bölümleri kendim sabitleyerek bir yerde çektiğim için, ayarlama sorunu ile belden yukarısı gözükmeyerek hoş olmayan görüntü oluşumuna sebep olmuşum.

Şimdi esas kısma gelelim Sevgili Arkadaşlar...

Toplamda 12 dakikayı biraz aşan bir görüntü kaydetmişim. Bu dosyanın kapladığı boyut 1.8 GB.

Biraz araştırma sonrası bir kaç programa eriştim. Dosya boyutunu küçültebilmek adına. 1.8 GB'ı 180 MB'a dönüşterecek bir program bileniniz var mı?

Bu iş için en iyi video düzenleme programı hangisi. Windows movie maker ile bu işi yapabilir miyim?

Motivasyon videosu ayarlamak istediğimden, ince eleyip sık dokuyorum. Umarım ortaya güzel bir ürün çıkarırım.

Şimdilik bu kadar...

Saygılarımla,

Azi ve Ocensers bunu beğendi.
  6. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    video kısmını açıyorum iki saatte bir merakla bekliyorum:D

Fitness&Model bunu beğendi.
  7. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili fırathan,

Çok güzel bir video hazırlamadan inanınız paylaşmayacağım. Video kameramın çok güzel bir özelliği var, kendi içeriğindeki bir program ile, otomatik video klip yapabilmek, müzik ekleme gibi bir özelliği var. Klipleri birleştirebiliyor, geçişleri yapabiliyor, yavaşlatıyor vesaire. Yalnız bunu bilgisayarda yapabilmem için, biraz program tecrübesi edinmem ve öncesinde de bu dosyaların boyutlarını küçültebilmem gerekiyor. Küçültme işi için, uzun uğraşlar sonucunda, Format Factory'nin tam sürümünü buldum. Dosyaların boyutunu 1.8 GB'dan 18 MB'a kadar düşürdüm.Hâliyle Full HD Kalitesini aramamak ve beklememek gerekiyor. Ek olarak, FLV uzantısına sahipler. Yalnız bu seferde Windows Movie Maker programına bu format uzantısı ile giriş yapılamıyor.

Daha kaliteli video düzenleme programları var. Hepsi lisans ve ücret istemekte. 600 Dolarlık bir program buldum. Para vermeden halledebilmek içinde bu sefer arkadaşımla ortak yürütmem gerekiyor.

Uzun lafın kısası, er ya da geç bu videoyu yayınlayacağım. Herkesin huzuruna güzel bir anı ve motivasyon videosu olarak sunacağım. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Sadece bunları yapabilmem için biraz zaman ve sabrınıza ihtiyacım var.

Herkese buradan kucak dolusu sevgiler...

D.N= Beklentiyi aslında çok yüksek tutmakta yanlış. Yetenek sizsinizdeki gibi hayal kırıklığı olarak algılanacak. Bu mu ya senin videon gibi :)

Neyse...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  8. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bu durumun olusmaması ıcın kucuk bir fragman olabılır :) En azından ne geliyor gibisinden .
    Ancak ben senın çekecegın bir videonun ne olrsa olsn hayal kırıklı yaratacagını sanmıyorum , baslıgındaki cevaplarının hepsini okuyan herhangi biride benle aynı görüştedir :)

9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Beethoven,

Çok nazik ve kibarsınız. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için. Kafamda şematize ettiğim bir oluşum var. Aslında ilk denemem olacağı için, amatörlük olayın boyutuna işlenecek. Ama deneme yanılmalar ile, kaliteli çekimler, eksik noktalar, daha iyi odaklanmalar, neleri eksik yaptığımı, nasıl olması gerektiğini, yabancı videolardaki kritik vurgu yerlerini izleyerek geliştireceğime inanıyorum.

Güzel bir giriş ayarlamayı düşünüyorum. Arka planda çalan müzik hafif klasik olabilir giriş için. Zaten yolculuğumu çektim. Arabada gidiyorum, o bölümden sesimle birlikte gelen bir müzik, yavaşlatılmış bir sahne. Daha sonrasında gelinen koordinatta çekilen ve bahsedilen salon. Kapısından içeri yavaşlatılmış şekilde basamakları inerken, arka planda yine efsaneleşmiş, dillere pelesenk olmuş bir müzik. Daha sonrasında antrenman içerisinde hızlandırılmış kareler, komik kareler vesaire. Güzel bir bitiriş. İzlediğimiz için teşekkürler yazsını bir kaç dilde yapıştırmak gibi. Aklıma şimdilik bunlar geliyor. Bakalım, akşam arkadaş gelsin, videoların uzantılarını avi yapmayı deneriz. Boyut yükselir büyük olasılıkla kalite de artabilir.

Kıssadan hisse, bilgisayar mühendisliği okusaymışım keşke :) işin esprisi...

Saygılarımla,

Azi ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  10. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
  11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Fitness merhaba, siteye çok uğrayamıyorum gelişimine bakmak için konuna girdim. Son fotoğraflar gösteriyor ki büyümenin yanında bu konudaki fotoğrafçılık deneyimlerini de arttırmışsın. Videonu merakla bekliyorum.

Ben de definasyona başladım yaklaşık 8 gün oldu. Günde 60dk idman 45'erden 90dklık 2 cardionun oluştuğu bir idman planı. İlk 3 gün yorgunluktan gecede 4-5 kez uyansam da vücudum bu tempoya alıştı. Profesyonel bir antrenörden destek alıyorum. Kendisi çok fazla sporcu yetiştirmiş bir isim. Kendimi yarışmaya hazırlanacakmış gibi talepte bulundum ve 4 ayda %8 gibi düşük bir yağ oranı istediğimi belirttim. Bu tarz bir hazırlığın olursa bana ulaş lütfen. Kendine iyi bak.

12. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Az önce Yetenek Sizsiniz'i izlerken çekindiğim 2 fotoğrafımı paylaşmak istedim. Üzerlerinde biraz oynamak istedim bu sefer. Yeni görünümü fotoğrafların çok hoşuma gitti. Bir tanesini masaüstü resmim yapacağım...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

ali1453kedi ve Azi bunu beğendi.
  13. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Karın kasları mükemmel karın çalışma programınızı verebilir misiniz.

Azi, berelax ve Fitness&Model bunu beğendi.
  14. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    resimler güzel :)
    yanlız avatarında ki karın kasları ile ilk resimde ki arasında dağlar kadar fark var gibi geldi bana,ışıktan ve çekim açısından sanırım,yada yağlandın :p

15. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    2 sene için başarılı gelişim.Umarım istediğiniz hedefe ulaşırsınız.Devamını bekliyoruz.

16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili judgementday,

Daha önce bahsini etmiş miydim hatırlamıyorum. Ama karın çalışmalarında ilk önce, alt karını hedef alan hareketler ile başlarım çalışmama. Akabinde kademeli direnç uygulatmayı, (Ağırlık ile) tercih eder, finali de herkes tarafından bilinmekle birlikte, en yararlı hareketle noktayı koyarım. (Crunch)

Kısaca 2 farklı program yazacağım size...

Hanging Leg Raise 2x30
    Abdominis Machine aleti var ise onunla, yok ise, Kablolu istasyonda ipi elleriniz ile kavrayarak belden bükülerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu da 2x30
    Crunch 4x30

Alternatif 2 içinse,

Hanging knee raise var, ağırlık ile destekleyebilirsiniz çalışmanızı. 2x30
    Eğimli Sehpada kilo arttırarak devam edebilirsiniz. 2x30
    Son olarak Crunch 4x30

Şimdi size şunu söyleyebilirim.

Bu hareketleri haftada 2 ile 3 kez ve tüm yıl boyunca hiç aralıksız, aksatmadan yaparım. Mühim olan sporda ve hareketlerde devamlılık esastır gelişim ve form korumak için.

Ek olarak ilave edeceğim buraya ilişkin, diyet dönemlerine özel, set ve tekrar sayılarını arttırma yoluna gidiyorum.

Selam;

Sevgili moothy,

Yağlanma bir miktar belki olmuştur, son zamanlarda çiğ köfteler, tatlılar ve çikolatalar(bitter %70 Kakao) bol miktarda tarafımdan tüketilmiştir :)

Bu açıklamaya ek olarak, ışık ve pozlama açısından özen gösterilmiş bir fotoğraf çekimi değildi. En azından Abdominal bölgeyi kasarak çekmedim. Serbest nefes alış-verişe devam ediyordum. İlginiz için teşekkürler...

Saygılarımla,

Azi, berelax, judgementday ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili Fitness&Model,

Bench press e bakışın hala aynımı?

Bende benc presse biraz ara verdim, bakalım nasıl bir şey çıkacak.

18. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Selamlar Fitness&Model,

Daha önceki mesajlaşmamıza istinaden size sormak istediğim iki sorum olacaktı.

İlk olarak gece yatmadan yağ alımı hakkında görüşleriniz nelerdir? Şahsen kendi diyetimde, kalori çerçevemden sapmadan faydalı yağları fındık ve bademden alarak tüketiyorum. Bunu da gün içerisindeki 2 ara öğünüme böldüm. Kahvaltı-Öğle arasında ve Öğle-idman arasındaki ara öğünlerimde hedeflediğim gramajlarda tüketiyorum. Metabolizmamın aktif olduğu saatlere tekabül ettiği için bu öğünleri seçtim. Ayrıca aldığım proteinlerinde sindirimini biraz yağ ile yavaşlatmak isediğim için buraya konumlandırdım. Merak ettiğim, ben gece yatmadan evvel 100gr yağsız peynir ve 700ml kadar yağsız süt tüketerek yatağa giriyorum. Siz yağdan kaçınmıyorsunuz sanırım. Burdaki amaç casein'in süresini iyice uzatmak mıdır? Başka sebepleri var mıdır?

Ayrıca bu sezon bitiyor, önümüzdeki aylarda definisyona gireceğim. Ama önümüzdeki Eylül de farklı bir program rutini ile başlamak istiyorum. Bunun için NLP (non-linear periodisation) idmanları ilgimi çekmekte. Güç + Hipertropfi + Yoğunluk şeklinde 3'lü bir idman programı düşünüyorum. Bu tarz programları hiç denediniz mi? Yorumlarınız nelerdir merak ediyorum.

19. regola5

regola5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Satış danışmanı
    Biraz göğüs birazda alt karındaki yağlanmayı halletiniz mi tamamdır abi :)

20. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Fitness&Model

Geçen hafta berbere gittiğimde dükkanın duvarında birkaç tane erkek model posteri gördüm, saçları yapılmış ve sadece omuz ve yukarısı alınmış kadraja.

Posterlerden birisine gözüm takıldı; sanki tanıdık gibiydi ama çıkaramıyordum bu yüzü nerede gördüğümü. Sonradan farkına vardım ki tanıdık kişi bftr'deki finess&model'miş :)

Göğüs kısmı biraz açık siyah bir gömlek giymişsiniz ve saçlarınızı dikmişsiniz. Ancak foto geçmiş döneme ait bir foto olacak herhalde ki göğüs hacmi pek yoktu.

Sayfayı Paylaş