1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fitness&Model ve Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Fitness&Model tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 113 üye.
  1. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili baskn35,

Teşekkür ederim duygulu sözleriniz için. Açıkçası şeref duydum. Çok anlamlı böyle takipçilerimin olması. Şu bitirme teziydi, sınavlardı bir aradan çıksın. Farklı beslenme ve antrenman konuları ile, aynı zamanda eğitici antrenman videoları ile dönüş yapacağım. Tabi süreç bu konuda bana pek adil davranmıyor. Ciddi anlamda yorgun bir dönem geçiriyorum. Araya yaz da girecek. Yine bir 2 aylık bırakış ufukta gözüküyor.

Seneye her şey istediğim gibi rayında giderse, çok farklı antrenman metotlarını, gelişim adına neler yapacağımı belki günlük tarzı belki farklı bir uygulama ile aktarmayı düşünüyorum.

Şimdilik şu 20 günlük süreçte aktif olacağım, yalnız kafam çok rahat olmayacak...

Herkese gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,

baskn35, deepsoul ve Azi bunu beğendi.
  2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Fitness Model birşey sormak istiyorum. Men s Healt dergisinde yer almanız gibi bir ihtimal var mı ya da başka bir dergide ?

3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili erenbahar,

Aslına bakarsanız bu konuyu hiç düşünmedim dersem doğru söylemiş olurum. Yalnız şu da var ki, kesin bir dille ihtimal yok dersem de yanılmış olurum. Denemek lazım, talep götürmek, benim de başarımı öykümü yayınlar mısınız diye teklif vermek ulaştırmak gerekiyor.

Denemeye değer aslında, yakın gelecekte bunu bir düşüneyim. Teşekkür ederim ilgili mesajınız için.

Bir resim de 2 gün önce, duştan sonra çekindim.

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

Supernatural984, Azi, baskn35 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Bacak resmi koymamışsın

5. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Fitness&Model ilk sayfaya baktımda baya değişim geçirmişsin..sanırım o zamanlar daha fazla büyümek istemiyordun mesajından öyle anlaşılıyor..Bu konunun ilk açıldığı zamanı hatırlıyorum..koyduğun videoyuda izledim insanı motive ediyor..Vücudun başarılı..Videoda tek elle lateral raise yaptığını gördüm belirli bir sebebi var mı? merak ettim..Değişik antrenman metotları paylaşacağım demişsin parça parça olmasa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum..makale gibi yazabilirsin mesela..Yeniliklere açığız..Spor hayatında başarılar dilerim..

6. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili judgementday,

Bacak resimlerinin pek albenisi olmamakla birlikte, özellikle 3. antrenman videosu fragmanımda yer alan bazı hareketlerde görebilirsiniz. Bir iki resim de ilave ettim videonun içerisine...

Sevgili thebarley,

Evet, hâlâ da geçerlidir fazla büyümek istemediğim. Benim son 1 senedir, belki 1.5 senedir yaptığım, etrafımda eleştirel gözle bakabilmeyi beceren kişilerden yorumlar ve çözümlemeler(analiz) alarak yoluma devam ettiğim gerçeğidir.

Ek olarak 3 tane videom oldu. Devamının hiç şüphesiz çekileceği yönünde teminat verebilirim. Yalnız pek fazla vaktim olmuyor... Ben istiyorum ki, antrenman tekniklerini, dönemsel ayırdığım çalışma biçimlerini sözlü veyahut yazılı olarak aktarabileyim. Ama yakındır söz verdiğim gibi hepsini yapacağım. Şu ana dek yapmak isteyipte yapamadığım bir şey var mı açıkçası bilmiyorum. Varsa da, ya unutmuşumdur ya da ertelemişimdir.

Tek elle yapılan lateral raise hareketini, omuz genişliğini daha fazla arttırabilmek adına, orta deltoidi hedef alsın diye doğlal eğim alarak yapmaktayım. Bu sayede daha fazla yükü orta deltoidlerim yapmış oluyor... Trapezius ve supraspinatus'a fazla görev vermemek için tercih ediyorum.

Size de spor hayatınızda, sosyal yaşantınızda ve en önemlisi aile içi huzurunuzda kalıcı mutluluklar diliyorum.

Saygılarımla,

deepsoul, Azi, judgementday ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    bende özellikle omuz genişliğinde problem yaşıyorum..Bu hareketi deneyeceğim..Zaman konusunda haklısın insanın yapacak çok şeyi varsa açıkçası 24 saat yetmeyebiliyor şu sıralar bende onu yaşıyorum.yazılarını/videolarını takip edeceğim ve merakla bekliyorum..Saygılarımla..

8. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    12 yumurt beyazı ne yaw..

9. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Son güncel bilgilerimi giriş yapmak istedim...

Boy: 192/3 değişmekte gece ile gündüz çıplak ayak.

Kilo 94, 93.5 arası değişiyor...

Bel 80, Vakumlayarak 74'e kadar düşürebiliyorum... Ek olarak vakum çalışmalarına da devam ediyorum...

Omuz çevresi 141-142

Göğüs 120-121

Kol Soğuk 43.5 ortalama...

Calf diye nitelendirilen bölge 43-44..

Bacak(Quadriceps çevresi) 73-72

Tahmini 15 gün sonra idmanlara ara vereceğim. 2 ay süresince...

Eylül gibi dönüş yaparım... Yazın bol bol, açık hava yürüyüşleri ve yüzmeyi tercih ediyorum.

D.N=Televizyon ışığının görselliğinde 2 tane de resim eklemek istedim bu bağlamda...

İyi antrenmanlar, iyi tatiller dilerim herkese...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

• TFm.jpg
      TFm.jpg
      Dosya Boyutu:
      71,6 KB
      Görüntüleme:
      587
    • FM 2.jpg
      FM 2.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,3 KB
      Görüntüleme:
      623
    Akay, ataberkim, pastnova ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  10. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün omuz antrenmanı yaptım. Antrenman esnasında çektiğim iki resmi ve beraberinde bazı teknikleri siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum.

Hazırladığım video antrenmanınında da bu bölgeyle ilgili görüş bildirmemi isteyen arkadaşlar vardı....

"Omuz"

Mutlaka antrenman öncesi hedef bölgeyi ısındırmak gerekiyor. Bu her antrenman başı, ilgisi olan lokas kası bağlar...

Ondan öncesinde de "rotator cuff" sendromu olanların mutlaka antrenmanlarının başlarına "rotator cuff" çalıştırıcı egzersizler koyabilirler...

1-Omuzda eksik olduğunuz, geride hissettiğiniz neresi ise(Yan deltoid) ilk o hareketle başlayınız...
    2-Hareketlerinizde ivmelenme olmasın. Eğer olacaksa bile bu, kilo arttırımının ve setin en sonuna sakladığınız hile setiniz içinde olsun.
    3-Açış egzersizlerinde olabildiğince serbest ağırlıklar kullanınız. Oturarak yaptığınız egzersizlerde stabilizer kasların ayaktakine oranla devreye girmesi daha azdır. Bu sebeple oturarak çalışmak, direnci arttırır. Ama bu aynı zamanda hileye kaçma oranınızı da aynı ölçüde paralel olarak arttırır.
    4-Mümkün mertebe hareketlerinizi ve rutinlerinizi değiştiriniz...
    5-Ağır kiloları sadece presslere saklayınız...
    6-Arka deltoidlerinizi ve yan deltoidlerinizi çalıştıracağınız vakit çeşitlilikten yana olunuz.(Incline sehpası açılarıyla her sette veya her antrenmanda oynayabilirsiniz)
    7.Pronasyon hareketinin ters yöne yapılışı hemen hemen her açış hareketinde kullanılabilir.(Serçe parmağınızın en üst noktada yer alması)
    8-IGF-1 hormonunun salgılanmasını, aynı zamanda da yağ yakımını desteklemek istiyorsanız, dinlenme aralıklarınız setler arası 1 dakikayı geçmesin.
    9-Açış hareketlerinin en üst noktasında "İzometrik çalışmaları" şiddetle tavsiye ediyorum.
    10-Açış hareketlerinde hareketin bilek ve ön koldan değil de, birinin sanki dirseğinizden sizi kaldırıyormuş hissini yakaladığından emin olunuz. Rastgele havaya kaldırışlara omuz bölgesinin katkı payı düşüktür.
    11-Trapezius antrenmanlarınızı yine bu omuz bölgesi veyahut, sırt çalışmalarınız içerisinde girmeye özen gösteriniz. Isınmış olan kası hedef almak, sakatlanmamak için önemlidir.
    12-Tekrar sayılarınızı, ağırlık miktarlarınızı kademeli olarak bir program çizelgesi eşliğinde değiştirmeye gayret ediniz.
    13-Omuz antrenmanlarını hafta da 1 kere girmek yeterlidir. İyileşme(Recovery) hızınızı etkileyen ek ürünler kullanmıyorsanız.

D.N=Mutlaka dirençle ve zamanla stresle baş, başa kalan kaslarınızı dinlendirmeyi de ihmal etmeyiniz. İster aktif, ister pasif dinlenme...

Not:pasif Dinlenmeyi tercih edenlerdenim...

Saygılarımla,

Ekli Dosyalar:

selim4141, Knec, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. PowerLife

PowerLife Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    hocam herhangi bi kür kullandınızmı yoksa doğal mı_?

12. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili PowerLife,

Eğer bu zamana kadar bahsini ettiğiniz meşru olmayan ürünlere karşı bakışımı ve bu husustaki hassasiyetimi siz değerli arkadaşlarıma aktaramadıysam bundan üzüntü duyarım...

Saygılarımla,

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Sevgili Fitness Model ;

Meşru olmaya ürünlere karşı tutumunu biliyoruz, ve bu sebebten ötürü forumda örnek aldıgım, kendime model edindigim yegane sporcusun...

Kendime seni örnek almamdaki haklılıgımı paylastığın yeni fotograflarla bir kez daha tescil etmiş bulunmaktasın...
    Senin gibi degerli üyeleri daha fazla aramızda görmek şahsım adına beni çok mutlu edecegini belirmek isterim...

Paylastıgın degerli bilgiler için kendi adıma teşekkürü bir borc bilirim zira omuz bölgesi için istedigim gelişimi bir türlü saglayamadım...

Uyarıların ışığında antrenmanımı yeniden yapılandıracağım ve verim alacağıma inancım tam...

Mesajınızda -Omuz antrenmanlarını hafta da 1 kere girmek yeterlidir. İyileşme(Recovery) hızınızı etkileyen ek ürünler kullanmıyorsanız- demişsiniz;

Sizce ek besin kullansak dahi omuz gibi büyük bi kas gurubunu haftada 1 den fazla çalıştırmalımıyız?
    Özellikle omuz bölgesini eksik gören bir sporcu olarak soruyorum...

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

İyi sporlar...

Azi bunu beğendi.
  14. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Antony,

Onure edici, saygı duyulacak düşüncüleriniz için teşekkür ederim...

Ek ürünler derken (Meşru olmayanları) kast etmiştim.

Zira omuz gibi karmaşık ve sürekli aktif kullanımda olan bir bölgenin, 7 gün içerisinde ikinci kez çalıştırılması gelişimi hedef alan bir sporcunun çizmesi gereken sınırlar arasında olmamalıdır...

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  15. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Fitness&Model,

gerçekten gıpta edilesi bir vücuda sahipsin, öncelikle tebrikler. gerilerde bir sayfada bir arkadaşın da belirttiği üzere, konu kronolojik olarak okunursa fotoğrafçılık yeteneklerinin de geliştiği kolaylıkla gözlenebilir. eh, bu vücuda sanatlı fotoğraflar yakışır nitekim. :)

ben şunu sormak istiyorum izninle, eğer senin için yanıtlamak sorun teşkil etmeyecekse -umarım bu sorunun yanıtı verildiyse önceki sayfalarda kaçırmamışımdır-

bir yerlere, bir bölgeyi haftada yalnızca bir defa çalıştırdığını yazmıştın. bu rutini ne kadar zamandır uyguluyorsun? hala bu şekilde mi çalışıyorsun?

16. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili khephnes,

İltifatlarınız için müteşekkirim. Evet zaman içerisinde, hem daha iyi nasıl ışığı yakalarım, üzerinde oynarım kısmını geliştirdim, hem de kütle kazanarak daha iyi pozlar için imkân oluştu.

İlk başlarda, sabit program uyguluyordum. Başlangıcın ilk senesi.

Örnek:

Haftada 7 gün var...

Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma gibi sabit günlere ayırmıştım her bölgeyi. Hangi gün ne gireceğim belli idi. Bu sene için konuşmak gerekirse, geçen sene yaza hazırlık için definasyona girmiştim bildiğiniz üzere. Yazın sağolsun ailecek görüştüğüm bir arkadaşım salonuna gelebileceğim yönünde teklif sundu. Dedim madem böyle bir imkân da var, hem arkadaşımı görürüm hem de pazar günleri de ara sıra diğer günlerde burada idmanımı atarım. Bunu fırsat bilerek "Dönüşümlü-Devreden" programa geçiş yaptım.

4 ana programım vardı. Pr1-Pr2-Pr3-Pr4

Bunları daha önce de eski sayfalarda bulabilirsiniz, günlere bölüştürdüm.

Çok kısa değineyim;

Pazartesi 1 Salı 2 Perşembe 3 Cuma 4 giriyordum. 2 gün antrenman, bir gün dinlenme şeklinde. İlk programdan farkı, 1. programı girmek için tekrardan pazartesi değil, pazarı bekliyordum. 7-1 formülü gibi. 6 günde bir aynı bölge denk geliyordu. Bu sayede yağsız büyümeyi de planladığım bu sene için çok fonksiyonlu bir antrenman şekli çıktı benim için ortaya...

Diğer sistemle ayda 4 kez Pr-1 girerken bu formatla ayda 5 veya 5.5 kez denk gelecek şekilde Pr-1'i girdim. Bu hem büyümek için iyi bir tercih oldu, hem de ek kardiyolara hiç ihtiyaç duymadım bütün sene.

Aynı zamanda IGF-1 hormonunu ön plana aldım bu kış. Dinlenme sürelerim 45 saniyeyi geçmedi. Çok ağır bacak antrenmanlarında 1 dakikaya kadar çıkardım ama geçirmedim.

Şimdilerde ise, sezonu kapamak üzereyim. Haftada 4 antrenman sabit. Sürelerde 2 dakikadan. Yoğunluk %70'i geçmiyor.

D.N= Belki takip edenler hatırlayacaktırlar.. ALES sınavı girmiştim. Sonuçlar açıklandı, yüksek lisans mülakatına girdim ve Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri bölümünde eğitim görmeye hak kazandım.

Saygılarımla,

pastnova, baskn35, deepsoul ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  17. trader223

trader223 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    FitnessModel;

Vacuum egzersizi midedeki şişliği mi gideriyo ne gibi faydası vardır ? Birde benim dinlenme sürem 15-20 saniye ben hacim almak istiyorum.Sizce dinlenme süresini arttırmalı mıyım yoksa dursun mu ?Efendim fazla olucak ama bir soru daha sorucağım ben omuz antremanından sonra omuzlarım diğer kas gruplarında olduğu gibi ağrımıyor.Bu omuz lifleriyle mi alakalı yoksa programla mı ?
    1-Behind the neck press
    2-Arnold press
    3-Lateral raise
    4-Dumb shrug
    5-
    Upright Barbell Rows

programım bu yönde teşekkür ederim tekrardan.Tebrik ediyorum fiziğiniz çok düzgün ve olmak istediğim noktadasınız.İyi günler :)

18. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili trader223,

Vakum çalışması, düzenli yapıldığı taktirde midenizin düz bir hâl alması için gereken stabilizasyon görevini görüyor... Yalnız tavsiyem, belli bir seviyenin üzerinde olan kişiler için gerekli olduğudur.

Dinlenme sürenizi, alt sınır 30 üst sınır 1 dakika olarak tutabilirsiniz. Arada oynayan değerlerle devam edersiniz setlerinize...

Dinlenme süreleri aslında çalışmanızda çok önemlidir. Böyle bir konuyu ne zaman ne sıklıkta ne gibi değişiklikler yapılacağına dair detaylı bir yazı yazmam gerekli diye düşünüyorum.

Kimi zaman, 4 dakikayı bulan dinlenmeler gerekeceği gibi, kimi zaman da aralıksız nefes nefes kalınacak çalışmalar yer alıyor.

Bazen, ilk setten sonra 30 saniye dinlenerek 2. sete. Buradaki yorgunluğun miktarıyla doğru orantılı olarak 1 dakika, bir sonraki sete, 1.5, bir sonraki sete 2 dakika dinlenerek çalışmalar da vardır. Ki ben bunların ilk iki setiyle, IGF-1'i aktive ederken, diğer 2 setle de büyüme hormonunu aktive ediyorum.

Yazın dinlenmelerinizi eğer diyet tarzı bir düşünceniz yok ise, form tutmaksa tek kaygınız uzun tutabilirsiniz araları...

Omuz programı için püf noktaları bir önceki sayfada belirtmiştim. O maddeler ışığında yeniden oluşturacağınız omuz programınızla birlikte istediğiniz ağrı ve gelişimi yakalayacağınızı düşünüyorum.

Aynı zamanda, ağrımamasının, yeteri kadar şişmemesinin, uyarıya geç cevap vermesinin, motivasyon eksikliğinin, platoya yakalanma ve stres gibi türevlerin ortaya çıkmış olması dinlenme vaktinizin geldiğine işarettir. Bu da bir faktördür.

Saygılarımla,

Azi ve trader223 bunu beğendi.
  19. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    çok kaliteli bir sporcu olan fitnessmodel yokluğumda iyice adele kazanmış. takdir edilesi bir spor ahlakın var, takibindeyiz forumca.

Fitness&Model bunu beğendi.
  20. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Ciddi anlamda estetik,oranlı,kütleli ve herkesin kesinlikle hayal edebileceği bir fiziğe sahipsiniz.Elde ettiğiniz bu başarı benim için büyük bir itici güç oldu,bu şekilde hız kaybetmeden devam etmeniz dileklerimle.

Ayrıca yazım,üslup ve konuşma tarzınız da fiziğiniz kadar düzgün,bu yönden de takdir ediyorum.

İyi Çalışmalar & Başarılar.

Fitness&Model bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş