Fazla kilo sorunu..Bana da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dishiwelet tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Cok guzel bır basarı tebrık ederım..

Sporu uzun vadelı düsünmek en iyisi.. Basarılar dilerim..

dishiwelet bunu beğendi.
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bu resimde 63 kiloyum ben :) aslında seninde dedigin gibi daha cok vücudu toparlamaya calısıyorum cokta fasla vermek istemiyorum 3 kilo daha versem iyidir fitness e devam etcem sıkılasmak istiyorum ama birazda göbek bölgesini eritmem lazım bunun icin ugrasıyorum umarım faydası olur :)

3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok tsk ederim elimden geldigince yapıyorum birseyler

4. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Görüldüğü kadarıyla şimdiye kadar bilincli gelmişsin buraya kadar,cidden bravo.Benim asıl tavsiyem ağırlıktan korkma,genelde bayanlar korkar -''aay kaslanırım,aay bodyguard gibi olurum''diye.O kadar kolaydı sanki örneğin ben 3 senedir çalışıyorum anca belli oluyor az çok :)
    Mesela kac kilolarla,kac set çalışıyorsun azcık programını açar mısın,ayrıca spor salonuna gitme imkanın yok mu?

dishiwelet bunu beğendi.
  5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tsk ler :) agılrıktan korkmuyorum daha önce yıllarca fitness yaptım salonda salona gitme imkanım olur ama burası cok sıcak ben dısarı adım bile atmıyorum günes kötü etkiliyor beni evde yapıyorum o yüzden 2 kg kullanıyorum ve haftanın 3 günü calısıyorum 20-25 dk pzt cars ve cuma 1 günde dinlenme ye bırakıyorum aralarda agrılık calıstıgım günler cardioyu genelde sabahları yapıyorum ögleden sonrada agırlık calısıyorum sence yeterlimi? bu arada kilom durdugu icin bir arkadasımın burda önerdigi yöntemi yaptım bugün zig-zag bugün normal kalori aldım sasırtmak icin :)
    bu arada birkac arkadasa sordum burdan ama cevap alamadım sanırım onlarda bilmiyorlar yazdıgım konuyu nerden düzenleyebilirim yardımcı olurmusun?

6. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Antalyadaydın sanırım öyle okumuştum diye hatırlıyorum.Bende yazın staj için Antalyadaydım,akşam 7 gibi gidiyordum salona,gündüzleri zaten gerçekten sokağa çıkılmıyor,çok fazla zorlanmadım böyle dene istersen ben güzel aşama kaydettim o süre içinde.
    Ayrıca 20-25 dakika çok az bi süre fitness için.Her bölgeni çalıştırabilceğin bi program hazırla kendine ya da Flexor'ın yeni başlayanlar için olan programını uygulayabilirsin.Örneğin;1 gün fitness/1 gün cardio 6 gün çalışıp 1 günde off verirsin.Sıkılaşmak için güzel bi program ;)
    Konunun düzenlenmesi derken anlayamadım ama msjlarını altta ki edit butonuyla düzeltebilirsin..

dishiwelet bunu beğendi.
  7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Dishiwelet; öncelikle azminizden dolayı sizi tebrik ediyorum gerçekten iyi kilo vermişsiniz ve zor olan dönemi atlatmışsınız,artık normal bir kilodasınız.

Bundan sonrası için yapmanız gerekende sizinde bildiğiniz gibi bu yaşam şeklini kalıcı kılmak olacaktır.

Belirli dönemlerde vücut takılır kalır sizin kilo vermekte zorlandığınız gibi bizlerde ölçü almakta zorlanıyoruz bu dönemlerde amacınıza göre uygulamış olduğunuz çalışma ve beslenme programlarınızda bir takım değişiklikler yapabilirsiniz.

Spor salonu konusuna gelicek olursak bence eğer vaktiniz varsa kesinlikle bir spor salonuna yazılın emin olun bu dönemde size çok faydası olucaktır.

Bende Antalya'da yaşıyorum ve sanırım tariflerinize göre aynı semtde oturuyoruz.Salonda çalışmak inanın düşündüğünüz kadar zor olmuyor aksine sizi daha çok motive eder ve sıcak felan düşünmezsiniz zaten çoğu salon klimalı,zaten kış geliyor.

Ayrıca dedeman civarlarında oldukça nezih ve bayanlarında çok rahat bir şekilde spor yapabilecekleri salonlar mevcut eğer zamanınız ve imkanınız elveriyorsa size salon konusunu düşünmenizi tavsiye ederim .

Zira duraklamaya girmiş olduğunuz bu dönemde size oldukça faydası olucaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme: 27 Eylül 2009
    dishiwelet bunu beğendi.
  8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet antalyadayım aslında bende kısa dogru salon yapayım diyorum bakalım :) 20-25 dk sadece üst bölgesini calıstırabiliyorum evde alt bölgesi icin evde yapabilecegim biresey yok alt bölgesi olarakta zaten cardio yapıyorum tabii bu cok etkili olmaz biliyorum :) birde cok fazla dısarı cıkan biri degilim evde birseyler yapmak daha hosuma gidiyor kıyafet vs daha rahat oluyor alıstım yani:)
    kendi actıgım ilk konuyu düzenleyemiyorum cevap yazarken unuttugum birsey varsa edit ten yapıyorum ama ilk actıgım konuda edit bölümü yok :( ya da ben bulamadım

9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok tsk ederim ama inan simdiki dönem daha zor kilom durdu yine daha öncede durmustu ve bu tam 2 ayımı aldı simdide 3 hafta oldu hala tık yok
    salonda calsımak tabii ki avantajlı sizinde dediginiz gibi daha önce yıllarca kısın fitness yaptım salonda ama suan calısmıyorum ve acıkcası ailemede bu yüzden yük olmak istemiyorum yeterince yardımcı oluyorlar zaten:) birde evde spor yapmaya alıstım kolay geliyor rahat oluyor insan evde ben güllük ptt nin orda oturuyorum bana yakın daha önce gittigim salonlar var burda belki kısa dogru diyorum ama bakalım iste tekrar cok tsk ederim son 3 kilo daha vermek istiyorum sonrasında tamamdır ve tabii ki sporu asla bırakmıcam

slymnasye bunu beğendi.
  10. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Fitness olarak ne yapıosun 20-25 dakikada mesela ?
    Bu arada eskiye dönük edit yok diye biliyorum bende :)

11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    fitness olarak ewde 2 kg agırlıklarım var onlarla calısıyorum gögüs kol arka kol sırt omus calısmalaraı bunlarıda burdan aldım resimli olarak sırasıyla yapıyorum 20-25 dk sürüyor bunlar bacak icinde cömelme tek ayakla cömelme ileri adım lunch diyorlar sanırım squat fln yapıyorum zaten bunlar cd lerimde var ordanda yapıyorum yeterlimi sence ?
    edit olayı yokmus evet bende site yöneticilerinden rica etcem artık :D

12. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bana 20-25 dakika cok az geldi.Flexor'ın evde çalışma programını uygulayabilirsin mesela o senin 1-1.5 saatini alıcaktır.Normali de bu zaten.Bu şekilde sıkılaşırsın,kilo vermesende olduğundan zayıf görünürsün.

dishiwelet bunu beğendi.
  13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    20-25 dk sadece üst bölgesi icin tabii digerleride eklenince zaman olayı artıyor bu sadece agırlık calsıması icin ama cardıo vs bunlarda 1.5 saati buluyor

14. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bütün bölgeleri 1 günde mi çalışıyorsun?

15. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    bütün bölgeleri 1 günde çalıştırabilir,yeterki gün aşırı yapsın.

16. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben çalışamaz demedim ki,sordum :)

17. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1.45 dakikadan fazla fitness yapmamaya özen göstermeni tavsiye ederim.

dishiwelet bunu beğendi.
  18. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    msj ı yazdıktan belli bir süreye kadar msj ı editliyebiliyorsun,sonra editliyemiyorsun bu arada:D

dishiwelet bunu beğendi.
  19. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    sabahları cardıo yapıyorum zaten acrdıyonun icinde alt bölgesi var haftanın 3 günüde agırlık calısıyorum üst bölge icin bunuda ögleden sonra yapıyorum hergün cardıo yaptıgım icin otomatık olarak bacak bölgesi var zaten o yüzden üst bölgesi calısırken bacak bölgesi yapmıyorum yoksa yanlısmı yapıyorum böyle :(

20. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet editleyemdim zaten bende site adminlerine sms attım yardımcı olsunlar diye :D

Sayfayı Paylaş