Fazla kilo sorunu..Bana da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dishiwelet tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    birsey sormak istıyorum gün asırı yazmıssın o ne demek oluyor anlayamadım hic hesaplamadım aslında ama fazla oluyormu bilmiyorum cardıo ısınma esneme dahil 45-50 dk sürüyor sonra 20-25 dk sınaw mekik ve direnc egzersizleri yapıyorum kendi agırlıgımla bunu hergün yapıyorum pazar günleri haric dinleniyorum :D pzt si yine tv de ebru sallıyla plates baslıyor 30 dk da o sürüyor ona baslıcam tekrardan agırlık calımamda pzt si cars ve cuma yanlıs yazmısım pardon 25-30 dk sürüyor buna ısınma ve esneme dahil degil yeterlimi yoksa cokmu ? birde birsey daha sormak istiyorum ben mekik olayını hergün yapıyorum bu sekildemi olmalı yoksa karın kaslarınıda 1 gün dinlendirmelimiyim ? tsk ederim

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Cardio sınırsız.Ağırlık kaldırma gün aşırı(mesela pazartesi-çarşamba-cuma).

dishiwelet bunu beğendi.
  3. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bana sorarsan her bölgeyi ayrı ayrı çalıştırmak her zaman iyidir.Eğer dediğim gibi azcık kaslanıp sıkılaşmak istiyorsan aşağıda linkte ki programı uygulayabilir amacına ulaşabilirsin ama yook ben sadece zayıflamak istiyorum dersen o konuda pek yardımcı olamıycam çünkü hiç denemedim :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

dishiwelet bunu beğendi.
  4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    o zaman dogru yapıyorum deilmi oleyyy :D tsk

5. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Gün aşırı demek.bir gün çalışıp ertesi gün dinlenip diğer gün çalışmak demek.mesela pazartesi-çarşamba çalışmak.Cardio sınırsızdır.İstediğin kadar yapabilirsin.Mekik,şınav,barfiks te cardioya girer.Özel ek ağırlık kaldırırsan bu ağırlık kaldırmaya girer.(dumbıll,lat pul,halter,bench press vs)Vücut ağırlığı, ağırlık kaldırmaya girmez.o yüzden onları(cardio) pazar günü hariç hergün yapabilirsin.ağırlık çalışmanın süresi normal,45 dakikayada çıkarabilirsin veya 1 saate.1 saat 45 dakikayı geçmemenden kastım,cardio+ağırlık yaparken geçme.zaten cardio yaptıktan sonra ara verip ağırlık yapma.ard arda yap vücut soğumasın.ard arda yaparsan cardio+ağırlığı 1.45 i geçmesin.bunun 30-45 dakikası cardio olsun.45 dakikasıda ağırlık.böylelikle 1.30 saatte fitness ı bitirirsin.Mekik sınırsız.Mekikten ekstra olarak mide hareketleride yapabilirsin.Ağırlık kaldırmanın gün aşırı olmasının da mantığı şu:eğer kasları 1 gün dinlendirmezsen,kaslar çalışmadan sonra laktik asit salgılar ve 48 saat dinlenme olmazsa,verimli çalışma olmaz,üstelik kaslar yanar.

6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    zayıflamak icin 3 kilom kaldı tabii ki istedigim sıkılasıp birazda kas yapmak en mantıklısıda bu :) link icin tsk ederim:)

7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    tek tek farklı zamanlarda çalıştırmakla hepsini aynı anda çalıştırmak arasında(fitness için) bir fark varmı bilmiyorum ama zayıflamak için antrönörler genelde aynı gün programı yazarlar.ve gün aşırı gelmeni isterler.

8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet bende agılrık calısacagım günler cardıonun hemen arkasından sogumadan calısıyorum o zaman söyle yapayım ben agılrık calısacagım günler mekik sınav ve direnc egzersizlerini daha az tıtayım cünkü aynı yogunlukta yaparsam 1.45 dk coktan gecer peki bacak olaylarında yani cömelme tek adım ileri vs gibi egzersizlerde elime agırlıkları alayıptmaı yapayım bir arastırma yaptım tabii sizler yine en dogrusunu bilirsiniz agılıklarla yana egilme calsıma vs kadında beli kalınlastırıyormus benim belim ince bu yüzdende bundan korktugum icin yapmadım hic böyle birsey gercekten varmı indirdigim cd lerde cardıo-fitness yapanların hepsinin belleri cok kalın kıvrım bile yok kac tane cd e baktıysam böyle ben bunu istemıyorum

9. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Rica ederim,herhangi bi sorunda her zaman sorabilirsin ( ben sadece antremanla alakalı sorularına cevap verebilirim onu abarttığım için :lol:duh ) ama çok bilgili insanlar var bu forumda,sen yeter ki iste yani ;)

dishiwelet bunu beğendi.
  10. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    beli kalınlaştırıyor mu,kalınlaştırmıyor mu bir bilgim yok,bilen biri cvblar umarım.Ama sabahları koşmayı planlıyorsan veya aklında koşmak varsa,koşmanın bacağı kalınlaştırdığını biliyorum:D

11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok tsk ederim :) sayenizde ögrencem yavas yavas bende cok yardımcı oluyorsunuz bana supr bir destek bu antremanda olsa yardım etmen cok güzel :)

12. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Fazla ağırlıklarla çalışmadığın sürece böyle bişey olcağına inanmıyorum ben,kendimdede böyle bişey olmadı.''kalınlaştırma'' denen şeyin incelmekten daha zor olduğunu düşünüyorum..

dishiwelet bunu beğendi.
  13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kosmak aklımda hic yok üstelikte sıkıcı geliyor bana cardıo daha zevkli bence farklı farklı hareketler uyguluyorsun :D bacaklarımda bayagı bir kas oldu zaten umarım cardıo dan dolayı daha da kalınlasmaz :D

14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    2 kg var bunlar yeterlimi forumda bacak icin agılıklarla yapılan egzersizler görüm onları aynen yapabilirmiyim ya da cardıo bunun icin yeterlimi cünkü icinde var yolladıgın linkteki calısmlaraı yapıyorum bende dedigim bunlardı simdilik 15 tekrar 2 set yapıyorum bunları

15. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    O linkteki bacak egzersizlerini de yaparsın cardionuda ayrıca yaparsın.Seti 3'e çıkartabilirsin,tekrarlarda da 15 olarak sınırlama kendini.Bigünde 2 bölge çalışırsan zamanı daha iyi ayarlamış olursun

dishiwelet bunu beğendi.
  16. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben net birşey söylemedim,çünkü gerçekten bir bilgim yok,kalınlaştırmaz veya kalınlaştırır bunu bilmiyorum.bence bilmiyen birininde net birşey söylememesi lazım,çünkü diyelim bacak kaslandı onu nasıl incelteceksin sonr****asları nasıl eriteceksin.bel kaslanırsa kalınlaşırsa öyle yada böyle,anatomiksel,belki bazılarında oluyordur,belkide bazılarında kaslanma olmuyordur, nasıl sonra eski haline gelecek.60 olan beli 80 yaparsanız iyi olmaz:Dbu arada dishiwelet,15 tekrar demişsin.sen onu 15-20 arası yap sınırlama öyle,15 diye:Dneyi 2 set yaptığını bilmiyorum ama 4 sete kadar çıkar derim.Çünkü yağ yakımı için belli bir zaman gerekli.15 tekrarda 2 sette kaslarının son zamanda yandığını hissediyorsan-hafiften-2 settede sabitle.o senin bileceğin iş ama yapıp yapıp hiç zorlanmıyorsan 4 e kadar çıkman lazım.Fitnessçılar 15-20 tekrar 4 set yaparlar.

dishiwelet bunu beğendi.
  17. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Dumbellarla yana eğilme hareketi yani ;''dumbell side bend'' hareketi beli kalınlaştırır mı ?diye bir soru sormuşsunuz bu hareket oblikleri yani bir çok kişinin adonis diye tabir ettiği bölgeyi çalıştırır.

Eğer bu hareketi ağır kilolarla yaparsanız bu bölgede kaslar gelişeceğinden beliniz biraz kalınlaşabilir bu nedenle belinizin kalınlaşmasından korkuyorsanız bu hareketi ya çok hafifi ağırlıklarla ya da ağrılıksız bir şekilde yanlara eğilerek yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar dilerim.

dishiwelet bunu beğendi.
  18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    o zaman bacak olayınada giriyorum setleride 3 e cıkarıyorum sanırım bu yeterli simdi tsk ederim:)

İnteqral bunu beğendi.
  19. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    off simdi aklıma takıldı bacaklarım kaslandı fena degil yani bir ic bacak kısmı biraz zayıf cok degil ama korktum valla simdi kalınlasır diye:( üst bölge calısmalarını 15 tekrar 2 set halinde yapıyorum o zaman 15 den fazla yapmaya baslayacagım biraz agrıcak ama napalım artık:D 15 tekrar 2 sette son dakikalara dogru yanmaya baslıyor suan icin 4 set fazla gelir bana cünkü bazende 20 tekrar yapıyorum ama 3 set 12 tekrar falan yapabilirim olurmu böyle?

İnteqral bunu beğendi.
  20. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet iste buydu bende böyle okudum hep fazla agırlıklarla yapılınca kalınlasma oluyormus benim belim ince ve bunu istemiyorum o zaman hic agılrık kullanmayayım ben peki bacak olaylarında yani cömelme vs gibi elimde 2 kg agırlıklarla yapmam belle alaklı bir sorun teskil edermi?

İnteqral bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş