Fazla kilo sorunu..Bana da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dishiwelet tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok saolun sizler sayesinde dahada bir motivasyonum artıyor bundan sonrada cok dikkat etcem cok tsk ler

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sporu gün boyu yaptığına göre çalışmıyorsun sanırım:)ev hanımısın.dikkat et,daha öncede dedim.genetik olarak genlerin kilo almaya müsait.metobolizman yavaş.istediğin kiloya varsanda,diyeti bıraksanda,asla sağlıklı yemeyi bırakmıyacaksın.unutma!diyet hayatın bir dönemi olur(6-7 ay),oysa sağlıklı yeme alışkanlığı bir yaşam biçimidir.Sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenmek gerekir.böylelikle erken yaşlanmada önlenecektir.Zayıfladıktan sonra kendine 2 yıl dikkat et.Çünkü vücut 2 yıl sonra oturacak ve hızlı geri kilo alımı ihtimali yavaşlıyacaktır.zayıfladıktan sonra,protein ağırlıklı beslen ve fitness yap.böylelikle kaslar toplanır ve kalan yağlarda erir.Taş gibi çatlaksız vücudun olur.Taş gibi bir vücuda fitnessla kavuşabilirsin.cardio yağ yakar,ama fitness vücudu toparlar,iskeletini düzenler.hem fitness zaten cardioyu kapsar.sadece aletli aletsiz ağırlıkla çalışmada vardır..Sporu istediğin kiloya geldikten sonra sabitle ve azalt.günde 3 saat spor yapma.onun yerine 3 gün fitness yap(günde en fazla 1,5 saat).isteğe bağlıda yürü.başka uğraşlar bul.ama sakın bırakma sporu.başka uğraşlar bulki zayıfladıktan sonra moralin dzelsin.zayıflama sonucu insanlar pisikolojik olarak boşluğa düşer.mesela güzelleşen kadınlar aşırı süslenir gezer tozar.bunları yap ama abartma.hobiler bul.satranç oyna.cam boya:Dbenim için işim pratiği-Diyetle kilo vermek,zayıflama esnasında spor- pek önemli değil.sen mentel olarak hazırlandın ise muhakkak vereceksin o kiloları kaçarı yok.önemli olan işin felsefesini kapmak.o yüzden zayıflama öncesi ve sonrası pisikolojiye önem veririm.

Son düzenleme: 24 Eylül 2009
    dishiwelet bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet calsımıyorum isim turismdi ama bıraktım aslında günde 1.5 saat spor yapıyorum cok fazla yapmamaya calısıyorum haftada da 3 gün agılrık calısıyorum sanırım yeterli degilmi? haftanın tek günü spor yapmıyorum sadece pazar günleri sarkma olayım cok az var oda ic bacaklarda onun haricinde yok allahtan bu konuda sanslıyım sanırım:) bana önerebilcen bir fitness prog varmı? birde sormak istedig
    im normalde günlük kac kalori almam gerekıyor yardımcı olurmusun lütfen öle süslü bi tip degilim gayet sade bi tipim resimde görüldügü gibi:) istedigim kiloya ulastıktan sonra seninde dedigin gibi haftanın 3-4 günü spor yapcam 1 saat olsa yeter aslında o zaman plates yapayım diyorum

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu konuda tecrübeli hocalarımız sana yardımcı olacaktır-Fitness programı ve kalori hakkında-.Ama kendi bildiklerimi söyliyeyim.Haftada 3 gün fitness(ağırlık+cardio) çalışman en iyisi.ama bu 3 gün,gün aşırı olacak.mesela pazartesi-çarşamba-cuma.Çünkü ağırlık kaldırırken kaslar çalışır,laktik asit salgılanır.Eğer kasları 48 saat dinlendirmezsen,verimli bir çalışma olmaz ve kaslar yanar.3 gün fitness(cardio+ağırlık)geriye kalan 4 gün cardio yapabilirsin.cardio nun sınırı olmaz.sınırsızdır.Ağırlığın sınırı olur.Bacaklardaki sarkmaya belki hafif tempo koşma iyi gelebilir veya günde 1 saat yürüme.Ama koşmayıda abartma,koşma bacak kalınlaşmasına sebep olur.sadece hafif tempo belli bir zaman dene.değişimi göreceksin.Fakat koşmanın veya yürümenin sarkmayı engelleyip engellemiyeceğini tam bilmiyorum bu konuda üstadlar sana daha güzel yardımcı olacaklardır.sadece tahmin yürüttüm.günlük kac kaloriye ihtiyacın olduğunuda biz tam olarak bilemeyiz.çünkü bu,yaş,genetik,yağ oranı,kemik oranına göre,cinsiyete göre değişir.bir diyetisyene başvurmanı tavsiye ederim.zayıfladıktan sonra plateste yapabilirsin.Ama tabiri caizse plates hafif bir spor.Daha net konuşmak gerekirse işin kültür fiziği.bir nevi gerdirme gibi.seni diri tutar.Ama fitness gibi olamaz.Fitness zayıfladıktan sonra iskeletini düzeltir.Kaslarını toparlar.ve kalan yağlarının yakmana-istersen programa göre değişir- sağlar.böylelikle fit bir vücudun olur.eğer çok sağlam tabiri caizse taş gibi bir vücut için zayıfladıktan sonra fitness a 1-2 yıl devam et.Sonra istersen hayatnın geri kalanını platesle geçirirsin.Ama spor senin hayatının hep bir parçası olsun.44 yaşında antrönörüm var.adam 24 lük birçok delikanlıdan çok daha iyi.İskeleti,kilosu,kası çok iyi.Nedenide belli spor!

dishiwelet bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    dishiwelet forum kuralları kesindir..mevcut alışkanlıklarınızı lütfen burda devam ettirmeyiniz ve yazım diline dikkat ediniz..

dishiwelet ve zigbog bunu beğendi.
  6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ama dikkat edıyorum yazdıklarıma uyarılardan sonra hala sorun nerde?

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    agırlık calısmalarında bende senin dedigin gibi yapıyorum haftanın 3 günü pzt cars ve cuma 1 gün ara veriyorum dinlenme icin bunla birlikte tabii ki cardio ya devam haftanın 6 günü cardio mutlaka yapıyorum vücut baya bir toplarlandı zaten cok kilolu oldugum zamanlardada öle sarkık degildim sanırım bunuda cocuklugumdan beri yaptıgım spora baglıyorum her ne kadar spor yaparken sisko olsamda :) 45 dk fln cardio yapıyorum sonrada 30 dk plates sınav direnc egzersizleriyle birlikte eger o gün agılrık calsımam gerekiorsa öleden sonrada aksama dogru agılrık calısıyorum ısınma yaptıktan sonra buda ısınmayla birlikte 30 dk fln sürüyor o zaman ideal kiloma ulastıktan sonra her sabah ebru sallı var zaten onla plates haftanın 3 günüde agırlık+cardio yapayım cok tsk ler ilgilendigin icin sayenizde cok sey ögreniyorum :)

8. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0

dishiwelet bunu beğendi.
  9. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ayrıca birkaç püf nokta söylemekte fayda var.

-Metobolizmayı hızlandırmak ve vucüdu dinç tutmak için soğuk duş öneririm.özellikle yazın sabahın köründe alınan soğuk duş ve dışarda 1 saat koşu seni dinç tutar.
    -Kahvaltıda 1 yumurta yemeni tavsiye ederim(haftanın 3-4 günü).Yumurta bir çok yarara sahip.Nedir bunlar:Kalorisi çok az,tok tutuculuğu çok fazla,protein kaynağı.
    -Meyve olarak sınırsız meyve yememeni tavsiye ederim.Kavun,incir gibi meyveler yemeni tavsiye etmem.Erik sınırsız.
    -İçebildiğin kadar su iç.su çok önemli
    -Yeşil çay.Yeşil çayın tadını bilmiyorum içmedim ama bayanlara çok yararlı.Eğer tadı kötü gelirse funda çiçeği çayını tavsiye ederim.tadı nötr ama oldukça faydalı.bir çok hastalığa şifa.Yağı idrarla atma ve metobolizmayı hızlandırma gücüne sahip

dishiwelet bunu beğendi.
  10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    soguk dus genelde yapmak zorunda kalıyorum malum antalya inanılmaz sıcak baska sansımız kalmıyor:) yumrtayı 2 günde bir mutlaka yerim cok sevdigim bir besin meyve larakta yazın cogunlukla yedigim karpuz var mevsim meyvelerini yiyorum ama porsiyon olarak abartmadan incir zaten sevmiyorum kavunda cok ama cok nadir ben genelde karısık bitki cayı iciyorum cayı hic sevmedigim icin bitki cayları daha güzel geliyor bana ama funda cicegini ilk defa duydum bunu mutlaka deniyecegim :) bilgiler cok güzel yardımın cok saol

11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya

12. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    cardio çalışmalarını açık havada yapabilirsin değişiklik olur evin dışına çıkmak iyidir. tabii koşu için uygun ve güvenli bir yer olması gerekli ...
    aç karna yaparsan çok daha etkili olur iyi çalışmalar :)

13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet bunu düsündüm ama burası yanıyor o yüzden cok zor benim icin bu cardiyoyuda evde sabah kalktıktan sonra yapıyorum ac karnına yarım bir yesil elma yedikten sonra kosu icin uygun yer var burda zaten denize cok yakın evim süperde bi park var deniz kıyısında ama dedigim gibi cok sıcak senden bisi rica edebilirmiyim kendi yazdıgım konuyu nerden düzenleyebilirim off bir türlü bulamadım acemilik iste :D

14. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    merak ettiğim birşey var.100 kilodan indikten sonra derinde çatlaklıklar duruyor mu?Yoksa deri kendini toplayıp çatlakları gideriyor mu?Bir vücutçu çatlaklar asla geçmez dedi merak ettim.bir bilen cvblarsa sevinirim.

15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende hic catlak olmadı aynı sekilde öle sarkma vs de olmadı ama son bikac kiloyu verdikten sonra beyasımsı cok hafif catlaklar oldugunu gördüm üst bacakların yanlarında cok degil ama

İnteqral bunu beğendi.
  16. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    100 kiloyken çatlaklar yokmuydu yani vücudunda?gerçekten ilginç.

17. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet hic yoktu toplamda 40 kilo vermis oluyorum suan bile belirli belirsis üst bacak yan kısmında var ama ben yıllarca kiloluda olsam hep sporla ugrastım sanırım bunun etkisi var birde genetik olarak ailede cilt olayımız cok saglam mesela annem 64 yasında ama inanılmaz parlak ve düzgün bir cildi var kırısık bile cok ama cok az annemde :)

18. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    dishiwelet öncelikle tebrikler :)
    Deride çatlakların en önemli sebebi HIZLI kilo almak yada vermektir.Sonucta eminim ki 100 kiloya 50 kilodan 2 ayda falan cıkmamıştır arkadaşımız o yüzden deride catlak olma olasılığı az.Bu arada kilo vermenin durmasıyla alakalıda vücudun artık yaptıklarını ezberlemiş alışmıştır.Programında ufak değişiklerle bile bunun üstesinden gelebilirsin.Kolay gelsin ;)

dishiwelet bunu beğendi.
  19. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok tsk ederim ben cocuklugumdan beri hep kiloluydum saglıklı bir sekilde kilo vermek istedim bunun icinde haftada 500-1kg uygulmasına yöneldim ilk defa bu kiloya düstüm ben ama kilom durdu cok sıkıcı bu peki bana ne önerirsin degisiklik olarak kilo durmamla ilgili tecrübeli arkadasların yardımına ihtıyacım var :)

20. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Resimlerde,kilon oldukça iyi duruyor.bence sorunun,vücudu toplamak onu başarırsan sorun aşılacak.Vermene gerek kalmıyacak.yoksa vereceğim diyorsan çok zayıf olasıya kadar zayıflamak istiyeceksin.Buda senin fiziğini kötüye çevirecek.Şişman bayan ne kadar kötüyse zayıf bayanda o kadar kötüdür(bence).Estetik durmakı gerekir.ve hafif balık eti.O yüzden Fitness a devam.

Son düzenleme: 25 Eylül 2009

Sayfayı Paylaş