Fazla kilo sorunu..Bana da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dishiwelet tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    slm arkadaslar forumunusu baya bi okuduktan sonra üye olmaya karar werdim aranısa yeni katıldım bicok sey örendim burdan herkesin emeine saglık cok güsel bi site ben cocuklumdan beri hep bi siskoydum en son 100 kilo ciwarındaydım kendi kendine birasda dikkat ederk 80 lere kadar indim sonrada 72-73 lere indim bi süre kaldım bu kıloda hic almadım son 3 aydır spor we diyetle bu kilodan 60 a kadar indim sormak istediim ben hergün pasar günü haric sabahları plates weya cardio sonrası plates ve yer hareketleri yapıorum mekik sınaw güc egzersizleri gibi haftanın 3 günüde öleden sonra ewde dumbell le agılrık calsıorum kol arka kol gögüs sırt omus ws gibi ama 3 haftadır kılo wermem durdu daha öncede 63 kıloyken 2 aya yakın durmustu günlük spor programım 50 dk cardıo ısınma we esneme dahil sonra yer hareketleri sınaw mekik güc egzersizleri 30 dk plates haftanın 3 günüde agılrık calsıorum ısınma sonrası 20-25 dk beslenmeme gelince günlük 1200-1300 arası bi dyet uyguluorum sabahları ii bi kawaltı ara ögünlerle 5-6 ögün oluor arkadaslar yag yakımı icin daha neler yapabilirim we kilom durdu son 3 kılo fln wermek istıorum bana yardımcı olurmusunus boyum1.70 kılomda 60 suan..

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ekim 2009
  2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    çok güzel bir başarı tebrikler

zaman zaman kilo vermek yavaşlar ve durur. hatta sıfıra iner.

mesela 100 kgyken atıyorum ayda 2 kg veriyorsunuz. Bu düzeni korudugumuzda 50 ayda sıfıra mı ineriz:)

şu anda boy kilo ölçüleriniz normal olmuş. en zor kiloyu vereceğiniz zamandasınız

kıymetlim ve dishiwelet bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tsq ederim tebrik icin normalde boy we kilo normal gösüküor ama ben bi 3-4 kılo daha wermek istıorum 60 kılo bana yetmedi hala biras faslalıım war aynaya bakınca yaglar fln yandan biras war peqi bu zmn da neler yapabilirim yardımcı olurmusunus

4. HeavyDuty

HeavyDuty Yeni Üye

Beğenileri:
    221
    Ödül Puanları:
    0
    bulut99, kıymetlim, FLEX-POINT ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çocukluğundan beri çok kilolu olman.metobolizmanın çok yavaş olmasından kaynaklanıyordur.sen sen ol sporu bırakma.genetik olarak kilo almaya meğilli olabilirsin.bu yüzden hızlıca geri alırsın.kilo verme zaman zaman durur.buna vücudun kendini koruması denir.170 boya 60 kilo çok iyidir.ama senin anatomini bilmediğimden belkide fazlalıklar vardır.2-3 Kilo verirsin dert etme.sadece sabır göster.

Son düzenleme: 24 Eylül 2009
    kıymetlim ve dishiwelet bunu beğendi.
  6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Diyetinizde ufak bir degisiklik yapip bizimle sonuclari paylasabilirsiniz. Vucudunuz su anda muhtemelen 1200-1300 kalorilik diyete alistigi ve kendini korumak istedigi icin metabolizmanizi yavaslatti. Bunu eski haline getirmek icin bir sureligine zig-zag taktigini deneyin. Bir gun normal kalori ihtiyacinizi alin (muhtemelen su an aldiginizin 400-500 fazlasi), bir gun 1200-1300'luk diyetinize donun. Vucut kendini korumayi bir sure sonra birakacaktir ve dengeden cikacaktir. Beslenme programinizi daha detayli yazabilir misiniz?

Bir de forumumuzda Turkcenin duzgun kullanilmasina elimizden geldigince dikkat ediyoruz. Lutfen siz de bizim bu cabamiza istirak edin.

dishiwelet ve JaM bunu beğendi.
  7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    link icin tsq ederim yasımdan dolayı kısmıssınıs sanırtım ama yıllardır bu el alıskanlıı baska bi sebebide yok lütfen farklı bisi düsünmeyin tekrar saolun

kıymetlim bunu beğendi.
  8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bebeklimde 5.5 kılo dogmusum of of aile olarakta tombis sayılırıs geetik yani dedinis gibi sporu sadece son 2 yıldır bıraktım 5 yasımdan beri aslında sporun icindeim ben cokta sewerim ama zayıflamak icin hic spor yapmadım ben cok sewdiim icin yaptım hep saglık acısından yani yinede siskoydum hep ama bu sefer bırakmıcam arada wermicem kendi kendime ewde yapıorum netten cardio ws cd leri indiriorum güsel bi arsiwim oldu sıkılmadan farklı farklı yapıorum resim koydum ösellikle belki daha net kıloolayım anlasılır die ama 60 yetmedi bana cünkü yerlesmis yaglarım war fisik olarak kaslandım yeterince iste yılladır yerlesmis yagların gitmesi kolay olmuor tabii bunda en büyük sebep benim fastfood beslenmem günde abartmıorum 15-20 lt cola icerdim düsünün artıq yanındaki cikolata ws de cabası tabii simdide urasıorum böle istersenis daha detaylı resimde koyabilirim yardımcı olmanıs acısından cok tsq ederim

JaM bunu beğendi.
  9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bayram dolayısıyla kendimi hic kısmadım tabii 1 kıloda almısım dogal olarak ama gece yemelerine yinede özen gösterdim yemedim daha cogunlukla vücudu sasırtayım diye gündüzleri biras fazla yedim yinede bir degisiklik olmadı :( beslenmeme gelince hemen yazıyorum
    kahvealtı : 2 dilim kepek ekmegi 30-40 gr kadar az yaglı lor peyniri 2 günde bir mutlaka bir yumurta bazen teflon tavada yagzız yapıyorum bazende haslanmıs oluyor normaldede yag ve tuz sevmiyorum ztn bu konuda sanslıyım 1 yemek kasıgı recel domates biber salatalık
    ara : 1 tabak karpuz bazen 1 adet kepekli galetayla yiyorum
    öglen : 1 kase yogurt ve bir meyve armut yesil elma bunlardan biri oluyor
    bazende sebze yemegi ekmeksiz 2-3 güne birde ya ton balıgı yarım kase ya da tavuk gögsü veya evde yapılanlardan kuru fasülye nohut yemegi bunlar olursa yanlarında 1 dilim kepek ekmegi yiyorum
    ara : yine bir meyve bazende kuru kayısı 3-4 adet
    aksam : aksam yemegini en son 6 da yiyorum ve corba iciyorum genelde hafif olsun diye yanında bir dilim kepek ekmegi ve 1 tabak karpuz
    aksam 18:00 dan sonra cok acıkırsam genelde acıkmıyorum yine bir meyve tercih ediyorum

10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben size birsey daha sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim spor yapan bi bayan olarak normal almam gereken kalori miktari nedir tsk ederim

11. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    kaç kilo olduğun önemli değil nasıl göründüğün önemli bu yaşta metabolizman hızlıdır çabuk toparlanırsın...
    fastfood vs zaten olayın farkındasın diyeti ve sporu yaşamının bir parçası haline getir zaten bir süre sonra ağır şeyler yemek seni rahatsız edecek ...
    bu arada türkçeye yeni bir yorum getirmissin :)

dishiwelet bunu beğendi.
  12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    iste nasıl göründügüm öenmli oldugu cin sorun yapıyorum ztn yerlesmis kilolardan dolayı evet artık fastfood olayında daha dikkatliyim haftanın bir günü bazen yiyorum cok kısmıyorum ama haftaici cok dikkatliyim umarım dediginiz gibi cabuk toparlarım tsk ederim konu düznelmesi yapmam lazım ama nerden yapılıyor yardımcı olurmusunuz bana lütfen
    aslında türkceyi böle kullanmam yanlıs biliyorum ama iste el alıskanlıgı yıllardır böle normal yazmakta cok zor geliyor yazcas artık napalım :)

bu arada verdiginiz link acılmıyor 0 message diyor nasıl acacagım?

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Eylül 2009
  13. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    mükemmel bir başarı tebrik ederim sizi dishiwelet. çevrenizdekiler imrenerek bakıyorlardır artık buna eminim. insanın hedef koyarak tek tek basamakları çıkması çok güzel bişey sizde bunu kararlılığınız ve azminizle başarmışsınız. şimdi önününüzde yeni bi hedefiniz daha var o 4 kg yi vermek bence bu sizin için hiçbirşey değil bu savaşdanda alnınızın akıyla çıkacaksınız. bundan sonra da yeni bir hedef koyup bu hedef doğrultusunda ilerleyin bana kalırsa daha iyi yağsız fit bir bayan vücudu hedefiniz sizi bu yolda daha motivasyona sokacaktır asla bırakmayı düşünmeyin ne kadar istediğiniz kiloya gelsenizde. eminim daha öğreneceğiniz beslenme ve antrenman adına çok şey var. kolay gelsin azmin zaferi diyelim herkesede örnek olsun.

dishiwelet bunu beğendi.
  14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok saolun :) bu kadar kilodan sonra 4 kilo artık kolay haklısınız ama durdugu zaman cok sıkıcı oluyor sizinde dediginiz gibi aslında hedefim fit bi vücut bunun icinde sporumu hergün düzenli yapıyorum ve bırakmayıda hic düsünmüyorum ögrenmem gereken cok sey var bu yüsdende sizin gibi bilgili insanlardan yardım almak istedim evde yaptıgım icin herseyi düzgün yapmak istiyorum

15. sonflozof

sonflozof Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    para yerim
    Yer:
    pendik ist
    dishiwelet/bence yuksek kilodan dustugun vucudu sikilastiricak bir beslenme yapmalisin. su sekilde olur/ glutenin ve lactose uzak durmalisin. sebeb glutenin yagni bugday proteini deri altinda suyu alikoyar su atimini engeller buda sarkik bir deri gorunumu olusturur/ikincisi lactose yani sut sekeri buda yag yakillimini engeller.

su sekilde beslen/yulaf ezmesi.esmer pirinc. tavuk gogsu yumurta beyazi. sebze yesillik
    mineral ve vitaminleri sebze ve yesillikten alirsin sindiriminde duzelir.
    gunde bi tas meyveyi gecme icindeki frutoz/ fazlasi yaga donusur.
    glisemik indeks tablosunu ezberle. gi 40.60 arasi beslen.

dishiwelet bunu beğendi.
  16. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    evde nasıl çalışıyosun programın varmı...

dishiwelet bunu beğendi.
  17. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ewt gı tablosunu biras inceledim ona göre davranmaya calısıyorum vücut olarak sarkık deilim hatta baya bi sıkıyımda diyebilirim glüten ve lactose nedir acıklarmısın lütfen anlayamadımda

18. sonflozof

sonflozof Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    para yerim
    Yer:
    pendik ist
    gluten bugday proteini yani ekmek makarnadaki protein. buyuzden cavdar ekmegi yemelisin kepek diyil /laktoz sut urunlerinde bulunur sut urunlerini azalt

dishiwelet bunu beğendi.
  19. kemalorgun

kemalorgun Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pazarlama satış
    Yer:
    istanbul acıbadem
    Güzel bir başarı tebrik ederim.Azimli ve hedefli yapılan bilinçli çalışmalar sonuç getirmiş.Asıl önemli olan dönem bundan sonra başlıoyr.Bu motivasyonu kaybetmeden keyif alarak yeni hedefinize ulaşmanızı ve korumanızı dilerim.

dishiwelet bunu beğendi.
  20. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    sabahları plates yapıyorum ebru sallıyla ama onun öncesinde cardio calısıyorum netten baya bir cd indirdim onlardan yapıyorum kücük bir arsivim oldu :) ama zorlayıcı bir cardio sonrasında plates yapıyorum ve bitiriyorum eger sabah gec kalkmıssam cardiyoyu atlıyorum plates yapıyorum sabahları cardiyoyuda öleden sonra yapıyorum sonrasındada mekik sınav direnc egzersizleri yapıyorum haftanın 3 günüde aksama dogru bazende cardio sonrası agırlık calısıyorum kol arka kol sırt omus gögüz bunlarıda burdan aldım resimli onlara göre yapıyorum 2 kg agırlıklarla 20-25 dk yapıyorum 15 tekrar 2 set simdilik yeterlimi sizce

evet cavdar ekmegide yiyorum dönüsümlü olarak o zaman daha cok cavdara yöneliyorum yogurt süt fln yagzıs alıyorum light olanlardan yeterlimi bunlar tsk ler

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Eylül 2009

Sayfayı Paylaş