En Gereksiz Supplement Sizce Hangisi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jarhead tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

En Gereksiz Supplement

Anketin kapanma tarihi 27 Eylül 2012.
  1. whey:D imkansız ama kalsın.

5,9%
  2. amino acid

3,9%
  3. glutamine

5,2%
  4. creatine

5,0%
  5. bcaa

9,5%
  6. animal pak

10,6%
  7. no ürünleri

10,5%
  8. gainer

35,9%
  9. diğer belirtiniz?

13,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 102 üye.
  1. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Oman, Muscat - Istanbul, Suadiye
    xelharith senin adin Kaanmi? konumuzla alakasi yok ama benim cok yakin bir arkadasim olabilirsin. :)

2. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    hayir degil

3. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Isin asli su beyler Turkiye ziyaretim sirasinda eskiden uye oldugum spor salonuma idaman ve makara yapmak icin gittim salonda, salon sahibinin kankasi bir cok oylmpia kazanmis olan Dorian Yates geldi saatlerce konustuk ve adamdan aldigim bilgileri aynen size iletiyorum (bunlar americadaki uye oldugum clublardan ve gittigim seminerlerden ayri olarak edindigim bilgiler) bana tablet aminoacidlerin cop oldugundan bahsetti buyuk markalarin hic bu urunlerin uretimine girmeyeceginden (BSN,Muscletech v.b) ve olan markalarinda degisik formuller uzerinde tablet bazli olarak calisma yapmayacaklarindan bahsetti ve protein tozlarinin emilimlerini arttirmak icin yapilan calismalara cok ciddi paralar harcandigini ve yakinda tamamen piyasadan kalkacaklarini soyledi (sivi amino olarak multipower bir urun cikaracakmis) adam kisaca artik teblet aminolar out protein tozlari in dedi. dorian super bi abi ve eminimki en kral doctor yada bilim adami bile bu adam kadar insan vucudunu taniyamaz.

4. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Isin asli su beyler Turkiye ziyaretim sirasinda eskiden uye oldugum spor salonuma idaman ve makara yapmak icin gittim salonda, salon sahibinin kankasi bir cok oylmpia kazanmis olan Dorian Yates geldi saatlerce konustuk ve adamdan aldigim bilgileri aynen size iletiyorum (bunlar americadaki uye oldugum clublardan ve gittigim seminerlerden ayri olarak edindigim bilgiler) bana tablet aminoacidlerin cop oldugundan bahsetti buyuk markalarin hic bu urunlerin uretimine girmeyeceginden (BSN,Muscletech v.b) ve olan markalarinda degisik formuller uzerinde tablet bazli olarak calisma yapmayacaklarindan bahsetti ve protein tozlarinin emilimlerini arttirmak icin yapilan calismalara cok ciddi paralar harcandigini ve yakinda tamamen piyasadan kalkacaklarini soyledi (sivi amino olarak multipower bir urun cikaracakmis) adam kisaca artik teblet aminolar out protein tozlari in dedi. dorian super bi abi ve eminimki en kral doctor yada bilim adami bile bu adam kadar insan vucudunu taniyamaz.

5. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    L-Carnitine+Gainer gayet gereksiz ürünler.

6. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    wheye gereksiz diyenlere şaşırdım

7. jac0B0

jac0B0 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    imkansız ama kalsın dendiğini görünce farkım olsun diye whey'i işaretledim ama benden önce 10 kişi işaretlemiş...

8. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    L- Carnitine ve Gainer bence en gereksizleri.

9. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    creatin işe yarıyorsa harika, teorik olarak protein ve şeker yakılacağına yağ ı da yakarak performans artırır, ama tabi bu sadece teoride sanırım pratikte pek bir işe yaramıyor
    bir gün ******dan falan birşey alırsam da karnitin verirse antrenmandan önce 5 gram kadar alıp farkı görmek isterim
    ama bana kalırsa bu en gereksizi şuan için
    birde gainer gereksiz tabi

10. plevne_murat

plevne_murat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    internet
    enerji içecekleri bence gereksiz yere para harcamak. onun yerine evde hazırlamış olduğunuz bir karışım yeterli olacaktr. mesela ben pekmez içiyorum. karışımın % 50 si pekmez % 50 si su. bu kadar basit. çokta etkili

11. Carnitine

Carnitine Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sivil Memur
    Aminoasitler bence de işe yaramıyor. Kullandığım pek çok aminoasit markasından henüz bir fayda görmedim. Amino'nun işe yaraması için tek seferde en az 10-12 tablet-kapsül almanız lazım. O bile 1 serving protein tozu(kaliteli) etmez bana göre.

Yalnız amino asitler içinde Glutamin ve BCAA lara ayrı bir parantez açmak gerekir. Çünkü bunlar haklarında pek çok makale yazılmış ve etkinliği ispatlanmış aminoasitler. Zaten pek çok kişi de bu aminoasitlerin faydalarını kendi kullanımları ile deneyimlemişlerdir.

Animal Pak yerine de Opti-Men ya da Now-Adam Multivitamin kullanmanızı öneririm. Tecrübelerime göre bu vitaminler kullanımı daha kolay olmakla birlikte Vitamin olarak Animal Pak'den daha etkililer.

L-Carnitin = Boş supplement. Carnitine tek başına hiç bir işe yaramaz. Eğer kendinizi daha iyi hissetmek isterseniz Acetyl L-Carnitine alın.(CoQ-10 ve Omega 3 ile birlikte). Bu kombinasyon az da olsa yağ yakımına etkili olduğu kesin ama asıl gerçek olan iyi bir enerji artışı.

Monohidrat Kreatinleri kesinlikle tavsiye etmiyorum. Vücudun boş hacim yapmasını sağlıyor ve ayrıca bende yüksek miktarda yorgunluk meydana getirdi. İllaki Kreatin kullanacaksanız Geliştirilmiş kompleks Post-Workout kreatinlerini kullanın derim. Ya da Prof. Mehmet Öz'ün de tavsiye ettiği Beta-Alanine.(Müthiş bir supplement)

GAINER= Parayı çöpe atmak.Neden gainer yerine kendinize bol kalorili bir ziyafet çekmiyorsunuz ;)

TurTaa bunu beğendi.
  12. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    hehal

helel sana dostum. bende insanlara bunu anlatmaya calisiyorum ama anlamamakta israr eden cok.

13. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Benim oyum da bir çok kişi gibi 'gainer'a gitti.

14. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    her ne kadar creatin kullanmadıysam da ona bol demek bence yanlış
    acaba creatin kullananlar onu güç artışı içinmi kullanmakta yoksa hacim içinmi?
    ben güç artışı için kullanacağım mesela, güç artsın ki daha düzgün antrenmanlar çıkarabileyim, daha yüksek ağırlık kullanayım kaslarımı daha iyi uyarayım diğe kullanacağım mesela

15. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    ben de en gerekli supplement'i ilan ediyorum :)

bizim burada ünlü bir kasap var. 2 parmak kalınlığında bonfileyi alıp döküm tavada devamlı çevirerek hızlı ateşte 5-6 dakika pişiriyorsunuz en kral protein + aminoasit :) :)

16. pty

pty Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar tam gainer almayı düşünüyordum ki bu anketi gördüm kafam karıştı.Boy 1.78 kilo 63 kilo alamıyorum çünkü gastrit rahatsızlığımdan ötürü özellikle kahvaltı ve öğle yemeklerinde çok yiyemiyorum.Akşam yemeği nerdeyse 3 öğünü bir arada götürüyorum:))(çok sağlıksız olduğunun farkındayım ama napiyim bünye sabahları bişey kabul etmiyo)Kilo alamadığım için de antremanlarda özellikle son zamanlarda bir gelişme gösteremiyorum.Bu yüzden destek olabilir diye gainer almayı düşünüyordum.daha önce o.n whey kullandım çok başarılı ona devam etmeyi düşünüyorum aynı anda gainer kullansam bir faydası olur mu sizce??????

17. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    arkadasim eminimki yapilan anketteki gainera oy verenlerin seninki gibi bir saglik problemi yoktur, saglikli bir insanin gainer almasi bencede sacma. ben ps3 basina oturup dolaptaki herseyi yemek varken neden boyle urunler kullaniyolar diye dusunmusumdur hep.
    ama seninde gastrit problemini anlayabilmis degilim ogle vaktinde olan hastaligin aksam olunca kayboluyormu? oglen yiyecegin makarna ve tavugun gainerdan daha fazla gastritini tetikleyecegini sanmiyorum.

buarada gainer, whey le birlikte iyi kombine olur. ayni aroma alirsan birbirinede karistirip icebilirsin. eskisi gibi yoluna devam edeceksen alman buyuk yarar saglar diyebilirim.

magicbaris ve pty bunu beğendi.
  18. orhanyılmaz

orhanyılmaz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    body building - fitness @ welness
    Yer:
    istanbul
    gereksiz.... mmmm... bu durumda kullandıklarımız dışındakiler gereksiz olur...

soruya ciddi cevap verilmesi gerekiyorsa... son 4 yıl içinde yapmış olduğum ataklarda creatin hiç kullanmadım... sanırım creatin benim cevabım!

19. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28

bu çok büyük bir iddaa bunu ispatlayabilirmisin

20. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları: