En Gereksiz Supplement Sizce Hangisi ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jarhead tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

En Gereksiz Supplement

Anketin kapanma tarihi 27 Eylül 2012.
  1. whey:D imkansız ama kalsın.

5,9%
  2. amino acid

3,9%
  3. glutamine

5,2%
  4. creatine

5,0%
  5. bcaa

9,5%
  6. animal pak

10,6%
  7. no ürünleri

10,5%
  8. gainer

35,9%
  9. diğer belirtiniz?

13,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 102 üye.
  1. zeal

zeal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha dun yeni bir L-carnitin alımıstım pisman oldum acıkcası bu konuyu gorunce. L-carnitin kullanan arkadaslar yada bilgisi olan arkadaslar bana bi bilgi verebilirmi acep.

2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    l-carnitine, bcca gereksiz kısmına katılmıyorum. faydasız demek whey protein gereksiz demek gibi benim için. 30 dk. cardiyonun üstüne aldığım carnitinin etkisi 2 saat boyunca hissetmişimdir carnitin almadığım günler ise bariz hissetir kendini..
    Bcca ise amino asitleri olmassa olmazıdır bu kadar gereksiz olsalar protein tozlarının üstünde kocaman ibareyle içinde 5 grm bcca bulunur diye yazmazlardı definisyon döneminde hatları detayları çıkarması bakımından sevdiğim bir üründür..

3. Serci1y

Serci1y Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence en gereksiz ürünler steroidler dir

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    supplementleri tartışıyoruz, steroidler supplement değildir. Bir de gereksiz kısmında vurgulanan zarar değil, etkisinin olmaması. Steroidler kesinlikle etkilidir birçok yan etki ile birlikte.

5. dahess

dahess Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ölçekte 20 gr protein iceren kaliteli bi wheyde ortalama 5 gr glutamın ve 5 gram bcaa vardır.yanı sadece bu ıkısı degerlerın yarısını karsılamaktadır buda ne kadar onemlı olduklarını gosterır.bence nox urunlerı sadece antremanda bıraz enerjı verır o kadar

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bcaa kesinlikle gereksiz değil
    beslenmeye bağlı olarak bence gainer

7. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bcaa nın gereksiz olma şansı yok zaten mantık çerçevesinde çünkü kullandığımız wheylerin içinde BCAA var ve faydayı ondan alıyoruz..en gereksizi yağ yakıcılar ama ankette yok galiba..

8. hc

hc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    gereksiz kelimesinin kullanılması bence yanlış çnki bunların hepsi ek besin yani destek kuvvet ve bu desteklerin kişiden kişiye göre etki aralığı kombine edilmesi gereken diğer besinler ve herkezin kendi ne göre bir beslenme eksikliği vardır bir supplement hakkında gereksiz diyebilmek için100 kişinin 100ü de muntazam şekilde kullanır ve 100ü de fayda göremezse o zaman tamam balon bu der geçersin ama bilidğim bir şeyde varsa bu sayılanların hepsinden fayda gören tanıdıklarım oldu .beslenme kalitesi yiyecek içeçecek tüketebilme kapasitesini ele alırsak gainerların temel amacı bu açığı kapatmak zaten ama noraml yemekle ulaşılabilinecek bulk kapasitesine gainerla ulaşma arzusuda biraz sabırsızlık ve birazda imkanların sınırlı olmasıyla alakalı yerine göre bcaa lar çok gereklidir glutamine de creatinde hatta ve hatta bitkisel bir bileşim olan tribulus bile o nedenle gereksiz değil genel manada fiat kullanılabilirlik ve kişiye göre etkisi karşılaştırılabilir buda zaten supplementler bölümünde sıkça yapılıyor zaten sadede gelmek gerekirse gereksiz supplement yok kişiye göre farklı etki var .

9. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Olsa olsa "animal pak" olsa gerek... Kimi supplementler önce kimileri sonra alınması gerekiyor ve "animal pak" bu yönden düşünüldüğünde fayda noktasında kaybediyor. "No ürünleri" derken kastedileni ise anlayamadım. Bu ikisi dışındaki anket listesindekiler ise gayet de gerekliler...

10. hc

hc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    no : nitrikoksit

11. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    nitrikoksit kan dolaşımını hızlandırmıyor mu nasıl gereksiz oluyor...

12. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Oman, Muscat - Istanbul, Suadiye
    aminoasit tabletler artik dunyada emilim ve hucre icinde gecis konusunda vasat oldugu kanitlanmis supplementlerdir. tum dunya whey protein tuketmektedir. gunumuzde kaliteli whey urunlerine oturdugumuz yerden kalkmadan sahip olabiliyoruz. aminoasit almayin paranizi cope atmayin. ben sismek istemiyorum protein tozu sisirir ben fit vucut istiyorum bu nedenle amino kullanacagim gibi gerceklik disi dusuncelerden ve bunlari size yonelten bilirkisilerden uzak durun. bir urun almaya karar verdiyseniz bu urun whey protein olsun
    Protein=yapi ve onarim.

13. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    çağdışı bilgiler verip,yeni başlayan arkadaşları yanlış yönlendirmeyin.. böle iddalı yazılar yazarken 1 değil 2 değil 10 larca kaynak göstermeniz lazım.Emilim ve hücre içinde geçiş diyosun.Hücre içi geçiş nedir desem 2 çift laf edebilirmisin meçhul oda.Bana sakın kalkıp sağdan soldan copy past bilgiside verme şu saatten sonra anlamsız.En gerekli supplement tabiki protein tozudur ,benim bahsettiğim mevzu apayrı bi mevzu..Biraz mantıklı konuşalım

Ayrıyetten Animal pack dediğimiz ürün nasıl gereksiz listesine konuluyor anlamış değilim

14. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    dostum komiksin :)
    ne o aminoasite cok parami harcadin? biraz dunyayi gezmis olsan yada yabanci forum ve saglik sitelerinde biraz vakit gecirmis olsaydin bu bilgileri ne kesinlikle yazdigimi anlardin. biraz arastirma yapalim sonra bol keseden atip saga sola saldiralim!! bu arada animal pack benim icinde iyi bir supplementtir bunda hem fikiriz. ayrica ben fatih unv. microbiology mezunuyum. ama bu bilgiyi okulda ogretmediler. :)

15. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    pek çok yerden kaynak göstermen lazım , bu kaynaklar senin gibi kullanıcıların msjları değil, geçerliliği olan kaşeli gerek lab gerek devlet onaylı akademik yazılar kaynaklar raporlar olmalı.. yoksa konuşcak bişeyim yok senle..nerden mezun olduğun beni alakadar etmez

16. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    :) hem bana sagdan soldan copy paste yapma diyorsun hemde kaynak goster diyosun anlayamadim seni gitti.

17. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    scan çıktısı tarzında raporlar analizler veya belli kitaplardan referans göstererek kaynak gösterebilirsin. Copy pasttan kastım senin gibi kullanıcıların msjlarını copy pastla kaynak olarak göstermemen..Amino asit kullanmayın paranızı çöpe atmayın nedemk allah aşkına ya ? Daha sana bişey yazmıyorum kaynak göster,akedemik yazı göster scan çıktıları lab analizleri göster..Kanıtla

18. Burzum_^^

Burzum_^^ Üye

Beğenileri:
    709
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    benim bilgilerim dogru, artik dunya aminoacid kullanmayi birakti cogu marka uretimini durdurdu buyuk markalar piyasaya bile cikarmiyor (tablet olanlardan bahsediyorum) satilan yerler bu durumdan habersiz Turkiyeninde icinde bulundugu yurt disinda 3.dunya ulkesi olarak adlandirilan ulkeler (bize bu sekilde hitap ediyor kendini bilmezler) americada herkes elinde kalan amino acidleri satmaya calisiyor 5dolara 3000mg 400tabletlik kutular seklinde satiliyorlar. az once yanimdaki arkadasim beni cok sasirtti eskiden kullandigi tabletin amino acid oldugunu saniyormus bende bunun imkansiz oldugunu aminoacidin parcalanip taplet halinde piyasaya surulemeyecegini bu islemi yapan yani proteini parcalayabilen yegane laboratuarin kendi vucudu oldugunu ve o aldigi aminoacid tabletin aslinda (3000mg sa 3gr) protein oldugunu acikladim ve cok sasirdi. bende sasirdim :)

magicbaris bunu beğendi.
  19. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Senin bilgilerin sence doğru olabilir.
    Ben sana diyorumki kanıtla,referans göster kaynak göster.
    Yazdığın bu bilgilerin geçerliliğini kanıtlayan lab analizleri,makaleler ve akedemik yazılar göster.Kitaplardan referanslar ver.Kısaca bilgisini doğrulayabileceğimiz kaynaklar göstermen lazım.Sağda solda yabancı/türk forumlarda kullanıcı msjları kaynak olarak gösterilemez ki ortada öle bişey bile yok.
    Benim bilgilerim doğru nedemek ? ne kadar iddalı bi laf ?
    Bi çok firma amino asit üretimini durdurdumu tablet olarak ? Hangileri yazarmısın ? Internet sitelerinden girip bakıp okuyalım ? Ki artık firmalar tablet lerden sıvı ve jel tabletlere kaymaya başladılar bu bi gerçek ama bunu tartışmıyoruz... Tartıştığımız şey amino asit lere gereksiz demen

20. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0

ya surekli dunya amino yu birakti diyorsun, yok dunyayi gezsen anlarsin diyorsun... amerikada askeri okulda okudum, new york ta... yani marine corps larla okudum...hepsi birer hayvan ve hepsi amino asit kullaniyor. ben denizciyim, amerikada yasiyorum zaten cok uzun yillardir, bunun disinda minimum 4-5 ay olmak kaydiyla hong kong, tokyo, kopenhag, amsterdam, rio gibi sehirlerde yasadim...bunlarin disinda sanirim gormedigim hic bir ulke kalmadi... ve senin bahsettigin gibi bir yer goremedim ben... bide amerikali birisi neden elindeki amino asidi satmaya calissin? madem cok ucuz... emin ol oyle bir amerikali yok hala supplement shoplarda(biliyorsun dimi ne oldugunu?) en cok satilan urunlerdendir bunlar...he ayrica sanirim optimum nutrition in falan haberi yok amino uretiminin durduruldugundan???

Zer0 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş