Ekmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve trteemo tarafından 10 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. trteemo

trteemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Abiler selam yasim 16 boy 180 kilo 66 yag oranim %11 suan 83den dustum suan ki beslenmemde olabildigince kompleks karbonhidrat almaya calisiyorum makarna ve bulgur agirlikli ve ogenciyim arada bir cok yogun oldugum zaman genelde ayda 1 bir tane beyaz ekmegin arasina birseyler koyup yiyorum ve gun boyu gunluk kalori ihtiyacimin ustune cikmiyorum yaglanmamak icin sizce ayda 1 boyle ekmek yemem bir sikinti cikarirmi ve kreatin kullaniyorum supplementler.comun kreatinini onerirmisiniz?

2. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Supplementler Kreatin’i kendimde kullandım güzel üründür güçlenmene ve hacim almana yardımcı olur. Ayda bir tüketilen ekmeğinde zararı olacağını düşünmüyorum. Diyetlerde bunun ismi cheat meal’dır yani küçük bir kaçamak gibi düşünebilirsin nefsini ödüllendirmek için ayda yılda bir :)

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Şu kreatin hakkinda bir soru sorabilirmiyim size aklimdaydi uzun zamandir burda konusu geçmişken sorayim size( hic supplement kullanmamis biri olarak)
    Simdi bu kreatin bildiğim kadari ile idmanda extra güç kuvvet enerji sağlıyor. Daha agir falan giriyoruz herhalde. Peki kreatini kullanmadan idman Yaptikmi o agirliklar düşmücekmi psikolojik olarak etkilenmezmi insan.

4. SlimManBigDreams

SlimManBigDreams Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Trabzon
    Ben daha önce öyle bir etki hissetmedim, tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum çünkü eğer kendini kreatinin gücünün kaynağı olduğuna inandırırsan doğal olarak bittiğinde arayacaksın :D plasebo effect gibi bişey yani.

Frightos bunu beğendi.
  5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Aynı sebepten hiç bulaşmadım ama hep aklımın bir köşesinde duruyor. Maalesef kreatinsiz halde aynı performansı sergilemek mümkün değil. Şu an 80kg bench bile beni mutlu ediyor. 90'a çıktıktan sonra 85'e düşmek aynı mutluluğu vermez.

6. trteemo

trteemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Eyvallah abi cevap icin bir sorum daha var kreatin kullaniyorum ama kreatin dongusu diye birsey duymustum kac ay kullanip ne kadar ara vermeliyim?

7. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Evet ben arkadaşa bunu aslinda sormak istedim.yani o plasebo falan demis ama kreatin net bilimsel bir şekilde normal halinden güçlü yapıyor seni ve seninde dediğin gibi kreatinle 90 basip onsuz 85 basmak adami cok kötü etkiler.

8. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Zaten kreatinin ekstra güç verdiğini gösteren çalışmalar yapılırken 2 grup üzerinde deneyler yapılır. Bunlardan birine gerçek kreatin, diğerine sahtesi (plasebo grubu) verilir. Eğer gerçeği verilen tarafta belirgin güç artışı gözlenirse, bu durumda maddenin güç artışı yaşattığı kanıtlanır.

Şu ana kadar yapılmış çalışmalar net bir şekilde gösteriyor ki Kreatin %10 civarında bir one-rep maks artışı, buna haricen kas dokusunda tuttuğu su ile 2-3cm'e yakın ölçü farkı yaşatıyor. Dolayısıyla kreatin depolarımız eski haline geldiğinde hem güç, hem ölçü kaybetmiş oluyoruz. (Bu depoyu aynı oranda doldurmak için her gün, günde 1kg kırmızı etten fazla tüketmek gerekiyor.)

Benim kreatin kullanmayışım esas sebebi bu. Çünkü bir yerden sonra uyuşturucu etkisi verecek. Gidip 100kg benchi belki 6 ay sonra basarım ama tamamıyla kendi gücüm kuvvetimle basarım. Yoksa tamamen kaldırdığı ağırlıkla motive olan bir insan olarak, ağırlıklarımın düşmesi benim çok canımı sıkar ve motivasyonumu sıfırlar.

Bunun da dışında Kreatin'in mutajenik bazı faktörlerde "minimal artışlara" neden olduğu kanıtlanmıştır. Elbette ki paketlenmiş neredeyse her gıda bu tarz etkiler gösterir. Ama benim çekinmemin bir nedeni de bu.

9. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Ben bu kas dokusunda su tutup extra kası büyük gosterdigini ilk defa duyuyorum çok ilginçmiş ve ne yazikki kulaga çok çekici geliyor:) ama tekrar size tamamen katılıyorum kreatinle bastigim agirlik kreatinle bjr iki cm de olsa fazla sisen vucut kreatin içmeyince gidince çok kötü etki bırakır bende de.

NeverEnough bunu beğendi.
  10. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    2-3cm etkisi hiç yabana atılacak bir şey değil. Bu yüzden supplement kullananlar ile kullanmayan kişiler arasında da ayrım olması gerektiğine inanıyorum ben. Sonra bunu dediğimizde linç ediliyoruz orası ayrı. :)

11. Kagank34

Kagank34 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Antrenmandan sonraki öğün de beyaz ekmek kullanabilirsin. Zaten amaç insülini yükseltmek olduğu için beyaz ekmeği prinçin yerine tüketebilirsin.

12. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Antrenman sonrasında neden insülini yükseltmeye çalışıyoruz? Antrenmanı çok geç saatte yapıyorsak sadece protein tozumuzu içip yatmak olumsuz etki yapar mı?

13. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Bulgur genelde hazmı zor olduğu icin mide ve etrafında kanın toplanmasına ve kan basıncının düşmesine = su tutumuna neden olabilir karb kaynağınz tek olsun ve pirinç ve türevleri tercih edebilirsiniz.. ödül günlerinizde arkasına cardio yada ogunu erken saatlerde yapmaya dikkat edebilirsiniz..

14. trteemo

trteemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Suan kreatine baslayali 5 gun oldu ne kadar kullanip ara vermeliyim

15. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yükleme yaptınız mi yada ne şekilde kullanıyorsunuz?

16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    İnsülin besinlerin doku içine transferini hızlandırıyor. Bu yüzden özellikle antreman sonrası hafif yükseltilmesinin olumlu etkisi var.

Kreatin işe yaradığı deneysel olarak ispatlanmış tek supplement. %10 etkiyi ilk kez duydum genelde %2-5 civarı söyleniyor. Özellikle ağırlık konusunda şöyle bir ayrıntı var. 100 kilo da psikolojik etki hariç 2-3 kilo farkedecek, buna ciddi anlamda takılırım diyen varsa önce bir psikolog desteği alsın derim. Yani çok enerjik, odaklanmış olduğun bir günde de normalin 5-6 kilo fazlasını kaldırabiliyor insan.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 13 Şubat 2020
    Kagank34 bunu beğendi.
  17. trteemo

trteemo Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Yukleme yapmadim 5 gundur 5 g seklinde aliyorum

18. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bazı kaynaklarda bu miktarda alınca ara vermeye gerek yok yazıyor, bazılarında ise 6 haftada bir 2 hafta ara verin yazıyor.

19. JJamiryo1963

JJamiryo1963 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Markadan markaya değişiyor diye biliyorum mesela hardline 7 hafta kullanın diyor

20. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşın konusuna tecavüz etmiş gibi olduk ama .ben bu kreatin olayini dünden beri detaylıca okudum araştırdım. Ve fiyati makul olupta cok uzun süre giden bir suplement olup butce olarak beni sarsmicagi kanısına vardim .eger okuduklarım getcekten dogruysa aslinda Cok ise yarar birseye benziyor yani antrenmanlarda fazladan 1 2 tekrar yada fazladan 5 kg demek son güçte calismak demek ve kasin gelisimine maximum katki demek vucutta su tutumuyla biraz kaslarda doluluk yapıyormus guzel birsey gibi gözüksede hala alamadığında o dolulugun gitcek olma düşüncesi kötü herneyse onu bir kenari bıraktım. Buradaki tecrubeli arkadaslar abilere sorum şudur kreatine baslicam bu kesin bunu nasil kullanmaliyim heryerde birwz farkli anlatmislar ve bir sorumda kreatinin yanina bir suplement kombin etseniz bu hangisi olur du bcaa denilen suplentin protein tozundan farkı ne simdiden tesekkurler.

Sayfayı Paylaş