Egzersizler Bölümü ile İlgili İstekler, Sorular vs...

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Despo tarafından 18 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. Cydia

Cydia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar, benim gittiğim salonda leg press ve leg curl makinaları bulunmuyor..
    Buna alternatif olarak bacak için hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz ? hocamda bacaklara çok önem vermiyor gibi bunun için evimden uzak başka bir salona gitmeme değer'mi

2. Razermamba

Razermamba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim kardeşlerim, ben bilgisiz salon hocalarından bıktım, benımde tecrübem bılgım fazla yok ben kendı programımı her ay duzenlı sekılde yapmak ıstıyorum nasıl yapıcam, Ne olur birisi yol gostersın gerekırse resım cekıyım gonderıyım bakın neyım eksık ne hareketler koyayım programa vs.

Zamanım param hep boşa gıdıyor bılgısız hocalar yüzünden çok moralım bozuk.

3. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    Programim resimdeki gibi kendim yaptım yanlış veya eksiğim varmı
    uploadfromtaptalk1396727797831.jpg

HTC One S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ramazancmk

ramazancmk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    17 yaşındayım boyum 180 kilom 71 bana uygun omuz ağırlıklı bir çift dambılla yapabılecegım program varmı

5. hakan çelik

hakan çelik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    yaklaşık 7-8 ay önce fitnese başladım sadece kilo vermek için 3 5 ay içerisinde 30 kiloya yakın kilo verdim
    daha sonra ara verdim ama bir aydır aynı şekilde devam ediyorum
    şimdi ise vucut yapma işlemindeyim sizin önerileriniz neler
    öyle fazla bi buyuk vucudum olsun istemiyorum sadece iyi görünüm için
    kol kanatlar göğüs biraz cıksın göbek biraz yok gözüksün yeter
    şimdiden yardımcı olacagınız için teşekkürler

6. doruk35

doruk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Akadaşlar öncelikle hepinize merhaba ismim doruk yaşım 17 boyum 176cm.kilom 60 vücut geliştirmeye 9 ay önce başladım hiç aksatmadan düzenli olarak gidiyorum şu aralar haftada 5 gün gidyorum çokmudur bilmiyorum hocam düzgün besleniyorsan 5 gün gelebilirsin dedi hafta sonları 2 gün dinleniyorum.Asıl sorunum kiloyu çok zor alıyorum başladığımda 50 kiloydum 60 oldum 9 ayda 10 kilo ilk ölçülerimi yazıcam sonra konuya giricem kolum:26dan33cm/omuz:99dan111cm/göğüs:80den90cm oldu sizce iyimi birde üst göğüsüm alta göre çok az birde sırtım çok iyi ama kanatlarımsırta göre hiç denebilir.Şimdi göğüs ve kanat programımı yazıcam ilk olarak göğüs yazıyorum incline bench press 3x12/bench press 3x12/dumbell press 3x12/chest pres3x12 /butter fly 3x12 toplam 6 hareket sırasıyla yazdım hep böyle bu sırayla yapıyorum sürekli. kanatta 4 hareketim var ilk olarak göğüse çekiş3x12/karna çekiş 3x12/testere dumbell3x12/sırta çekiş 3x12 kanatta yaptığım ağırlılar ortalam 45 ila 50 arası testere dumbelde 20 kg de çalışıyorum göğüste ise makinalarda 55 ila 60 benc preslerde 40 45 civarı dumbel pres 15kg bi ele yada 17.5 olarak yapıyorum. sizde bu yazdıklarım doğrumudur programım nasıl kilom iyimi teşekürler şimdiden.

7. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,bu sporda fazla tecrübeli degilim ama yinede yorum yapıyım dedim çünkü hedefimiz aynı gibi.Kilo alışın yavaş gibi geldi ben 1 - 1buçuk aydır bu sporla ugraşıyorum 55 kilodan 60a yükseldim.Hareket sayın fazla gibi geldi.Kaldırdıgın kilolar iyi bende 17 yaşında 1.78 boyunda 60 kiloyum bench press 15-20 kg girebiliyorum sen 9 aydır yaptıgından artış saglamışsın.
    9 ay için az bir gelişim gibi geldi ama tam olarak bilmiyorum yeni oldugumdan diger yorumlara bakalım :)

doruk35 bunu beğendi.
  8. doruk35

doruk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bilemiyorum iyimidir kötümüdür ama sen çok iyi kio almışsın bana metobolizman aşırı hızlı diyorlar ondan çok zor alıyorum ağır yapsam bile bu iş biraz kilo olmadan olmuyor bence o yüzden zorlanıyorum biraz ya sıkıntım bu :S

9. Sylvester

Sylvester Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bende senelerce düşük kiloda çıtı birşey geziyordum boyda uzun sayılır ama şu ara 1.30 saatte bir dengeli besleniyorum ara öğün sayım fazla sürekli atıştırıyorum.Sabah kahvaltım saglam oluyor 2-3 yumurta + 100gr yulaf ezmesi 100 gr beyaz peynir yada lor %100 portakal suyu , pekmez ,
    Günde 100 gr sabah 100 gr aksam yatmadan once olmak üzere 200gr peynir tüketiyorum lor - beyaz karısık .
    Tencerede makarnam eksik olmuyor pilav - makarna - bulgur çok iyi kilo aldırıyor
    Akşam vakitleri vücutun dinlenmeye geçtigi zamanlar yemeyi biraz arttır aldıgını harcayamıyor vücut buda kilo yapıyor.Tabi kilo almak için yağ yeme sakın karbonhidrat ve protein olucak kg başına 1.5 - 2gr protein al 4-6 gramda karbonhidrat mesela yulaf ezmesi kullanmıyorsan hemen dene eti lifalif 100 gramında 60 karbonhidrat 12.60 protein var

doruk35 bunu beğendi.
  10. doruk35

doruk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o aletlerin olmaması kötü olmuş ama dumbell larla hareketler var iki eline dumbel alarak bir bacağın arkada bırakarak eğilip kalkabilirsin sonra da diğer bacağına geçersin yada kendi vücut ağırlığınla çömelme hareketleri yaparsın yinede birilerine danış eğer bu işi yapmak istiyorsan daha profesyonel bir yere git çünkü bu ülkede binlerce salon var ama çoğu beş para etmez adam 2 alet almış adamları ne takip ediyor nede ilgileniyor buda boşu boşuna zaman kaybı demek. eğer durumun varsa dah iyi bir salona git derim.Hem senin için zamanın boşa harcanmaz hemde dahakısa sürede yaparsın
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2014 ---
    Bu konu bence çok önemli bu ülkede binlerce salon var ama toplasan adam akıllı salon çok az çıkar bu durum çok kötü bence. Sen buraya programını yaz benim salonumda 4 hocam var birisi beslenme uzmanı diğeri hareketleri göstren kişi diğeri program yazamn kişi hepsi için ayrı ayrı kişiler var hepside sürekli seni takip ediyor sana program çıkartıyor düzenli olarak seni takip ediyorlar salonda hep başımızdalar istersen sen yaz programını ben hocam sorayım birde ne kadar süredir yapıyorsun ona göre sana yardımcı olmak isterim
    Arkadaşım öncelikle merhaba karnının kaslanması için istersen günde 1000 mekik çek birşey olmaz ilk olarak onu söyliyeyim beslenmeyle olur şeker kesinlikle yememen lazım insan vücudunu en çabuk çökelten ve yaşlandıran şey şekerdir.doğal yönlerden şeker alabilirsin yani meyvelerden falan 150 defa dumbellarla kol çalışıyorsun çok yanlış boşu boşuna kollarına zarar verirsin 150 tekrar yerine 3 set 12 tekrardan oluşan bir program yapabilirsin kaç kiloda yapıyorsun bilmiyorum 7.5 10 kilo arası yap ilerde arttırısın karnın için düşük yağlı yemekler yemen lazım kısacası düzenli yemek yemen lazım yoksa karnın olmaz düzenli yemek işini yaptıktan sonrada artık 3 set 4 set 30 tekrardan oluşa setler yaparsın senin için daha iyi olur birdeben sana bir program yazıcam genel evde yapabileceğin hareketler resimli olarak umarım yardımcı olurum.
    bence Göğüs ve biceps aynı gün kanat ve triceps aynı gün omuz ve bacak aynı gün yaparsan dah iyi olur
    1 ay kadar istasyon yani makinalarda yap daha sonrada programına geçmen dah mantıklı olur

Son düzenleme: 27 Nisan 2014
  11. flypow3r

flypow3r Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    resimlerin hiçbiri gözükmüyor. yenilenebilirse iyi hoş güzel olur. :)

12. sthammer

sthammer Guest

13. umut avci

umut avci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kardeşim o hemen olacak iş değil ki sabır lazım yavaşca ericek o göbek meraklanma sen
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Mayıs 2014 ---

Kardeşim benim bildiğim boy uzatma programı falan yok ama yavaşca uzicak mesela ben başlamadan önce 170 cm dim şimdi 181 falan oldum sabır lazım hemen olacak iş değil bu .
    arkadaşlar göğüs kaslarımın birinde kas var diğerinde de çok az yağ var nasıl eritebilirim yardım lütfenn
    bide kol eşitsizliği onun faydalarını anlatsın biri ya ???
    Bende evde yapıyorum yaklaşık 3 haftadır göğüs az olsada çıktı ama karın az olsada çıktıı sabır kardeşim en az 1 bucuk aya beli olur o karın kasları

Son düzenleme: 2 Mayıs 2014
  14. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba herkese;
    Ben bench press te gögüs kaslarımın çalıştıgını hissetmimyor yeteri kadaar normal birşey mi bu acaba?

15. umut avci

umut avci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim mesela dumbell 5 kilo'la yapıyosun ondandır benden sana tavsiye ya 10 kiloluklarlar yap yada 15 faydasını görürsün meraklanma :) saygılar
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Mayıs 2014 ---
    BU LİNKE BAK KARDEŞİM AYRINTILI BİR ŞEKİLDE YAZIYOR HERŞEY
    Dambıl Çalışma Programı, Dambıl ile Resimli Vücut Geliştirme Programı, Sağlık

16. gameofthrones

gameofthrones Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    dumbel ile değil ancak bar ilede hissetmiyorum bardada agırlıgı arttırmalı mıyım sizce?

17. curtia

curtia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Alt göğüsü evde çalışarak ( şınav dips vs) nasıl çalıştırabilirim. Teşekkürler

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. muhendis12

muhendis12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bagcılar, Istanbul, Turkey
    Iyi günler hocam boyum 170 kilo 85 di 68 e kadar dustum ama gogus ler yağlı olduğu icin klasik tsort giynemiyodum simdi zayiflayinca cok sukur giynebiliyorum 3 aydir da salona gidiyorum spora baslamadan 15 dk kosuyorum her antreman oncesinde.

Gogus çalışıyorum o goruntuden kurtulmak için ama gogus kismin sadece üst kismi sertleşti gelişti alt gogus hala eskisi kadar olmasada yağlı.
    Aynada bakinca duz durmuyo yani alt taraf buda duzgun gözükmüyor napabilirim sizce normal programa devam mi ediyim yoksa alt göğüs mu çalışıyim cevabinizi bekliyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    omuzların one doğru düşmemesi için hangi hareketi yapmalıyız

20. madkenan

madkenan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    sarc4stic
    merhabalar ben focus t25 uyguluyorum vede yemem içmemde ne gibi değişiklikler yaparsam hedefime daha çabuk ulaşırım göbek vede yanlardaki yağları yakmaya çalışıyorum ama yolunda gider gibi görünüyor şimdilik 3 haftadayım focus t25 ek olarak ne yapabilirim karın kaslarını wede diğer kasları geliştirmek için sizlerden yardım bekliyorum şimdiden teşekürler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş