Definasyona başlamalımıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ahmet0141 tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    5.ayıma bugun girdim ölçüleri dün tekrar aldırdım ve ortalama 0,5-1 cm arası ölçü aldıgımı gördüm
    kol 31 den 36,5
    omuz 121'den 127 ye
    gögüs 97,5'dan 104
    bel 90'dan 87 (belimi inceltemıyorum ramazan dönemınde 83'e kadar ınmıstı fakat tekrar yükseliyor ve durduramıyorum)
    kolum sıkınca hacimli duruyor iyi fakat bicepsle tricepsi ayıran çizgi bile çok belli olmuyor yani yağ oranımı dusurmek ıstıyorum başladıgımdan beri bulktayım
    başladıgımda 75 kiloydum şuan 84 kiloya yakınım omuzlarım geniş duruyor baya boyum 183 kilolu oldugumu kimse sölemez hatta daha çok kilo alırsam daha iyi olcagını söleyen bile var ama yanlardaki yağlanmayı elimle tutunca farkediyorum :Dbulk döneminden çıkıp definasyona girsem şuan ıcın benım gibi birine uygunmudur? yoksa bulka devam edip büyümeye devam mı etmeliyim

2. perseverance06

perseverance06 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    definasyon yapınca sadece yağdan gitmiyor başladığın yere geri dönersin bulka devam et bence kimin ne dediğine bakmamalısın her insanın vücut estetiği farklıdır. Birazda zamana vermelisin çalıştıkça vücut hatların belli olmaya başlayınca bulktmı definasyonmu karar verirsin ama 1 1.5 yılı devirdikten sonra definasyon yapmanı önerebilirim.

3. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler, madem öyle diyorsunuz bulka ve kilo almaya devam))

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Definasyon genellikle 1 yıl süre zarfı sonunda yapılan bir yağ yakımı dönemidir . Bu yüzden kişisel tavsiyem 7 ay daha clean bulk yaparak kas kütleniz mümkün olduğunca yağ ve su 2 lisi ile arttırdıktan sonra definasyon yapmalısınız .

Ahmet0141 bunu beğendi.
  5. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    7 ay bulk yaparım sıkıntı yok cidden iyi yiyorum ne yedıgımı ne yıcegımı bılıyorum fakat bel tarafındaki kalınlaşma omuzum ne kadar artsada sanki o bel o omuzu pek geniş göstermıyor ben bulktayken beli inceltme yada hiç değilse sabit tutabilme gibi bir şansım varmı peki ? illa o bel uçup gidicekmi

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Özellikle bel çevresinden kilo almak direkt olarak genetikle bağlantılı olabileceğinden buna yapabileceğiniz tek şey karın ve bel çevresi hareketlerine yoğunlaşıp mümkün olduğunca o bölgeyi aktif tutmak olmalıdır . Bunun yanında clean bulk yaparken cardio da yapmanız gerektiğini unutmayın en azından haftanın 1 günü cardio yapmalısınız .

7. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    cardio pek yapmıyorum hatta hiç sayılır fakat artık haftanın 1 günü yapmak gerekiyor sanırım dediğiniz gibi :D

Sayfayı Paylaş