Definasyon için ramazanda if yapmak mı beklemek mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yojesse tarafından 7 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    makroları tutturursak özellikle proteini bence bir sorun olacagını zannetmiyorum ama hiç yaptıgım şey değil deneyip görecez.herkesin yapısı farklı herkesde aynı etki olacak diye bır kural yok.

2. Yojesse

Yojesse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arastırdıgımda ramazanda low carb uygulamanın sıkıntı cıkarabılcegı yazıyodu o yüzden onu yerine if yi denemen bence cok daha verimli olur.

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Makro tutturma yetiyosa boodybuildingle uğraşanlar sabah kalksın alsın 500 gr protein 500 gr carb 150 gr yağ 1 öğünde öbür sabaha kadar tutması lazım dediğine göre? Niye uğraşıyolar ki her 1.5 saatte bir öğün hazırlayarak?

4. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Ramazan ayından bahsediyoruz normal zamanlarda olsa haklısın ama pek ala iftardan sahura kadar 3 ogun yenebilir hani zorlasak 4 ogun olur zaten low carb olacagi icin 2 olcek shake 15 yumurta ve iftarda 500 gr tavuk 30-40 gr yag bu isi hallederiz

wrath

BulkHulk bunu beğendi.
  5. Yojesse

Yojesse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu diyeti uygulayanların en çok sevdiği kısımda sürekli bir şeyler yemek zorunda olmaması çünkü zaten önemli olan günün sonunda ne yediğin olduğu için

BulkHulk bunu beğendi.
  6. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Şöyle bir yol ne kadar doğru olur

iftarda antrenmanda enerji vermesi için kompleks karbonhidrat 30-45dk sonra idman idman dönüşünden sahur bitimine kadar 3 ara öğün ( makrolar tutturulmak koşulu ile) aşağı yukarı sabah 7-8e kadar ayakta kalıp sabah uyuyup iftar vakti kalkmak tüm günü feda etmeyi gerektiriyo ama kas kaybında kaybı engelleyebilir mi

hukukcu bunu beğendi.
  7. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ahahaaaa kış uykusuna yatar gibi, "kusura bakma ramazan uykusundayim kanka gelemem gibi" :D

8. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Geçen sene ramazandan 1 ay önce low carb uygulamaya başlamıştım. vücudum biraz yağlıydı . ramazan sonunda ölçü aldıgımda göğüs -2 , omuz -2 ve belden -5 cm düşüş olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsam kilom sabitti belkide tok karınla tartılmış olabilirim. ( hocamın tahminlerine göre yağ veya su kaybetmiştim) kas kaybı olmamıştı. Bu düşünceyi destekleyen neden ise biceps ölçüsünün sabit kalması hatta 0,5 cm artmasıydı. Bana göre destekleyen bir diğer neden ise çok temiz antrenman yapıyor olmam, ve dinlenmeye çok önem vermem. Unutmamalıyız ki beslenmek kadar dinlenmekte önemlidir. Aynı diyeti bu Nisan ayı başında tekrar uygulamaya başladım şuan 1 ay oldu henüz ölçü almadım Pazartesi günü alacağım yeni program yazacagım çünkü. Ve sanırım yine kol ölçüm artmış 2-3 milimetre de olsa artış var , bel ölçüm baya düşmüş kemere yeni bir delik açmak zorunda kaldım ama pek işe yaramadı çünkü pantolon bol geldiği için önde toplanıyor :D ( fakat bu sefer bi fark var yaklaşık 2 kilo vermişim)

Spordan önce ufaktan carb. ( genelde 1 tabak pilav veya makarna ) , spordan sonra 500 gr tavuk göğsü haftanın belirli günlerinde de kırmızı et. Yani günlük makroyu tamamladıktan sonra herhangi bi sıkıntı olmamıştı. Dip not: ofis işinde çalışıyordum yorucu iş değildi. Yani gün içinde daha aktif olan arkadaşlarımız aynı verimi alamayabilirler. Ama yinede deneyin tecrübeniz olur , bazı şeyleri denemeden bilemiyoruz çünkü.

9. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Hahaha aynen öyle sadece işe yarar mı merak ediyorum sonuçta uyku düzeni ters olucak verimli uyku olmayacak yani uykudada olunsa bunun 10 saat civarı totalde vücut 16 saat aç kalmış olacak

10. hukukcu

hukukcu Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Şaka bi yana ben zaten dediğim gibi uyuyorum ramazan ayı şu an fark ettim, yiyebildigim tüm saatler uyanık sonra gözler kapanıyor bende aynen vücut yine aç kalmış olcak, ama belki hareket çok fazla olmadığı için yağ yakımı da kas kaybı da minimum seviyede olabilir

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Guzel taktik ama cogu kisi ise gidiyor,yoksa makrolari al caseini al uyu bisey olmaz,8 e kadar oturmanin tek zarari 12-3 arasi salgilanan growthu kesmis olacaksin

12. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Growth hormonu salgısının eksikliği zaten kas kaybına sebep olan bi etken değil mi

13. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    İf beslenmesi genel olarak 8-16 sistem zaten hemen hemen ramazan için bicilmis kaftan lakin fakat tek varki 16 saat icinde yani aclik zamaninda bol su icmek gerekiyormus su olayi haric ramazan icin birebir beslenme programi kas kayibindan korkan arkadaslar insulin zaten butun gun uyuyacagi icin yag yakim modunda olacagiz tabi sahurda karbonhidrat almadan yag tuketmek onemli mesela 20 gr tereyag 7 yumurta 5 tam sahanda yumurta harika bir ogun olur

wrath

hukukcu bunu beğendi.
  14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    İlaçlı vs değilsen zaten çok yıkılacak bi kütlen yoktur
    Sıkıntı yapmana gerek yok
    1 ayda kaybettiğini kısa sürede kazanırsın ki kaybedeceğinide çok düşünmüyorum

wrath06 bunu beğendi.
  15. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    İlaçlılar düşünsün boksbody doğru söylüyor 2 kg kas kaybetsen bile 1 ayda toplarsın kas hafızası var nede olsa..

wrath

boksbody bunu beğendi.
  16. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sen yapma bari abi,bu sporun beslenme sporu olduğunu biliyosun işe gidicek adamlar 4 de öğün yapıp 7 de kalkacak akşam 8 e kadar yemek ve su yok,ve kas kaybı olmayacağını mı düşünüyorsun.

17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bende olmamıştı
    Zaten dediğim gibi
    Çok kütle olmadığı için kayıp olsada farkedilecek kayda değer bişe değil

mali67 ve BulkHulk bunu beğendi.
  18. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Vallaha şimdi sanarsın ki millet yarışmaya hazırlanıyor bence kasmamak lazım haaa yarısmaciysan ramazan tutmazsın olur biter

wrath

hukukcu bunu beğendi.
  19. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bizim salonda çok sağlam bi abi vardı adı Ramazan :) geçen sene ramazan başı 85 kg ydi yağsız,ramazan bitimi 74 e düştü sonra morali bozulmuş sporu bırakmış,görmüyodum ozamandan beri bikaç ay önce yolda karşılaştık.

20. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Bak bu ilaçlı işte :) :)

wrath

Sayfayı Paylaş