Definasyon için ramazanda if yapmak mı beklemek mi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Yojesse tarafından 7 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Yojesse

Yojesse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    1.5 senedir bulk yapıyorum sınav donemınde oldugum ıcın ancak hazıranda ramazanın oldugu zaman diyete girebilecegim. Ramazanda oruç tutup if diyeti mi yapmak bana pozitif etki saglar mı(hakkını vererek) yoksa 1 ay daha bekleyıp yag oranımı ramazandan sonra ketojenik diyetlerle mi düşürmeliyim? İkisi arasında fazla bir fark olur mu? Hangi durum daha faydalı olur?

2. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    if dediğin aralıklı oruçsa orda belirtilen max süre 8 saattir ramazanda 16 saat aç kalman gerekecek.Bu durumda yağ yakımı olur salgılanan growthdan ama kas yıkımıda çok olur.

3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    16 satlik açlık bile olmuş olsa.iftar ve sahur arası alınması gereken makrolar tamalansa yinede kas yıkımı olur mu? tabi bunun yanında bcaa ve casein takviyeside kullanılacak.idmanlarda da ağırlıkları yarıya düşürecez

4. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kesinlikle kas yıkımı olacağını düşünüyorum bodybuilding de profesyoneller günde 8-9 öğün yapmaya özen gösteriyolar.Sizin mesela 6 öğünde tamamlayacağınız 3000 kcalı iftarda alıcağınızı düşünürsek vücudun okadar geçen zamandan sonra kas yıkımı üzerine yağ depolamaya başlayacağını düşünüyorum.

5. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ramazan ayını nasıl değerlendirmek gerekir o zaman en az kas kaybı için?
    anladıgım kadarıyla kas kaybı kesinlikle olacak.

6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hele ramazanda idman işi çok sakat.Gün içinde gidiyim desen su kaybından antreman sırasında kötü şeyler olabilir suyla beraber vitamin mineral atıyosun ve vücudun suya ihtiyacı var.İftardan sonra gidiyim dersen 8 de iftar diyelim en az 10 da gitmen lazım,oda zaman ve enerji bakımında çok kötü olur,çünkü vücuda bi anda carb ve protein depolayacaksın okadar açlığın üzerine,vücut haliyle halsizleşecek.
    Bu ramazanda spor konusunda diyecek pek bişeyim yok,moralde bozmak istemem,daha bilgili arkadaşlar vardır yorum yazcaklarına eminim :)

mali67 bunu beğendi.
  7. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Abi ben off yapiyorum.yag yakiyorum gobegim gidiyor iyi bealenirsem 2,3 kg verip ciliyorum ramazandan.spor yapmaya kalkatsam 8 kg verdigimi biliyorum.ama herkesin bunye farkli tabii

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Geçen sene ben denemiştim bunu araştırırsan internette farklı yöntemler bulabilirsin.Sonuçtan memnundum makroları tutturduktan sonra tek problem su oluyor.Susuzluk katabolik etki yaratan çok büyük bir faktör ama yapacak pek bir şey yok.Kreatin kullanmamıştım o zaman ama önerenler vardı bu sebeple.

Ramazandan 1 ay önce definasyona başlamıştım ve ramazanda 1 ay boyunca devam ettim 2 ayda gayet güzel define olmuştum..Tabi hedefine de bağlı örneğin ben 13-14 lerden %10-11 civarına çekmekten bahsediyorum daha fazla düşmek pek mantıklı gelmiyordu ve pekte kolay değil zaten yapabilmek. İftarda whey protein içiyordum ve yarım tabak pirinç ve tavuk yiyip gidiyordum.( yol 30 dakikaydı )Antrenmandan dönünce büyük öğünümü yapıyordum.Antrenman 45 dakikadan fazla sürmüyordu.Kardio yapmıyordum o zamanda yapacaksam gece sahura doğru ancak diğer türlüsü çok zor açıkçası denemedim.

hukukcu bunu beğendi.
  9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Ben 20/4 İf yaptım 3 ay boyunca kas yıkımının K'sı olması. Aksine Geçirdiğim en enerjik en iyi dönem oldu. 8 saat yeme aralığı zaten uzun bir süre. Ancak Açlık saatinde su içiliyor oruçta bu yok, ben oruç tutmadım su içtim. 8 saati daraltmakta bir sakınca yok.

10. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    gunluk içmem gereken 4lt suyu iftar sahur arası içsem aynı işlevi görürmü ?

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende onu dedim zaten 8 saat maxdir iftarda 16 saat ac kalmak gerekiyor onun icin yikim kesinlesiyor.
    Maalesef ayni islevi goremez sabah kalktiginda tum aldigin suyu idrarla aticaksin isterseniz 10 lt icin :)

mali67 bunu beğendi.
  12. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    20 saat ac kaldim diyor orda. If de de 16 saat ac kalinir. Yanlis anlıyorsun bu if dunyaca kabul gormustur ayrica. Kas yakimi vs diyorsan yillaridr if yapan Martin Berkhan a bakabilirsin

13. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tamam dostum yap sen,zorlamıyorum kimse yapmasın diye sizin hayatınız,ben bildiğimi yapıcam :) Dediğin adamıda araştırdım nedense hiç bir yarışma resmi yok,belkide if işe yaramıyodur :)
    Ve bi insan bişeyi ortaya attı diye onu yapmak zorunda değil,nerden biliyorsun kendi çıkardığı programa sadık kaldığını.

14. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Son cümleyi anlamadım? Bi insan birşeyi ortaya attıysa? İyide ben bişeyi ortaya atmadım, İf zaten bilinen bişey. Onun haricinde yeme aralığı tamamen kişiye kalmış. Kendi programına sadık kaldığını nereden biliyorsun derken? onuda anlamadım.

15. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yok sen degil if i bulan adamdan bahsediyorum,illa if systemini buldu diye uygulamak zorunda degil,onun vucuduna bakip aldanmamak lazim.

16. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Yarismasi var ama rga high rep de yarışıyor kendisi ;) Gerci powerlifting yarismasidir daha çok bb ile alaksi yok.

Olay şu sen pro bb lari ornek veriyorsun. Bu adamlarin insulin kullanimlari vs bu kadar sik yemek yemeyi gerektiriyor. Dogal sporcular icin boylr gerekliler olmadigi arastirmalarla kanitlandi zaten.

elite35, PointQuard ve BulkHulk bunu beğendi.
  17. Yojesse

Yojesse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplar için teşekkürler. Oncelıkle diyeti uygulayanın tecrübesi daha önemli ve arkadaş işe yaradığını söylüyor. Onun haricinde neden olamayacağı ile ilgilide düzgün bi neden göremedim. Ornegin iftar sahur arası ictigimiz suyun bi faydası olmadığı gibi soyledigin seyler dogruda olsa neye göre doğru oldugunu bilmek isterim yani kaynak vs. gösterebilcek misin yoksa kendin ramazanda uygulayıp bi sonuç mu elde ettin? Simdiden tskler

18. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kaynak gösteremem kendi düşüncelerim,ramazanda dene gör ramazan başı ve sonrası resimlerini atarsan bizde bilgilenmiş oluruz kas kaybı konusunda.

19. Yojesse

Yojesse Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısın oyle bir sey yapmak iyi olur en iyisi deneyip görmek tabi ki:)

20. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Ramazanda low carb yapsak kas kaybetmeyiz gibime geliyor bana, bi de if olayını bende deneyecegim iftardan sahura kadar 220-250 gr proteini aldik aldik alamazsak sıkıntı

Bazı arkadaslar kas yıkımından bahsetmis eger yeterli macrolari alip antremana devam ederseniz mukemmel bir form tutarsiniz gecen yaz ramazanda cok iyi form tutmustum
    wrath

hukukcu ve mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş