DEADLIFT

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Beatboxer tarafından 1 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 104 üye.
  1. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    bnm vazgecilmezim yaparken en cok keyif aldım hareket genel vucut gucunun arttırılmasında tartısmasıs en ii hareket

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dikkatli olduktan sonra ağırlıkları yavaş yavaş arttırdıktan sonra bir sakatlık çıkmaz bir türlü istediğim seviyeye getiremediğim sırt bölgesini bu hareketi programıma alınca getirdim sırt hariç bel ve bacak kaslarınıda güçlendiriyor hareketi yapmasıda zevkli sıkıcıda değil üstelik

3. xpoyrazx

xpoyrazx Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    aynı ağrılardan ( yürürken bacaklarda çekilmeler, hatta yürüyememegibi ) vaktiyle müzdarip biri olarak şunu söylemeliyim bel fıtığının belirtisi bunlar değil. bel fıtığı belirtisinde kalça bacak ve ayaklarda uyuşmalar var. uyuşma yoksa muhtemelen bel fıtığı yoktur. minimal diskal bulging diye tabir edilen sevilerde ( düşük seviyeli bel fıtığı başlangıcında) bile uyuşmalar oluyor. bu boyun fıtığı için de geçerli. fıtıklaşma varsa muhakkak uyuşmalar oluyor. başlangıçta geceleri uyurken uyuşmalar başlar sonraları gündüze de nüks eder. uyuşma yoksa korkmaya gerek yok. içim rahat etsin de dersen mr çektirebilrsin. o ağrıları gidermenin yolu da kasları güçlendirmeden geçiyor. kasların güçlü olabilir ama bazen dinlendirmek ve kasları gevşetmek de kasları güçlendirir ;)

kas gevşetici ilaç kullanmam dersen melisa çayı kasları gevşetici özelliğe sahiptir.
    fazla da içmemelisin kabız yapıyor :D

dip not: bir de mümkün mertebe sabah uyandığında ayağa kalkıp ellerini açıp olabildiğince gevşemeye, esnemeye çalış. sen esnemeye başladığpında vücudunun uyarılıp esneme eylemini kendinin otomatik tamamladığını göreceksin.. çünkü buna ihitiyacı var. bazen çok stresli olduğumuz durumlarda kaslar o kadar kasılmıştır ki bu esneme işini ne kadar da yapsak vücut otokontrol mekanizmasını devreye sokup tepki vermez, esnemeyi tamamlamaz. onun için de sıcak duş alıp sonrasında bu hareketi yapabilirsin. umarım bu bahsettiğim uçuk şeyleri anlatabilmişimdir. malesef stresten oluyo hepsi. stres de kasları geriyo hatta öyle ki uyurken gevşemei gereken kaslar stresten uyandığımızda halen gevşememiş daha da sertleşmiş halde uyanıyoruz. gergin kaslar da eklemlerde ağrı yapıyo. bu esneme işine özen göstermeni öneriyorum. kendini rahatlatmaya çalış.

Son düzenleme: 13 Eylül 2013
  4. ultr4aslan

ultr4aslan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Deadlift 'in güreşte büyük etkisi var. Künde atmaya bire bir :)

5. Majestic.

Majestic. Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    belin sıgortası bu hareket :)

6. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    deadlifte ağırlıklı olarak bel hareketi yada sırt hareketi diyen aklını ekmek peynirle yemiştir. deadlift temel olarak arka bacağı vurur. sumo deadlift yada açılı deadlift de ön bacağa biraz daha fazla yüklenir. buna ek doğal olarak bench pressin bilek ve tricepse vurması kadar alt sırta vurur. onun haricinde vurduğu ya da vurduğu iddia edildiği kaslar zaten bağlayıcı pozisyon kaslarıdır. o kaslar olmasa doğakl olarak o pozisyonu alamazsınız ama bu o kasları da çalıştırıyor anlamına gelmez. dambılı kaldırmak için barı tutmak zorundasınız mesela demek istediğim o.

msakkoc bunu beğendi.
  7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    su senin yorumunla peynir ekmekle yiyen dediğine göre.. temel olarak arka bacağı vurur diyede bir kesinlik atmısın oraya.
    sana öğrendiğin 3 tane deadlift ile basarılar (yanlış öğrendiğin) . sumo deadlift quadriceps e değil hamstring e ilk vurur (deadlifts bileşik bir harekettir ) konunun basında yazanlarıda tekrarlamak gereksizdir yani illa bacağa koyacaksan stiff,trap barbell yada romanian deadlift yapabilirsin ki deadlift yapana kadar bismillah bacak için onlarca hareket var yani yeni yeni yapanların hangi deadlift nereye deadlift hangi güne kime nereye diyeceğine verilen programlarınızı hakkıyla bir yapında sonra düşünürsünüz bunları beslenmeyide aynı sekilde oturtturdujtan sonra.

8. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    hangi pro sırt programına deadlift yazmış bana bi anlatsana deadlift bacak hareketidir bacak ve kalça. ve hangi pozisyonda istediğin herhangi bir kas grubunda sadece çalıştığın kas çalışır ? demek istediğim şu ki; her harekette zaten çarpışan yan kaslar vardır. temel çalıştırmak istenen kasın destekçisi olurlar ya da pozisyondan dolayı harekete katılırlar. harekete katılan kasları hareketin temel kasıymış gibi davranmaktan vazgeçin. yanlış öğrendiğim bir şey yok yanlış anlama kibirden ya da ben her şeyi biliyorum demiyorum bi süredir deadlift çalışıyorum ve en basiti çalıştığımda hissettiğim temel kaslar bellidir, kalça arka ve arka bacak ek olarak alt sırta vuruyor. yanlış yapıyor olsaydım hareketi emin ol uyarılırdım ya da gelişim göstermezdim. dizleri kırmadan yapılan deadlift küçültmeye yönelik bi harekettir geri kalanların tamamı büyütmeye yöneliktir ayrıca onca hareket var dediğin en iyi 2 bacak çalışması bilirim ben birisi squattır diğeri de deadlift. bunlar vazgeçilmezdir siz makinada ön bacağa devam edin.

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    sen bir baslangıc programını bitirde pro ları daha sonra düşünürsün

10. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    saol kardeşim 4 yıla bitiyo inşaallah

11. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    allah daha fazla spor yasantısı nasip etsin ne diyeyim 4 yılda deadlifts daha yeni deniyen biri oalrakk basarılar öğreniceksin napalım.

ayrıca mesajını daha yeni okudum ikincil kasları birincil yapmayın demişin kısaca da sen bir deadlift sözlüğü al sonra birincil ve ikincil kasları hangisi çalıstırıor bir bak çünki belliki okudugun herşeyi yuanlıs okumusun

12. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    üst perdeden konuşmayı bırakırsan sevinicem. bildiğin şeyleri düzgün şekilde anlat bu iş tecrübe işi ben tecrübeli kişilerle çalıştığımı düşünüyorum ama yanılıyor olabilirler kuşkuya düşürdün beni anlat düzelt beni. amacın bilgi vermekse yap bunu yok eğer amacın ego tatminiyse ben bildiğime devam edeyim.

13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    ego tatmini değil yada öle bişi demeye çalıstığım tek şey deadlift bileşik(compound) bir harekettir oldukça tehlikeli bir harekettir ancak birçok deadlift vardır evet birincil olarak hamstring quad a vuranda vardır(halter sporları demek daha doğru olur) ancak benim karsı çıktığım görüş vuran kasları gectim deadlift hareketine bacak içindir denmesi ve sırt kısmı için söylenen deildir bölümü (peynir ekmekte var tabi ) ve demeye çalıstığım hareketleri tamamen bilmeyen birinin deadlift yapıor olması çünki ciddi sakatlık çıkarabilcek bir hareket ve bugune kadar deadlift yapıorum diyenlerin çoğuda sadece (yeni baslıyan yeni keşfeden deniyen kşiler) ağırlığı dizi kırıp aynı anda havaya kalkıp dik durmak oalrak adlandırıor ve o şekilde yapıor bel onemli deil durus önemli deil sadece yerden kalkıormu kalkıor ağırmı ağır.

14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    compund bir harekettir
    evet bacak hareketi olarakta kullanılabilir
    evet sırt hareketi olarakta kullanılabilir
    tam deadlift dediğimizi uyguluyorum ve daima sırt programımda yer alır
    bundaki asıl hedefim güçtür.
    prolar için bacak veya sırta koymanın onları çok etkileyeceğini sanmam zira onlarda asıl amaç hacimdir bunuda daha çok beslenme ve ilaçlarla sağlarlar
    tabi antremanda var işin içinde ama esas olan deadlifti sırt bacak gününde hangisine koydukları değildir diye düşünüyorum
    ama benim gibi güç hedefleyen yanında elbette hacim hedefleyen hatta ilaçsız gelişim isteyenlen birisi için sırtta olmasının daha güzel olacağı düşüncesindeyim
    zira beli bu hareketkadar güçlendiren çalıştıran başka bir hareket bilmiyorum

torifonta, redpack ve Helldorad0 bunu beğendi.
  15. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

güç antrenmanlarının vazgeçilmezidir.

boksbody bunu beğendi.
  16. Helldorad0

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    yönetimden de biri olaya karışmışken tamam ben daha fazla şansımı zorlamıyorum. ama şunu belirtmek isterim ki kafama göre yapmıyorum aksine nizami yapmaya çalışıyorum ve ben sadece bacak programımda kullanıyordum belki de çıkartmalıyım bilmiyorum.

boksbody bunu beğendi.
  17. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bugün deadliftte normal yaptığım ağırlığın 10 kg üstüne çıktım. sırt ve belim gayet yanmaya başladı.
    aşağı indirirken gayet yavaş yavaş indirmeye dikkat ettiğimde de hamstringlerin kasıldığını ve titrediğini hissettim.

sırt veya bacak diye tanım yapmak ayırmak gereksiz bence, ayrıca yapılması en zevkli harekettir, bundan aldığım zevki diğer hiç bir hareketten almıyorum.

18. badmathguy

badmathguy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Antremanlarımın vazgeçilmezi Deadlift :D

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  19. actual1985

actual1985 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    ilk kez yapacaklar neye dikkat etmeli ve kaç kilo ile başlamalı

20. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    hiç geçmişin yoksa boş barla başlayıp 5er kg artırarak kendi RM'ni bulablirsin.
    yalnız dikkat edilecek nokta her ağırlığı en az 5er kez yap 1 dk dinlen ağrı sızı var mı bak öyle karar ver.
    bir de 60 kg kaldrıma kapasiten varsa bile 50de devam et derim. şakaya gelmez çünkü

actual1985 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş