DEADLIFT

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Beatboxer tarafından 1 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 104 üye.
  1. nevrotik

nevrotik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim peki bir sorum daha olacak, benim günlük almam gereken kalori 1800 falan ama ben 1400-1500 kalori alıyorum bazen de daha az,sabahları zar zor yarım muz yiyorum bol çay içiyorum, öğlen iş yerinde çıkan yemeklerden fakat ekmek tüketmiyorum akşamları da 2 haslanmış yumurta fındık fıstık, meyve falan geçiştiriyorum, ama kilo kaybı çok yaşamıyorum çünkü sanırım vücut kendini kıtlıkta sanıp korumaya aldı, bu durumda kas kaybı yaşar mıyım, haftanın 3-4 günü 2 şer saat spor yapıyorum uzun zaman yoğun kardio ağırlıklı çalıştım ama belirli bir yerden sonra basen ve baldırlarda işe yaramadı, ağırlık çalışmam şart, squat epey bir işe yaradı ama yine de yeterli değil deadlift ve ağırlıklı squatlarla mı devam etmeliyim, yapısal olarak kemiklerim geniş değil eski orantıma kavuşmam için kemik yapısıyla ilgili sorunum yok fakat kas da kaybetmek istemiyorum,basen ve baldırlarımda incelme sağlamak istiyorum ama cok az besleniyorum ileride sorunla karşılaşır mıyım, yoksa 1 ay falan yoğun çalışıp sonra hafifletmeli miyim, her aksam 2 haslanmış yumurta yiyorum az da olsa protein alabilmek için. beslenme şekli çok sağlıksız biliyorum ama midem aşırı küçüldü istesem de yiyemiyorum.

2. samettosan

samettosan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu hareketi yaptım 1 haftadır belimde ağrı mevcut. Lisanslı kurekciyim. Yıllardır.
    Belimin sol tarafı kuyruk sokumunun biraz üstü eğilirken vs biraz ağrıyor. Fitik değildir umarim. Geçen hafta pazar yapmıştım.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2017 ---
    Bir de bu hareketi öğrenmek çok zaman alacak gibi duruyor. Öncesinde ona benzer bir çok hareket yapmak gerekiyor. Ben daha önce hiç yapmamıştım deadlift kesin ondan oldu ya. Umarım fitik degildir.

3. nevrotik

nevrotik Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İyice ısınmadan yapmayın bir de tabi ki tekniğini iyi kavrayın, çok faydalı bir hareket ama çok da riskli dikkatli olmak lazım. belki sizin ağrınız hamlık nedeniyledir,

4. Doganbey8154

Doganbey8154 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Deadliften hemen sonraki gün bacak çalışmak doğru olurmu yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

5. Yellow.Canary

Yellow.Canary Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Deadlifti kas geliştirmek için yapmak bence çok yanlış. Hacim antrenmanı şeklinde yaparsanız (6-12 tekrar) beliniz hacim kazanır yani kalınlaşır, güç parametrelerinde yaparsanız (1-5 tekrar) pek bir hacim kazanmazsınız ve başta bel olmak üzere bilek, trapez, bacak gibi kaslar güç kazanır. Doğrusu da budur, kim belinin kalınlaşmasını ister? Bu hareket vücudun stabilizasyonunu sağlamak, çekiş gücünü arttırmak ve genel olarak sağlıklı, güçlü bir vücuda sahip olmak için yapılır. Bu da 3-5 tekrar aralığında fayda sağlar.

Doganbey8154 bunu beğendi.
  6. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    3.5 aylığım ve son 2 haftadır icf 5x5 te yer aldığı için uyguluyodum. Riskli bi hareket olduğu için formunu iyi kavramaya çalıştım ve hep ısındım. 60 kg basıyodum ve bi sorun yaşamadım. Ama yazılanları okuduktan sonra biraz korktum açıkçası. O yüzden bırakıcam ve sırtı güçlendirdikten sonra başlıcam. Sakatlık cidden kötü olur çünkü. Peki bunun yerine 5x5 ne koyabilirim?

7. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    barfiks

8. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Doğru formda ve teknikle yapıp, ego tatmini için gereksiz ağırlık takmıyorsan hiçbir riski yok (ki bunlara dikkat edilmediğinde brocurl bile sakatlar). Teknik ve form sıkıntın varsa düşük ağırlık ile çalışıp iyice öğren ve öyle yap.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

supplementler.com bunu beğendi.
  9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    boy açısından olumsuz etkileri olduğu için yapmadığım hareket ergenlik döneminden sonra güç kazanmak adına yaparım ancak yinede 5 tekrarın üstüne çıkmam bel kalınlaştırıyor ve bu ciddi bir sorun

10. pumptheiron

pumptheiron Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Gövde kısmını doğru form ve açılarda yapıldığında duvar gibi yapan bir hareket.Compound denilen çoklu egzersiz programlarında olmazsa olunmaz harekettir.Vücudun erector spina kasını en aktif çalıştıran harekettir.Yüksek kilolarda hareketin formu bozulacağından ağırlık kemeriyle yapılmasını öneririm.Haydi Deadlift'le patlamaya !!!

11. egebartok

egebartok Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bende skolyoz olduğu için ve kabul edersiniz ki biraz riskli bir hareket olduğu için alternatif olarak hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz?

12. frontpage

frontpage Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Ünlü bi abinin dediği gibi

There is no meaning to be alive If you can't do deadlift :) Müthiş bi hareket seviyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Haziran 2019 ---
    Gğsün ileriye bakması önemli böylelikle sırtınız düz dik bi konumda kalıyor. bunu korumanız lazım eğilirken de dizleri kırarak inmelisiniz bunları yaparsanız deadlift maksimum verim bi hareket. 5x5 te yerine başka bir şey koyamazsın tüm hareketler eşsiz hareketler.

Sayfayı Paylaş