Burçlar ve Spor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BeachBoy tarafından 10 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
 1. BeachBoy
  Offline

  BeachBoy Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2005
  Mesajlar:
  1.652
  Beğenileri:
  4.412
  Ödül Puanları:
  123
  [​IMG]

  - BURÇLAR VE SPOR -

  Gökyüzünde yıldızların bizler üzerinde bariz bir etkisi mevcuttur. Her insan doğduğunda bir yıldızın, bir gezegenin, bir samanyolu’nun, bir galaksinin etkisinde doğar. Bu durumda, saydığımız isimlerin nasıl etki doğurduğu insan için önemlidir. Astroloji ilmine göre 12 gezegenin etkisi dünyamıza yani “toprak, ateş, su, hava”ya devamlı etki ederken bunlar biz insanları da etkileyerek yönlendirir ve etki altına alır.

  Gök cisimlerinin doğum anında insanın mizacına etki ettiği gibi bazı fıtratlarında zuhur etmesine sebebiyet verilmektedir.

  Bu yazıda sporu farklı bir bakış açısından yorumlamak istedim :


  Burçlara göre olumlu ve olumsuz sportif yanlarımız :

  kova_erkekler.jpg

  -KOVA-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Futbol, basketbol, atletizm, bisikletçilik, voleybol, tenis, vücut geliştirme ve fitness, gibi spor branşları daha uygun gelebilir. Özellikle havacılık ve dağcılıkta başarılı olmaları mümkündür.
  Avrupalı araştırmacıların önerisi, masa tenisi ve su voleybolu sporlarıdır. Kova burçlarıın kan dolaşım sistemlerinin daha düşük olmasından dolayı yüzme, basketbol, futbol ve aktif sporların daha başarısız olacağı görüşündedirler. Buna mukabil atıcılık ve masa tenisi gibi anlık ve uzun tempolu sporlarda daha etkili olacağı görüşündeler.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dövüş sporlarında başarıyı yakalayamaması söz konusudur ve kafa ile bel bölgesinde kolay sakatlanabilme durumu da göz önüne alınmalıdır. Dövüş sporlarından wing tsun gibi bazı sporların uygulanmasında ve başarıyı yakalamasında bir problem görülmüyor.)

  balik_erkekler.jpg

  -BALIK-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her balık grubu her branşta başarıyı yakalayabilirler. Genelde başarıyı, son anlarda azim veya tembellik duygusuna kapılarak kaçırırlar. Balık burcu kişileri için Yüzme, su topu oyunları, yelkencilik, Sörf, kano ve balıkçılık gibi spor dallarında başarılı olabilirler.
  Avrupalı araştırmacılar, balık burcu sporcuları için Yüzmeyi öncelikle önerirler. Yüzme ve su sporlarında başarılı olacağı görüşündeler. Balık burcu kişilikleri çok düşündüğü için birçok spor branşda devam etmesi ve ve başarıyı yakalaması zor görüldüğünü bildirmektedirler.
  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dağcılık ve orman koşuları gibi spor branşlarda başarılı olamayabilirler.

  koc_erkek.jpg

  -KOÇ-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Düşünce ve akılcı spor branşlarına çok daha yatkındır. Satranç, Bilardo, Antrenörlük gibi.
  Avrupa’lı araştırmacılar, koç burcu kişiliklerin fitness ve vücut geliştirme gibi kas ve beden sporlarında başarılı olacağı ve bütün beden hareketini sağlayan aktivitelerde başarı gösterebileceğini söylüyorlar. Motor sporları, dövüş sporları veya futbol olsun her alanda başarı kapılarının açık olduğu bildiriliyor.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Yüzme, sörf, plaj voleybolu.

  boga_erkek.jpg

  -BOĞA-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Centilmen bir sporcu olabilir. Azimli ve sporda duygusallığı ön plana sokmayan bir kişiliğe sahiptir. Bu açıdan her türlü azmi gerektiren spor branşında yerini alabilir. Ektomorfi yapılı genetiğe sahip olmayan her boğa burcu kişileri dayanıklı olurlar ve dayanıklık spor dallarında başarı gösterebilirler.
  Avrupa’lı araştırmacılar, dağcılık ve avcılık gibi spor aktiviteleri çok uygun buluyor. Ayrıca gülle atma ve halter gibi bedenen ağır fakat çok hareket istemeyen spor brnaşlarında başarıyı yakalayabileceklerini söylüyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır.
  Avrupa’lı araştırmacılar, ani hareket içeren ve refleksi gerektiren spor dallarında başarısız kalabileceği bildiriliyor.

  ikizler_erkek.jpg

  -İKİZLER-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Atletizm başta olmak üzere, takım sporlarında da başarı gösterebilirler.
  Avrupalı Araştırmacılar, Jimnastik ve Pilates gibi sporlarda başarılı olabileceğini söylüyorlar. Buna göre bazı sporlarında başarılı olabileceğini vurguluyorlar mesela sırt üstü yüzmek gibi.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Bazı ikizler, dövüş sporlarında kalıcı başarıyı yakalamayabilirler. Bazı su sporlarında başarılı olamayabilirler.
  Avrupalı araştırmacılar, halter ve benzeri eklemlere ağır baskı yapan sporlarda başarı gösteremeyeceklerini düşünüyorlar.


  yengec_erkekler.jpg


  -YENGEÇ-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Bireysel ve takım sporlarında başarı sağlayabilirler. Özellikle her türlü deniz sporlarında başarılı olabilir. Örneğin yüzme, yelkencilik, kano, su topu, atlayış gibi.
  Avrupalı araştırmacılar, yelkencilik, kürekçi gibi spor aktivitelerde başarılı olacaklarını söylüyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dövüş sporlarında genelde öfkesine hakim olamadıkları için kontrol dışı hareket ederek başarıları kaçırabilirler.


  aslan_erkekler.jpg


  -ASLAN-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her spor branşında başarı sağlayabilirler. Halter, gülle atma, güreş gibi kuvvet gerektiren spor branşlarında başarılı olabilirler. Avrupalı araştırmacılar, özellikle golf sporunda çok başarılı olabileceklerini belirtiyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dağcılık ve ormanda yarış gibi branşlarda genelde başarısız kalabilirler. Son 50 yıl içerisinde yapılan tespitlerde, aslan burcunda doğan birçok kişinin atletizm alanında başarıyı yakalayamadıkları tespit edildi.


  basak_erkekler.jpg

  -BAŞAK-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her spor branşında başarılı olabilir. Özellikle takım sporlarında daha fazla başarı sağlayabilirler. Hassasiyet gerektiren Golf, Bilardo ve okçuluk gibi spor branşlarında önleri açıktır. Kolayca başarıya ulaşmaları mümkündür.
  Avrupalı araştırmacılar, fitness ve pilates gibi sprolarda başarılı olabileceklerini belirtiyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır.


  terazi_erkekler.jpg

  -TERAZİ-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her spor branşında başarılı olabilir.
  Avrupalı araştırmacılar, Fitness ve sırt üstü yüzme sporunu öncelikli olarak başarılı olabilecekleri spor dalları olarak göstermektedirler.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır.


  akrep_erkekler.jpg


  -AKREP-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Dövüş sporlarında yatkın olmakla beraber başarıyı da yakalayabilirler. Bunun dışında bütün kuvvet sporlarında başarı kazanabilirler.
  Avrupalı araştırmacılara göre dağcılık, risk teşkil edecek spor aktivitelerinde başarılı olabileceklerini söylüyorlar. Bunların içine tehlikeli motor yarışı, yüksekten atlama gibi birçok aktivitelerde başarı gösterebilirler.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Yüzme, Denizcilik, Su topu, plaj voleybolu gibi su sporlarında başarısız olabilirler. Avrupalılara göre golf ve atıcılık gibi spor branşlarınd başarıyı zor yakalamaktadırlar.


  yay_erkekler.jpg


  -YAY-


  OLUMLU SPORTİF ALAN: Bütün spor branşlarda başarılı olabilirler. Özellikle çoğu spor branşlarda başarılı bir antrenör olmaları mümkündür.
  Avrupalı araştırmacılara göre bir kulübü temsil eden veya milli duygularla girdiği yarışmalarda başarı gösterebilecek bir kapasitesi bulunuyor. Tenis veya futbol olsun bu pek fark etmiyor. Buz pateni gibi branşlarda onların başarılı olabileceği alanlardır.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Avrupalı araştırmacılar okçuluk ve atıcılık gibi branşlarda başarıyı yakalamaları neredeyse mümkün görmüyorlar. Çok zorlandığı bu branşlarda kendilerini fazla yıprattıklarını belirtiyorlar.


  oglak_erkekler.jpg


  -OĞLAK-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Takım spor branşlarında başarıyı daha kısa zamanda yakalayabilirler. Diğer bütün branşlarda da başarılı olabilirler.
  Avrupalı araştırmacılar, oğlak burcu sporcuları için kayakçılık, dağcılık, bowling, golf, koşuculuk ve yüzücülük aktivitelerinde başarılı olabileceğini savunuyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Halter gibi eklem bölgelerine aşırı yük binici spor branşlar da kolay sakatlanabilirler. Bu açıdan bu branşlarda istediği başarıya ulaşamayabilirler.


  Burçlar, insanların kişiliklerini yansıtıyor. Spor branşlara kadar etkisi ve uzantısı vardır. Aklınızda soru işaretleri oluşmadan ben konuya açıklık getireyim. Başarı gösterebilecek spor branşlarını yazarken, burç sahibi, bunun tam tersini de yaşayabilir. Örneğin bir akrep burcuna mensup birisi, normalde dövüş sporlarına istidatlı olmasına rağmen, bir tekvando veya boks’ta yeterli idman ve teknik donanımı elde edemediği için yenilgi alabilir ve başarıyı yakalayamaz.

  Ayrıca bir başarıyı oluşturan temel etkenler, sadece o spora yatkınlık değil, genetiğin iyi işlenmiş olması ve yeterli çalışmaktan ileri gelir. Ektomorfi(zayıf) yapılı birisinin vücut geliştirme spor branşında başarıyı yakalaması oldukça zordur. Hangi burca mensup olursa olsun bu değişmez.

  Kaynaklar:


   

  Ekli Dosyalar:

  themertyildiz, Rambo16, Aeon_Flux ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
 2. deathlifter
  Offline

  deathlifter Üye

  Katılım:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  2.416
  Beğenileri:
  2.745
  Ödül Puanları:
  123
  Meslek:
  bilgisayar muhendisi
  Yer:
  istanbul
  inanılır gibi değil bu kadar doğru çıkamaz !!

  kovayım.

  Avrupalı araştırmacıların önerisi, masa tenisi ve su voleybolu sporlarıdır. Kova burçlarıın kan dolaşım sistemlerinin daha düşük olmasından dolayı yüzme, basketbol, futbol ve aktif sporların daha başarısız olacağı görüşündedirler. Buna mukabil atıcılık ve masa tenisi gibi anlık ve uzun tempolu sporlarda daha etkili olacağı görüşündeler.

  yıllardır basket futbol oynadım ama kazmalığı atamadım bir türlü ve bıraktım. masa tenisini yıllardır oynarım ve çok iyiyimdir. ayrıca uzun koşularda da çok başarılı performans gösteririm.
   
  Azi bunu beğendi.
 3. Shikamaru
  Offline

  Shikamaru Üye

  Katılım:
  1 Ekim 2011
  Mesajlar:
  116
  Beğenileri:
  35
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  akrep burcuyum.:)
  inşallah mt+ judoya baslamayı dusunuyorum. doğru cıkarsa ne mutludumbelllls
   
  Azi bunu beğendi.
 4. Azi
  Offline

  Azi Yeni Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2011
  Mesajlar:
  488
  Beğenileri:
  2.006
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul
  Benimki de doğru ...

  -İKİZLER-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Atletizm başta olmak üzere, takım sporlarında da başarı gösterebilirler.
  Avrupalı Araştırmacılar, Jimnastik ve Pilates gibi sporlarda başarılı olabileceğini söylüyorlar. Buna göre bazı sporlarında başarılı olabileceğini vurguluyorlar mesela sırt üstü yüzmek gibi.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Bazı ikizler, dövüş sporlarında kalıcı başarıyı yakalamayabilirler. Bazı su sporlarında başarılı olamayabilirler.
  Avrupalı araştırmacılar, halter ve benzeri eklemlere ağır baskı yapan sporlarda başarı gösteremeyeceklerini düşünüyorlar.

  Vücut geliştirme ile uğraştığım son 1 sene de 2 kez eklemlerimden sakatlandım ...
   
 5. Emre94
  Offline

  Emre94 Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2010
  Mesajlar:
  369
  Beğenileri:
  122
  Ödül Puanları:
  0
  Bende yengeç

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Bireysel ve takım sporlarında başarı sağlayabilirler. Özellikle her türlü deniz sporlarında başarılı olabilir. Örneğin yüzme, yelkencilik, kano, su topu, atlayış gibi.
  Avrupalı araştırmacılar, yelkencilik, kürekçi gibi spor aktivitelerde başarılı olacaklarını söylüyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dövüş sporlarında genelde öfkesine hakim olamadıkları için kontrol dışı hareket ederek başarıları kaçırabilirler.:D
   
  Azi bunu beğendi.
 6. edkun-veda
  Offline

  edkun-veda Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2011
  Mesajlar:
  4
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  13
  Meslek:
  öğrenci
  Yer:
  istanbul
  bu iş için yaratıldığımın tescilidir.

  TERAZİ

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her spor branşında başarılı olabilir.
  Avrupalı araştırmacılar, Fitness ve sırt üstü yüzme sporunu öncelikli olarak başarılı olabilecekleri spor dalları olarak göstermektedirler.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır.
   
  Son düzenleme: 14 Ocak 2012
  Azi bunu beğendi.
 7. YandımAli
  Offline

  YandımAli Üye

  Katılım:
  28 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  286
  Beğenileri:
  621
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  Bilişim Teknolojileri ve Programlama
  Herkes saldıracak bana ama kendi görüşüm burçlarla kişinin yaptığı spordaki başarının alakası yok :)
   
 8. PointFlex
  Offline

  PointFlex Üye

  Katılım:
  9 Nisan 2011
  Mesajlar:
  216
  Beğenileri:
  148
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Kocaeli
  Bir insan yerinden kalkıp başarıya doğru koşmadığı sürece, istediğiniz kadar okuyun bunları. :D
   
  Azi bunu beğendi.
 9. BeachBoy
  Offline

  BeachBoy Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2005
  Mesajlar:
  1.652
  Beğenileri:
  4.412
  Ödül Puanları:
  123
  SONUÇ BÖLÜMÜ
  "Ayrıca bir başarıyı oluşturan temel etkenler, sadece o spora yatkınlık değil, genetiğin iyi işlenmiş olması ve yeterli çalışmaktan ileri gelir. Ektomorfi(zayıf) yapılı birisinin vücut geliştirme spor branşında başarıyı yakalaması oldukça zordur. Hangi burca mensup olursa olsun bu değişmez."


  Yazının sonuç bölümünü okumadan bu yorumları yaptınızı düşünüyorum... Elbette kimse yattığı yerden vucut geliştirmeci olarak çıkmaz. Burada baz alınan mental yatkınlıktır.
   
  rocky07, Rambo16 ve Azi bunu beğendi.
 10. ineedpower
  Offline

  ineedpower Üye

  Katılım:
  24 Haziran 2011
  Mesajlar:
  348
  Beğenileri:
  395
  Ödül Puanları:
  73
  Gerçekten doğru akrep burcuyum güç sporlarında iyidirler demiş
  Güreşde yıkamadığım arkadaşım çıkmadı daha =)
   
  Azi bunu beğendi.
 11. gerenımo
  Offline

  gerenımo Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2012
  Mesajlar:
  215
  Beğenileri:
  249
  Ödül Puanları:
  43
  Meslek:
  öğrenci
  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her balık grubu her branşta başarıyı yakalayabilirler. Genelde başarıyı, son anlarda azim veya tembellik duygusuna kapılarak kaçırırlar. Balık burcu kişileri için Yüzme, su topu oyunları, yelkencilik, Sörf, kano ve balıkçılık gibi spor dallarında başarılı olabilirler.
  Avrupalı araştırmacılar, balık burcu sporcuları için Yüzmeyi öncelikle önerirler. Yüzme ve su sporlarında başarılı olacağı görüşündeler. Balık burcu kişilikleri çok düşündüğü için birçok spor branşda devam etmesi ve ve başarıyı yakalaması zor görüldüğünü bildirmektedirler.
  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dağcılık ve orman koşuları gibi spor branşlarda başarılı olamayabilirler.

  yüzme bogulmayacak kadar yeterde dagcılık daha çok ılgımı çekerdı :)
   
  Azi bunu beğendi.
 12. Pappy
  Offline

  Pappy Üye

  Katılım:
  23 Şubat 2011
  Mesajlar:
  88
  Beğenileri:
  158
  Ödül Puanları:
  0
  OLUMLU SPORTİF ALAN: Bütün spor branşlarda başarılı olabilirler. Özellikle çoğu spor branşlarda başarılı bir antrenör olmaları mümkündür.
  Avrupalı araştırmacılara göre bir kulübü temsil eden veya milli duygularla girdiği yarışmalarda başarı gösterebilecek bir kapasitesi bulunuyor. Tenis veya futbol olsun bu pek fark etmiyor. Buz pateni gibi branşlarda onların başarılı olabileceği alanlardır.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Avrupalı araştırmacılar okçuluk ve atıcılık gibi branşlarda başarıyı yakalamaları neredeyse mümkün görmüyorlar. Çok zorlandığı bu branşlarda kendilerini fazla yıprattıklarını belirtiyorlar.

  Yayım bende tam bir futbol hastasıyım..
   
  Azi bunu beğendi.
 13. syncmaster
  Offline

  syncmaster Üye

  Katılım:
  9 Ekim 2010
  Mesajlar:
  47
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  OLUMLU SPORTİF ALAN: Atletizm başta olmak üzere, takım sporlarında da başarı gösterebilirler.
  Avrupalı Araştırmacılar, Jimnastik ve Pilates gibi sporlarda başarılı olabileceğini söylüyorlar. Buna göre bazı sporlarında başarılı olabileceğini vurguluyorlar mesela sırt üstü yüzmek gibi.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Bazı ikizler, dövüş sporlarında kalıcı başarıyı yakalamayabilirler. Bazı su sporlarında başarılı olamayabilirler.
  Avrupalı araştırmacılar, halter ve benzeri eklemlere ağır baskı yapan sporlarda başarı gösteremeyeceklerini düşünüyorla  yalanda değil hani eklemlere bası konusu:D
   
  Azi bunu beğendi.
 14. Scoobz
  Offline

  Scoobz Üye

  Katılım:
  5 Mart 2009
  Mesajlar:
  896
  Beğenileri:
  355
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  -ASLAN-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Her spor branşında başarı sağlayabilirler. Halter, gülle atma, güreş gibi kuvvet gerektiren spor branşlarında başarılı olabilirler. Avrupalı araştırmacılar, özellikle golf sporunda çok başarılı olabileceklerini belirtiyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Dağcılık ve ormanda yarış gibi branşlarda genelde başarısız kalabilirler. Son 50 yıl içerisinde yapılan tespitlerde, aslan burcunda doğan birçok kişinin atletizm alanında başarıyı yakalayamadıkları tespit edildi.


  kuvvet gerektiren spor branşları ;
  muay thai eet işte buydu :D
   
  Azi bunu beğendi.
 15. Cattleya
  Offline

  Cattleya Yeni Üye

  Katılım:
  21 Ekim 2011
  Mesajlar:
  274
  Beğenileri:
  233
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Aydın
  -YAY-

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Bütün spor branşlarda başarılı olabilirler. Özellikle çoğu spor branşlarda başarılı bir antrenör olmaları mümkündür.
  Avrupalı araştırmacılara göre bir kulübü temsil eden veya milli duygularla girdiği yarışmalarda başarı gösterebilecek bir kapasitesi bulunuyor. Tenis veya futbol olsun bu pek fark etmiyor. Buz pateni gibi branşlarda onların başarılı olabileceği alanlardır.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Avrupalı araştırmacılar okçuluk ve atıcılık gibi branşlarda başarıyı yakalamaları neredeyse mümkün görmüyorlar. Çok zorlandığı bu branşlarda kendilerini fazla yıprattıklarını belirtiyorlar.

  Farketmiyor her spor elimden geliyor kahretsin :p
   
  Azi bunu beğendi.
 16. Aeon_Flux
  Offline

  Aeon_Flux Üye

  Katılım:
  14 Haziran 2012
  Mesajlar:
  40
  Beğenileri:
  45
  Ödül Puanları:
  0
  Yay burcuyum falımda doğru çıkmış bende tenisi çok seviyorum wimbledon zamanı doyasıya tenis izliyorum. Keşke Nadal elenmeseydi inşallah Murry kazanır.
   
 17. Kauss
  Offline

  Kauss Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenileri:
  1.405
  Ödül Puanları:
  123
  Yay burcuyumdur ve çocukluğumdan beri atcılığa merakım vardır. Aynı şekilde son 3 yıldır okçulukta aklımı kemiren bir spordur. Ve ikisi de olumsuz olarak ortaya çıkmış :)
   
 18. leecH
  Offline

  leecH Üye

  Katılım:
  19 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  163
  Beğenileri:
  320
  Ödül Puanları:
  73
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İzmir
  Başak burcuyum, öyle burçlara inanmam ama "OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır." şu kısmı görünce bi mutlu oldum:D Gerçi bunun herkes için geçerli olduğunu düşünüyorum. Burçlar ile alakası yok kim ne isterse başarabilir:)
   
 19. simitci88
  Offline

  simitci88 Üye

  Katılım:
  31 Ocak 2011
  Mesajlar:
  215
  Beğenileri:
  195
  Ödül Puanları:
  53
  -BAŞAK-

  OLUMLU SPORTİF ALAN
  : Her spor branşında başarılı olabilir. Özellikle takım sporlarında daha fazla başarı sağlayabilirler. Hassasiyet gerektiren Golf, Bilardo ve okçuluk gibi spor branşlarında önleri açıktır. Kolayca başarıya ulaşmaları mümkündür.
  Avrupalı araştırmacılar, fitness ve pilates gibi sprolarda başarılı olabileceklerini belirtiyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır.

  moral tavan yapti :D ciddende dogru her spor dalini seviyorum ve yapiabiliyorum olumsuz sportif alan yok dedigide dogru oynadigim her spor dalinda basari saglarim ozellikle dikkat gerektiren sporlarda :D bilardo gibi
   
 20. MyShadowKing
  Offline

  MyShadowKing Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2011
  Mesajlar:
  123
  Beğenileri:
  138
  Ödül Puanları:
  53
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  İstanbul
  Bende boğa burcuyum ;

  OLUMLU SPORTİF ALAN: Centilmen bir sporcu olabilir. Azimli ve sporda duygusallığı ön plana sokmayan bir kişiliğe sahiptir. Bu açıdan her türlü azmi gerektiren spor branşında yerini alabilir. Ektomorfi yapılı genetiğe sahip olmayan her boğa burcu kişileri dayanıklı olurlar ve dayanıklık spor dallarında başarı gösterebilirler.
  Avrupa’lı araştırmacılar, dağcılık ve avcılık gibi spor aktiviteleri çok uygun buluyor. Ayrıca gülle atma ve halter gibi bedenen ağır fakat çok hareket istemeyen spor brnaşlarında başarıyı yakalayabileceklerini söylüyorlar.

  OLUMSUZ SPORTİF ALAN: Henüz bulunamamıştır.
  Avrupa’lı araştırmacılar, ani hareket içeren ve refleksi gerektiren spor dallarında başarısız kalabileceği bildiriliyor.

  Reflekslerim iyidir o konuda zayıflıgıma hıc rastlamadım aslında. konu için cok teşekkürler .
   

Sayfayı Paylaş