Bulk yapmak veya yağ yakmak... Tavsiyeye açığım lütfen yardım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denizgnr97 tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Arkadaşlar 2.5 aydır spor salonunda vücut geliştirme ile uğraşmaktayım... Daha öncesinden 3-4 aylık ev çalışmam var ama konu bu değil tahmin edersiniz gibi yağlardan sıkıntım var söyle söyleyim vücudum dıştan görünüşüyle zayıf ve hafif hacimli duruyor ama oturduğumda soyunuk halimde birazda olsa bel bölgesindeki yağlar açığa çıkmakta 2.5 aydır yağ yakımı için çabalıyorum ama hafif değişiklikler dışında kayda değer birşey yok diyetimi bazen bozsamda genel olarak uydum. Amacım 2 ay kadar yağ kaybedip sonra bulk yapmaktı ama etrafımdakiler, salondaki yarışmacı abilerim falan Çok kardiyo yaptığımı, böyle yaparak zaman kaybettiğimi, fazla yağlı olmadığımı, bulk yapmam gerektiğini söylüyorlar. Bende fazla kardiyodan kas kaybettiğimi düşünerek kaygılanıyorum. Hatta sanırım bu stresten olsa gerek saçımda saçkıran bile çıktı :D Sizce bulka girip kontrollü bir şekilde kütle kazanımına 2-3 hatta 4 ay devam mı etmeliyim? Yoksa Yağ yakımı mı yapmalıyım boyum 1.71 kilom 71-72 arası yaşım 15. Diğer ölçülerimi biraz sonra fotoğraflarımı eklerken yazacağım. Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim :)

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
  4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Kardiyo seni cok yıpratmıs vücudun sert ve dolgun görünmüyor özellikle göğüs bölgesi.

Simdi amacın bulk olmalı kazandığın kas kütlesi sana sonra kat kat yağ yakımı olarak dönecektir :)

denizgnr97 bunu beğendi.
  5. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Değerli yorumlarınız için sağolun. Bende öyle düşünüyorum sanki hafif bir sarkıklık ve vücut kas kütlesi koymakta zorlanıyor gibi... en iyisi hafiften bulka girmek sanırım...
    Bu arada resimler net değil ama vücut buradaki halimden biraz daha parçalı özellikle göğüs ve kollar. Peki bu süreçte off günlerde kısa süreli kardiyoların etkisi olur mu sizce?

Son düzenleme: 2 Kasım 2012
  6. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Kardiyo olayı sana kalmış haftada 3 antreman yapıyosan kadiyo eklenebilir mesela ben 5 gün antreman yapıyorum off günde kılımı kıpırdatmam :)

denizgnr97 bunu beğendi.
  7. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    haftada 4 gün antrenman yapıyorum kardiyo programım 20dk cross trainer 15 veya 12 dk. bisiklet şeklinde bunu 12-12 ye çekmeyi planlıyorum

8. brhmcr

brhmcr Guest

Ne bulk ne cut, kas yaparken ufaktan yag yakmak zor ama olanaksiz degil insulinini dogru yonlendirmeyi ogren derim.

9. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    selam,

Güzel kas yapmışsın. Kol göğüs iyi.
    Bana göre biraz daha çevikliğe ihtiyacın var. Bisiklet, cross yerine koşmanı öneririm.
    son 100 metreye sprint gir. Biraz hareketlerini hızlandır.
    Kırvraklık için basket, hendbol, tenis oynayabilirsin.

iyi çalışmalar

denizgnr97 bunu beğendi.
  10. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    Arkadaşlar john'un verdiği yazıyla kafamda beslenme planımı biraz şekillendirdim. özellikle sabah kalkar kalkmaz bir çorba kaşığı lor ile antrenmandan hemen sonra üzüm veya özellikle kırmızı meyve içeren meyve suyuyla insülinden faydalanmayı düşünüyorum onun dışında diyetimde çok az karbonhidrat olduğu için kapasitemin altında ağırlığa girebildiğimi düşünüyorum peki yetersiz karbonhidrat yüzünden vücut proteinlere yöneliyor olabilir mi? ortalama kilo başına .1.5-2 gr. karb. aldım ama bunun hepsi karb. kaynaklarından değildi genel olarak bu oranda

Son düzenleme: 3 Kasım 2012

Sayfayı Paylaş