Bulk için uygun zaman mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve avengeren tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba. Ben aralıklarla 2 senedir fitness yapıyorum. Yaklaşık 20 kilo verdim. Daha önce konumu görenler bilir. Soruma geleyim. Yaklaşık 3 aydır spor yapmıyorum. Yeniden spor yapmaya karar verdim. Şimdiye kadar hep kilo almaya korktum çünkü şişman bir çocuktum ve 20 kilo verdim. Yeniden kilo almaktan korkuyordum ama artık korkmuyorum. Yeniden spora başlayıp hacim yapmak istiyorum. Şu an 1.73 cm boy 68 kg. Sizde uygun mudur zaman ? Birde bulk dönemini ne kadar sürdürmeli ne kadar kilo almalıyım. Çok önemli bir husus da şu: dersaneye gidiyorum, spor akademisi istiyorum. Şubatta spor akademisi hazırlık kursuna başlıycam. Bulkum o zamana kadar sürerse fazla kilolar hantallık yaratır mı ?weightlifter

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Yok yaratmaz evet kilo almalısın belki boy ile kilon sana göre iyi gelir ancak kas kazanımı ve hacim için 75*80 kilolarına çıkman lazım ancakk doğru şekilde yani minumum yağ oranı ile yapmaya çalış.

Ama ; şubattan sonra ( nisan-mayıs) gibi fazla yağları atman için diyet,cardio tarzına ağırlık vermen gerekecek okul v.s var diyorsun sorun olmasın.

avengeren bunu beğendi.
  3. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Şubattan sonra dersane, spor akademisi kursu, body nasıl olur beni de düşündüren şey o.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  5. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    No pain no gain diyosunuz yani :)

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Ben salona gelince az bagir diye uyarirlar beni cunku gercek anlamda kendimi zorluyorum yoksa gelisim kaydedemiyorum o yuzden sende oyle yapmalisin sinirlarini bilmiyorsan sinir cizgini cekmelisin bir an once .

avengeren bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş