bu vücuda kardio şart mı sizce

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fiko444 tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    haftada 2 gün 45 er dakika orta tempo yapsan yeterli olur diye düşünmekteyim.

fiko444 bunu beğendi.
  2. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    o ölcülerde hani belinde fena deil boyun kısa ve kardio eklersen cok ii sonuclar alabilirsin

fiko444 bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 4 guj agirliga gittigim icin bazi her hafta duzenli olarak 2 gun daha salona gitmeue ya da spor yapmaya vaktim olmuyor acikcasi . Agirliktan sonra 15 dk hit kosu toplamda 7 depar arkasindan 5 dk da 6 hizinda yuruyorum bu yetmez mi sizce

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:17 ----------

Acikcasi istedigim bu olculerde fit bir vucuda sahip olmak . Disardan bakinca atletik dinamik ve sporcu gibi gozikmek. Su an da disardan balinca pek de sporcu gibi gozukmuyorim sanirim

4. WizKhalifa

WizKhalifa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programcılık
    sahsen calismama 15 dakika bisiklet, 15 dakika kosu bandi ( 2 dakika max hiz, 1 dakika dinlenme(yürüme) ) 15 dakika ip atlama ile basliyorum. daha sonra normal programa geciyorum. tekrar ve israrla söylüyorum fit bir vücut icin en önemli sey diyet sonra calismak ve sabirdir

fiko444 bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kardiyo şart
    ayrıca o kol 39?
    yeniden ölçmeni öneririm
    kardiyo+body ye devam derim

fiko444 bunu beğendi.
  6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba,

fotograflarınıza bakarak ben kendi görüşümü yazıyorum.umarım size faydası olur.
    .
    33 set 40sn aralıklarla yapmanız zaten kardiyo karışım benzeri bir çalışmadır. yorulmanız çok normal. bu şekilde çalışıyorsanız kardiyoya ihtiyacınız kalmaz zaten ama görebildiğim aralarda sohbet falan yapmış olduğunuz.
    haftada 4 gün gidebildiğiniz için yapacak başka bir şeyiniz yok. 3 bolge 33 set muhtemelen 4+4+3 hareket 3 ser setten olsa 33 eder diye hesapladım. bilmiyorum yanılıyor muyum? 4+4+2 ya da 4+3+3 olarak revize etmeniz daha doğru olur.buradan 3 setlik zaman kazanırsınız. hatta ana kas gruplarını 5-6 sete çıkarıp hareket sayısını daha da azaltabilirsiniz.
    .
    çok fazla hareket yaptığınız için yine benim görüşüm, diyorum ,(hemen eleştiren antrenörler olacaktır) yeteri yoğunlaşma yapamamışsınız.zaman kazanmak için hareket sayısını azaltın,ana gruplar yine 4 kalsın ama mesela biceps ve triceps 2 ana hareketle sınırlayabilirsiniz. set sisteminizi değiştirin örneğin dumbel fly yapıyorsanız.fly seti bitiminde hemen dumbel presse geçerek super setler ya da drop setler yapın.
    özellikle göğüs kasları zayıf ve detaysız kalmış. bir müddet sadece press hareketlerini yoğun olarak yapabilirsiniz.yoğundan kastım partner eşliğinde yardımlı ve ağır olarak.
    .
    karın çalışmanız oldukça anlamsız ve yetersiz kalmış. benim size önerebileceğim , antreman başında ısınma evresinde triset şeklinde 3*30 mountain climb 3*15 ağırlıklı crunch ve 3*15 hip raise gibi hareketlerle başlayabilirsiniz.daha sonra ağırlık antremanına geçersiniz. bel yanları iyi durumda değil o kısmı en iyi squad ve deadlift gibi comelme hareketleri ile yok edebilirsiniz.bu hareketleri hafif kilolarla çok tekrar şeklinde yapın.

benim şu anki örnek karın programım şöyle ben de antreman öncesi yapıyorum.
    3*15 rope cruch sonra
    her set arka arkaya olmak üzere
    3*30 swiss ball cruch
    3*15 bycle crunch
    3*15 v sit up
    .
    antreman sonunda çok yoruluyor iseniz kardiyo olarak 20-25 dk yoğun tempoda dik bisiklete binmeniz yeterli kalori kaybını sağlayacak sizi de fazla yormayacaktır.zaman kalmaz ise antremanı aralıklar az olarak yaptığınız için gerek kalmayabilir
    bunun yanında beslenme düzeninizde de aksaklıklar olmalı.çünkü yağ oranı düzenli egzersiz yapan birisine göre biraz fazla gibi.gün içinde neler yediğinize ve zamanlamalarına dikkat edin. önemli olan çok protein almak değil , ihtiyacınızı almak.

fiko444 bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Sağlık için gerekli, yağ yakımı için şart değil, sadece yardımcı olur. Sıfır kardiyoyla yağ yakılabilir. Artık bu kardiyosuz yağ yakılmaz mitini kaçıncı duyuşum olduğunu unuttum, cevaplamaktan da sıkıldım. Sadece birkaç bilgi verici yazının linkini atayım, merak eden okur.

Fat Loss Myths Part 2: Cardio Is Necessary For Fat Loss | High Intensity Training by Drew Baye
    Is Cardio Necessary to Lose Weight? | COACH CALORIE
    Do You Need Cardio For Fat Loss? | Muscle & Strength
    For fat burning or weight loss, I should only do cardio exercise.

Alınan kalori harcanandan düşük olduğu sürece vücut yağ yakar. Ağırlık çalışmak bu süreçte kas kaybetmeyi engeller, yeni başlayanlarda belli bir miktar kas kütlesi artışı da sağlayabilir. Kardiyo mu ağırlık mı daha çok kalori yaktırır sorusunun cevabı için EPOC (post exercise oxygen consumption) kavramını incelemek lazım.

fiko444 ve mmayg bunu beğendi.
  8. FitnessUzmani

FitnessUzmani Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    VÜcud fena değil ama biraz kondisyon kardio yapmanı öneririm.

fiko444 bunu beğendi.
  9. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Kolu salonda hocamla olctuk idmandan once sizce kac gibi duruyor ki tekrar olctum yine 39
    Kardioya devam ancak sadece 4 gun agirliktan sinra 15 20 dakika kosabiliyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:47 ----------

Tahmin ettiginiz gibi 4 4 3 seklinde calisiyorum.
    Simdi durumu ben yuzeysel gecmisim sanirim o kismi birqz aydinlatayim. Son 3 aydir agirlik calisiyoeum evde kendi setim ve agirlik sehpamla ondan inceki 1.5 yil tam bir fiyasko daha oncrki 3 yil kickboks yaotim biraktiktan sinra 1.5 yilda 25 kg aldim 95 kg ye kadar ciktim evde calistigim 3 aylik evrede bu kiloya kadar dustum. Son 4 haftadir salonda bahsettigim sekilde 40 sn araliklarla 33 set hafta da 4 gun idman yapiyorim. Ve son 4 haftadan önce hic karin idmani da yapmadim. Goguslerin daha geri durmasini ben kick boks antrenmanlarinin omuz ve kollarda belli bir alt yapiyi olsusturmasina bagladim.ama dddiginiz gibi gogusle4 cok bicimsiz duruyor . Bahsettiginiz karin egzersizisini 1 haftadir uygulamaya baslasim agri acisindan codden cok iyj . Cevap atma firsatim olmadigi icin ancak yazabildim.bench press ve incline bench press hareketlerinde dediginiz gibi set sayilarimi kilolarimi artirdim ve son set salonda uygun birisi olursa destek aliyorum. Gogusler gercekten cok geri sizce gobek de biraz golgelemis olabilir mi ?
    Antrenmanlari sert yapiyorum dinlenmeleri kisa tutuyorum sonrasinda 15 20 dakika kosuyorum yaklasik 1.5 saat suruyor bu sute cok mu fazla sizce ve istedigim yag yakimi icin yeterli midir sizce ( tabi beslenmeme de dikkat ediyorum beslenme konusunda tek sikintim yemeklerin yaninda ve gun icerisinde cok fazla sekerli icecek yuketiyorum kola ice tea meyve suyu vb. ) bir de proteim tozum bitti yeni bir protein tozu yerine amino asit al diyor salinda hicam yag yakimi doneminde daha iyi olur gorusunde bir de burda danisayim dedim bu konuyu.

10. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaslar kardioda yapuuorum beslenmem de de fazlalik yok ama kg olarak artiyprum 300 400 gram neden boule oluyor olabilir

11. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Gunceldir arkadaslar

12. onurerkan22

onurerkan22 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    başka konuda açmıştım ama yeteri kadar bilgi toplayamadım burada cardio konusulurken bir soru da ben sorayım dedim fiko.

bende de yağlanma var cardio olarak insanty workout cok duydum herkes yapamaz falan indirdim yapmak istiyorum bir yandanda normal ağırlık antremanlarını kesemeyecem acaba ikisi çok mu agır olur zarar verirmiyim kendime boy 1.86 kilo 94 belde cok yaglanma var

bu arada fiko kardes bence 1.5-2 aylık bir cardiyo yapsan cok daha şık bir vücuda sahip olabilirisn

13. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Son 1.5 aydir kardio ve diyet yapıyorum
    89 kiloya kadsr ciktiktan sonra su an yenkden 81 kiloya dustum su an ki olculer
    Kol 39
    Omuz 127
    Gogus 108
    Bel 88
    Ilk basta yazdigim bel olcum yanlis olmus o zamanlar belim 88 idi arkadaslar peki sizce kardio ise yaramis mi durum nasil bu arada 9 aydir calisiyorum ramazandan oturu son 1 aydir çalışmıyorum. Ramazan bitmek uzere sizce kardioya devam mi arkadaslar. Kac kilo fazlalik kalmis sizce

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 23 Temmuz 2014
  14. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet arkadaşlar kilo olarak başlangıçtakine yakın kiloda yeniden foto eklemem saçma oldu sanırım ama arada 9 kilo aldım ve geri verrdm sanki daha da geriye gittim gibi hissediyorum

15. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    bel çok az daha yağlanmış, diğer resimlerde bir değişiklik yok gibi.

Sayfayı Paylaş