bu ay protein tozu alcağım kafamda sorular var

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve radyasyon35 tarafından 10 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkdaslar 5 ay oldu bu spora baslayalı ve ciddi bir hacim kazandım 60 kgden 85 e çıktım fakat gelişim ilk aylarda oldu 2 aydır hemen hemen hiç gelişemedim hatta bazen ölçüler düşüyor bazen çıkıyor yani artık neredeyse gelişmiyorum 85 kilo olduguma bakmayın yapı itibaırle hala zayıf görünüyorum kiloma uygun hacimde değilim ve 2 aydır neredeyse gelişmiyorum protein tozuna baslamayı düşünüyorum ama 3 aydan fazla kullanamam maddi nedenlerden dolayı 3 ay kullanmak beni tatmin edermi ölçülerimde artış olur mu yoksa 3 ay kullanmak gereksizmi olur sizler protein tozuna baslayınca gelişimiz nasıl oldu

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Etkisi olacaktır ama umdugunu gerceklestiremez.

radyasyon35 bunu beğendi.
  3. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada boy:187
    kilo 85
    boyun 40
    omuz 124
    göğüs 103
    kol: 35.5
    ön kol:29
    bacak :57
    kalf 35

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:07 ----------

çok büyük bir beklentim yok ama aldıgımada değsin istiyorum göğüs omuz 5 er cm artsa fena olmaz :D

Son düzenleme: 10 Kasım 2012
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Protein tozu bir plato atlama yardimcisi vs degildir.Sadece protein eksigini beslenmende giderecek bir urundur. Bu yuzden etkisi olur ancak senin umdugun farkli. Bence idman programinda oynamalar ya, beslenmende degisiklikler yap.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/plato-ned-r-nleneb-l-t6888.html bir gozat

Ps:Bosuna beklentiler icine girme derim.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Kasım 2012
  5. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    program değişikliği yaptım beslenmemede cok dikkat ediyorum protein tozunun ne oldugunu biliyorum teşekkürler

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    5 ayda 35 kg gibi bir kilo almışsınız buda ayda 7 kilograma tekabül ediyor. Aldığınız bu kilonun ne kadarının kas kütlesi olduğu ise muamma. Malesef "büyük olmayan" beklentinizi karşılıyacak (3 ayda 5'er cm kas kütlesi kazandıran) her hangi bir madde bulunmuyor.

Eğer beslenmeniz ve idman sisteminizde problem olmadığını düşünüyorsanız sabredip çalışmaktan başka bir çıkar yol görünmüyor.

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu yanlış anlamayın ama 25 kilo almışsınız 5 ayda ve ölçülerinize bakarsak 85 kg olan bir insana göre bunun çoğunun kas olmadığı ortada. Vücudunuz su tutmaya müsait bir yapıda olabilir ayrıca yağ aldığınızda bir gerçek. Bir diğer unsurda 5 ayda 25 kg sağlıklı bir kilo arttırımı da değil. Burada beslenmenizin yanlış olduğu ortaya çıkıyor.

Protein tozuna başlamadan önce beslenmenizi oturtmanızı tavsiye ederim. Ayrıca 5 cm demek kolunuzun 40.5 e gelmesi demek ki bu da öyle kısa sürede olacak bir şey değil. Hiç değilse sadece bir kutu protein tozuyla olacak iş değil. Tabi burada önemli bir faktör de beslenme

8. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yukarda arkadaşların dedikleri gibi her ay kolunda 2-3cm artış sağlamaz hiç bir protein tozu.

protein tozu;günlük alınması gereken protein miktarı alınamadığında ek besin olarak kullanılan bir üründür ama bu demek değildir ki bütün proteini protein tozundan karşılamak doğrudur.

ama yok illa ki protein tozu alıcam diyorsan,çoğu kişinin ilk protein tozu olan optimum nutrition %100 whey gold standarta bakabilirsin.içerik fiyat açısından en uygunudur.

9. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    bu aldığım kiloyu neredeyse ilk 3 ayda aldım çok uç noktalsrdaydım yani çok zayıftım tabiri caizse hayvan gibi yedim suanda daha normal yiyorum kilomu sabit tutmaya calışıyorum ewt yağlanma oldu ama bel ve kalçada diğer bölgelerde yok sayılır ve kolun 5 cm artmasından bahsetmedim göğüs ve omuz dedim 3 ayda dedim çok zayıf olunca aldıgın hacimin % 100 kas olmasını arzulamıyorsunuz zayıflar bilir ama fit bir görünümüm var sadece göbek problemi var kardiyo ile onuda kaybedecegim

10. forzalazio

forzalazio Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    3 ayda 25 kilo nasil alinir pek aklim ermedi ama o 25 kilonun max 3-4 kilosu kastir.protein tozu sana mucize vermez 1 senede zaten 8 kilo kas alsan bu senin icin buyuk basari olur

Sayfayı Paylaş