Boy Uzatmak İstiyorum Yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 1huso1 tarafından 11 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 1huso1

1huso1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu 22 kasımda 19 yaşıma giricem. boyum 173.2 cm hastanede ölçülmüştür.ben boyumun 1.76 1.77 belki daha uzun olmasını istiyorum ondan body'e başlamadım. ama 8 yaşından beri futbol oynadığım için yaşıma göre ileri düzey bacak kaslarım var.Bide bacaklarım vucudum üst kısmına göre çok az daha uzun.Bide öğrenciyim ona göre yemem gerekenleri söylerseniz iyi olur.

şimdi sorularım söyle
    1-) bu yaştan sonra boyumu uzatabilirmiyim.
    2-)vucudumun üst kısmın bacaklarıma orantılı hala getirebilirmiyim.

aile bilgileri:
    babam 1.72 civarında
    annem 1.60-65 arası
    abim askeri lise çıkışlı olduğu için 1.81
    dedemler: biri 1.90 diğeri 1.70 civarından

edit: bide liseye geçtiğimde boyum 1.70 ondan sonra pek uzamadı ama lise öncesi aşırı denecek kadar yüzerdim.lise sonra nerdeyse fazla girmedim.

Son düzenleme: 11 Kasım 2012
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    moralini bozmak istemem ama her ne kadar erkeklerin 22 yaşına kadar uzadığı söylensede bu çok düşük bir ihtimaldir ben hiç 19 yaşından sonra uzayan görmedim.ama üzülme 1.72 boy türkiye ortalamasıdır.

4. quantumm

quantumm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamun aleyküm kendi fikrimi sunayım öncelikle söyleyim

boy 185
    kilo 67 civarı

ben 6. sınıftan bu yana sütü eksik etmedim her Allah'ın günü içerim demiyorum kışın sabahları sütle sıcak çikolata sütünü karıştırır içerdim öbür günler ise tost vb süt ve süt ürünleri içeren gıdalara çok yediğimi farkettim çikolatalarım bile kalsiyumlu çikolata çıktı bunuda yeni farkettim :D neyse sana tavsiyem yiyeceklerine kalsiyumu olan şeyler kat bunu kime desem hemen aşırı yükleniyor böyle değil peynir yemiyorsan haftada 3 defa ye 1 dilim peynirden sıkıntı olmaz herhalde sütüde kat istersen bunlar olmaz dersen böyle atıştırmalık olarak peynirli veya kaşarlı tostlar ye ben birde kolada alkol olduğunu duyunca biraz dindar yönümde vardır alkol haramdırdan yola çıkarak gazoza başladım mineral felanda etkilidir boy uzamasında doğru değil mi şahsen sağlık meslek lisesinde okuyorum beslenme tarzını değiştir derim haftada 2 günde olsa şöyle sahile çık koş şahsen atlet olucam lisansımı çıkarmama az kaldı veya bisiklet kullan bacakların için yararlı olur basket oynayıpta uzuyacağım diye gelen bir çok eleman gördüm adam gelmiş 160 boyla boyum uzasın diye oynuyorum diyor olduğu yerden atış yapıp duruyor arkadaşlarıyla böyle boy mu uzar çık bakalım turnikeye akıllıca değil ama boş bulduğunda yap bakalım şahsen çembere dokunuyorum standart potalara olmadı basket oynamam diyorsan git bir pota 20 kere atla belki bir faydasını görürsün sol bacağını kullan ne olursa olsun ;=)

Sayfayı Paylaş