bir bayanın low carb beslenme + antrenman günlüğü

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Ahla Canlı tarafından 8 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    protein için soya sütü onun dışında karb için pirinç /yulaf sütü ve yağ için de badem sütü gibi bu sütlerin hepsi evde yapılabiliyor :D ben özel bir günde güzel görünmek istersem yani biraz daha ince zayıf kaslı gibi hep bunu yaparım :) detox a benziyor ama daha kısa süreli :) aslında yalnızca şişkinlik yapan kurubaklagiller, kırmızı et, nişastalı sebzeler yok onun dışında ben bu sıvı diyetinde serbest davranıyorum biraz sebzeleri mesela direk değilde su ve sütle blendırdan geçirip yiyorum o şekilde daha önce çok yararını gördüm :) mankenlerin defileye podyuma çıkmadan 12 saat önce katı gıda alımını kesmesi gibi bir şey ben 24 saat yapıyorum

AnTiCoRe bunu beğendi.
  2. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    1 yıl sonra bunlara hiç gerek kalmayacak ;) onu düşün rahatla :)))

3. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    umarım :) gerçi sen söylediğine göre vardır bi bildiğin inanıyım o zaman :D :D :p

4. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Anladım tam düşündüğüm gibi bir şeymiş ama benim aklıma gelen şu ki tüm ögünleri sıvı tüketmek açlık duygusu ve sık idrara çıkma yapmaz mı.Ama tabi kadınlar güzellik uğruna hepsine katlanıyor orası ayrı :)

5. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Ne bildiğim olacak ya :)) daha 18 yaşındayım yeni yeni öğreniyorum ama 1 yıl düzenli çalışıpta istediğini elde edemeyen yoktur diye tahmin ediyorum ;))

6. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    sizce vücuda bir zararı olur mu yaklaşık iki aydır böyle sıvı ağırlıklı beslenmeyi tekrarlamadım, bana iyi geldiğini düşünüyorum aslında çok uzun süreli yapmamak koşuluyla 1 veya 2 günlüğüne :) sanki vücudum biraz arınıp temizleniyor gibi geliyor daha canlı ve temiz hissediyorum :) bu süreçte normalden çok su içip olabildiğince az katı ve yoğurt kıvamında besinler alıyorum stresli bir gün geçireceksem vücudumu rahatlatmak için arada yapıyorum böyle özel günlük diyetler bir zararı olur mu acaba?
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    söylediğiniz çok doğru gün boyunca eğer işte veya okuldaysam çok sorun oluyor sıvı diyeti ama evde tatilde falansam rahatlatıyor beni :) temizlenmiş ve taze hissediyorum

7. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Bence Vücud en iyi tuvalette arınır :)) doğal olarak birde su şeklinde besleniyorsun senin için sıkıntı olacağını zannetmiyorum tabi vücudunu en güzel sen tanırsin

Ahla Canlı bunu beğendi.
  8. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    off her akşam güldürüyorsun beni sonra sabah çenem ağrıyor :p :p :D tabii vücut en iyi tuvalette arınır :) yogayla meditasyonla olacak işler değil bunlar

9. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    O zaman daha fazla güldürmiyim cenen agirmasin :)) yoga ve meditasyon bana göre değil denedimde canım sıkıldı rahatliyacagima sıkıntıdan kafayı yedim sinirlendim ters etki yaptı bende sonra bende tuvalette rahatladım en iyisi :)))

10. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    :D ben de bi ara denedim ama açık havada yapmak gerekiyor ya ben de rahat edemedim apartmanın bahçesine çık otur çimlere 30 dk - 40dk gözünü kapa hiç güvenilir işler değil başına ne gelir belli mi olur çanakkale burası :D :p etraf trakyalı dolu :p :D

11. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Ahahah senin işler daha kötü :) birde müzikleri felan var indirdim telefonuma :)) kusura bakma kirletiyoruz forumunu ama :p

12. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    bi şey olmaz :p kendiliğinden kirlenmese her canım sıkıldığında yazıyorum ben kendim de kirletirim .s.s.s.s :p biz forum kirletmesini sizden öğrenecek değiliz !1!! sonuçta :D
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ağustos 2014 ---
    zaten bugün izmir e varana kadar buradayım otobüs çok sıkıcı daha bekliyorum zaten :) düğün elbisesi diye çıktım ayakkabı aldım düğüne eşofmanla gideriz artık :D :p

13. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Modaymis zaten bu aralar eşofman altına topuklu :p

Ahla Canlı bunu beğendi.
  14. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    doğrudur hep benden çalıyorlar bunları :D :p :p

15. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Heppp sen mi calicaksin birazda senden calsinlar :))))

Ahla Canlı bunu beğendi.
  16. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    ahahaha :D :D doğru hadi o da doğru :p otogarda saçma sapan kıkırdadım senin yüzünden bütün abazalar, yaşlı teyzeler bana bakıyor yemin ederim :eek: otobüse binmeden taşlanmassam burada iyi

17. NowFear3

NowFear3 Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    43
    Neyse otobüste görüşürüz o zaman :)) daha fazla burdan konuşursak banned yiyecekmisiz gibime geliyor :))

Ahla Canlı bunu beğendi.
  18. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    tmm sustum :p :)

NowFear3 bunu beğendi.
  19. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    11.08.2014
    bugün çok iyi geçtii :) :) dünkü gibi ısınıp bir süre dışarda koşacak bir yer aradım sonra 25dk koşup eve geldim gün boyunca yiyeceğim daha çok içeceğim tabii ki şeyleri hazırlayıp çantama attım 09.00 da evden çıktım biraz konak da dolaşmak istedim annemlerle gelinliğin dikildiği terzide buluştuk saat 11.00 de terziden sonra kuzenimle dolaşmaya karar verdik zaman nasıl geçti anlamamamışım saat 16.00 olmuş eve gelip yemek yedik akşam yemeği için alarm kurdum saat 18.00'e iyi ki kurmuşum gene kendimden habersizken alarm çaldı

sabah 09.15 - 250ml organik soya sütü + 180g az yağlı ev yapımı yoğurt (annem yağsız sütten yapmış) + 2 büyükçe muz + 10 adet çiğ badem + 1 tatlı kaşığı tarçın
    ara öğün 12.00 - 400ml pirinç sütü (gene annemin marifeti, bir şişeye koyup yanıma aldım)
    ara öğün 13.20 - 350g az yağlı ev yoğurdu + 2 büyükçe muz
    öğle 17.35 - 200ml badem sütü + 4 kepçe kırmızı biber çorbası
    akşam 19.20 - 300ml organik soya sütü + 2 kepçe kırmızı biber çorbası + 300g az yağlı ev yoğurdu + 200ml yulaf sütü

NowFear3 bunu beğendi.
  20. Ahla Canlı

Ahla Canlı Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    12.08.2014
    akşam düğün olduğu için katı alımını iyice azaltıp tamamen sıvıya yöneldim sabah tamamen düğün hazırlıklarıyla geçti yine sadece sabah koşusu yaptım yaptığım sıvı diyeti çok işe yaradı 2 gün önce oturan şortum şu anda bol geldi

sabah 09.40 - 400ml organik soya sütü + 2 büyükçe muz + 150g az yağlı ev yoğurdu + 3 tatlı kaşığı tarçın + 15 çiğ badem
    ara öğün 12.15 - 400ml badem sütü + 1 tutam maydanoz + 2 yeşil elma + 1/2 limon suyu + 2 adet salatalık + 3 kereviz sapı

akşam foruma giremeyebilirim akşam yiyeceklerim bunlar bunların dışında bir şey yemem herhalde akşam düğün var halay başı benim akşam koşu veya kardiyo yapamam herhalde çanakkale ye biraz geç varıcam gibi :( bu arada yazılarımı okuyan hanımlara en büyük tavsiyem biz kızlara özel günlerimizde tamamen sıvı olmasa da sıvı ağırlıklı (tabii ki besin öğelerinin yeterli alınacağı şekilde) bir diyet yaparsanız özel günlerinizde hem sancınız azalır hem de daha hafif hissedersiniz

ara öğün 15.15 - 400ml pirinç sütü + 200g az yağlı ev yoğurdu + 2 yemek kaşığı hinditan cevizi + 2 büyükçe muz
    öğle 16.10 - 5 kepçe kereviz çorbası + 300g yağsız ev yoğurdu + 2 tatlı kaşığı tarçın
    akşam 18.10 - 400ml pirinç sütü + 2 büyükçe muz + 1 tatlı kaşığı tarçın
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ağustos 2014 ---
    arkadaşlar bu arada şu aralar sıvı diyetinden olsa gerek canım şekerli bir şeyler istiyor, yarın biraz bitter çikolata yemeyi düşünüyorum :) gözüm döndü galiba :) büyük ihtimalle kahvaltıda veya ara öğünlerimden birinde sütümün içine ekliycem (biz kadınlar için süt çok önemli günde 5 -7 porsiyon süt ürünü tüketmek lazım, 35 - 40g lif bir de) sizce hangi çikolatayı ekleyeyim eti nin %70 kakaosu bir de ülker in %80 kakaosu var ama ülker in besin değerleri yok bu yüzden beni biraz rahatsız etti çok şekerli veya çok yağlı olabilir sonuçta, bi de dr oetker in yağı azaltılmış kakaosu var onu sütle kaynatıp kullanabilirim hangisini önerirsiniz ?

Son düzenleme: 12 Ağustos 2014
    NowFear3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş