beslenme düzeni olmadan spor yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akin292 tarafından 4 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. akin292

akin292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar merhaba, 25 yaşındayım. p9x ile ilgileniyorum bir yandan da iki gün yüzmeye gidiyorum. ayrıca skolyoz hastalığına da sahibim. sorum şu ki ,
    arkadaşlar işim ve yaşantım nedeniyle beslenme düzenim ve uyku düzenim düzenli değil. fakat spor da yapmam gerekli. düzensiz olduğu takdirde spor bir işe yaramaz mı hiç yapmamalı mıyım

2. VeciiPanda

VeciiPanda Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    hiç spor yapmamandan daha iyidir tabi ki. sporu bir işe yaramak olarak bakma. genel olarak sağlığın için spor yapmalısın.

akin292 bunu beğendi.
  3. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Hiç spor yapmamandan iyidir sağlık açısından ancak bir gelişim de beklemeden yap olursa ne güzel

akin292 bunu beğendi.
  4. 0124h

0124h Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum kimse dort dortluk degil ogunlerini adam akilli yapicak insan sayisi parmakla gosterirsin cogu insanin isi var yasantisi var bu insanlar bi care bulamamismidir sence ? Bence bu careyi bulmuslardir bir gun icinde yiyebildigin ogunleri saglam bir ogun yaparak.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Eylül 2016 ---
    Adam keyfinden yememezlik yapmiyor gelismesinin olmiycagini bilerek yapmasini tavsiye eden arkadaslarida tebrik ediyorum burdan

akin292 bunu beğendi.
  5. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    bence de çok gelişim bekleme ama skolyoz gerçekten kötü bir hastalık her şeyden önce sağlık için spor yapmalısın bence.

akin292 bunu beğendi.
  6. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    keyfinden mi yapıyor dedim?spora yapma mı demeliyim? beklentini düşük tut dedim.4 4 lük yapma konusu hakkında konuşan mı var dostum? hiç yapmamandan iyidir tabiki dedim.sen bir daha bir oku gel durduk yere muhalefet olmaya çalışma :)

akin292 bunu beğendi.
  7. akin292

akin292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar öncelikle kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim. arkadaşlar şimdi p90xte 3 ayda gelişim kaydettiğini söyleyenler ve fotoğraflar var. acaba reklam amaçlı mı gerçek mi bilemiyorum. fakat benim özellikle sırt omuz ve kol kaslarımı skolyoz nedeniyle güçlendirmem gerekmekte.
    düzenli yaptığım takdirde, beslenme düzenimin tam sağlanmamasını da göz önünde bulundurursak, işe yarayacak mıdır görüşleriniz nelerdir.

bunlara ilaveten el ve ayak bilekliği satın alsam onlar da ekstr işe yarayacak mıdır

8. 0124h

0124h Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Herneyse yaptigindan birsey elde edmiycekse yapmasinin bi anlami olmadigi soylersen daha iyi olur onun acisindan banada muhalafetli falan konusma bidaha

9. generationiron

generationiron Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    mutlaka yarayacaktir dostum ama en azindan proteinlerini tamamlamaya bsk kilo basina 1.5-2 kg
    yaptığından sonuc alamaz diye bir sey yok.onu kimse bilemez deneyip görür ancak alamasa bile spor safece vucut demek degil saglikli yasamak icin de yaoabilir.ayrica nasik konusacagimi senden öğrenmiyorum:)

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Sorunun cevabı şu durum ile eş değer . Üniversite derslerine düzensiz olarak giden not tutmayan çalışmayan öğrenci ne kadar başarılı olursa beslenme olmadan düzenli antreman olmadan vücudunuz da o kadar başarılı olur .

11. akin292

akin292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    üniversitede derslere gitmiyordum notta tutmuyordum fakat 1 dönem bile uzamadan bitirdim. o halde bunda da başarılı olur muyum sizce.
    şaka biryana
    spor yapıp kas kütlesine sahip olan herkesin beslenme düzenini tam sağladığına inanmıyorum açıkçası. tabi sizler daha iyi bilebilirsiniz. zaten o yüzden sordum.
    mesela inşaat işçileri geneli kaslıdır ve beslenme düzeni yoktur.

12. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    İnşaat görevlileri ile bu sporu salonda yapan insanları kıyaslamanız taktire şayan zira inşaat işçileri kaslıdır çünkü günün 12 saati ağır işler yaparlar .
    '' spor yapıp kas kütlesine sahip olan herkesin beslenme düzenini tam sağladığına inanmıyorum '' bu cümlenizden şu cevap çıkıyor siz zaten bu yolda başarılı olacağınıza inanmışsınız yani beslenme olmadan antreman düzeni olmadan başarıyı elde edeceğinizi düşünüyorsunuz , ben düşünmüyorum bu spor çok nankör dür deneyin görün eğer başarıyı elde ederseniz bizleride şaşırtırsınız . Yani o kadar sporcu madem düzensiz başarı elde ediliyor günde 8 - 9 öğün yiyip antremanlarına sadık kalıyor . Yaptığınız benzetme şuna daha yakın zayıflıktan 6 adet karın kasına sahip olan adamla 100 kilo ve 6 adet karın kasına sahip olan adamın yaptığı işi aynı tutmak . İşte bu sporu salon da veya sokakta yapan insanların yarattığı fark budur .

13. akin292

akin292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardeşim, herkesin işi gücü var herkes holding sahibi her zaman vakit ayırabilen ya da işsiz güçsüz adamlar olmayabiliyor. herkes derken kas kütlesine sahip olanlardan bahsediyorum.
    o yüzden spor yapıp başarılı olanların tamamı beslenme düzenine sadık kalamayabilir yani. bu gayet doğal. salonda spor yapıyorum sokaktaki adamdan üstünüm triplerine girmene gerek yok o yüzden.

14. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    1-Ben sizin kardeşiniz değilim
    2-Kimse kimseden üstün değil
    3-Yazdıklarımı tamamen unutun bildiğiniz yolda devam .

15. akin292

akin292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biraz alıngan gördüm sizi. Akılda tutmaya değer bir şey olmadığından unutacak bir şey de yok. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş