Bench Press, Göğüs için Olmazsa Olmazmıdır ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve milann tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Bench Press, Göğüs için Olmazsa Olmazmıdır ?

1. Evet, olmazsa olmaz.

oy sayısı 283
    77,5%
  2. Hayır, olmasa da olur.

oy sayısı 82
    22,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    o hareket bu aralar pek bilinmiyor sevgili hocam, bizim salonda sadece ben arada bir deniyorum oradan hesap ediver :D adı da aynı kalmış anlaşılan, şu an ki adı "around the world" yani dünya turu.

bench press olmazsa olmaz değildir. elbette ki üst vücut için en temel harekettir ancak bench press yerine dumbbell bench press yapılabilir, aynı şekilde incline dumbbell press ardından dumbbell flye yapılabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:21 ----------

bu arada konuyla ilgili bir link, çeviren bonatschidir : https://www.bodyforumtr.com/vbforum...-etkileyici-g-t19714.html?p=196657#post196657

TheUnforgiven ve ercan gürgöze bunu beğendi.
  2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    1977 de "weider "de bolca programa koyarlardı bu "dünya turunu" ...aslında "şekil ve güç sağlayıcı "bi hareket...göğüs kaslarının sınırlarını bayağı şekillendiriyor...

bi arkadaşımız vardı "vg-ci" "paralel dips ve bununla " bayağı göğüs kaslarını tanımlamıştı ...( gariban ,üst taraf süperdi ,ama bacaklar ne yapsa "piliç gibi" kalırdı, kulakları çınlasın...)) )

R10 bunu beğendi.
  3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Fitness yapan biri için bench press olmazsa olmaz değildir.. Bu kişi kabloyla, dipsle şununla bununla illaki göğüsü nispeten şekillendirip güzel bir görünüm elde edebilir..Fakat hardcore çalışan kişi için bence olmazsa olmazdır bench press olmazsa hayvani göğüs kaslarıda olmaz..

4. Kucuk haytavır

Kucuk haytavır Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle katılıyorum

Danny Boy bunu beğendi.
  5. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    bench poress olmazsa olmazdır ama birde yaparken göğsüm ağırsa...

6. srknwrx

srknwrx Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Ankara
    Bench press ile birlikte sadece göğüs kasları değil diğer kol kaslarıda çalışıyor bunları dikkate alırsak sonuç değişebilir.

Cattleya bunu beğendi.
  7. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Üst bedenin kuvvetini anlamada baz alınan hareketler bench press ve barfikstir.Aynı şekilde alt vücut içinde squattır ama ne bench press ne squat nede arkadaşların yazdıgı hareketler olmazsa olmaz değildir.Sizin vücudunuz için veya antreman anlayışınıza göre olmazsa olmaz olabilir.Benim için olmazsa olmazlardan birisi bench press.Squat ve barfikste aynı şekilde.

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    bunları yapmayınca "güçlü olunamaz mı" ?!....))

9. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Öyle birşey söylemedim.Sizde iyi bilirsiniz ki güç veya kuvvet antreman dan başka başta genetik olmak üzere birçok etekene bağlı.Söylemeye çalıştıgım yukarıda ismi geçen hareketlerin bedenin gücünü anlamada genel geçer hareketler oldugu.
    Powerlifting müsabakalarında squat,deadlift ve bench press yarışmalarının yapılması da bundandır.
    Barfikste içinde aynısını söyleyebiliriz.

10. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    Ben 2 haftada bir felan bench press 2-3 tekrar 100-110 yapıyorum ( direnci kaybetmemek için kiloyu düşürmemek için ) . Diğeri üst göğüs ağırlıklı devam.

11. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bence bench press hakkı verilmediği sürece -ki hakkı verilmiyor çoğu zaman- olmazsa olmaz değildir. göğüs yerine triceps in ağırlıklı olarak çalıştığı bir bench press yerine dumbell larla yapılacak olan bir dumbell bench press daha fazla verim verir. şahsen son 1 aydır bench press yerine dumbell bench press yapıyorum ve bench press te ne kadar triceps vurduğumu daha iyi anlıyorum. bence olmazsa olmaz dumbell larla yapılan presslerdir.

12. meridyen

meridyen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben bench press.i yaparken zorlandıgım donemlerde yaklasık 1 sene kadar önce spor salonundaki hocama programdan kaldırıp yerıne baska bır hareketi uygulamayı istediğimde talebimi reddetmişti. ilk zamanlar hatta yardım almıstım, bu sporun özü bu hareket dıyen bir hoca vardı karsımda ayrıca makinede bile bench press,i yaptırmıyordu.serbest olacak diye zorluyordu benım hoca. bu acıdan olmazsa olmaz diyebilirim kendi adıma:)

13. TheUnforgiven

TheUnforgiven Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Decline veya Flat pressler orta ve alt kısmına vurdugu için kadın göğsü gibi bir goruntu oluşuyor. Üst göğüsü Omuz press yapılan makinede sehpayı tam üst göğüs sehpası gibi değilde biraz daha flata yakın bir seviyeye indirip çalışıldığı zaman hem üst goğüse hemde orta göğüse vurabilir..tabiki bunu fly + pullover vsvs. gibi hareketlerlede besleyince daha iyi olacağını düşünüyorum...Bu benim kendi kişisel fikrim..İyi forumlar..

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    fıkrımı degstrmek ıstıyorum yanlıs bılgı vermısım :(

en ıyı ve olmassa olmaz egzersız gogus ıcın fly dır

15. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Bencede bench press gögüs icin olmazsa olmaz bi harekettir en azaından benim için ki şurdan biliyorum spor salonnuna gitmedıgım zamanlarda evde kendim dambıll larla çalısırdım dumbell press bench fly vs.. Fakat bu şekilde bi yere kadar geliştiğini farkettim(belkide daha agır girmem gerekirdi) bench press te ise daha hızlı kütle kazandım ve göguslerim daha dolgun gözükmeye başladı :)

16. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    1 ay falan bench press yapmadım.Onun yerine dumbell press yapıyordum yaklaşık aynı kilolarda.Tabi yanında incline da yapıyordum.Fakat bu hafta bench + incline yaptım.Müthiş bir cevap verdi vücudum inanılmaz bir haz aldım.Adım gibi eminim şu an bench press benim göğüsler için vazgeçilmez belki başka birinde böyle değildir...

17. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    benc press veya dumbale pres aynı bolgeye etkı eder onemlı olan calısma sıddetımız

18. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Sanırım evde çalıştığım için, benim olmazsa olmazlarımdan değil. Ama dumbbell bench press olmazsa olmazım tabii.

19. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    göğüs kaslarının en temel hareketlerınden ve cok sık tercıh edılen bır harekettır bench press

Son düzenleme: 7 Mart 2012
  20. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    olmazsa olmazlardandır.bench press + dumbell fly candır can