Ben şimdi ne yiyeceğim?!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve siiila tarafından 1 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. siiila

siiila Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Aklım tamamiyle karışmış durumda. Vereceğim bir 10 kilo var. Yaza da az kaldı...

Haftanın 3 günü 1- 1.5 saat kardiyo ağırlıklı spor yapıyorum spor salonunda. (Saat 18:30 - 20:00)
    Haftanın 6-7 günü ise yarım saat yürüyüş yapıyorum. (11:00)

Sizlere sorum şudur ki, akşam yaptığım sporda, ben nasıl besleneyim ki hem kilo vereyim hem forma gireyim? Unutmadan, sabahları mutlaka müslimi yerim sütle, öğlen de meyvemi yerim. Spora gitmeden önce de misss gibi kahvemi içerim. Amma ve lakin, akşam yaptığım spordan sonra ben ne yiyip içmeliyim? Teşekkürler...

Franquez bunu beğendi.
  2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    tavuk + kepekli makarna yada bulgur ) + salata + brokoli tavugun yerıne balık tonbalıgı çeşitlendirebilirsiniz

stefan35 bunu beğendi.
  3. siiila

siiila Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Şunu yapsam peki, doğru mudur diye soruyorum...
    Yarım yağlı yoğurt içine meyve? Veya yoğurt içine müsli?

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Akşamları şeker içeren gıdalardan uzak durmalısınız, özellikle hedef kilo vermek ise antrenman sonrası Franquez in dediği gibi tavuk,balık,et,yoğurt,salata çeşitleri tüketebilirsiniz, çok az miktarda bulgur veya kepekli ekmek tüketebilirsiniz.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mart 2016 ---
    Ayrıca tebrik ediyorum sizi azminizden dolayı...

5. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    ben tavuk makarna yedıkten sonra gece yatmadanda yogurtla peynır yıyoruz onu ogunden sayma bence :)

6. senelzademustafa

senelzademustafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Süt ve süt ürünleri yağlıdır çok tavsiye edilmez. Kullanıcaksanda gündüz. Yoğurt vucutta kısmen su tutar. Akşamları kaçın bunlardan.

7. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Özellikle akşam yapılan spordan sonra beslenme hafif gıdalar olmalıdır . Yani tavuk var şöyle güzel yağlı soslu sote şeklinde ama birde bunun haşlaması + haşlama suyundan yapılmış az yağlı pilav vardir .. Haşlama tavuk veya az yağlı et olabilir+2,3 dilim tam tahıllı kepek ekmeği tercih edilebilir . Yanına az zeytinyağlı salata yapıp tüketebilirsiniz .

8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bir yanlışı düzeltelim,genel görüşteki gibi bol meyve yiyerek bol su içerek vs. sağlıklı bir diyet yapılmaz.spor yapan bir bayanın temel bir protein ihtiyacı var,sağlıklı yağ ihtiyacı var,bol lif içeren bir miktar karbonhidrat ihtiyacı var ve tok tutması açısından ve içindeki mikro besinler açısından bol miktar yeşilliğe ihtiyacı var.bunun yanında yeteri kadar sodyum,kalsiyum,demir gibi mineralleri de unutmamalı.

öncelikle ufaktan bir kalori saymaya başlamak lazım.en azından genel alımınız hakkında bilginiz olsun.eğer şişkinlik probleminiz vs. olmuyorsa süt,yoğurt yemekte bir problem yok.sabahları süt-müsli nin yanında en hoşunuza giden şekilde birkaç yumurta ekleyebilirseniz güzel olur ya da bunu ara bir öğünde bol yeşillikle bir miktar peynirle bir miktar zeytinyağıyla salata haline getirebilirsiniz,en mantıklısı zannımca böyle olur.gene normal alıştığınız gibi ara bir öğünde meyvenizi yoğurdunuzu yiyebilirsiniz yada yoğurtla bir miktar kuruyemiş tüketebilirsiniz badem çok güzel bir tercih olacaktır mesela.idman sonrası ise kaliteli bir hayvansal protein kaynağı(tavuk,kırmızı et,balık vs.)yanında bir miktar komplex karbonhidrat ve gene bolca yeşillik.hafta birkaç gün de toplam kalori alımınıza göre ayarlanacak şekilde karbonhidrat yerine brokoli,ıspanak,baklagiller tüketilebilir bu ana öğünlerde.

yani çooook çeşit var hemen her şeyi yiyebilirsiniz.önemli olan toplam olarak ne aldığınız,ne kadar lif aldınız,neyi ne kadar yediğinizde sindirimde sorun yaşamadığınız,yeterli proteini aldınız mı,yeterli minerali aldınız mı,kaliteli yağınızı aldınız mı ve isteğinizin altında kalori alırken bile yeterince tok kalabildiniz mi?saatlerce açlık çekip bünyeye işkence yapmaya gerek yok,eğer kontrolsüz bir diyet izlerseniz gerektiğinden fazla düşük kaloriyle beslenirseniz hem bir süre sonra kilo veriminiz sekteye uğrayacaktır ve bu süreci daha zor aşacaksınız hem de sonuç daha a hoşunuza gidecektir.tüm bunları göz önünde tutarak ve damak alışkanlığınızı da göz önünde tutarak zengin dolu dolu bir diyet ayarlayabilirsiniz.

idman stili olarak da biraz daha ağırlıktan korkmamak gerek.bu süreçlerin sonunda vücudunuza o istediğiniz ton fit görüntüyü verecek olan saatlerce yapılan kardiyolar değil kısa ve sert yapılan ağırlık idmanları olacak.başka görüşler sizi yanıltmasın,ağırlık çalışması gerçekten önemli.

kaansahin ve cesajans bunu beğendi.
  9. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Zeo'ya katılmakla beraber, birkaç eklemek istediğim bir konu var bence çoooook önemli bir konu özellikle bayanlar için; sabah programlarında makara yapıp hiçbir kaynak göstermeden bilim insanı gibi "Onu yeyin buna çok faydalı" diyenleri takip etmeyin. İlk başta Kalori sayıp makroları takip edin, nedir bunlar Protein, Carb, Yağ ve bunlardan oluşan total kalori bizim için asıl değerdir, ikinci olarak mikrolar yani vitaminler falan. İnsanlar genelde burada hata yapıyor, yani ilk basamağı çıkmadan ikinciye atlamaya çalışıyorlar bu genel bir hata ve yanlış bakış açısı.
    Lif'lerden de çok fazla tavsiye etmem, bağırsaklarda sıkıntıya yol açabilir. Ben eskiden yulafı karıştırmadan tabakla yiyordum, bende sıkıntıya yol açtı bunuda araştırınca yanlış olduğunu öğrendim. Son olarak bunuda eklemek istedim aklınızda bulunsun.

10. siiila

siiila Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Çok teşekkür ediyorum, yeni konumda da yardımcı olmanızı diliyorum...

Sayfayı Paylaş