Barfiks,mekik..vs Body e girermi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Nacar tarafından 1 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Nacar

Nacar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 14 yaşındayım forumda gerekli konuları okudum fakat bende onları yapabilcek yeterli malzeme yada ortam yok internetten şunu sipariş ettim ;

http://urun.gittigidiyor.com/spor/cok-amacli-kapi-bari-mekik-sinav-barfiks-64815383

boyum 1.71 kilom 50 şimdi şınav,mekik,barfiks ve barfiks demirinde asılıyken dizleri karına çekmek body e girermi ? çünkü boyum uzasın istiyorum ayrıca bu haziran ayına kadar bir gün arayla bunları yapsam karın kası yapabilirmiyim ? yani ne kadar gelişebilirim ?

Şimdiden teşekkürler..

2. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Kardeşim sen birkaç sene bu hareketleri düzenli olarak çalış boyun da uzar, alt yapı da oluşur zımba gibi olursun.

3. Nacar

Nacar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır teşekkürler :)

4. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Barfiks ve mekik BB'in esas hareketlerinin başında gelir. Yeterki nizami çalışmaya bak.

5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu hareketlerin hepsi vücudunu geliştiren hareketler arasındadır.Neyi nasıl ne kadar yapabileceğini kimse tahmin edemez şuan karın kası istiyorsan hazirana kadar eğer vücud yağ oranın aşırı değilse yapabilirsin kilon 50ymiş 1.71 e göre az kilon vücud yağ oranında azdır genede cardio ve mide çalışması ile karın kası hazirana kadar çok uzun bir süreç var yapılabilir birde beslenme önemli sporda unutma.Yanlız bu kaslar kolay çıkmaz karın kası olduğu için 1 ay 2 ay oldu bırakıyorum deme ve sana link atıyorum tavsiye http://video.google.com/videoplay?docid=1464945638519938565 , https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 bu 2 videoda değişik tip karın çalışma stilleri içeriyor.Bunları ve başka günler mekik + daha değişik karın hareketleri yapabilirsin o aletteki dizleri karna çekmede karnı çalıştırıyordu yanılmıyorsam aynı aletten bendede var.Karın için hiç çalıştırmadım karın için ilk videoyu uyguluyorum hep çok avantajlı.

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bu saydığınız şeyler zaten fitness'in temelini oluşturuyor vücut ağırlığı ile yapılan her egzersiz fitness e girer merak etmeyiniz. Vede jimnastikcilerin vücutları bu yüzden ince ve kaslıdır vücut ağırlığını kullanarak haraket yaptıkları için ...

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    barfiks mekik şınav aletsiz body buildinge girer boy uzaması içinde fitness yada body building olumsuz etkilemez ancak belli hareketler etkileyebilir enseye press vs gibi oda çok ağır kilolarla çalışman lazım zaten istesenizde o ağırlıklarla antreman yapamazsınız iyi sporlar

letsev bunu beğendi.
  8. sthammer

sthammer Guest

Aletsiz egzersizler de önemlidir. Bunlar aletliler gibi kasları ve iç organları çalıştırır, vücudu şekillendirir. Salonda çalışanlar dahi programlarına bu tür hareketleri eklemek zorundadır. Daha hatlı bir görünüm için şart.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Hacim vermez ama fitnes vücut için ideal hareketleridr.

Bodysoft bunu beğendi.
  10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    doğru bir yere parmak basmışsın fakat boy uzamasına engel o hareketlerde olmaz. şöle olur fazla kilolarla omurgasını zedeler sinir uçlarını tahrip eder ve duruş bozukluğu olabilir. kemiklerin tamamen güçlenip belli yaşlardan sonra nizami kilolarla yapıldığında hiç bir sakıncası yok bence. sakatlanmak konusuna gelirsek dumbeli bırakırken ayak parmağın alt kasa ondan bile sakatlanabilrsin bunun garantisi yok tabi :) bence nemli olan yeni başlayan sporseverlerin ne kadar ağırlık o kadar kas fikrinden vaz geçirmektir. kas büyümesinin kiloyla direk bağlantısı yok! sakatlanmanın var ama. en nizami en yedirilerek yapılan kilolar en idealidir. millet kilo artırmaya çalışırken ben düşürüyorum bazen ve daha iyi verim aldığımı görüyorum. kiloları basmak önemli değil kişiler buna aldanıyor vay basabiliyorum demeki max kaldırdığım kilo bu ama nizami yapmadığı için hareketi gelişme kısıtlı bunun farkında değil extra sakatlıklarla uğralıcak ileride. neyse kolay gelsin.

özet: max. "basılan" kilolar aldatıcıdır.

Bodysoft ve rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş