Az Tekrar Çok Ağırlık mı ? yoksa Çok Tekrar Az Ağırlık mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 1 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Az Tekrar Çok Ağırlık mı ? yoksa Çok Tekrar Az Ağırlık mı ?

1. Az Tekrar , Çok Ağırlık

59,5%
  2. Çok Tekrar , Az Ağırlık

36,5%
  3. Ikisi de..

4,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 244 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    yalnız herkes 10 senede kendi kendine öğrenecek olsaydı bu forum gibi bilgi paylaşma ortamlarının anlamı kalmazdı.
    Başkalarını dinleme kendi vücudunu dinle diye her soruya cevap verilebilir ama öyle olursa foruma gerek kalmaz.

LIWEX bunu beğendi.
  2. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    kendi kendine orenme degil herseyi deneyip ona gore bana gercekten su su yariyor diye bilmek bulmak

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bir yere kadar tamam.yani 10 seneni doldurduktan sonra kendi vucudunu tanıyacak kadar işi öğrendin fakat bu 10 senede tüm sistemlerin vucudunda layıkı ile tepkisini nasıl öğrenmiş olacaksın.belki bundan 4 yıl önce uyguladıgın bir sistem günlük hayatındaki bazı anormallikler yuzunden yeterli tepkiyi sana vermedi.bunuda geçelim sitedeki, katılımcıların kaç tanesi 10 yılını bu sporad doldurdu veya kaç tanesi bu 10 yılında işi bilenler ile idman gördü.burada devreye siteden elde edeceği bilgiler devreye giriyor.deneme yanılma yöntemi kişiye en fazla zaman kaybettirecek ve psikolojisini kötü yönlendirecek bir yontemdir.tavsiye etmem.

Available, byildizdag, özgürlük ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bizi yillarin verdigi tecubeyi ve burda ki sitedeki tum
    isi bilen arkadaslarla sen dahil yeni baslayanlara bildiklarimiz aktarmak bilmediklerimizide arastirip aktarmak lazim,onlar icinde bir yol olur bence
    13 yil once ben basladgimda boyle forumlar yoktu tabiki o zaman hocamiz ne derse oydu bizim ama suan hersey cok kolay oldu bu sporda
    hatirliyorum ben 17 yasindayken yeni baslamistim proteyin adini duyunca bizim icin inanilmaz degeri vardi ve gozumuzde kas makinasi olarak geliyordu
    suan dukandayim inanilmaz ayni su senin yazdgin konu hakinda eski bir vucutcu arkadasimla konusuyorduk 13 yilda ki sistemle suanki sitemin degismesi idman proramlarin degismesi hersey yani ama yazdiklarina saygim

5. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Bacak için az ağırlıkla çalışabilir miyiz ? Ben 20-25 tekrar yapıyorum. Etkisi ne olur. Ben bacaklarımın geliştiğini görüyorum. İyi bir sonuç için yüksek ağırlıkla çalışmak şart mı? Ben 5 sene amatör futbol oynadım. O zaman bacaklarım çok iyiydi. Pantolona bacaklar zor sığıyordu. O zamanda ağırlık çalışmıyordum. Yani yine böyle bi gelişim sağlayabilirmiyim ?

6. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Gelişimden kastın büyüme ise ağır kilolar girmen gerekir çoğu zaman...

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ağır girmek çoğu zaman büyütür ama orta kıvam bir ağırlık ve yüksek tekrar bacakta gh için olumlu etki yaratacaktır.

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan söylediğin sistemle gidiyorum, tavsiye ederim.

9. göktürk

göktürk Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm receptions chef
    Yer:
    ANTALYA
    selam ben suna ınarrımm arkadaslar yavas vee emın adımlarlaa bıraz hırsla ve sabırlaa mutlaka sonuçç alınırr ama vicudunuzun en cokk hangı bolgesınııı sevıorsanızzz ooo bolgede yuksek ağarlıkk uygulanabılırı bolelıklede duzgunn veeee ıstedınn bır vıcuda sahpp olabılırsın ama ınsan nerde hataya dusuor bılıomusunuz surdaa.. eeee ben body yapacamm 2 ayda sısecemm arnold gıbı olacamm çok değişecemm çok ağarlık kaldıracamm vee ne oluor hem bodybuldıngınn keyfıne varamadan hemde ıstedını elde edemeden soğuyorr sonrasında ısee her hangı bır yerdee sohbet ederken dıyorkıı yaa boşş muşş bu bodybuldıng falan hıkayee hemmm şişipte veyaa ne olcamkıı gıbı ... bu sporr sabır ısıdırr sabırrr hırss.

hrn024 bunu beğendi.
  10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yazım kurallarına dikkat ediniz..

cemil85, Cango, meze ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Louis Dorman tamamen kendi sistemine sahip bir adam. Adamı tanımadan burda ahkam kesmek pek aydınlatıcı olmaz kanısındayım. Adamın sisteminin mantığı şu, ilk 3 ay 10 kilo benchte bassanız 10 tekrarda. bu göğüs kaslarınızı geliştirir.. Yani bu period kasların hacim ve güç olarak en güzel tepkiyi verdiği dönemlidr. Luis amcaya göre bu dönemde tekrar sayısını 10 yada 8 yapmaya gerek yok. Kasta maksimum stress'i oluşturarak bu iyi tepki verilen dönemde optimum verimi elde etmek.

GYM'e ilk gittiğiniz günü hatırlayın.. Saçma sapan çalışmanıza rağmen muhtemelen bicepsleriniz 1 CM artmıştı. Şimdi 55 CM kol ölçünüz var ve 1 yılda bunu 56 yapamıyorsunuz steroidler olmadan. Mantık bu.. vücudun en iyi tepki verdiği dönemde kas üzerine binen stress'i maksimize ederek optimum kütle ve güç artışını minimum sürede almak...

Louis Dorman IFBB proları ile çalışan bir dehadır. Kendi temel vücut geliştirme bilgilerimizle bu adamın sistemlerini yargılamak en hata olmaktan ileri gidemez.
    Saygılar

dmr, Ayandon1923, diego7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    Benim de senin daha once omuz ve calf ler ile ilgili mesajindan sonra ustteki mesaji okuyunca kafam karismisti..

13. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    az tekrar çok kilo , amaaaaaaa , omuzlarla ilgili bi yazı vardı bu ssitede mesela omuzlar uzun süre gerilime ihtiyaç duyuyo omuzları büyütmek için çok takrar yapmak lazım , yani siz bulk vücutta istiyor olsanız omuzlarda prensip değişiyo

14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    O yazıyı bende okumuştum, gözlemlerim doğru olduğunu gösteriyor ama şöyle:
    Gidipte bir hareketi 3*20 yapmak yerine 3*10 yapıyorum ama 7 hareket giriyorum, ve setler arasını biraz azaltıyorum, ağırlıkları pek düşürmüyorum. İnanılmaz bir sonuç aldım, hakikaten inanılması güç:D 1 ay sonunda sanki 1 yıldır omuz kasıyormuşum izlenimini yarattı. İlk önce düşündüm acaba gerilimden dolayımı böyle duruyor, yani 1 hafta çalışmıyınca inme olur mu diye ama 1 aydır omuz çalışamıyorum zamandan dolayı ve hala sanki dün çalışmışım gibi duruyorlar. Muhakkak ve muhakkak yapın yaptığım programı derim!!:D

15. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yani 1 günde 7 tane omuz hareketimi yapıosun dumbelllls

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    "O yazı" dışında omuz için giant setleri de öneririm. Misal, Dambıl press+lateral raise+rear lateral raise gibi.
    Oluşan yanma müthiş, gelişme gözle görülür olacak.

diego7 bunu beğendi.
  17. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ya bende bişe sorucam bu noktada , şimdi omuzlarımı büyütmek için 3 tane hareket yapsam mesela oturarak yana açış , oturarak omuz dumbell pres , ve barla pres diyelim her hareketi 3 set , 3 çarpı 15 yapsam yeterlimi , bide yanmaya başladıktan sonra kilo artırmak çok zor , aynı kiloyla bitirmek büyümeyi engellermi , yansa bile...

18. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıda söyledim söylenileni, sana 5 hareketlik bir antreman programı önerebilirim. Daha yeni omuz antremanından geldim, 3*10 dan 6 hareket yaptım, müthiş bir şişkinlik ve gerilme sağladı:D

Crespo bunu beğendi.
  19. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.Benim anlamadığım brad pitt tarzı vücuda sahip olmak için önce az tekrar çok ağırlık, sonra az kg çok tekrar yapmamız mı gerek yoksa sadece az kg çok tekrar yeter mi?

20. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Brad pitt tarzı vücudları en çok schwarzxxl hocamız sever, o sana en güzel yorumu yapacaktır:Dehehehe...

Sayfayı Paylaş