Amino mu Protein Tozu mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve enginistanbul tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 118 üye.
  1. Arnold Sch

Arnold Sch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar maddi durumu sıkıntıda olanlar için protein tozu almak daha mantıklı. Protein tozu zaten amino asit içeriyor. İyi bir ürün alarak antrenmanlarınızı max. seviyeye çıkarabilirsiniz. Ama protein tozundan da mucize beklemek yanlış olur. Beslenme protein tozunun önünde olmalı.

1 kişi bunu beğeniyor.
  2. LuCuy

LuCuy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    multipower all-in-one xplode öneririm içinde vitargo karbonhidrat var vücüda en hızlı sentezlenen şuan buymuş diye biliyorum eğer yanlışım varsa önerimde kusura bakmayın..

3. CCooLL

CCooLL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    iNEGÖL
    merhaba arkadaslar elimde unıversal amıno 3001 ve optıum whey 100 proteın tozu var.boy 174 kılo 75 gobek bolgemde bir sımıt ve sırt hafıf yaglı.:)
    yaklasık 5 aydır bu sporu yapıyorum cok yuklenmeden.şimdi bu supplementler le bırlıkte sert ıdamanalra baslamayı dusunuyorum.Sizce amıno +whey kullanımın en ideal seklı nasıl dır?
    ben sabah kalkınca su ıle whey.idaman sonrası amino yatarken sut ile whey.
    off günlerde sabah su ile whey yatarken sut ile whey seklınde kullansam faydalı olurmu? amınoyu sadece idman gunlerınde kullanmak yanlış olurmu?etkisini yitirirmi?
    sizce en ıyı kullanım seklı nedir?
    Amac yaglanmadan kas kutlesını arttımak.Hacım kazanmak.

4. KaSınTı

KaSınTı Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Spor Salonu
    Protein tozunun içindeki Bcaa ile saf bcaa takviyesini bir mi tutuyorsun ?

5. jekvek

jekvek Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen karateye katiliyorummm ilk basss amacin nee hacim mi parcami parca istiyorsan amino asit koruma istiyorsan yikim için kesin bcaaa

6. fatih.erken

fatih.erken Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa iyi beslenmeye takviye olarak aminoasit, protein ve amino asitler şiddetli antremanlar sonrası acil ihtiyaç ve recovery içindir. eğer bilinçli beslenmeye takviye olarak aminoasit alınırsa verimli olur diye düşünüyorum ve öyle yapıyorum

7. andersone

andersone Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

Artık yediğin tavukta gdo lu dolayısıyla yediğin yumurtalard****atkı maddelerinden ne kastettiğini tam anlamasamda kullandığın markaya göre değişir bu.En basitinden paraya kıyarsan aspartamsız protein tozu alabilirsin.

Amino asit ile protein tozu olayına gelincede çok üst düzey sporcu olmaya gerek yok olaya biraz mantıklı bakmak yeterli.Geniş spektrumlu bir amino asit ile protein tozu arasında aminoasit analizi olarak bir fark yoktur.Proteinler fiyat açısından incelendiğinde daha uygundur.Ayrıyetten kendi weider premium whey kullanıyorum.weiderin amino asitleriyle kıyaslandığında içinde artı olarak glütamin içerir.

İnsanın doğal yollardan protein takviyesini elde edebiliceğini düşünüyorum fakat çalışan insanlar olarak spordan 2 saat önce yemek yada hemen üstüne bir kaç yumurta haşlayayım deme şanşımız yok zira eve gidene kadar 1 saat en az geçiyor.Bu yüzden whey proteini pratik olması ve içeriği bakımından kullanılası ürünlerdir.

8. NcpFzlAkn

NcpFzlAkn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    denizci
    Yer:
    çanakkale
    nedir abi bu zararlı muhabbetti bir şeye niyet ediyoruz başlıyoruz biri ortaya bi zararlı muhabbeti atıyo hepimizi tribe sokuyo madem protein tozu zararlı abi zararı ne kanıtı varmı kaydı kuydu araştırması varmı bizde bilelim kullanmayalım her kafadan bir ses çıkarsa biz acemiler neye inanıcaz

9. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    aspartam disinda fazla zararli bir madde yok wheyin icinde.. aspartamli wheylerden uzak durun yeter..

10. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    protein depoların doluysa iyi besleniyor isen tek ihtiyacın amino asittir, yani iyi besleniyor isen seçiminiz aminoasitten yana olmalı, lakin öğünleri kaçırıyor iseniz ikiside gerekli,

ek olarak zararlı yararlı tartışmalarına girmeyin bir çok profesörün protein tozunun kullanılmasını teşvik edici yerli yabancı bi çok makalesi var, çünkü günümüzde insanlar zaten iyi beslenememekte bu açığı bi şekilde kapatmak gerekir ki illa spor yapan içecek diye bişeyde yok

profesörler sadece aspartam lı olan ürünlerde biraz mesafeli olmaktadırlar okadar yani önermedikleri genelde onlar.
    Aspartam'ın Zararları:

su içmenin bile fazlası zarardır, yani burda önemli olan dengeyi iyi sağlamanızdır

Son düzenleme: 10 Şubat 2013
    Bozo-Baku bunu beğendi.
  11. skrkck

skrkck Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    gümrük
    Yer:
    istanbul
    içinde aminosu ve glutami yüksek olan iyi bir protein al yeter.

12. harunarslan

harunarslan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    aminomu whey mi

vücüt tek seferde 30 gramdan protein sentezleyememektir bundan dolayı amino asitler proteinin yanına destek olarak kullanılmaktadır

13. gorky53

gorky53 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Her ikiside olmazsa olmazlar

14. mnuribektas

mnuribektas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ticaret
    Yer:
    istanbul pendik
    antıranmandan 2-3saat önce protoin ve aminoasit destekli karbonhidrat enaz iki ölcek antıranmandan hemen sonra likit amino asit. likit olan amino asit dırek mide asitlerine karışip 10-15 dakika içinde kanla kas hucrelerin içine dolar adeta doping etkisi yapar protoin gibi vucyda fazlaligi yoktur dişari atılmaz.

15. slwester23

slwester23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    protein tozu kullan neden dersen su ile karıştırnca kana karışımı daha hızlı bence whey protein al marka olarakda HARD-LINE WHEY 3 MATRİX BÜTÇEN İÇİN UYGUNDUR VEYA SOYA PROTEİNİ DE ALABİLİRSİN YİNE HARD-LİNE VMAX PROTEİNDİR O BÜTÇEN DAHA UYGUNDUR 41 ANTREMAN İDARE EDER

16. KFSBH

KFSBH Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Bence hiç biri yeni başladıysan kardeşim 6 ay boyunca vücudunu calıştır sonra bu supplementlere başla derim
    O zamana kadarda paranı biriktirir ikisinide alırsın işte çözülmüş olur.

discovery bunu beğendi.
  17. Pilots_Do

Pilots_Do Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Supplement Store
    Yer:
    Izmir
    Gunumuz protein tozlari gayet yeterli bir amino asit profili ve icerige sahip. Kaliteli bir protein tozu ile extra amino asit almadan ihtiyaci karsilayabilirsiniz..

18. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Şahsen prolab advanced pure whey den hiçbir verim alamadığım için aminoya yönelmiştim çeşitli aminolar kullandım ve amino kullanmayada devam edeceğim sabahları kalktığımda amino antrenman öncesi amino ve antrenman sonrası amino kullanıyorum ben memnunum

19. MissyMuscle

MissyMuscle Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  20. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba simgeerturangur
    Dogru. Forumda bulabilirsiniz bu konuyla ilgili bircok bilgiyi.

Sayfayı Paylaş