Amino mu Protein Tozu mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve enginistanbul tarafından 10 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 118 üye.
  1. Abaganus

Abaganus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar
    Oğlum 14 yaşında ve çok ciddi Kano sporu yapmakta. Yazları haftanın 6 günü tam gün , Kışın da haftanın 5 günü akşamları antreman yapmakta.Antremanın yarısı kano antemanı (2 saat) yarısı kuvvet çalışması (3 saat). Beslenmesi konusunda çok dikkat ediyoruz. Protein Yağ ve Karbonhidrat oranlarına dikkat ediyoruz. Fakat yaşıtları veya ağabeyleri Whey Protein ,Bcaa ,Creatine ve Glutamin Tozları kullanmakta. Oğlum da bunlara özenmekte. Düşüncelerinizi öğrenebilir miyim.
    Sağlıkla kalın.

2. fitcrewwTA

fitcrewwTA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci,Boksör
    Yer:
    Ankara
    Whey 3 matrix almanı öneririm içinde amino protein ve kreatin var 3lü etki yani tabi tam karşılamasa bile protein haricinde olan şeyleri gene çok iyi iş görür...

3. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Beslenmesine özen gösterdiğinizi belirtiyorsunuz, bu durumda yetersiz beslenme hissine kapılıyorsa bir miktar protein alımını arttırmaya bakın derim. Bu ürünler kesinlikle öcü değil, pek çoğumuz kullanıyoruz, lakin 14 yaşında bir delikanlının ihtiyacı olmasın takviyeye.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  4. ayazay

ayazay Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bence 14 yaş için supplement kullanımı erken olur. Beslenmesinde değişikliğe gidilerek ilk etapta çözüm aranabilir.

5. fitcrewwTA

fitcrewwTA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci,Boksör
    Yer:
    Ankara
    protein tozu kullanmasında bir sorun görmüyorum ama diğerleri hayli yorar böbrekleri doktorunuza danışıp protein tozu kullanmasında fayda olabilir çünki doktorlarda öneriyor bu gibi yoğun antrenman durumlarında bir danışın derim ...

6. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Beslenmeyi % 100 düşünürsek , yiyecekler % 90 , supplementler % 10 . Siz zaten % 90 'ını yapıyorsanız kalan %10 'da protein tozunun etkisi %5 i geçmeyecektir. Kesinlikle değerleri sağlayabiliyorsanız daha fazla protein almak niye.

İnsanlar supplementlerden çok fazla şey bekliyorlar ve bekledikleri faydayı alamayınca steroidlere yöneliyorlar. Supplementler takviyedir , eğer yiyeceklerden normal değerler karşılanmıyorsa , takviye edilmelidir. Siz değerlere dikkat ettiğiniz söylüyorsunuz bu durumda gerek yok . Ama heves gidermek için kullanmak istiyor ise kullanabilir. Süt tozu ne kadar zararlı ise ; protein tozu da o kadar zararlıdır.

7. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Dediğiniz ürünlerden whey hariç hiç birini öyle yeme içmeyle çocuğunuz alamaz zaten onları istenilen oranda alabilmesi icin klasik yiyeceklerden insan gibi yememesi lazım ki buda mümkün değil. Oğlunuz sanırım bu işi pro seviyesinde yapıyor bu aşamada günlük kalori yakım miktarı ciddi yüksek görünüyor. Ayrıca vucudun kendini onarım süresi bu sıklıkta antrenmanlarda çok daha zorlaşır. Bizim ülkemizde çok klişe olan basma kalıp " daha erken yok yaşı kücük yok şuranı zorlarsın" gibi çok bilmeden fikir verme hastalığı var maalesef. Oğlunuz güç artımı için kreatin kullanabilir , hücre ve kas yenileme hızını arttırmak için bcaa kullanabilir, kaş gelişimini arttırmak içinse glutamin kullanabilir. Sadece kreatin belli süre ara vererek kullanmasında fayda var. örnek 30 gün kullanıp 15 gün ara vermek gibi.

PatatesAdam bunu beğendi.
  8. Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ

Gнσѕт_σƒ_Dαякηєѕѕ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Protein nin alt yapısı zaten amino asittir o yüzden amino al

9. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ben buna katılmıyorum tabi bu görüceli bi karar amaç idman sonrası kana hızlı karışan bi whey protein tüketilmesi oran olarak içerik olarak protein tozu daha zengin o yüzden whey protein alman senin için iyi bir tercih.

10. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Whey+Amino kombinasyonu hakkında görüşleriniz nedir :)

11. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    bence her ıkısıde gecerlı antrenman oncesı ve sonrası daha zangın br amınoasıt ve proteın ıcerıgı olur :)

bulkyfighter bunu beğendi.
  12. alexander_goren

alexander_goren Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Asker
    Yer:
    İstanbul - Ankara
    idman öncesi ve sonrası için whey protein, uyku öncesi ve sabah aç karna ise kasein benim için yeterli oluyor. İdman günleri uyumadan evvel muhakkak glutamin alıyorum. hap kullanımı pek hoşuma gitmiyor, ne getirir ne götürür hiç bir fikrim de yok.

13. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Yemeklerden protein karşılanabiliyorsa bence amino daha mantıklı

ffurkayakca bunu beğendi.
  14. IronDeed

IronDeed Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba,
    Forumda uzun uzun araştırdım ama bulamadım belki de gözümden kaçmıştır ama bi sorum olacak.
    Ben 7 aydır spor yapıyorum ancak hic supplement kullanmadim. Şimdi ise şu ürünleri almak istiyorum
    Hardline bcaa matrix 630gr
    Hardline whey 3 matrix protein 2300gr
    Sizce bu ürünleri nasıl ve hangi zamanlarda kullanmalıyım?
    ( 78kg 1.84 boyum var. 17 yaşındayım)

15. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    kg başına 2gr proteini tüketiyorsan zaten protein tozu almamalısın. Amino almanı tavsiye ederim.

16. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Ben bu konuyu çok araştırdım çok içerik seyrettim ve çok okudum, en ideali mümkünse yeterli beslenmeye ilaveten aminoasit takviyesi alımı olarak gösteriliyor. Bu tabii ki doğal olarak yapıp müsabık olmayan sporcular içindir.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2018 ---
    biraz geç bir cevap olacak ama böyle dolu dolu içeriğe sahip ürünlerin yanında ekstraya ihtiyaç yoktur bence, whey 3 matrix takviye olarak genel anlamda iyi bir ürün

17. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Protein ihtiyacı karşılanıyor ise neden üstüne aminoasit alınmalı ? . Proteinlerin sindirilip hala protein olduğunu falan mı zannediyorsunuz ?

18. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Gerekli değildir ama saf formda esansiyal aminoasit alımı bir tık yukarı taşıyabilir.

19. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Niye vücut parçalama işlemini yaptığında saf formda olmuyor mu ? Ek olarak Esansiyel aminoasitler satılan Protein Tozlarında veya misal tavukta da bulunuyor. Bir tık yukarı taşıdığına veya taşıyabileceğine dair kanıt nedir ?

20. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün menümde toplam 583gr banvit hindi göğüs var. Bunda benim 69kg vücudum için yeterli protein var. Ama bu protein hızlıca kaslarımı onarıp beni bir sonra ki güne ağrısız başlatmıyor. BCAA bunu başarıyor. Herkes kulvarının veya şahsının gerekliliğini bilir, anladığıma göre aynı kulvarda değiliz. Seni bir şeylere ikna etmek için daha fazla çabalamayacağım. Nasıl biliyorsan yada nasıl istiyorsan öyle yapmalısın.

frontpage bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş