almamız gereken yağ miktarı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve losingcontrol tarafından 25 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    sıfır yağ olayı nedir ya müsabakayamı hazırlanıonuz? Natural sporcunun yağlara ıhtıyacı vardır ozellkle doymus yağlar. sene 2012 halen yağı sıfırlayıp yağ yakacagını sanan zihniyet var

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Yaglar nedir ne ise yararlar ?

Efrahim bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    heldıc bıldgımız sacmalıyor ıste bır donem bızım unıvde de bunabenzer bı marjınal arkadas cıkmıstı kendısıde bole bu tarz dıyetlerın savunucuydu mubarek arkadas he rgun gıderdı dıyetının yarıısnı yagdan dıger yarısınıda proteındne alırdı bıde sadece brokolı falan gıbı seyler yerdı benımde dahıl oldugum halter takımındaydı kendısı bız dıger arkadslarla ıse %65-70 k.h - %15-30 proteın- %10-30 arası seklınde dıyetler yaptık bu marjınal arkdas yuzunden takım sampıyonlugunu kacırdık ama bıreysel olarak en basarılı unıv bızımkısı oldu :) bu arakdas hala da bu keto dıyetını savunur durur :)
    kertohenık turu belsnmeler asla spora uygun degıldır bunun tartısmanın bıle anlamı yok bence cunku tartsımak sadece kaynak vermeye gıdıyor heldıcle

ben onu bunu bılmem ama Ercan hoca ya cevap yazarken karsına bır fıkır koyarken ıkı kez dusunmek gerektıgıne ınanıyorum

bugune kadra her mesajını okudum tek mesajına sen yanlıssın dıyerek cıkmadım hatta bır konuda ınatlastım actım okudugum bolumun kıtaplarında ercan hocanın dedıgı cıktı

bu kısı ole kenar mahalle spor salonu ısletmecısı degıl daha terbıyelı ve saygılı cevaplar verılırse hos olur

kendısı spor konusunda turkıyede basvurulacak nadır kısılerden bırıdır

ele ole 3-4 kaynak verıp sacma sapan beslenne duzenlerıyle karsına cıkmayın cunku gulup gecılır yaptıgınıza

dedıgımm gıbı ozellıklede beslenme ve hıpertrofı konusunda bı sıtede danısılacak tek kaynak kendısıdır o yuzden tartısıp bır kac yıla modası gecıcek olan atkınsden bozma dıyetlerı savunmak yerıne okuyun mesaj atın sorular sorun ogrenmeye calısın tecrubelerınden faydalanın

svmszcck ve Karakaş bunu beğendi.
  4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Danny Boy

hangi konuda nasıl sacmalandıgını acıklayın o zaman

Ercan hoca yaglar diyetten tamamen cıkartılmalı diyor Ben ise yag asitleri vucud icin cok önemlidir ve vucudda üretilemez Ayrıyeten yagların insülin üzerine yükseltme etkisi yoktur O yüzden daha uzun süre bizleri tok tutar daha stabil bir kan sekerine sahip oluruz

Hangi sebebten dolayı ketojenik beslenmeler sporculara uygun degildir ? insanın glikojen depoları mı daha buyuk yoksa yag depolarımı ?

Ayrıyeten yag asitlerimi kaslarda laktak birikimi yapar yoksa seker mi ?

Bakın burda bu diyeti uygulayan bir arkadasımız ne yazmıs ? Hayatınızda denemediginiz bilmediginiz bir konu hakkında nasıl fikir sahibi olabiliyorsunuz ?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sporcu-beslenmesi-ta-devri-diyeti-t32641.html?t=32641

sayfanın en sonunda OkuyomBenYaa adlı arkadasımızın yazısını okuyun

Biz ne dedik antreman öncesi ve sonrası agırlık calısan arkadaslarımız idmanın sertligine gore karbonhidrat alsınlar dedik. Bu diyeti yaptıgınız spora göre modifiye etmelisiniz Eger sadece yag yakma derdindeyseniz karbonhidrat almak zorunda degilsiniz idmanın sertligine gore antreman öncesi ve sonrası meyve tuketmelisiniz yada idmandan önceki ögüne princ ekleyebilirsiniz fakat diger zamanlarda tamamen ketojenik beslenmelisiniz

Danny Boy

sen vegansın bildigim kadarı ile hayatında bu tarz beslenip performans dusuklugu yasadın mı ? Senin arkadasın nasıl beslendi hangi yagları tuketti kalori alımı nasıldı antreaman öncesi ve sonrası yeterli karbonhidratı aldımı ? Beslenme programı nasıldı onları yazarsan inceleriz.

Gercekten sasıyorum sizlere bilgi sahibi olmadıgınız bir konu hakkında fikir sahibi olabiliyorsunuz Ben simdi vegan beslenmede kendimi nasıl hissedebilecegimi nerden bilebilirim ki ?

Son düzenleme: 24 Şubat 2012
    Efrahim bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Off-topic mesajları sildim. Bu karbonhidrat konusunda kişisel sataşmalara girenler bundan sonra uyarılmaksızının forumdan uzaklaştırılacaklar. Bu son uyarıdır.

heldic bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    Dannyboy teşekkürler ...)

eğer spora dönersek tabiki "şimdiki adı ile adına ne derseniz deyin "keto, atkins, vb diyetler "yani yoğun hayvansal kaynaklı diyetler" ile sporda inkişaf mümkün değildir...sağlık konsunda ise asla...zira, "spor ,sağlık konusu " sadece, salt "insulin, insulin direnci "ile özetlenecek kadar basit bir olay değil ne yazık ki?!...hele kaldı ki performans sporlarında oluşan dalgalı, inişli çıkışlı enerjiseviyeleri için hiç ama hiç uygun değildir...kaldı ki bu tip diyetler zaten her 2-3 senede bir ufak varyasyonlarla tekrar tekrar önümüze gelmekte...

ayrıca, acaba antrenörlerin ,sporcuların bu tip diyetleri bu kadar uzun yıllar, özellikle 100 yıl içinde kullanılmadığına gerçekten insanlar gerçekten nasıl inanabiliyorlar ?!...tabi ki hepsi , her çeşidi denenmiştir, uygulanmıştır...)))

basitce , eğer arnold schwarzenegger 'in bile ""neler yaptığını" bilenler varsa , adamın her şeyi denediğini , üzerinde denek gibi uyguladığını bilmek son derece önemlidir...adam , set aralarında dinlenmeden yoğun çalışabilmek için "salt oksijen "bile solumakta idi...her türlü "anabolizan , beslenme yaklaşımları, kürler vb vb her türlü şeyi denemesiyle zaten bu konuda en büyük çığır açan birisi...

ksıaca, bu işin sihirli bir formülü yok, zira kişiler ,beklentiler, hedefler son derece değişken ...

ancak, gerek "spor, gerekse sağlık " çerçevelerinde genelleme yapılacak olursa ; kendimde bile deneyip de gördüğüm en verimli diyet , biraz zahmetli olsa da "kan grubu diyeti" ...bu kişinin kendisini "tüy gibi" hissetmesine neden oluyor ve ayrıca , herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi sorun da yaratmıyor...ve birçok konuyu da kendiliğinden çözmüş oluyor...))

Burak Sertman ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ercan bey

Simdi sporu gectik performansi da gectik herseyi unutalim

Saglik acisindan hayvansal yag tuketimlerinin nasil bir zarari var

Bize kalirsa cok faydali hemde en saglikli yag kuyruk yagidir

Size gore zararli olmasinin sebeblerini aciklayabilirmisiniz

Burak Sertman bunu beğendi.
  8. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    boy kilo kas kütlesi olarak hesaplamak daha doğru olacaktır dietisyen kontrolu altında

9. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    günlük kilonun %5 zeytın yagı tereyag gıbı saglıklı yag almak gerekıyor

10. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    baktığımızda her öğünde yağ tüketiyoruz lakin sağlıklı yağ olarak zeytinyağ tereyağ fıstık ezmesi yağı gibi kiloya ve boya göre %4-6 gram arasında değişebilir .

11. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yağ tüketimi baya dikkat edilmesi gereken bir konu

Sayfayı Paylaş