Alkollü İçkiler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FAT.JOE tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

En çok kilo aldıran alkollü içki hangisi?

1. Bira

80,0%
  2. Rakı

8,4%
  3. Vodka

4,5%
  4. Viski

4,8%
  5. Şarap

2,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Rakı da, bira da, vodkada alkolden gelen "boş" kalori içerirler ve fazla tüketilmeleri yağlanmaya yol açar.
    Ayrıca ne birada, ne rakıda, ne de vodkada yağ yoktur.
    İnsanları yanlış bilgilendirmeyiniz.!

http://www.nutritiondata.com/facts/beverages/3827/2

Son düzenleme: 27 Kasım 2008
    kara maca, Excursion, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. SRTN

SRTN Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    ayrıca alkolun yanında yenilen abur cubur fındık fıstık hesaba katılmıyor ama onların da hatrı sayılır derecede katkısı var kilo alma meselesine.

3. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    alkolün 1 gramı karbonhidrat ve proteini ikiye katlar: 7 calori
    bu rakam yağlardan düşük fakat vitamin ve mineral açısından bir değeri olmadığından boş kalorilerdir.
    Ayrıca anti besindir çünkü çoğu vitamin ve minerallerin emilimini, depolanmasını ve kullanılmasını engeller. eksik vitamin mineral durumunda ise aldığımız protein ve karbonhidratları yine doğru sindirip depolayıp kullanamayız.
    dinlenme dönemide direk tüm anlamını kaybetti böylece.

Alkol bağımlılık yapan narkotik olarak klasifiye edilmiştir.
    Önce neşe ardından depresyon getitir. Erkeklerin midesindeki bir enzimin alkolü parçalayıp kana karışmadan atmasından dolayı, kadınlar bundan 2 kat fazla etkilenir.

yani yiyeceğimizi enerjiye dönüştüremeyiz, kan şekerimiz ve karbonhidrat seviyemiz düşer.

alkol alma bahaneleri:

*sinirleri yatıştırma
    *zinde olma, kendine güven
    *ağrı kesici
    *kas titremesini alma

aslında gerçekleşen:

* reaksiyon zamanı, el-göz koordinasyonu, denge ve kompleks koordinasyonda azalma, yavaş görsel algılama ve beyinde bilgi işlemi yavaşlar
    *Kasların gücü ve dayanıklılığını azaltır Nasıl: enerji için gerekli glikozu üreten karaciğeri sakatlar. düşük kan şekerini tetikler ve kaslar ihtiyacı olan glikozu alamadığından dayanıklılık ve enerji azalır.
    *Vucudu susuz bırakır. Dehidrasyon durumunda laktik asit birikimide artar. yani kreatinin yaptığının tam tersi

*vucüt ısı regulasyonu dengesini bozduğu için dayanıklılıkta azalma

Kaynaklar:
    http://www.bodybuilding.com/fun/issa65.htm
    http://www.alcohol.org.nz/Sport.aspx?PostingID=843
    http://www.acsm-msse.org/pt/pt-core/template-journal/msse/media/0682.pdf

Wolf_Kanuni, balcis, aneximandros ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    ben viskinin metobolizmaya hızlandırdığını içileceksede arada bir bi kadeh viskinin çok zarar vermeyeceğini duydmuştum doğrumudur bilmiyorum..

5. asdasd1235567asad

asdasd1235567asad Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İlla içmek istiyenler light bira içebilirler :)

6. eşek arısı

eşek arısı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de alkolü çok sevmiyorum ama arkadaş ortamında alkole direnmek çok zor oluyor :)

7. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara
    arkadaslar içinde alkol olan herseyy vücuda zarar verir..
    vodka yada bira hiç farketmezz...
    peki nasıl zarar veriyor???
    1 gr alkol 7 kcaloridir...yani bir enerji kaynağı..tıpkı karbonhidart,,yağ ve protein gibi....
    ama maalesefff vücudumuz alkolü bir enerji kaynağı olarak kullanamıyor

alkol vücudumumzda karaciğerde depolanıyor...karaciğer alkolü sürekli absorve etmeye calışır...ancak cok az bir miktarını vücuttan uzaklastırabilirr....işin en kötüsü ise karaciğerde depolanmasıdır..yani cok küçük bir miktarı yağa dönüşür...

ve alkol yıllar yıllar sonra karaciğer yetmezliği,, karaciğer kanseri,, siroz gibi hastalıklara sebebiyet verip insanları öldürüyorr.....

Duke bunu beğendi.
  8. PaleHorse

PaleHorse Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,
    Kesinlikle bira daha fazla kilo aldırır. Biradaki arpanın içindeki bir madde bağırsakalrın büyümesine yol açar. Aynı madde buğdayda daha az, çavdar da daha fazla olarak bulunur. Bunun yanında karaciğer alkolü temizlemek için çok yorulur bu sırada ihtiyaç duyduğu enejiyi kaslardan alır. Bunun yanında bodybuilding için önemli bir organ olan karaciğer kas yapılanmasına öncelik vermektense vücuttaki alkolü temizlemeye öncelik verir. Ama içeceksin 5-6 gibi içmek karaciğer için daha az zararsızmış diye duydum.
    Bunlar kesin bilgiler midir bilmem, sağdan soldan duyduğum, okuduğum şeyler.

9. mantr

mantr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar cok iddali cumleler. bence bu baslikta yazilanlar alkolun etkilerinden cok karsi olup olmama durumuyla alakali, herkes kendi dusuncesine gore bi yonunu bulup yaziyor gibime geldi.

kalorinin bosu dolusu olmaz, kalori kaloridir enerji birimidir. biz onune sifat koysak da enerji degeri degismez. ama aslinda dogru bir sifat.
    anket sorusuda yanlis. kilo almak aldigin ve harcadiginla alakali bir durum.

alkolun vitamin ve minerallerin "cogunu" etkiledigi falan yok."kronik" alkolizm en cok tiamin eksikligi yapar. B12, folik asit ve C eksikligi de yapabilir. depolanmasını ve kullanılmasını engeller dolayisiyla burdan yola cikarak besinleri kullanamayiz falan abarti.alakasiz ama Vitamin A nin primer Retinol turevide bir alkoldur ona kalirsa :) tabi biz burada etil alkolden bahsediyoruz farkindayim.

Bahsedilen zararlar kronik alkolizm yani bir nevi alkolikler icin gecerlidir.

bide bu kadinlardaki enzimin adi neymis merak ettim, bence bu uydurma, erkekle kadinda boyle enzim farki falan genital sistem disinda zor.

alkolun en buyuk zarari bagimlilik yapmasidir. daha ne yapsin. ama mesela sigara mi daha zararli alkolmu derseniz; kesinlikle sigara cok cok cok daha zararlidir.

druiyigun bunu beğendi.
  10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kalorinin boşu dolusu olur.
    İlk önce kaynakçalarla desteklediğim şu mesajımı okuyabilirsiniz:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=160739&postcount=41

Burada boş kaloriden kasıt, alkolle alınan kalorinin ne doğrudan yağdan, ne proteinden ne de karbonhidrattan gelmesidir.
    Yani burada sadece ego tatmin etmek amaçlı görüş savunmaktan ziyade, iddiada bulunduğumuz noktaları kanıtlamaya çalışırız.
    İddialı her yazıda kaynakça ya da dayanak istememizin nedeni de budur.

Alkoldeki boş kalorinin nasıl değerlendirildiği bugün halen araştırılmaktadır.
    Bazı araştırmalar alkolün kilo aldırdığını iddia ederken, bazıları ise bu kalorinin değerlendirilmeden vücuttan atıldığını veya alkol alımı sonucu artan metabolizma hızı sayesinde yüksek oranda kalori yakılarak alkolün kilo aldırmadığı sonucunu ortaya koymaktadır.
    Ancak ortada halen kesin bir sonuç yoktur ve araştırmalar devam etmektedir.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_and_weight
    Özellikle alttaki referanslardaki bilimsel makaleleri okumanızı öneririm.
    Alkol ve kilo alımı arasındaki ilişkileri inceleyen çelişkili makaleler var.

Kesin olan bir şey varsa alkolün çok çok önemli sağlık problemlerine yol açtığıdır.
    Başta kanser olmak üzere dolaşım sistemi hastalıklarına, diabete, psikolojik bozukluklarına kadar birçok hastalığın nedeni büyük oranda alkol tüketimidir.
    Bu konuyu daha fazla detaylandırma ihtiyacı duymuyorum, zira bunun aksini iddia edecek olanların ufacık bir araştırma ile kendilerini tatmin edecek sonuçlara ulaşabileceklerini biliyorum.
    Ben yine de aşağıda bazı linkler vereceğim.
    Sadece o linkleri incelemeniz bile ikna olmak için yeterlidir.

Ayrıca alkolün (kronik alkol tüketimi olsun veya olmasın) B1, B2 başta olmak üzere birçok vitamin ve mineralin emilimini inhibe ettiği kanıtlanmıştır.
    http://en.wikipedia.org/wiki/B_vitamins

"Alcohol addiction can also lead to malnutrition because it can alter digestion and metabolism of most nutrients. Severe thiamine deficiency is common due to deficiency of folate, riboflavin, vitamin B6 and selenium. Muscle cramps, nausea, appetite loss, nerve disorders and depression are some common symptoms. It can also lead to osteoporosis and bone fractures due to vitamin D deficiency (vitamin D helps in calcium absorption)."
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alcoholic_beverages#Alcohol_consumption_and_health

Detay merak edenler için:
    http://www.keymen.com.tr/urunler/multimix KUB.pdf
    http://en.wikipedia.org/wiki/Short-term_effects_of_alcohol
    http://en.wikipedia.org/wiki/Long-term_effects_of_alcohol

Özellikle sayfaların altlarındaki referansları incelemenizi öneririm.

oneshot, defective ve Duke bunu beğendi.
  11. mantr

mantr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    benim yazdiklarim sizin soylediklerinizden farkli degil.
    alkolden alinan enerji de vucutta harcanir. dolayisiyla bosa gitmez, boyle birsey olamaz. aldigimiz her enerjiyi nerden gelirse gelsin harcar veya depolariz havaya ucmaz.

orta ve asiri alkol tabiki savunulamaz ve bircok hastaliga davetiye cikartir ama karsi cikacagiz derken olmayan seyleride varmis gibi gostermek anlamsiz. gunde bir bira yada bir kadeh saraptan kimse ne kanser olur ne diabet olur ne vs olur aksine koroner arter hastaliklari acisindan faydalidir.

makale yorumlari yapmaktansa ana kitaplar ne diyor onlara bakmak daha dogru olacaktir. bir suru calisma bir suru makale var ama bunlar suzgecten gecirilerek sonucta 5-10 yilda bir yenilenen ve artik yeni baskisi cikincaya kadar gorusleri kesin kabul edilen ana kitaplar mevcut. yoksa her savundugumuz veya karsi ciktigimiz goruse karsi makale bulunur. birde wikipedi ne kadar guvenilir bilemiyorum.

dahiliyenin ana kitaplarindan Harrison's Internal Medicine 17. baski sayfa 387; "dusuk doz alkolun kalp krizi, inme, safratasi ve Alzheimer riskini dusurmek gibi bazi yararli etkileri olabilir. Ancak, günde en fazla iki standart içki ve uzeri tüketimi bircok organ sisteminde sağlık sorunları için riski artırır"
    "buyuk bir ulusal calismada gunde bir veya daha fazla icenlerin icmeyenlere oranla kardiyovaskuler olum oranlari %30-40 azalmistir."

sayfa 85; "gunde iki paket 20 yil sigara icenlerde icmeyenlere oranla akciger kanseri riski 60-70 kat artar"

patolojinin ana kitabi Robbins Pathologic Basis of Disease 7th ed 2005 Kumar, sayfa 365'te alkol mesela sigaranin polisiklik aromatik hidrokarbonlari gibi Major Kimyasal Karsinojenler arasinda sayilmamaktadir, direk karsinojen olmasindan ziyade daha cok tetikleyici kabul edilmektedir.
    sayfa 369; "Alkol tüketimi, buyuk olasilik bir promoter ajan (baslatici, tetikleyici?) olarak, ağız, farink, larinks kanseri riskini on kattan fazla artirir"

http://www.tkd.org.tr/kilavuz/k03/4_18029.htm?wbnum=1106
    " Az miktarda günlük alkol kullanımı hiç içmemeye veya daha fazla alkol kullanmaya oranla daha düşük koroner arter hastalığı mortalitesi ve morbiditesi ile birliktedir. Alkol tüketimi günlük 60 ml viski, 300 ml şarap veya 720 ml birayla sınırlandırılmalıdır."
    "Dünya Sağlık Örgütü/Uluslararası Hipertansiyon Derneği Kılavuz Kurulu’nun ve Hipertansiyon Primer Prevansiyonu için ABD Çalışma Grubu’nun raporlarında, koruyucu tıp ve halk sağlığı için aşağıdaki önerier belirlenmiştir:
    Ilımlı miktardan (günde 26 g etanol’dan) fazla alkol içilmemesi"

http://www.tkd.org.tr/cg/005/?p=tib
    "Az miktarda alınan alkolün iyi kolesterol düzeyini yükselttiği çeşitli araştırmalarda gösterilmiştir. Ancak bu şekilde yükseltilen iyi kolesterolün kalp damar hastalığından koruyucu etkisi bilinmediğinden ve alkolün bilinen diğer zararlı etkilerinden dolayı kalp hastalığından korunmada alkol kullanımı önerilmez."

http://www.tkd-online.org/kilavuzlar/ulusal/TKD_Kalp_Yetersizligi_HBK.pdf
    "Alkol al›m›n›n k›s›tlanmas›; günlük 60 ml viski, 300 ml flarap veya 720 ml birayla s›n›rland›r›lmas›"

http://www.tkd.org.tr/pages.asp?pg=:dergi/dergi_content&plng=tur&id=1111&dosya=105
    " ​
    Her bir içkinin ne oranda alkol (etanol) içerdiğini tanımlamak oldukça zordur. Genellikle bir kadeh bira (350 ml) ortalama 13.2 g, bir kadeh şarap (150 ml) 10.8 g, bir kadeh 80 derecelik distile içki (50ml) 15.1 g etanol içermektedir (9). Ancak tüketilen alkol miktarının daha kolay anlaşılabilmesi için "gram" değeri yerine genellikle "kadeh" tanımı kullanılmaktadır. Çoğu kez herhangi bir içkinin bir kadehinden bahsedilirken 10-15 g etanol içerdiği kabul edilmektedir (8,9). Prospektif çalışmalar erkekler için günde iki kadeh (20-30 g), kadınlar için günde bir kadeh (10-15 g) alkol tüketiminin KAH riskini %30-40 oranında azalttığını tahmin ettirmektedir (8). Ancak bu yıl yayınlanan, 12000 kişinin 21 yıl takip edildiği "Copenhagen City Heart Study" de 10 ayrı risk faktörü incelenmiş olup, orta derecede alkol tüketiminin kadın ve erkeklerde KAH üzerine farklı etkisi olduğu belirtilmiştir (10). Hiç alkol kullanılmaması orta derecede alkol alımıyla karşılaştırıldığında, erkeklerde KAH gelişme relatif riskini 1,2 kat artırırken (%95 güven aralığı: 1,11-1,38) kadınlarda bu riski artırmadığı saptanmıştır (relatif risk 0,99; %95 güven aralığı: 0,81-1,21). Yine aynı çalışmada relatif riskdeki bu farklılığa benzer şekilde, toplumdan bir risk faktörünün ortadan kaldırılmasıyla elde edilen koroner arter hastalığı insidansında azalma yüzdesi, yani topluma yansıyan risk azalması (population attributable risk) erkeklerde %12 bulunurken, kadınlarda orta derecede alkol tüketiminin risk azalmasına katkısı olmadığı gösterilmiştir (10). KAH için yüksek risk bölgesi olarak kabul edilen Kuzey Avrupa şehirlerinden Kopenhag ile sınırlı kalan bu çalışma sadece o topluluk içindeki göreceli riski yansıtmaktadır. Klinik uygulamada Avrupa kıtasının özellikle kuzeyi ve güneyinde yaşayan toplumların KAH gelişimi açısından oldukça değişken mutlak risk faktörlerine sahip olduğu dikkate alınmalıdır (11).
    Birçok çalışmada alkol tüketim derecesi ve KAH arasında "U" veya "J" şeklinde bir ilişki olduğu belirtilmiştir. Günde 2-3 kadeh içki tüketiminin KAH riskini azalttığı ancak daha fazla alkol tüketiminin KAH riski üzerine faydalı etkisi olmadığı ispatlanmıştır (1,12)."

dunyada kansere bagli olumlerin en sik sebebi akciger kanseridir.

druiyigun ve grkszhrf bunu beğendi.
  12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    mantr

Son yazınızda benim söylediklerimle zaten aynı paralelde şeyleri söylemişsiniz.
    Söyledikleriniiz güzel kaynaklarla desteklemeniz son derece memnun etti beni, teşekkür ederim bu nedenle..

Zannedersem ayrıştığımız tek nokta günlük az miktar alkol tüketiminin uzun vadede yararlı olduğu konusu.
    Buna katılmıyorum.

NTV'nin geçtiğimiz yaz sonunda yayınladığı beslenme ile ilgilli bir belgesel serisi vardı.
    Zaten bundan forumda bahsetmiştim.
    O belgeselde günlük az miktarda kırmızı şarap tüketen deneklerin sağlık açısından olumlu etkiler gördükleriydi.
    Ancak bu etkilere yol açanın alkol mu yoksa şaraptaki üzüm mü olduğu sorusunun cevabı belli değildi.

O nedenle aynı deneyi üzümden ayrıştırılarak alkol ve üzüm suyu ile yaptılar, ve uzun vadede insan sağlığına yararlı olanın üzüm olduğu anlaşıldı.
    Belgesele NTV'nin veya BBC'nin web sitesinden ulaşabilirsiniz zannedersem.

Sizin yaptığınız alıntılarda da alkol alımında şarap veya başka aromalı alkollerin kullanılıp kullanılmadığı açık değil.
    Şarap ve benzeri aromalı alkollü içeceklerin sağlık yönünden olumlu etkisi dediğim gibi alkolün kendisinden değil, üzüm gibi diğer aromalardan gelmektedir iddiama göre.

Bunun dışında yaptığınız alıntılarda olasılıklardan bahsedilmiş.
    Kesin sonuçlar içeren tabirler kullanılmamış.
    Mesela:
    ""dusuk doz alkolun kalp krizi, inme, safratasi ve Alzheimer riskini dusurmek gibi bazi yararli etkileri olabilir...."

Özetlemek gerekirse günlük düşük dozajlarda alkol alımının (aromasız veya üzüm gibi başka yan besinler olmadan) da sağlık açısından hiçbir yararı olmadığını düşünüyorum.
    Bunu da yaptığım alıntılarla göstermeye çalıştım..

Son not olarak da yaptığım alıntılar wikipedia kaynağındandır.
    Ancak wikipedia'daki iddiaların dayanakları altta verilen referanslardadır.
    Mesajımda da özellikle alttaki referans linklerinin incelenmesi gerektiğini birkaç farklı yerde vurgulamıştım.

Coyote ve diez bunu beğendi.
  13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123

Sayın bonatchi, gerçekten iyi örnek vermişsiniz. Bira veya Şarap gibi tahıl ve meyvelerden üretilen içkilerin, çok az oranda tüketilmelerinin yararı olacağını dusunmek ve alkol gibi bir maddenin, karaciğeride oldukça yorduğu ve beyin hücrelerini öldürdüğü göz önüne alınırsa alkolün zararları buyuktur.

Ama kişi tutup, alkolü sevdiği için içki içiyor ve birde buna sağlığa yararlıdır diye kılıf uyduruyosa o zaman bilemeyeceğim.

Bir sporcu için hiç uygun değil.

Ancak bende eski alıskanlığım olduğu için, haftada bir veya iki defa 33 cl lik bira alıp içiyorum. Genede ertesi gün sorun oluşturdugunu hissediyorum.

Genede kimseye tüketmesını önermem, eğer bir nedenden dolayıda içiyorsanız hemen bırakmanızı tavsiye ederim.

Yanlız çok canınız istiyosa, 33 cl lik bir tane birayı yudum yudum için ama biranın yıkıcı deil yapıcı etkisinden faydalanmak için.

Muhabbeti güzelleştirici ve keyif verici özelliği oldugundan dolayı bir sporcu aşırıya kaçmadıkça birayı az oranda içeebilir diye dusunuyorum. Tabi bagımlısı olmamak şartıyla.

druiyigun ve bonatschi bunu beğendi.
  14. vandamme

vandamme Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Peygamber Efendimizin yasakladığı ve daha sonra da Allah'ın alkolün haram olduğu ile ilgili 3-4 ayeti indirip bunların Kur'an'a nazil olmasından sonra içki içen Müslümanlara akıl sır erdiremiyorum.ve en kötüsü de bazıları var ki alkol kullanmasalar bile alkol haram değildir,ona bakarsan meyvede de alkol var gibi temelsiz bahaneler üreterek küfre kaçıyolar ve dinden çıkıyolar malesef.Meyvede olan alkolü kenara bırak,bazı ilaçlarda bile alkol var fakat burda Kur'an'ın bahsettiği husus kafayı uyuşturan,yani sarhoşluk etkisi yapan içkiler.işte ne yazık ki insanlarımız bunu kavrıyamıyo çünkü bağnazlar,art niyetliler,keyfe göre ayetlere uymayan insanlar.yazık.Müslüman olanlara tavsiyem,en kısa zamanda alkolü tamamen bırakıp bir daha da ölücekleri zamana kadar hiç alkol kullanmayacaklarına dair tövbe etmeleri.şüphesiz Allah'ın rahmeti boldur ve Allah kalpten edilen tövbeleri ve duaları kabul eder. bu yazımla tam alakası yok ama şunu da ekliyim; vücuda zarar veren her şey haram olduğu gibi steroid kullanmak ta haramdır,en azından mekruhtur.Allah bedenimizi kusursuz güzellikte yaratıyo ve bu beden bize emanet.dolayısıyla ona iyi bakmamız şart. uyuşturucu hemen,sigara,alkol ve steroid geç öldürdüğü için bunlar haram olmıyıcak mı?? bunları herkesin kendi vicdanında değerlendirmesi lazım

küçük kemik bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yani çok farklı bir açıdan yaklaşmışsınız, ama sonuc itibarı ile hayatın içinde her zaman varolucak bunlar.

Kişinin tercihi ile alakalı.

16. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    en çok kilo aldıran deniliyo ama vg de bu alkol kötü yan etki yapıyo ya ben haftada 1 iciyorum ondada 5-6 tane bira iciyrm ertesi günü felc benim icin hic istahm fln olmuo

17. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    alkol kesınlıkle hamallaık ve vucudu yoran kalorı deposundan baska bır sey degıl...en son ıctıgım de ertesı sabah cok buyuk bır pısmanlıkla uyanmıstım o gunden berı ıcmemeye calısyorum ..

bira,vodka,vskı vs hepsınden uzun zamandır uzak duruyorum..gece cıktıgım zamanlarda da enerjı ıcecegı takılıyorum arkadaslarım ne kadar ısrar etselerde kendımı frenlıyorum....

18. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    nekadar zararli oldugunu ve o haftaki antremanin bosa gittigini bilsek ve hissetsekte yeri geliyo icmeden edemiyoruz iste ozellikle bikac kafa cok sevdiginiz arkadasiniz varsa ortam guzelse cikar yolu yok o yuzden en iyisi minumum seviyede tutmak

19. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    zararı bilinen herseyin fazlası zarardır. Bunda hem fikir olduktan sonra tabiki biranın, zararı oluyo olabilir ama herkez olaya bir başka açıdan yaklaşıyor. Yani prosedür yonünden.

alkolün tek tercih sebebi ortamı guzelleştirmesidir. Çay içerek yaptığınız sohbet ile alkol aldıgınızda yaptığınız sohbet farklı olur. Herkezin tercih sebebi budur bence.

Alkolikleri saymıyorum.

Haftada 1-2 bira içmenin cok buyuk etkileri olacağını sanmıyorum. Bu gun yapılan araştırmalara görede, bira gibi tahıldan uretilen bir içkiden ziyade, biranın yanında yediklerinize dikkat etmeniz daha iyi olacaktır.

Alkollu içki alımında en cok korkulan, mezelerdir. Misal bir arjantin bira (500 ml) 150 kalori geliyosa, bir tabak fıstık fındık 250-300 kalori sokar bunyenıze.

Dikkat edeceğiniz, alkol mezeleri olsun. Bir iki bira içti iseniz , korkmanızın anlamı yok.

Ama oturup alkolik gibi takılmamak kaydı ile ve disiplinizden asla vazgeçmemek şartıyla.

Cunku alkollü icki alımı, Spor yapılmasını zora sokabilir.

saygılar.

20. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben en az kalori bacardi diye biliyorum mümkünse bacardi diet cola içiniz

Sayfayı Paylaş