Alkollü İçkiler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FAT.JOE tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

En çok kilo aldıran alkollü içki hangisi?

1. Bira

80,0%
  2. Rakı

8,4%
  3. Vodka

4,5%
  4. Viski

4,8%
  5. Şarap

2,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. FAT.JOE

FAT.JOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Bu konu önceden konuşulmuşmu diye şöyle bir göz attım, göremedim. Eğer boş yere başlık açtıysam affola.

Ben Vücud Geliştirmeye daha çok uzak, kilo verme çabasında biriyim. Bu amaçla, içki meselesini bir düzene sokmak istedim. Kilo açısından en zararlı içki ne acaba?İçmekte olduğum topu topu 3içki var zaten. Bira Rakı Vodka.. Bunları iyiden kötüye doğru sıralayabilir miyiz?

2. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    en az zararlı diye bi kavram yok

arkadasım en az zararlı diye bi kavram yok malesef içki yag yakımını durduracagı gibi testesteron seviyesinide azaltır

3. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Alkol kuru ve gereksiz bi enerji verir ayriyeten özellikle de bira iştahı açar.Zaten kafa da hafiften güsel olunca amaan ne diyeti boşver der ne bulursa yer insan ondan sonra da bra göbeği ya da türk kası olarak nitelendirdiğimiz üzücü olay ortaya çıkar :)

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet aynen katılıyorum arkadaşım sana :) Ama bence bira hariç, vodka rakı daha ideal gibi.

5. brujah

brujah Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Alkol vücutta şeker olur şeker de bildiğiniz gibi kullanılmaz ise yağa dönüşür.Sen de yağ yakmaya çalışan biri olarak amacına ters düşersin.Uzun bir süre uzak dur alkolden.

6. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bira rakı yada wotkadan biri daha az zararalı yada daha fazla diyemem neticede bi oturumda bünyeye aldığın alkol miktarı hepsinde aynı yani biradan atıyorum 4şişe açıosun rakıdan 3 duble mesela aynı hesaba gelio

7. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında alkol direkt olarak kilo aldırmaz,dolaylı olarak kilo alırsınız.Alkolun belli bir kalorisi vardır ama metabolizmayıda hızlandırır.

Dolaylı kilo alımınıda şöyle bir örnekle açıklayabilirim.Sokakta ayyaş,sürekli içen veya çevrenizdede sık alkol tüketen insanlara bakın hep çelimsiz,çökmüş vaziyettedirler.Ama alemcilere bakın onlarda hep göbek vardır.

Yani alkolden ziyade yanında yenilen cips,meze vs kilo aldırıyor

gezgin1907 ve Matt bunu beğendi.
  8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    alkol dolaylı kilo aldırdığı gibi direkt olarak da çok ciddi kilo aldırır..

verdiğin ayyaş ve alemci örneğinde alemcinin kilolu olmasında mezelerin cipslerinin rolünün de etkili olduguna katılıyorum ancak ayyaşın çelimsizliğinin nedeni başka sosyoekonomik faktorlere de dayanır.. (bütün parasını alkole ayırıp düzenli beslenememek gibi..)
    kısacası bu örnekle alkolun tek başına kullanımının çok fazla kilo aldırmadığı sonucunu çıkarmak yanlıştır..

9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben içki içtiim zaman belim daha ince gözüküyor çünkü yemek yiyemiyorum uyandigimda yiyesim gelmiyor yemee öylece bakiyorum çerez hele hic yemem zaten bende olumsuz etki yapiyor

10. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    vücudunuza iyi bir şey yapmak istiyorsanız, işi içkiyi bırakarak veya minimuma indirerek başlamalısınız. içkinin en kötü yönü, uzun vadeli sorun üretmeyecek kadar bile içilse, ertesi gün insanı insanlıktan çıkarması, mideyi ve cildi rahatsız etmesi.
    hem içki içmeyeyim hem karizmayı (nasıl karizmaysa!) koruyayım diyenler için önerim sodadır. içki içmeyen bir insan -hele hele içilen bir ortamdaysa- tam bir irade abidesidir. ben de içki içiyorum ama sadece özel günlerde, rakı veya votka-limon içiyorum en azından içtiğim içkinin içki olduğunu hissediyorum. bira -her ne kadar klasik bir deyiş olsa da- hamallıktan başka bir şey değil.

11. msaeternal

msaeternal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    En son oniki şişe bira içtikten sonra gecenin bi yarısı Samatyada denize atlamıştım. Ardından nohutlu pilav yedim. Arkadaşlar beni küvete yatırmışlar gece. Uyandığımda üstümden pilavları ayıkladım. Artı prostat yapabilitesi çok yüksek. Paso wc ye gitmek zorunda kalıyosun.

12. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    hiç duramıyosan şarap iç günde bi bardak oda kalp içinmiş :S

13. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    vucut gelistirme sporunda en cok onem verilen organ kalpten sonra karaciger olarak geciyor we ickinin biliyorsunki en direk karacigere etki ediyo biliyosunki karaciger proteinlerin cozunme suresinden aralarindaki baglarin nasi olusturulacagina kadar (kendi icimizdede protein sentezliyorz..) ilgili organimizdir alkol karacigere en direk etki eder ornegin bira gobegi dedigimiz seye bakalim ust taraf zayif kollar zayif ama can simidi war :D...normal kiloda nasi pazular biraz kalin bacaklar biraz kalin biraz popo fln filan demek istedigim ilk seklini bozuyo onu gecelim yedigin yemekten alacagin yararli mineral cart curtu saymiyorm ornegin raki we balik yenildiginde; daha uzun zamanda sarhos olunur neden?cunki genellikle balik yagda piser alkolun cozulmesini onlersiniz belli bi sure..peki simdi asil soru geliyo yagda cozunen vitaminlerinizi nasi aktif ediceksinz??Alkol cozunmede kullandiniz o gerekli olan yagi!!!herneyse Kralin sarabin az sewiyede yararli oldugunu soledigini duymustum sanki (arnold umarim dogru yazmisimdir uykum geldi..) ayrica eski kosucularin yaris oncesi bira ictiklerini biliyoruz...Karar senin ATAMİZ bile sirozdan oldu...a32

14. msaeternal

msaeternal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    valla bazen alkol aldığımda kendimi daha enerjik hissediyorum. Hiç yorulmuyorum. İt gibi koşarım bile. Alkol alıp hayvanlar gibi yüzdüğümü bilirim.

15. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Her içki karaciğeri yorar. Karaciğeri yoran şeylerde metabolizbayı mahveder. Metabolizmayı mahveden şeylerde sporla bağdaşmaz. İşte bu kadar basit. Sana zarar veren bişeyi kullanıp kullanmamak sana kalmış. Günde bir kadeh şarap kalba iyi gelir safsatalarına inanma istersen. Eğer güncel gazete okuyorsan yeni yapılan araştırmalara göre şarabın hiçbir suretle kalbe yarar sağlamadığını okumuşsundur. Evet bu doğru hiçbir olumlu etkisi bulunamamış. Striker nickli arkadaşa yalan söylüyor demiyorum çünkü o da öyle biliyor.;)

vandamme bunu beğendi.
  16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Votka, rakı gibi içkiler aşırı yorucu içkiler, bira da acaip şişkinlik yapıyor, 5 ekmek yemiş gibi oluyor insan. İçilecekse beyaz şarap tercih edilmeli. Arnold'ın bir diyeti vardı hatta şarap+2 yumurta çırpılıyordu ve fon dip yapılıyordu antrenman sonrasında. Şarap da oksitlenmiş gıda olduğu için besin değeri düşük, bu yüzden tercih edilmese daha iyi :) Kan yaptığı da bu bağlamda külliyen yalan.

17. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle bira diyorum ben zaten
    bira manyağıyım tabikide içtiğim zamanda eskiden içiyordum bodrumda
    15 tane kutu bira içtiğim zamalr oldu iyi kilo almışstım o zamalar:D:D:Dthums:
    şimid ağzıma sürmüyorum kesinlikle bunuda ekliyimde:D:Dthums:
    bide şarhoş bir şekilde antreman yapanınız oldumu bilmem ama ben çookk yaptım:D:D:D:Ddenemenizi tavsiye ederim:)

18. ibrahimmmm

ibrahimmmm Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Neden? Üzerlerine barı düşürüp ölmeleri için mi?a32

Saçma sapan şeyleri insanlara tavsiye etmeyin lütfen. ''Yaptım oldu'' mantığı sadece bu konuda değil, hayatın bütününde geçersizdir.

19. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bence acik ara biradir kilo aldiran icki. Alkol orani dusuk bir defa, digerlerinin gosterdigi etkiyi gostermesi, yani icki iciminde temel amac olan cakir keyif vaziyetine ulasabilmeniz cok daha fazla icmeniz lazim. Icinde de bol bol arpa mayasi var, gobege inanilmaz bir katki.
    Irlandali bir barmen anlatmisti bana, irlandada iscilere eskinden guiness bira dagitirlarmis sabah kahvaltisi olarak, dusunun artik verdigi kaloriyi.
    Kulturel not: Guinesse'i (gines) irlandalilar "genis" olarak telaffuz ediyorlar, duyarsaniz sasirmayin.

tupac bunu beğendi.
  20. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben rakı dedim, hani öyle bişey bildiğimden demedim. Rakıyı gördük, rakıyı bildik, kiloyu da o yaptı benim gördüğüm insanlarda. Bira göbekli tiskinç kadın ve erkekler gördümse de bunu dikkate almadım. Bira bence çok içildiği için kilo aldırıyordur. Misal bu konuyla ilgili olarak şu bilgiyi de veriyim yanlışsamn düzeltin. Amerikada falan normal biraların alkol oranı bizdkeilere kıyasla ciddi oranda düşük, ondan böyle su gibi içebiliyorlarmış. Yüksek alkollü içkiler daha bi pahalıymış.

Ben içki içmem, sevmem. Sayılıdır hayatım boyunca içmelerim o da kıramayacağım biri olduğunda içmişimdir hep.

Bu arada rakı bira ve votka yanında birşey yemesenizde kendileri de sağlam kaloriye ve yağa sahiptir.

Rakı'daki yağı içenler gözleriyle görmüşlerdir. Buzluğa attığınızda donmak üzereyken biraz donmuşken hatta çıkarın koyun bardağa görürsünüz. Vodka da yağ var mı bilmiyorum ama onun da güzel kalorisi var.

Ayrıca fat joe böyle soruyu bu güzelim forum gibi ortamlar harici başka yerde sorma
    "Ye kebabı iç şarabı vur karpuz gibi **** bu kafayla gidersen fitnesse...." diye başlayan tekerlemeler söylerler adama.

Aman diyim.... Biz dostuz dünyalı ama başka yerlerde deme böyle.

Saygılar sevvgiler.

Sayfayı Paylaş