Alkollü İçkiler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FAT.JOE tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

En çok kilo aldıran alkollü içki hangisi?

1. Bira

80,0%
  2. Rakı

8,4%
  3. Vodka

4,5%
  4. Viski

4,8%
  5. Şarap

2,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    yazın plaj günlerinden önce birkaç günlük su ve karb diyeti sonrası...sabah içilen iki parmak viski üstüne bir karb yüklemesi yapın bakalım neler oluyor...az miktarda alkol damarları genişletiyor...bunun üstüne yapılan karb yüklemeside bütün glikojen kasa çekilince insan gibi olmuyosun...tabi bu dediğimi yapmak için %10 altı yağ oranı ve iyi bir kas kütlesi gerekir.

2. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yani alkollü içecekler kalori içermez öyle mi? O yüzden de kilo aldırmaz?

3. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    100 gram bira 40 kalori, 50 liği 200 kalori eder en fazla da 15 gr karbonhidrat alıyorsun. Genel olarak bira için söyledim, yediğin ufacık bir çikolata kaç kalori, kola kaç kalori, aç bak bir de Alkollerin kaç kalori olduğuna.
    Yanında yediğin mezeler kuruyemişler asıl kaloriyi yapan, bir iki kadeh alkol senin formunu bozmaz haftada bir içilen, hatta haftada bir bira içmek demir açısından oldukça sağlıklıdır
    İyi forumlar

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    içkilerin ortalama değeri 100ml için 550 den 300 kcal arasıdır.örn viskide alkol oranı 60 70 civarı 1 alkol 7 kcal 7x70=490 kcal.

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Bu goruse de acayip sinir oluyorum. milleti alkole ozendirmek icin yok haftada 1 icilen sarap soyle yararlidir yok bira icersen demir alirsin. Demir alacak o kadar normal besin varken biraya mi kaldilar ?

sporcudyt bunu beğendi.
  6. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Herkesin kişisel tercihi kendinedir. Sen demiri haftada bir başka bir şeyle karşılarsın başka birisi ister birayla karşılar ister hiç karşılamaz.
    *** İstediği şeyi içer, kullanır, istediği gibi yaşar insanlar, başkasının hayatına müdahalesi olmadığı vakitçe.
    Ben burda bir tezi savunmaya çalışıyorum alkole özenip özenmemek benim burda yazdığım şeye kalmaz zaten, içecek olan insan istediği şeyi istediği kadar içer.
    Sen beni özendirdin vs diyemez herkesin kendi yaşamı kendi aklı kendi iradesi.
    Başkalarının düşünce ve hayatlarına saygısı olmayan bir bağnaz isen dediklerimi okumana bile gerek yok zaten

***Saygısızlık içeren üslup düzeltildi,üyeye uyarı cezası verildi.lütfen forum kurallarını okuyunuz,tekrarı halinde uyarının yanında yasaklanma cezası gelecektir.zeo64

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mart 2018
  7. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Sarhoş olmak için 10 tane bira içildiğine göre oldukça fazla kalori ortaya çıkacak. Vodka tarzı içkilerde karbonhidrat olmadığı için sadece alkolden kalori almış olacak. Sonuç olarak bira ile vodkayı aynı sarhoşluğu verecek şekilde içildiğinde, Bira'dan gelen karbonhidrat kalorileri de devreye girecek ve daha yüksek kalori tüketilmiş olacak.

8. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    10 tane bira mı? Ciddi misin???
    Ben alkol bağımlısı falan değilim,
    Haftada bir belki içerim belki içmem dostlarla ancak 2 bira
    3.de zaten istediğimi çokça alıyorum kafa anlamında.
    Hayatında hiç alkol kullandın mı, 10 bira 5 litre yapar, nasıl bir mide vardır ki bir oturuşta 10 bira içer ve bunu sık sık yapacak da bütçeye sahiptir, bilemem.
    Ancak her akşam veya iki akşamda bir içmesi gerekir
    İyi forumlar

9. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Yüzde 20 alkollü 35 cl olan likörlerden 4 tane içiyorum. Bu da 70'lik vodkaya denk oluyor alkol olarak. Bira içmiyorum.

10. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşın kaç bilmiyorum ama bir çikolata yedim formum bozulur mu diye konu açan çocuklardan sandın beni sanırım.
    Bence önce yazdıklarını aklın başındayken mi yazdın onun farkına var, ve aç bak gibi çocuk ağızlarından vazgeç, seviyesiz ve itici oluyor.

Ne yazdığını ve ne sorduğuma bak.
    Nanza: Alkol değil yanındakiler kilo aldırır, Alkolün kendisi kilo aldırmaz.
    Ben: yani alkollü içecekler kalori içermez?
    Nanza:....
    Üç nokta koyduğum yerde bir ton saçmalık, söylediğiyle çelişen cümle, ve itici bir üslup olduğu için yazma gereği duymadım.
    Kilo aldırmaz demiştin. Neyse anlatmaya lüzum yok.
    Güncel bir çalışma ekleyelim.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4338356/

Burada alkol ve alkollü içeceklerin obezite için risk faktörü olduğu belirtiliyor. Sanırım yorumuna en iyi cevap bu olacaktır.

Son düzenleme: 20 Mart 2018
  11. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ya ben anlatamadım ya da sizin algınızda bir problem var,
    Her gün alkol içmekten abartıya kaçmaktan bahsetmiyorum arkadaşlar ben.
    Benim anlatmaya çalıştığım bu sporda alkolü, seksi, bir günlü cheat yapmayı vs insanlar öyle büyütüyor ki,
    Bunlar kas gelişimine veya kilo almaya bu kadar da abarttığınız kadar etki eden şeyler değil.
    Siz sanıyorsunuz ki ben her gün alkol içimini söylüyorum.
    Adam gelmiş bana obezite falan diyor, Fast food , şeker, hamur işi gibi olaylara geldik de alkolün obezite yapmaktaki etkisini atıyorsun bana
    Burda haftada bir kere arkadaşlarla toplanıp ayarını kaçırmadan içince obez oldum diyen bir kişi çıksın ben bu sporu bırakırım,
    Ayrıca sanırım "açıp okumamışsın " biranın içindeki demir oranını vs
    Bir bardak şarabın faydası gibi haftada bir içilen örneğin guinnes gibi özel biraların demir başta olmak üzere vucuda pek çok faydası var
    İşin içine inanış din vs gibi şeyler katmıyorum dikkat ederseniz.
    Ben bunu uyguluyorum gayette memnunum, bunun üzerine araştırmalar da var bulabilirsiniz, hatta videolardan anlatan hocalardan da dinleyebilirsiniz
    Bu gibi tabuları artık kenara bırakın, haftada bir defa mezeyi ve alkolü aşırıya kaçırmayan,
    Dostlarıyla toplanıp sohbet eden bir insan eğer spor yapıyorsa, diğer günlerde dikkat ediyorsa en ufak bir sıkıntı yaşamaz
    İyi forumlar

12. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Mesleğim bu olduğu için obezite için risk faktörü olan her şey bizi ilgilendiriyor. Kanserde genetik ve çevresel faktörlerin etkisi çok yüksek diye sigaraya gelmeyelim yani öyle mi? Attığım çalışmayı ancak böyle sıvıştırmaya çalışabilirdin. Neyse, Sen youtubedan aç hocalarından videolarını dinle hadi ;)

13. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ben bu tezi size karşı söylemekle hata ettim zaten
    Burada biz birer doktor vs değiliz, burası bir doktor veya mesleğiniz her neyse sağlık forumu da değil.
    Konu başlığı alkol ve vucut geliştirme ile ilgili, demeye çalıştığım şey de çok net aslında ama anlamamazlıktan geliyorsunuz veya gerçekten anlamıyorsunuz.
    Ben size değil sizden bağımsız şekilde başlığa uğrayacak insanlara sesleniyorum :
    İsteyen istediğini içer,
    Bu sporu yapıyorsunuz diye kız arkadaşınızla yatmayı,
    Haftada bir dostlarınızı kırmak yerine onlarla oturup bir şeyler (alkol kola vs fark etmez) içmeyi ve yemeyi,
    İhmal etmeyin, bu sporu profesyonel olarak yapan biri değilseniz, korkmayın haftada bir kere kendinize vereceğiniz ödül eğer diğer günlere ve idmanlara dikkat ediyorsanız sizi geriye götürmeyecektir.
    Özetle haftada iki bira içerek obez olmazsınız arkadaşlar.
    Bol şans

14. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu farklı noktalara getirmene şaşırmadım, beklediğim bir davranıştı.
    İlk söylemin ve benim cevabım ortada.
    Anlayabileceğin şekilde(umuyorum) tekrardan yazıyım.
    Sen diyorsun ki alkol kilo aldırmaz. Basit bir mantıkla bunun yanlış olduğunu anlayabilecek kapasitede olman lazım, çünkü kalori içeren her şey uzun vadede kilo aldırabilir. Ki sonrasında kalori içerdiğinden söz etmişsin, bu söylediğin ilk cümle ile çelişiyor.
    Her neyse şimdi küçük bir matematik hesabı yapalım.
    Haftada bir gün bir kutu(330ml=140 kkal) bira tüketen biri ek olarak yılda 52 haftax140 kalori/hafta=7000 kalori alır.
    7000 kalorinin karşılığı vücutta ortalama 1 kg'dır.
    Özet: haftada bir biradan hiç bir şey olmaz, bira veya alkollü içecekler kilo aldırmaz tezi tamamen yanlıştır. Kalori içerdiği için ağırlık kazandırabilir. Haftada 1, bir kutu bira tüketen biri yılda ek olarak 1 kg alır, uzun vadede ise bu rakam ciddi boyutlara ulaşabilir. Bilimsel olarak yukarıda linkini paylaşmıştım, alkol ve alkollü içecekler obezite ve ağırlık artışına neden olabilir.

Senin dediğine gelelim. Yukarıdaki hiç bir mesajımda alkolü asla tüketmeyin, vücutgeliştirme yapan veya spor yapan bireyler asla alkollü içecekleri tüketmemeliler tarzında bir yorumda bulunmadım. Bizim burada seninle anlaşamadığımız şey, söylemin. "Alkol kilo aldırmaz, haftada bir tüketilmesi kilo aldırmaz zararı yok" şeklindeki söylemin. Ki yukarıda bu tezini örnekler ve kaynak ile çürüttüm.
    Her neyse, iyi forumlar.

15. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Fark ettiysen geri kalan günler idmanlara ve öğünler dikkat ediyorsa bir gün cheat yapmanın veya alkol almanın senin dediğin gibi abartı etkileri olmaz demek istiyorum,
    Bu adam haftada 3 gün antrenman yaparsa en az ve düzenine devam ederse bunu eğer profesyonel değilse haftada bir gün çok abartmadan bozmasının hiçbir zararı yoktur,
    Kalori yapan her şey kilo aldırıyorsa cheat yapanlar hatta yemek yiyenler yandı,
    Neyse daha bu konu hakkında yorum yapmak istemiyorum
    Herkes bildiğini okumakta özgürdür

16. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    öncelikle direk kalori açısından bakılınca diğer tüm besinler gibi kalori hesabı yapılmalı alkollü içeceklerin.onun dışında alkolün bünyeye ve potansiyel olarak spor performansına olabilecek olumsuz etkileri gözardı edilmemeli derim.bu konuda çalışmalar bulabilirsiniz.

ayrıca konudaki üsluba dikkat edelim,takipteyim.

sporcudyt bunu beğendi.
  17. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Alkol kilo aldırmaz ama içince iştah açılıyo bazı insanlarda ordan alınıyo olabilir.

18. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    kendimizi SIKMAYA Gerek yok bu sporu saglik ve guzel gorunmek icin yapiyoruz(um) ki ben kendim oyle dusunuyorum.. haftada 1 kesin icerim cumartesi gunleri 2 bardak vodka veya cin icerim 1 tanede bira icerim en fazla... sunu gozlemledim alkol alinca acayip acikiyorum kendimi tutamiyorum... yoksa alkolun kalorisinde vs degilim.. zaten o gun kalorimi dusuk aliyorum gece alkol icmek icin :D

Nanza bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş