Achilles vs Yağlar ( Ketojen diyet)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Kuruyemiş hakkında kafama takılan bazı noktalar var, kuruyemişi nasıl tüketmeliyiz bu diyet süresince ? Örneğin kaju fıstığını çok seven biri olarak ne sıklıkla tüketmem gerektiğini sormak istemiştim.

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Kaju fıstığında ne kadar karbonhidrat var bilmiyorum. Makro kalorin elverdiği sürece kullanmanda sakınca yok eğer karbonhidrat değeri düşükse. Eğer karb değeri yüksekse kullanman sakıncalı. Öğünlerle beraber alabilirsin.

SSUO bunu beğendi.
  3. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Energy 2,314 kJ (553 kcal)
    Carbohydrates 30.19 g
    Sugars 5.91 g
    Dietary fiber 3.3 g
    Fat 43.85 g
    Protein 18.22 g
    Thiamine (Vit. B1) .42 mg (32%)
    Riboflavin (Vit. B2) .06 mg (4%)
    Niacin (Vit. B3) 1.06 mg (7%)
    Pantothenic acid (B5) .86 mg (17%)
    Vitamin B6 .42 mg (32%)
    Folate (Vit. B9) 25 μg (6%)
    Vitamin C .5 mg (1%)
    Calcium 37 mg (4%)
    Iron 6.68 mg (53%)
    Magnesium 292 mg (79%)
    Phosphorus 593 mg (85%)
    Potassium 660 mg (14%)
    Zinc 5.78 mg (58%)

Wikipedia'da bulduğum 100g için verilen değerler bunlar, azaltmam gerekecek. Aldığım pakette de yazan veriler hemen hemen böyle.

4. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Carbohydrates 30.19 g .. Çok yüksek.. Tek karbonhidrat kaynağı yeşil sebzeler olucak..

5. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ben kuruyemiş pek sevmem ama bulduğumda da bol yerim.

Allah'tan kajudan nefret ediyorum :D

Kuruyemiş yersek ne zararı var ki onu anlayamadım?!

6. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Kim dedi ki zararı olur diye.. Karbonhidrat değeri düşük kuruyemişleri afiyetle yiyebilirsiniz. Mesela ceviz 10 numaradır bu konuda.

7. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    En faydalı kuruyemiş te zaten cevizdir.

Demek ki babam spor yaparken o yüzden ceviz yiyormuş sadece kuruyemişlerden.

Himmm...

Şimdi anladım teşekkürler :)

8. virgul

virgul Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Tadım Badem içi besin değerleri (100gr);

Enerji 581
    Toplam Yağ Oranı 50.73
    Doymamış Yağ Oranı 46.48
    Doymuş Yağ Oranı 4.2
    Karbonhidrat 7.5

günde 50 gr tüketilebilir sanırım.

Achilles1980 bunu beğendi.
  9. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    ilk ve son sayfayı okudum, resim paylaştınız mı hiç? diyetin sonuçları neler? bir de karbonhidrat içeriyor diye domates salatalık çıkartıyorum demişsiniz, domatesi bilemem de salatalıkta neredeyse hiç bir besin değeri yok, 90% su(+vitamin mineral).

10. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Hiç resim paylaşmadım ve paylaşmayacağım. İsteyen istediği gibi düşünebilir umrumda da değil zaten. İnanmayan yapmaz bu kadar basit. Anlatıldığı şekilde diyeti kurallarına uygun yaparsanız sonuç almamanız çok zor.

1 adet orta boy salatalıkta 4.3 karb
    1 adet orta boy domateste 4.8 karb vardır

Son düzenleme: 12 Şubat 2011
  11. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    Sayın Achilles ud2 adlı diyete ne zaman başlarsınız yağ oranım %12 bütün sayfalarınızı inceledim ve ud2 diyeti dikkatimi çekti sizce p90x gibi bir çalışma ile hangi diyet uygun olur amacım yağ oranımı %8-7 lere çekmek bu arada başarılarınızın devamını dilerim çok yol kat ettiniz saygılar

12. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Ud2 yapmama daha çok var. Daha hala bulk dönemdeyim. Yüzde 7-8 e düşmek cidden pekte kolay olan bir durum değil. Gerçi birazda kişinin yapısına bağlı. Ud2 yapabilirsin ya da hızlı yağ yakım el kitabında yazılanları yapabilirsin. Ud2 ile ilgili bilgi için bu linkteki kitaba göz atmanı tavsiye ederim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/lyle-mcdonald-kitaplar-t31792.html?t=31792

Ayrıca ud2 ile başarılı olmuş kişiler için

http://forums.lylemcdonald.com/showthread.php?t=9413

Burda da uygulayan kişinin günlüğü

http://forums.lylemcdonald.com/showthread.php?t=9883

iNFaZ100 bunu beğendi.
  13. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    kusura bakma ama sebzeyi meyveyi keserek kilo verilmez. özellikle nişastasız yeşil sebzeler büyük oranda vücut tarafından yakılmadan atılır. biz inek değiliz ki ot yiyerek kilo alalım, enzimlerimiz etobur bir hayvan gibi çalışır daha çok. ayrıca kalori hesabı hakkında da söylemem gereken birşey var. bu hesabın nasıl yapıldığını biliyor musunuz, yiyecekleri kül oluncaya kadar yakarak giren kaloriden(ateş) çıkan kaloriyi çıkartıp hesaplıyolar ki insan vücudu böyle çalışmaz. yediklerimiz kül olarak dışarı çıkmıyor farkındaysanız. kilolu insanlar salatalık domates yiyerek o kiloya gelmediler. bu diyetin çok sağlıksız olduğunu düşünüyorum ve bence uzun süre uygulanırsa çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkacaktır. kendinize dikkat edin, ve anladığım kadarıyla istediğiniz sonuca da henüz ulaşamadınız?

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Evet bigdaddy her sözüne harfiyen katılıyorum :D Böyle kilo verilmez çok sağlıksız.. Bende zaten istediğime ulaşamadım. O yüzden boşver sen yapma bu diyeti..

15. pirate

pirate Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim başlarda gördüğüm diyet programında bir hata war kanımca 100 gr tavuk ta 25 gr proteın yoktur 250 gr haslanmıs tavukta anca 20 gr protein olr konu ile alakasız ama yanlısı duzeltmek ıstedım

16. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    kolay gelsin bu diyette meyve suyu veya süt yokmu ayrıca meyve yenmiyo mu ve spor yapıyosak amino asit kullansak olurmu protein tozu yerine ve kasiyum ihtiyacını nasıl gidericez bende başladım ama lor peyniri falan yazan bi diyet var onu uyguluyorum :) zaten karbonhidratlardan hep korkmuşumdur ve temkinli yaklaşmışımdır bu diyet tam bana göre :) acaba farklı diyet listeleri varmı internette ben aradım bulamadım yardımlarınız için teşekkür ederim

Son düzenleme: 18 Şubat 2011
  17. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    butun yorumları keyifle okudum ben bu diyeti biraz daha farklı uygulama taraftarıyım. bir nevi neo ketojenik diyette diyebiliriz. sadece meyveler ve sebzelerle karb acıgını giderebilirsiniz. yada gercekten ihtiyac varsa yersiniz. yani tamamen ketojenik yaşayıpta ant sonrasında halsizliği atmak adına 1-2 meyve atıstırmak bence sorun yaratmaz. cunku yaptığınız antrenman bence onu tolore eder. sadece doğadan gelenle beslenerek bence bu diyet daha keyifli hale gelir. bu diyetle gelen bir faydada ileride muhtemel diyabet riskini cok cok azaltmasıdır. tamamıyla sağlıklı. kimisi diyorki devasa kaslar elde etmek istiyorum. bu şekilde bu biraz zor olur tabiiki. kaloriyi almak gucleşir. + olarak ne yazıkki vucudumuz proteinin efektif bir şekilde kullanak adına insuline ihtiyaç duyuyor. ama ınsulinin azalmasıyla vucutta tavan yapan bazı başka hormonlar var ki bunların basında gh ve testo gelmektedir. hatta alınan wkstra yağlar testoyu zıplatır. hit antrenmanda eklenirse afedersiniz ama abazımsı bir durum ortaya cıkar. tecrubeyle sabit ben bu şekilde tam 8 ay yasadım. aman aman kas almadfım ama kaybetmedimde. ustelik çok deine ve neredeyse 8 pack şekilde plajda dolasırken aldığım tepkiler + uyku ataklarının son bulması (yemekten sonra bastıran karb. ataklar) + libido cok acaip sırf bunun için denenir ( bu konuyu daha fazla acmayacağım :D). herşeyin otesinde sağlıklı. gelelim kas alma kısmına. neo ketojenik dedim cunku kas fizyolojisininde bazı gercekleri var. bu glikoz bu olusumda ne yazıkki lazım. o zaman onerim bunu ihtiyacı olduğu anda vermekki buda ant oncesi ve sonrası oluyor. yada sabah kalkıs ve ant sonrası da olabilir. ayarlamak denemk ve gormek lazım. bundan başka elinizde cok yukselen gh ve testo seviyelerivarken bunu kullanmamak neden. bu hormonlar vucudunuzda kol gezerken kullanmamak bence yanlış. karbları benzin olarak gorun. ant oncesinde depoya ihtiyacınız kadar ekleyin. daha sonra donuş içinde biraz ihtiyacınız olacak (ant sonrası) o zamanda ekleyin. bunuda meyvelerle yapmak bence en sağlıklı yontem. yada coyoteini onerdiği yulaf bitter gibi seceneklerle. bu bence daha mantıklı bir yaklasım. yani donusumlu bir karb uygulaması. ant olmayan gunlerde ve kardiyo gunlerinde almayın. ant gunleri once sonra yaparak bu beslenmenin tadını cıkarabilirsiniz. vucuda herşeyin gerektiği anlarda verilmesi taraftarıyım. karblar zararlıdır kabul. ama ant sonrası darbe almıs bir vucut kasları yenilemek için caba sarfediyorsa bir miktar karbında bu i,şe yararı olacaksa yani kas yapacaksa bunu vermemek neden ??? emin olun milattan oncede şimdide insanlar her zaman meyve sebze tukettiler. eski çağlarda gecen ''toplayıcılık'' kavramı var ya daha ne olsun. doğadan ve agacından gelen bir elma yada muz(çiğ olarak) size zarar vermez. yadfa sebzeler. ama bu demek deildirki meyveli pastada faydalıdır. bu farkı ayırdınızmı ve iradenize hakim oldunuzmu ayna karsısında alınan pozitif etkilerden sonrada. bu hayat tarzını benimseyeceksiniz. evet bb ye cokta uyumlu gelmeyebilir ( bbkavramı asırı adalelelenmekse eger sizin için) ama sağlıklı yaşam isteyen herkes (ozellikle genc yaslarda bunu yaparsa) bu diyeti kullansın diyorum. herkese iyi çalışmalar ve spor dolu gunler...

18. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Saygıdeğer bigdaddy birincisi kalori hesaplamaları gereksizdir. Vücudumuz için yağ yada karbohidrat farketmez. ikiside enerji kaynağıdır. Özellikle yağ atılacağı dönemde daha çok protein tüketilmeli. Tüketilmeliki vücudumuz anabolik durumda kalabilsin.

Özellikle yok yapamıyorum dayanamıyorum diyorsanız, yavaş insulin salınımı yapan karbohidratları whey proteinle beraber alın. miktarı çok fazla olmasın.

ikincisi nişastalar ve glusitler insulin üzerinde kötü bir etki yapar. Dolayısıyla hpa yolu açılacağı için şişlik sinirlilik baş ağrıları şiddet korku endişe panik gibi durumlar ortaya çıkacaktir.

Glusitleri ve nişastaları tüketen insanlar önce biraz mutlu olur ve daha sonra mutsuzlaşırlar. Bağarak konuşurlar acelecidirler.

Yağları fazla tüketen insanlar sakindir, kesinlikle heyecanlı heyecanlı hareket etmezler.

Ama yağları fazla tüketip adrenalin ve mutluluk arttiran karbohidrat gibi dışarıdan ben size kafein yada adrenalin versem. Tıpkı aynı şey olur.

yani karbohidratlar doğal bir uyuşturucudur. insanlık bunu nasıl keşfettiği bile tam olarak net değil.

Özellikle bu kim yada kimler tarafından uydurulmuş bende bilmiyorum.

Ketojenik diyette kas yıkımı gerçekleşmiyor ama glikojen eksileceği için kaslar sönük duruyor. Tabiki daha çok protein alıyorsanız.

bu diyetin tek bir sağlıksız noktası bile yoktur. Kişi eğer özel yaşantısında mutluysa sorun yoktur ama mutlu değilse bırakın bu diyeti hiç bir diyetle zaten kilo veremez.

Sebzelere gelirsek zaten yeşil yapraklı sebzeler ve posa içeriği yüksek sebzeler çiğ olarak yenmeli.

Hatta meyvelerden Früktoz içeriği yüksek olanlar şiddetle çıkarılmalı ve alkali olanlar tercih edilmeli.

Diyetin ana kuralı zaten ilk olarak kilo vermek değildir önce şu bozuk olan insulin resistansı düzeltilmelidir.

Bozuk insulin resistansı kilo vermeye engel.

ikincisi CKD yapan kişiler dilerlerse haftada 1 gun yukleme yapabilir.

benim şahsi seçimim hiç bir zaman adi karbohidrat kaynaklarının alınmaması, kaliteli kompleks karbohidratlarında daha sonraki dönemde antreman sonrası alınması ve antreman öncesinde daha çok meyva pürelerinin tercih edilmesidir.

Dolayısıyla kişiler moral ve motivasyonları bozuksa balık yağı tüketmeliler.

gunluk 1-3 grama kadar balık yağı alınabilir.

8 hafta sonunda enerjik olma durumu karbohidrattan daha kaliteli seviyeye geliyor.

Özellikle Asidik yük o kadar düşükki sıradan karbohidratlı diyetlerden 3 kat daha düşük.

sebze ve meyve olmadığında dahil asidik yük sıradan karbohidratlı diyetlerin 1.5 katı düşük durumda yani yarı yarıya.

Nerede bunun zararı? ben bunca zamandır ketojenik besleniyorum hiç bir zarar göremedim.

Yapılan tahlillerin sonuçlarıda mükemmel. Hatta doktorlar dahil bu işe şaşkın.

Gel gelelim kapalı alanlarda çalışan kişiler Florasan ısıkları yüzünden rahatsız olacaklardir.

Yoksa düzelen iç huzur, bağımlılıklardan arınma, kendını özgür hissetme konusunda zaten ketojenik diyetin uzerine tanımam.

Karbohidrat alınca kişiler korku ve paniğe kapılıyorlar endişeleniyorlar ve kısa bir mutluluktan sonra mutsuzluğa umutsuzluğa kapılıyorlar.

Ben ketojenik diyetlerin asla zararlı olmayacağını dusunuyorum.

Özellikle Hayvansal yağların kalbi koruduğu bir gerçek.

Kas kütlesi konusuna gelirsek.

Eğer kas kütlesi almak istiyorsanız sekiz-10 hafta sonunda idmanlardan önce ve sonra karbohidrat eklerseniz, vücudunuz daha hızlı kaş inşa etmeye başlar.

Dışarıdan yağ ve kolesterol almassak işte o zaman hayatımız mahvolur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:35 ----------

achilles1980 sağlıksız değil. kilo konusunu bilmem ama bu beslenme biçimi karbohidratlı beslenmeden daha kaliteli.

Eksik olan tek şey, adrenalin ve seratonin. Bir küp şekeri alırsınız ve gülmeye başlarsınız. aynı orandaki yağ asidi sizi güldürmez.

küp şeker hemen acıktırırken aynı orandaki yağ asidi hemen doyurur.

adrenalin ve seratonin ikisini vücudunuza enjekte etseler yerinizde duramassınız.

aynı zamanda sunuda ekleyelim madem

vücuda alınan fazla karbohidrat ve şeker trigliserit formuna çevrilir dolayısıyla bütün kompleks yada kompleks olmayan şekerler depo edilmeyen kadarı trigliserit formuna çevrilir ve adipoz dokuya gönderilir

oysa vücuda yağlar girmeye başladığı anda kandaki trigliserit azalıcaktir ve yağ depolanması duracak yağlar enerjiye çevrilmeye başlayacaktir.

Son düzenleme: 18 Şubat 2011
    draft bunu beğendi.
  19. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Coyote, Achilles1980'in ironi yaptığını düşünüyorum :)

Achilles1980 bunu beğendi.
  20. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yorum yazarken üstüste uzun uzun yazmayın okumak sıkıcı hale geliyor satır başı yapın ve bence de çok sağlıksız bir diyet.

Sayfayı Paylaş