60 Günlük Diyet Öncesi / Sonrası - Aşamalarla.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alpbodrum tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 142 üye.
  1. The R0ck

The R0ck Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alpbodrum abi bu konu hakkında bizide aydınlat vücudun bu süre zarfında çok güzel bir görünüm kazanmış

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Mrb arkadaşlar önce alp seni tebrik etmek istiyorum. Güzel bir definasyon programı uygulamış ve sonuca ulaştırmışsın. Umarım ketosis hastaları senin bu sonucunu görürler ve gerçekten zamanlarına ne kadar yazık ettiklerini görürler. Şimdi gelelim diyetinin neler içerdiğine.

BESLENME PROGRAMI

Sabah 08.30 öğününde yumurta akından 25gr yağsız sütten 12gram olmak üzere toplamda 37 gram protein, 12-22gram karbonhidrat

Saat 11:00

Toplamda bu öğünde 100 gram karbonhidrat+12-15 gram protein.

Saat 13:00

Tavuğun 200 gram olduğunu varsayarsak toplamda 50 gr protein + salata vs.den 5 gr karbonhidrat.
    Light yoğurttanda 12 gram protein 12 gram karb.

----------------------------------------------
    Saat 15:00 yulaf gramajını belirtmemişsin 100gr olduğunu varsayarsak 70gr karbonhidrat daha.

Akşam
    Lor peyniri öğününü hesaplarsam Oradan da 50gr protein 20 gr karbonhidrat.

TOPLAMDA YAKLAŞIK 180 GRAM PROTEİN 220 GRAM KARBONHİDRAT 10-30GR YAĞ. TOPLAMDA 1800 KALORİ CİVARINDA BİR DİYET.

Bu sürede bu diyetle alınabilecek en güzel sonuçtur heralde. SAnırım cardio mantığın herşeyi bitirmiş. Demek ki aşırı sürekli koşu çatır çatır yağ da yakabiliyor.

3. pReciousmAnn

pReciousmAnn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öqrenci .
    Yer:
    Adapazarı
    Altyapı önemli . Altyapı sağlamsa kısa sürede olur herşey tebrikler .

alpbodrum bunu beğendi.
  4. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Evet Sıcak antremmandan hemen sonra çekilmiş demek oluyor. Kasları sıkmadan belirgin hale gelmesi yapıyla ilgili örnek olarak ben karnımı sıkmadan karın kaslarım asla belli olmaz bu kas yapısıyla alakalı bir durum herkezde farklı olabilir.

Hocam öncelikle düzenli şekilde 1 - 2 yıl devamlı yapılmaz ise gerçekten iyi bir gelişme olmuyor bu sporda . Bu benim yapmış olduğum açıkçası 80 günlük bir olay kesinlikle değil / Kas hafızası durumu ancak belirtmek isterimki daha önce yapmış olduğum vucuttan daha iyi oldu.

Hevesini kırmak gibi olmasın Yukarıda paylaşmış olduğum fotoğraf bundan 9 - 10 yıl önce çekildi tabi kilomu hatırlamıyorum ama 85 - 90 arasındaydı fakat hatlarım çok belirsiz ve bilinçsiz çalışılmış bir vucuttu. O yüzden bu işe sıfırdan başlıyorsan daha farklı bir çalışma gerekebilir. Bu program yağ yakma ağırlıklı bir program kilolu isen sana uyabilir ancak zayıfsan hacim alma programı yapmalısın.

Dostum teşekkür ederim.
    Önceki sayfalarda çalışma programımı aynen aktardım oradan takip edip uygulayabilirsin.

Çok teşekkür ederim. Hesaplama çok iyi olmuş bende Kg Başına 2.5 Gram protein almaya çalışıyordum aşağı yukarı başarmışım. Kardio mantığım daha önceki koşu tecrübelerimden gelişti koştuğum zaman aşırı terlediğimi bildiğimden düz mantık uyguladım. Bende iyi sonuç verdi açıkçası belki daha farklı bir kardio programı yapsaydım daha iyi sonuç alabilirdim ama bunu asla öğrenemeyeceğim :) Aslında merakta ettim :) Tekrar kilo alıp en baştanmı başlasam bilemiyorum. Neyse işin şakası başka tarafa bence herkez bu işe kendi vucudunu tanımakla başlayıp kendi mantığından birşeyler katmalı gerçek gelişme ve fark o zaman ortaya çıkıyor.

5. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Ama gerçekten mükemmel bir vücut yine de bir şeyin cevabını merak ediyorum siz hala hacime yönelik mi çalışıyorsunuz yoksa ölçülerinizi mi koruyorsunuz? Ölçülerinizi korumak için yaptığınız çalışma sizi yoruyor mu yoksa dinçleştiriyor mu, nasıl bir beslenme programıyla devam ediyorsunuz?

Kasları sıkmadan belli etmek için az tekrar çok ağırlık mı çok tekrar az ağırlık mı?

6. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa

yağ yakımında karbonhidratlarında önemli oldugunu kanıtlayan bir diyet

7. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Tebrik ederim 60 gün için muazzam bir gelişme olmuş,yeni resimleri dört gözle bekliyorum

8. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla

Eğer yeterince kütleye sahipsek düşük ağırlıkla çok tekrar yapıp definasyona girmek gerekir. ama dediğim gibi bazı vucutlar belli eder bazıları etmek benim vucudum çok mütevazzidir sıkmadan asla belli etmez yakın çevremde bile kimse böyle vucudum olduğunu bilmiyor denize gittiğimizde hiç bilmeyen arkadaşlar t- shirt ümü çıkartığımda yuh one diye tepki veriyorlar. Bunlar hoş ama zaten dinimizce gösteriş günah olduğundan ben normal duruşta belli etmesini istemem tercih meselesi.

Şu anki çalışmama gelince halen aynı programla çalışıyorum gelişme durdu o yüzden 1 temmuzca hacim programına gireceğim.

Şimdiki çalışmalarda yağ yakıcı kullanmazsam kendimi çok dinç hissediyorum. Bazı yağ yakıcı aldığım günler protein alımınıda düşük yaparsam açıkçası ölmüş eşşek gibi hissediyorum.

Ancak sabahları uyanmam çok rahatladı çok şükür kilo verdikten sonra büyük rahatlama oldu genel olarak yaşantımda . Artık terleme bile çok az oluyor normalde yağ az olduğu için. Darısı herkezin başına.

Teşekkürler. Hacim programından yani 1 temmuzdan sonra bolca resim paylaşacağım.

Görüşmek üzere.

9. tiny

tiny Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrik ederim kısa zamanda çok güzel bir iş başarmışsınız.
    Siz önce yağ yakıp sonra hacim alma taraftarı mısınız?Yoksa önce yeterli bir kütleye ulaşıp sonra yağ yakma taraftarı mısınız?

10. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın steroidle define olup yağ yakmanın babası yapılır.

1. gün ve 4. gün fotoğrafları çok ilginç bencede 3 gün içersinde göbek gözle görülür şekilde gitmiş,bana samimi gelmedi verilen gün değerleri.Bir insan ayda max 2.5 kg yağ yakabilirken arkadaş bu işi 3 günde yapmış gibi duruyor.

11. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Teşekkürler ben önce yağ yakıp sonra hacim alma taraftarıyım çünkü zor olan diyet bana göre herkes ağırlığa girip basabilir bence o basit. Önce hacime girenlerin % 95 i hiçbir zaman definasyona girmiyor ortalık bulk vucutculardan geçilmiyor.
    Ben önce hacim almaya girersem sonra üşenip diyete giremeyeceğimden korktuğum için öncelikle diyete girdim şöyle ne var ne yok görelim diye.

Çünkü yağlı olarak büyüyen vucutta ölçüde alsam ne olduğu belli değil Kasmı ? Sumu ? Yağmı ? / En güzeli mümkün olduğunca yağsız ve şekilli büyümek tabiki kolay değil.

Hayatımda amino asit bile kullanmadım. Ömrümde ilk protein tozunu geçen ay aldım. Steroid kullanımına karşıyım ve steroide inanmıyorum salonda kullananlar ve kullanmış olanlar var ölçüleri benden büyük ama benim vucudum hepsinden güzel bunu yalnız ben değil kendileride söylüyor. Yarışmaya girme yada buna benzer başka bir çabam yok.

Fotoğraflara gelince tarihlerde hata yok. Hepsini kendi telefonumla gün gün çektim.

1 Ayda 2.5 yağ yakmak nedir hocam ya uzaydamı yaşıyorsunuz siz. Bu işi iyi bildiğiniz çok belli bana kalkıp 150 kiloluk diyetisyenlerin cümleleriyle gelmeyin.
    O profil resminizde görünen hamburgerleri yerseniz tabiki ayda 2.5 kiloda yağı anca yakarsınız yada onuda yakamazsınız.

Sonra gelip böyle kimseyi yalancı olarak itham etmeye ve yapmak isteyen arkadaşların heveslerini kırmaya hakkınız yok.

Siz o diyet günlerinde neler çektiğimi biliyormusunuz ? Ellerim ayaklarım açlıktan titriyordu gözümün önünde insanlar baklava yerken ben canım çok çektiğinde sadece gidip koklamakla yetiniyordum. Koşu bandının üzerinde biriken terden ayaklarım kayıyordu durup bandı temizleyip tekrar koşuyordum bu iş demir gibi irade ve emekle oldu kimsenin gelip yalanlamaya hakkı yok.

Kendinden iri gördüğüne steroidçi / Kendinden define gördüğüne yalancı. Hiçbirşey yapamamış gelişme sağlayamayan insanların cümleleri bunlar çok iyi biliyorsanız kendi fotoğrafınızıda koyarsınız sizin vucudunuzuda görürüz.

Maverick., nevertheless, yahser ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. drac

drac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam ilk önce azmin ve sabrından dolayı seni tebrik ediyorum. Bu foruma uzun süredir üyeyim takip ediyorum ama ilk mesajım bu başlığa nasipmiş.

Programın ve başarılan çok etkileyici, benimde bu sporda olmasada 7 yıl öncesine kadar bir spor geçmişim bulunmakta (çok oluş yeni farkettim). sonra üniversite girdiydi, işti falan bir ara 90 kiloya falan çıkmıştım sonra sıkı bir diyete girdim şimdi 74 kiloyum boy 1.70. Haliylen yağlanma mevcut. Şimdi 2 aydır falan da bu sporla uğraşıyorum.

Senin programını başlamak istiyorum ama kafamdaki soru abartı bir geçmişim yok birde 5x50 mekik ve 5x50 yarım mekik yapamam tanıyorum kendimi, 9 hızında da 30 dakika koşamam ama sabreder daha az da olsa 45 dakikalık kardiyoyu tamamlarım. Kafamdaki soru acaba bu şekilde başlıyarak ileride yakalarım ama faydası olur mu? Yaşta 27 oldu bu arada.

Şimdiden teşekkürler

13. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Hocam İşin büyüğünü tamamlamışsın zaten 74 kiloya düşmüşsün işte. Geriye kalıyor biraz sıkı çalışma şimdi benim oldum olası koşum ve mekiğim çok iyiydi herkez aynı şekilde başlayacak diye birşey yok öncelikli amaç kendini zorlamak ve Kendi sınırlarını bulmak Zaten bu işin bir standartı yok yani benim çektiğim 500 mekik senin çekeceğin 250 mekiğe eşdeğer olabilir.

Bende 2 - 3 ay önce mekiğe ilk başladığımda 15 - 20 yapıp yapıp bırakıyordum ama yılmadım. Zaten göreceksin günden güne artacak. Şimdi 100 X 5 yapıyorum. Benim için buda inanılmazdı ama olacak göreceksin. Seninle Aynı yaştayız. Sürekli yaparsan eğer ara vermeden faydasını görmeyi bırak bambaşka bir insan olursun olay mekik , kardio ve beslenmede zaten. Şimdiden başarılar dilerim.

drac bunu beğendi.
  14. drac

drac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar hızlı cevap vereceğini tahmin etmemiştim, motivasyona katkıda bulunduğun için teşekkür ederim :) Aynı yaştaysak muhtemelen çalışıyorsundur, yemek işini nasıl ayarladığını merak ediyorum. Son olarak şekersiz çayın bir zararı varmıdır işte gün boyu ortalama 10 bardak çay içiyorum da :D

Son düzenleme: 22 Haziran 2011
  15. soyuldu

soyuldu Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    bence böyle iyidir. daha fazla çalışma.

alpbodrum bunu beğendi.
  16. firstsolider

firstsolider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Temelin önemini biliyorum. Kolaya kaçmak değil ama okul ve derslerim çok ağır,yurt yaşantısı vs derken hiç zaman bulamıyorum ve bu sporu yapmaya başladığım zaman emeklerimin karşılığını biran önce görmek istiyorum.
    Ben o zaman şunu sorucam fiziğim o kadar berbat değil ama yağ oranım baya bi yüksek. 180 boy, 75 kiloyum. Boya göre kilom normal olması lazım ama genel olarak zayıf gözüküyorum. Sence yağ yakarak mı başlamalıyım body'ye, yoksa önce body yapıp kaslarımı şişirip bir kaç ay sonra mı bu programla yağlarımı eritmeliyim?

Bu arada geçen yaz 2-3 ay gittiğim zamanlarda, kardiyo ve ağırlık aynı gün yaptım. 3 ayın sonunda karşılaştığım tablo beni pek memnun etmedi. Kilomda gram değişiklik olmadığı halde yağlarımdan büyük oranda kurtulmuştum ama kaslarda çok fazla bir gelişim olmamıştı. Sonuç olarak çevremdekilerde "sen body'ye gidiosun hacimlenmen lazım ama gitgide zayıflayıp kuruyorsun" dediler. İşte o gün bıraktım spor salonuna gitmeyi :)
    bu aralar adamakıllı araştırıp, temmuzda onu uygulamaya başlıyacağım. Umarım doğru yolu bulabilirim.

17. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    alpbodrum birsey merak ediyorum sence kac kilo yag eritmissindir bu süre boyunca ? 5 6 ? tahminince nekadar yada ölctürdün mü ?

18. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Rica ederim amacım gaz vermek değil ama yapabilirsiniz. Tam gün çalışıyorum bende . Öğle yemeği saatinde önceki günden haşladığım tavuklarımı yiyorum ara öğünlerdede yani öğleden önce ve öğleden sonra yanı başımda bulundurduğum yağsız süt ile yulaf ezmemi yiyorum.
    Şekersiz çayın bildiğim bir zararı yok ancak faydasıda yok bence normal çay içeceğine benim gibi form çaylarına ve yeşil çaylara yönelmelisin. Bu çayların idrar yolu ile yağ atımına faydası var. Tekrar kolay gelsin.

Merhaba

1.80 boy ve 75 kilo ile çok yağlı olmanız mümkün değil ancak şunu belirteyim insanlar benide t-shirt varken çok zayıf buluyor 69 kiloyum ancak t-shirt çıkınca ağızları açık kalıyor. O yüzden başkalarının söylediklerine kulak asmayın siz kendinizi bilin ve emin olun gerisi önemli değil aynanın karşısında olan görüntü önemlidir. kimseye kulak asmayın.

Aynı anda hem yağ yakmak hemde kas yapmak imkansız birşey bunun sebebi diyette iken gerekli protein ve karbonhidratı alamadığınız için kaslar gelişmez. Sİzin yapmanız gereken öncelikle ölçü almak istiyorsanız önceki sayfalarda belirtmiş olduğum yağsız ve protein oranı yüksek besinlerden bolca tüketerek çok fazla yağlanmadan , biraz kütle kazanıp daha sonra yağlardan kurtulmak / Kardioyu ağırlık ile aynı gün değil sabahları aç karna yapmanızı tavsiye ederim.

Eğer sonuç alamıyorsanız ölçü olarak bir süre kardio yapmamayı deneyin. ve Ağırlıkları günden güne artırmaya bakın hergün rutin kilolarla çalışırsanız bir gelişme olmaz şayet öyle olsa bütün gün inşaatta tuğla ve demir kaldıran inşaat işçilerinin hepsi herkül gibi olurdu.

Kolay gelsin.

Dostum inan ne kadar yağ yaktığımı hiç bilmiyorum. Ama şundan eminim hiç kas kaybım olmadı.

19. firstsolider

firstsolider Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için işe yarayacaktır umarım. sana da başarılar..

20. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki sence tahminince kac kilodur yani

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş