60 Günlük Diyet Öncesi / Sonrası - Aşamalarla.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alpbodrum tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 142 üye.
  1. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Evet ağdadan ve özellikle bioder kullandıktan sonra oldu.

lawmert bunu beğendi.
  2. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    peki gecicekmi acaba bi bilgin varmi :S

3. lawmert

lawmert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım ben antreman programımla seninkini birleştirdim. Beslenme senin dediğini uyguluyorum 2 gündür ve ek olarak sadece protein tozu içiyorum. Şöyle

Pazartesi ;
    Kardio yapıyorum + Karın hareketleri

Salı; Gögüs + Biceps + bilek
    - Gögüs makinesi var 2 tane onlarla başlıyorum
    -Benc press
    -Decline Benc press
    -Incline benc press
    -Dumbell Fly
    -Cable cross over
    -full ove, dips
    -Z barla ayakta pazu
    -2 dumbell ile pazu
    -Barla sehpada çalışma
    -Hammer curl
    -Ve Bilek hareketleri

Çarşamba;
    Kardio + Karın hareketleri

Perşembe; Omuz + Biceps +Trapez

-Shoulder press
    -shoulder dumbell press
    -dumbell yana açış
    -dumbell öne kaldırma
    +barla yukarı çekiş
    +push down
    +yatarak alna indirme
    +Dumbell arka kol hareketi

Cuma;
    Kardio + Karın hareketleri

Cumartesi; Bacak + Kanat
    -Eller omuz hizasında barfiks
    -Enseye çekiş
    -Gögse çekiş
    -Sırt hareketi 2 makine var
    - Ayak hareketleri 4 makine var

Pazar; DİNLENMEEEEE.

Sence ağırlık çalışmaları olan günler nasıl bir antreman, uygun mudur ve en fazla kaldırabildiğim ağırlıkla 4x5 fln yapıyorum. Ekstra olarak ağırlık antremanlarından sonra protein tozu içiyorum. Kardiodan sonra protein tozu içmiyorum.

??? Kendime çizdiğim yolda eksiler ve artılar. Senin bunca yıllık vg hayatından çıkarmış olduğun tecrübelerin, yaptığın yanlışları göz önüne alırsan nasıl bir plan bu ???.

Ve ekstra olarak bir sorum olacak. Beslenme programında meyve yok ya meyve eklense fln olmaz mı çünkü vücuttaki suları atmaya yardımcı oluyor diye biliyorum ve de sağlık yani :). Sen bir toplu iğnesinden bahsedince bende 2 gündür yemiyorum. Sen yedin mi yemedin mi ne yaptın :D.

Bunu okurken ve cevaplarken harcadığın sabra teşekkürler. Emeğine sağlık :D

4. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Dostum selamlar.

Salı günü
    Göğüs, Biceps, Ön Kol

Perşembe günü Biceps yazmışsın ama
    Omuz, Triceps çalışıyorsun.

Dost acı söylermiş programda bana bir terslik var gibi geldi şöyleki seninle çalışmamızdaki fark
    Ben Göğüs ve Omuzu salı günü / Bİceps , Triceps , ön kolu Perşembe günü çalışıyorum. Sen kendi programında bunları farklı günlere ayırmışsın. Seninkide doğru olabilir ama ben kas grubu sıralaması olarak kendiminkinin doğru olduğunu biliyorum bu konuyu yarışmacı ve daha tecrübeli arkadaşlara sormanda fayda var. Cumartesi günü programını hiç bozma ancak Salı ve perşembe günü bazı değişiklikler yapman gerekebilir.

Protein tozu kullanımın doğru. Ancak yaptığın net bir hata var oda 4x5 tekrar.
    4 X 5 çalışması büyüme çalışmasıdır. Eğer büyütmek istiyorsan diyeti bırakmalı
    kardioyu koşuyu kaldırarak 5 dakikaya düşürmeli ve iyi beslenerek bu programa
    devam etmelisin.

Ancak karın kaslarını çıkartmak ve vucudunda yağ yakarak şekillenme yakalamak istiyorsan
    En az 3X25 - 4X20 setlerle çalışman gerekir. Çünkü diyette kaslar büyümez aksine yanlış çalışırsan küçülebilir.

Dİğer konu ile ilgili ara öğünlerde 1 adet Yeşil elma yada / 10 Adet erik, Yada / 4 Adet kayısı yada / 1 Adet şeftali yiyebilirsin. Aslında abartmadan her meyveyi yiyebilirsin ancak unutmaki tüm meyvelerde şeker var. Ne yersen ye Muz yeme şeker küpüdür kendisi.

Birde Sen öncelikle yağ yakmak ve şekillenmek mi / yoksa büyümek mi istiyorsun buna karar vermelisin.

Saygılarımla.

lawmert bunu beğendi.
  5. lawmert

lawmert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim bilgiler için. O zaman brn bu programı haftaya gözden geçirip değiştireyim. Çünkü bu hafta başladım. Ayriyetten tekrar sayılarını da düzgün yapıcam.

Bir şey var kardeş bu hareketler fazla mı yoksa yerinde hareketler mi. Senin dediğin bölgeleri senin yaptığın gn çalıştırdıkmı ?

6. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Biraz uzun bir program olmuş ancak defination programı olduğu için çok çalışmanın fazla sakıncası yok zaten biryerden sonra yorulacak ve yapamayacaksın.

Aslında direk benim verdiğim programı çalışmanı tavsiye ederim. 2- 3 ay o programı çalış sonra aynanın karşısına geçtiğinde eksik bölgelerin varsa onlara ağırlık verir orantılarsın.

lawmert bunu beğendi.
  7. lawmert

lawmert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam aklıma bir şey takıldı. Sen bu beslenme programında kaloriye dikkat ettin mi. Çünkü yulaf ezmesinde 100 gramda 370 civarı kalori var bu da günde sadece yulaf ezmesinden aldığımız kaloriyi 1500 civarı yapıyor. Bu aldığımız kalori vücudun ihtiyacı olan kalori miktarını ve ayrıyetten protein içeriğiyle zengin olan bir maddeyi tavsiye etmen bunun için midir. Gerçi sen denemişsin olmuş orada bir süphe yok :). 1 hafta sonra öncesi ve sonrası fotoğraflarımı koyacağım değerlendirirsen sevinirim :).

8. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Ton balığı hakkında dediklerine pek imkan veremedim. Birçok sporcunun her gün beslenme programında 1 konserve ton balığı vardır. O kadar yağ da olsun metobolizman hızlıysa hiçbir şey olmaz. Benim merak ettiğim kanser yapar demişsin bunun bir bilimsel kanıtı var mı?

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ton balıgı dip balıklarındandır ve uzmanlar dıyorkı hafatda 2-3 gunden fazla tuketmeyın cıva bırıkmesı yapıyor vucutta daha sonra cıva zehırlenmesı bunu googlede aratarak bulabılırsınız somon balıgında cıvar oranı %300 daha azdır ton balıgına göre ton da tuketın dıger gunlerde somon ılla hergun balık yencekse saygılar.

alpbodrum bunu beğendi.
  10. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler haftada 2 kez yerim o zaman :)

11. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Kalori o kadar önemli değil dostum zaten 70 - 80 Kg lık bir sporcunun ortalama kalori ihtiyacı 3000 - 3500 önemli olan yağ almamak. Yulaf ezmesinde yağ yok.

Görüşmek üzere.

Azi ve lawmert bunu beğendi.
  12. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Aksine bende karbonhidratı azaltıp yağlı beslenmeye başladığımdan beri vücudum şekle girdi gücüm kuvvetim arttı 6-7 aydırda yağlı besleniyorum karbonhidratlı beslendiğim dönemlere göre 1000-1500 kalori daha fazla alıyorum ama yağlanmadım.

60 günde bu kdr yol katetmen gerçekten mükemmel yorumlarınıda okudum gerçekten yardımcı oluyorsun diğer üyelere ama demek istediğim herkesin vücudu aynı diyete tepki vermez uzun süre yağsız beslenmek depresyon sebebi + hormon üretimi de yavaşlar

Azi ve cadocx bunu beğendi.
  13. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Evet katılıyorum ama bu program zaten defination için varolan yağımızı atmamız için yağ almamamız gerekiyor.

Ancak kütle programında çalışıyorsak büyümek için elbette abartmadan yağ almak gerekir.

Uzun süre yağsız beslenme değil aslında bizimkisi dikkat ederseniz pazar günü serbesttir. O yüzden her pazar günü 500 - 600 gram kilo alıp , bir sonraki hafta içinde tekrar 2 - 4 kg arası kayıp oluyor. Yani birnevi vucudu yanıltıyoruz.

Depresyon konusuna gelince zaten şu türkiye şartlarında depresyonda olmayan varmıdır merak ediyorum :)

R1D1, Azi, OkuyomBenYaa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. bassy

bassy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben henüz bu sporu 2 aydır yapıyorum ama yağlardan şikayetçiyim.. programının çıktısı aldım haftaya başlıyorum.. paylaşım için teşekkür ederim :)

15. bydarkness

bydarkness Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    16yaşındayım yaşamayı seviyorum bu program bana çok ağır ama okuduklarımı göz önünde bulundurup ona göre yemek yiyeceğim, çok teşekkür ederim

16. abx

abx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ya dostum benimde bir sorum olacak öncelikle gerçekten tebrikler harika iş çıkarmışsın soruma gelecek olursam ben sabah koşuyorum (salon falan değil) acaba mekik akşam çeksem olurmu yoksa koşudan sonramı mekik çekmelyim cevaplarsan sevinirim

17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    çok yanlış düşünüyosun özellikle hayvansal yağlar testosteron üretiminde kullanılıyor bi araştırma var bunla ilgili kısacası ne kadar ekmek o kadar köfte çoğu kişi sadece carb-protein diyeti uyguluyor neymiş yarışmacılardan duymuş e bilader o adamın hormon sorunu yokki her halükarda çakıyor

18. lawmert

lawmert Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bence koştuktan sonra yapsan daha iyi çünkü vücut ısınmış bir durumda olur.

19. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Kolay gelsin umarım başarılı olursun.

Dostum yaşın daha çok genç gelişme aşamasında vucudunu kötü etkilersin dikkatli ol fazla yüklenme en azından 18 - 20 yaşına kadar bekle spor yap ama beslenmene dikkat et çok kilolu değilsen en az 20 - 22 yaşına kadar diyete yüklenme. Erkeklerde özellikle sigara içmeyenlerde gelişim ve boy uzaması 23 yaşına kadar sürer.

Teşekkürler Mekiği koşudan sonra sıcakken çekmen gerekiyor :)

Sayın hocam sizinde düşüncelerinize saygı duyuyorum. Çok üzün sürmeyen diyet programında 2 - 3 ay gibi bu diyetle herhangibi bir sağlık problemi oluşmaz . Ayrıca yine söylediğim gibi programdada dikkat ederseniz 0 yağ diye birşey zaten mümkün değil vucudunuz ihtiyacı olan kadar yağı alıyor.

Ancak yinede fazla yağ tüketerek diyet yapmak isteyen devam etsin ve mümkünse sonuçlarını burada paylaşsın değişimi 2. göz olarak bizde görelim.

Ne demişler iş aynasıdır kişinin lafa bakılmaz benimde aynam vucudum şu an yine belirtiyorum 65 - 70 gün oldu spora başlayalı ve bence hala kötü bir vucudum var. 2 ay sonra tekrar fotoğraf yüklediğimde siz hangisinin doğru olduğuna kendiniz karar verirsiniz.

Saygılarımla.

20. bossblitz

bossblitz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bi gelisme kaydettiysen yeni bi foto daha koyabilirmisin

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş