60 Günlük Diyet Öncesi / Sonrası - Aşamalarla.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alpbodrum tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 142 üye.
  1. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum azim ve hırsına hayran kaldım, programın mükemmel bence. Benim şöyle bir sorum olucak; bu programı basenleri eritmek için kullanabilir miyim? Benim aslı sorunum bu , basenleri eritmeye çalışıyorum bu durumda programda değişikliğe gerek var mı?
    2.sorum yüz kısmını zayıflatmakla alakalı bu programdan sonra yüzünde bir zayıflama yada kaslılaşma oldu mu? Cevapların bekliyorum, teşekkrüler...

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Dostum gerçekten çok sağlam olmuş vücudun inş bu konu kaybolmaz çünkü definasyon zamanında aynen bunu uygulayacam.

3. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Ramazanda ne yapacaksın? Bir de son resimlerinden koyar mısın?

Bir de bana yardımcı olsan? Ben 6 aylığım. Yaş 16. 1 ay dinleneceğim Ramazanda. Sonrasında 1 ay L-Carnitine alıp çok çok dikkat ederek yağlarımdan kurtulacağım.

BU KONUDA resimlerim falan var. Antrenmanım ve ölçülerim de var. Yardımcı olursan minnettar kalırım...

4. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Tabiki yağ gidince basenlerde azalır. Programda herhangi bir değişikliğe gerek yok. Benim yüzüm inanılmaz çöktü ve çirkinleştim yüzümde kaslanma olmadı.

Ramazanda ne yapacağıma henüz karar vermedim. Belki allah affetsin oruç tutmayadabilirim. Sana başarılar dilerim. Fotoğraflarına baktım alt yapı oluşmuş yaşına göre iyisin. Sporu bırakmadan devam edersen 18 ' inde herhezin hayran kalacağı bir vucuda sahip olabilirsin. Son fotoğraflarımı koymuyorum sol biceps im sakatlandı. 2 haftadır antremman yapamıyorum.

Saygılarımla.

5. isooo_94

isooo_94 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Abi göğüsler falan vardıda yağdanmı belli olmuyodu yoksa önceden yapıp kas hafızasını giliştirdiğin için kolyca gerimi getirdin

6. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum birşey daha sorucam kardiyo programında en az 9 en fazla 13 yazmışssın. Bu mesafeyi 1 seferdemi alıyorsun hangi hızda alıyorsun (9-10-11)? Ben mesela kardiyo için 2 km x3 yapıyodum ama koşu değil, hızlı yürüme az birşey terliyordum sonrada spor yaptım gibi dişünüyodum. Demekki çok yetersiz kalmış benimki.
    Birde yüzüm çöktü demişssin elmacık kemiklerim çıktı anlamında mı diyorsun ben isteğim tam olarak oda:)

7. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Saygılar benden. :)

Salondakiler de 1 yıl daha yap seneye Haziran-Temmuz gibi mükemmel olacak omuzların falan gelişmeye çok müsait diyor. Ancak 6 aydır çalışıyorum. (Tabi öncesinde göbekli yağlı bir şeydim, inceldim çok) Çalışmalarım görüntü olarak sonuç vermiyor. Programımı yazdım. Gayet güçlü olduğuma inanıyorum fakat görüntü yok. Aynen sende de o şekilmiş, güç varmış görüntü yokmuş. Yağları yakınca vücut çıkıvermiş ortaya. Ben de yaksam da benim inciler de çıkıverse :D
    Peki sence 6 ay definasyon için erken mi? Gerçi sormuşlar "Önce yağ yakımı sonra hacim" demişsin. Ben de senin gibi düşünüyorum. Önce yağları yakayım, en azından göğüslerim bari ortaya çıksın. O zaman eminim çok şevk ve istek gelecek. 2 katı çalışacağım, daha az yorularak.

Senin programın bana çok ağır. 16 yaşındayım ya. Daha hafif ama bir o kadar da etkili şeyler yazabilir misin? Ya da sen hiç zahmet etme ben yazayım sen düzenlemeler yap?

Hürmetler..

alpbodrum bunu beğendi.
  8. tolgahanç

tolgahanç Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    kardeşim öncelikle programını uygulayacağım ve mekik olarak 50x4 yapıyorum.kardiyo ise 4 km fakat tempolu.aşırı terleme oluyor.kalp atışı 120 ve üstü bu 4km'nin tamamında nerdeyse.vücut çalışmalarına ara vermedim fakat 3x10 yapıyorum genelde hareketleri.misal bench press'te 75 kiloyu rahat kaldırıyorum.bu çalışmayla yağlardan kurtulup yaklaşık 3 ay sonra hacimlenmeye geçmeyi hedefliyorum.yağlaran kurtulmadan vücut anlamsız oluyor.resmen şişman olarak adlandırılıyor insan.önce yağ yakımı sonra hacim.fakat yağ yakımı sırasında ağırlık çalışmaları da tamamen bırakılmamalı kanımca.sence kardeşim?

9. burakyılmaz

burakyılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kibar olmak istiyorum ama yalancılara hiç tahammülüm yoktur nice yılların sporcusu varken 62 günlük sporcudan ders mi alıyosunuz yok definasyonmus masalı geçicen arkadas milleti kandırıp kendisi burda dünya kadar emek veren ama tecrübesi eksik sporcuları kandırmana hiç gerek yok kendini kandır ancak testesteronun ve clenbuterolun dibine vurduğunu burdakilere söylemeyebilirsin ama bu spora yıllarını vermiş herkes bilir böylelerini bosuna dinlememnizi tavsiye ederim arkadaslar başarılar

10. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Kesinlikle kas hafizasininda etkisi var.

Ben 9 km hizda basliyarak her dakika hizimi 1 km artiriyorum 13 -14 km hiza ulasinca ayni sekilde hizi dusuruyorum. Yuzum coktu derken aynen elmacik kemiklerim cikti kolay gelsin

Bencede kesinlikle agirlik calismasinada devam etmelisin ancak su sicak gunlerde dikkat et uzun tekrarlar yapma mumkun oldugunca buyuk agirliklarla az tekrarlara gir orn 3x10 gibi calos kas kaybin olmasin derim kolay gelsin.

Once 62 gunluk sporcudanmi ders aliyorsunuz diyorsun begenmemissin sonra begenmissin testesteron clenbuterole sarmissin nerden bok atacagina karar ver oncede sonra yorumyaz.

Konuyu acali onca zaman oldu burada 50 tane yarismaci begendi antrenor begendide birtek sizmi biliyorsunuz benim bulundugum ortamda 3 tane yarismaci / 1tane milli antrenor var istersen veririm telefonlarini sorarsin testesteron yada igne varmi diye. Gerci sizin gozler masallah x-ray insanlarin kan testiyle bulamadigi 3 saniyede ciplak gozle gormussunuz tebrik ederim. :)

Neyse hayatta her zaman karsiniza boyle insanlar cikacaktir her zaman birseylere bok atarlar ancak hicbir onerileri yada alternatifleri yoktur.

Birsey alacak olursun aaa onu alma kotu derler ancak yerine onerebilecegi hicbirseyleri yoktur cunku hicbirsey bilmezler bu kisi ayni zamanda aldiginiz seyin sonucu kotu oldugunda karsiniza cikip ben soylemistim diyen kisiyle ayni zihniyete sahiptir.

Tekrar yaziyorum amacim kimseye ders vermek degil zaten forumu adam gibi okusaydi bu vucudun 60 gunde yapilmadigini daha oncesinde 2 yil duzenli calistigimi okumus olurdu. Buradaki kimseyi tanimiyorum . Testesteron falan hic kullanmadim nasilda kullaniliyor bilmem su an sol ayagim kirik ben ilaca karsi oldugum icin agri kesici bile almiyorum :)

Arkadaslar calisin emeginizin karsiligini alacaksiniz. Baska birsey demiyorum.

Son düzenleme: 18 Temmuz 2011
    yahser ve R1D1 bunu beğendi.
  11. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Adam haklı beyler, vücut hafızası diye bişey gerçekten var. Ben 20 yaşında 2 sene body yaptım. 45 yaşındayım ve tekrar 1 senedir bb yapıyorum. 20 yaşımdaki vücut ölçülerimi aştım. Temel olunca, üst katı yıkılsa bile, yeniden inşa etmek çok daha hızlı oluyor. Arkadaşımı tebrik ediyorum ve başarısının devamını diliyorum.

alpbodrum bunu beğendi.
  12. fırathan

fırathan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    vücut yağ % ni ölçtürdünmü hiç çok merak ettim eğer yazabilirsen birde gövdende toplam ne kadar yağ olduğunu beli çok ince ve karın kasların tamamen gözüküyor

13. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ne adamlar var ya , buraya yardımcı olmak için adam çalışma diyetinden tut , yemek programına kadar herşeyi koymuş. Teşekkür edeceğine adama yalancı diyosun, adamın sana yalan borcu mu var? Testo kullansa burda söyler , yağ yakıcı kullandığınıda söylemiş zaten. İnsanı bu spordan soğutur senin gibiler, herşeyin altında fitne fesat aramaya devam et.

alpbodrum ve Ceyhunces bunu beğendi.
  14. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    60 gün 2 aydır acemi kürleri genelde 6-8 haftadan yapılır 8 hafta 2 aydır kabaca gel görki gelişimi öle ağım şahım değildir eğer kür yaptın ise ziyan etmişin kürü biraz onu belirteyim ,

kür yapmadan 2 ayda o omuz başını ve göğüsünü çıkarman zor AMA kür yaptıysanda bu kadar az çıkması bir yerde hatan olduğunu gösterir.Ne yapıp yapmadığını açıklamak vs tamamen kişilerin tercihi arkadaşlar.Emek varsa saygı göstericeksiniz , iğne vur ol " değil bu işleri adam buraya emeğini koymuş gururunu okşayacagınıza ki güzel bi sonuç ne olursa olsun , saçmalıyorsunuz

kardeşim güzel yoldasın aynen devam et temiz büyü

15. cimbom

cimbom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumu yıllardır takip ederim. üyeliğim vardı hiç yazmaz sadece okurdum. şifresini unuttuğum için yeni bir üyelik aldım. ve ilk mesajımı seni tebrik etmek için yazıyorum. programını uygulayacağım. ayrıca püf noktaları (nefes alış verişine kadar) yazmışsın. salonda diet yapan yapmaya çalışan arkadaşlara senin azminin hırsının çıktısını alıp okutucam.

16. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum programın gerçekten ağır kilo vermen gerçekten normal bende acayip terlerim kışın bile 2. set mekiğe başladığımda terliyorum ama pek fazla kilo veremiyorum bedenim inceliyor ama kilom fazla oynamıyor 1-2 duşuyo sonra tekrar aynı kıloya falan gelıyorum anlamadım gitti vucut bilgilerim bunlar banada onerebileceğin bişey varmı kendimi tatlıdan alıkoyamıyorum sanırım oyuzden kilo veremiyorum

Boy : 1.77
    Kilo : 80.3

Yağ : 11.9
    Su : 64.3
    Kas : 34.8
    Kemik : 14.3
    BMI : 25.6

17. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selamlar.Yukarda bi arkadaşın dediği gibi benimde ilk mesajım buraya nasipmiş.Hatta foruma girip tesadüfen oraya buraya tıkladığım ve okuduğum ilk konu oldu.Azminize hayranım.
    Neyse benim bir kaç sorum var eğer cevaplarını alırsam uygulamayı düşünüyorum.Yaşım 17 4ay sonra 18 olcam.Boyum 1.76 kiloda 56 şuan.Daha önceden 2 ay salona gitmiştim ama sonra bıraktım.Arkadaş tavsiyesiyle yüzmeye başladım 6 ay yüzdüm ve 69 kilodan 56 ya düştüm diyetle birlikte.Şuan kilomdan memnunum tek amacım zaten karın kaslarını çıkarmak ve tekrar salona yazılmaktı.Şuan üsteki karın kaslarımdan 2 si hemen hemen görünür gibi.Ama çok çok çok ince bi yağ tabakası olduğnu düşünüyorum.Görünmediğine göre öyledir yani.Elimde karınımı çok çok hafif aşağı itince belirgin ve hacimli olduklarını görüyorum. Etraftakiler artık kilo verme çöktün elmacık kemiklerin çıktı falan diyo pek aldırış etmiyorum açıkçası.Zaten karın kaslarının ilk görünmeye başlama aşamasında kişinin en yağsız ve zayıf olduğu dönem olarak düşünüyorum.
    Sonuç olarak Programı 1 ay uygulamamda bir sakınca olmaz dimi ? Ayrıca yağ yakıcı kullanamam.Alttaki 4 packten sonra kilo almaya yavaş yavaş kilo alıcam.Ayrıca şuan tatildeyim.Diyeti eksiksiz uygulayabilirim.Yaptığım şeylere gelince 13km lik bir dağ koşum var 6.5 gidişi tempolu yürüyerek merkezden tekrar dönerkende koşuyorum.Yokuş vs çok ama zorladığım için bi süre sonra nefesim açılıyor çok iyi ter atıyorum yani.Geldiğimde sabah 8 oluo ws yüzüyorum 20 dk tempolu falan.Eve gelincede sıcakken abs uyguluyorum.Biraz fazla uzun oldu ama görüşlerinizi bekliyorum benim için önemli :) Bu arada sadece karın çalışıcam daha sonra devamına diğerlerini ekliycem.Şimdiden teşkkürler.

18. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Hocam gerçekten hiç ölçmedim kazada ayağım kırıldı kusura bakmayın biraz geç cevap yazıyorum. Bu durumdan ötürüde biraz yağlanma oldu ancak mekik çekebiliyorum ancak ayağımın iyleşmesi için beslenme programımı değiştirmek zorunda kaldım nasipse 10 - 15 gün sonra tekrar çalışmalara devam.

Ya hocam 3 - 5 sene çalışıp biraz irileşip üzerine body t-shirt ü giyen hocayım diye gezerse olacağı bu kusura bakmayın artık kötü düşünmeye başladım bu adamların niyeti steroidsiz vucut yapılamayacağını iddia ederek millete iğne satmaktır. Dikkat edin böyle insanlara.

Hocam teşekkür ederim.

Ben ne bugün nede öncesinde kesinlikle tenime iğne değdirmedim - Onu geçtim 3 - 4 gün amino asit kullanayım dedim miğdem yandı onu bile kullanamadım. Spor hayatımda Takviye anlamında sadece yağ yakıcı ve 2 Kilo protein tozu kullandım. Bunlara bile karşıyım zaten bir faydasınıda görmedim bunların.

Çok Teşekkür ederim. Sizde başarılı olursunuz inşallah burda salona turistler geliyor adamlar özellikle irlandalılar beton gibi valla türk milleti olarak üzülerek söylüyorumki biraz onlardan gerideyiz olay sadece genetik değil adamların çöpçüsünden avukatına kadar neredeyse hepsi düzenli spor yapıyor. Ben bizimde millet olarak sporu hayatımıza adapte etmemizi ve obeziteye doğru giden gençlerimizi değiştirmemizi istiyorum. Çünkü spor hayatı Sadece görüntü olarak değil başka yönlerdede etkiloyor Şöyleki ; Spor Bende genel olarak kendime güven. İşimde Performans. Hayatımda sağlık kazanmamı sağladı. artık Sabahları bile uykumu almış ve cin gibi kalkıyorum , spora başlamadan önce yataktan kalkamıyor gözümü açamıyor normal yaşantımdada depresif olup, canımda hiçbirşey yapmak istemiyordu. Çok şükür o günler geride kaldı. Allah herkese sağlık ve azim versin inşallah.

Gerçekten başka insanlarada faydasının olmasını istediğim için yardım etmeye çalışıyorum başka amacım yok. Spor salonundaki arkadaşlarınızada başarılar dilerim. Ben buradada birçok arkadaşıma programı verdim %50 si aa çok zor ben uğraşamam dedi. Yaparım diyenlerin %30 u da salladı çalışmadı. % 10 uda yanlış yapıyor ve yanlış çalışıyor. Yani ortalama 10 kişiden 1 i doğru yapıp azimli çalışıyor ve başarılı oluyor. zaten tersi olsa ortalık güzel vucutlu insanlardan geçilmezdi.

Ah dostum ah şekeri kesmeden hiçbirşey olmuyor :) malesef bence bir an önce tatlandırı kullanmaya ve tatlıyı kesmeye çalış hatta çalışma kes. Yoksa harcadığın efora yazık. Kiloya endekslenme ölçü değiştirmekte çok önemlidir. İyi Çalışmalar.

Merhaba fotoğraflarıma dikkat edersen aralarda benimde ilk 2 karın kasım çıkmıştı aynen dediğin gibi elimle aşağı doğru çektiğimde alttakiler belli oluyordu sabredersen ve çalışmaya devam edersen yakında elini kullanmadan tüm baklalarını gösterebilirsin. Yağ yakıcıyı boşver koşu ve mekik zaten karın kaslarının temeli bence sabırlı olursan çok iyi olacak. Ancak yediklerine dikkat et yağ , şeker ve karbonhidratlara dikkat et.

Yatmadan 2 - 3 saat önce yemeği bırak. Benim programımı 15 gün bile uygulayabilirsin. Mutlaka faydası olur. Bol su içmeyi unutma Günde 4 Litre idealdir.

Arkadaşlar geç cevaplar için hepinizden özür dilerim. Ayağım kırık olduğu için fazla bilgisayar başına geçemiyorum. Tekrar Herkeze başarılar dilerim. Kolay gelsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:58 ----------

Arkadaşlar bu arada çok rica ediyorum lütfen sorularınızı özel mesaj ile değil konu üzerinden sorun her iki taraftan birden cevaplamak çok zor oluyor.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2011
    R1D1 bunu beğendi.
  19. BrS

BrS Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için çok teşekkür ederim. O halde iki ufacık sorum daha olucak :)
    Sabah koşumu 6.00a almayı düşünüyorum ilk öğün 8.30a yetişmek için uygunmudur ?18.30da ise yüzme yapmayı düşünüyorum.
    Diğeri ise yulaf ezmesinin yanında yağsız süt bana çok tatsız gelio açıkcası miğdem kalkıyo(saman gibi) bi kaç kişiye sordum meyve dilimyebilrsin yada tarçın falan dediler öylede uygunmudur ?
    Sorularım bu kadar artık hiç birşey kalmadı 1 ay sonra görüşürüz inşallah :)

20. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla

hocam yarışmaya girmeyecekseniz eğer Ufak tefek değişikliklerin büyük bir etkisi olmaz sabah aç karınla koşmak zaten akşam kardiosundan daha etkili olur başarılar dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş