222 kg kolay deadlift

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Pink Zeppelin tarafından 18 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Rack yoksa Goblet squat yap al eline iki tane dumbellı squat yap o şekilde veya tek bir tane rack yok bizde ben öyle yapıyorum ama başta 40 kg ile squat yapıyorum. Yerden almak zor oluyor rack olsa kolay oluyor.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    salondaki tartılar biraz büyüktü ölçebildim. barlar değişkenlik gösteriyor. powerlifting yarışmalarındaki standart 25 kg oluyor.spor salonlarındakiler 18-20 kg oluyor ama bizim salondaki nedense 22 çıktı ben de şaşırdım. ağırlıklar da pound cinsinden , salona geldim ve ilk squat - deadlift günümde tüm ağırlıklarım 8-10 kg düştü . aynı hafta 3 ayrı salonda çalıştım hepsinde ağırlıklarım standarttı sonradan farkettim ki yeni salonumdaki plakalar poundmuş. yani 20lik sandığım plaka 20.5 , 15'likler 15,8 , 10'luklar 10.9'muş.

3. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende öyle yapıyorum ama dambıllar yetmiyor artık etkisiz kalıyor 2 tane 30x30 kilo alıyorum elime ama artık hafif geliyor Rack lazım bence

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    squat yapamıyorsan deadlift yap,onun için ekstra bir şeye ihtiyacın yok sonuçta.düşük ağırlıkla da lunge yapabilirsin,özellikle bulgarian split sq yapabilirsin.

stefan35 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    aynı etkiyi alman da zor ağırlık vücudunun önündeyse( goblet squat , front squat , zercher squat gibi ) hareket quadricep ağırlıklı olur. ağırlık ne kadar arkadaysa da ( low bar squat ) o kadar kalça-hamstring dominant olur.

stefan35 bunu beğendi.
  6. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bacak programımda dambıl lunge, front squat, dambıl squat,leg press, leg curll var tavsiyelerinide deneyeceğim program değiştirdiğimde..
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2015 ---
    aynen zaten arka bacakta eksiklik var gelişim yavaş gibi ama ön bacak iyi hocanın yazdığı programları çalışıyorum hep ama programımı değiştirirken bunlarıda ekletmeliyim 10. ayım bu sporda bu arada

7. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Hmm tamam o zaman iyiymiş demekki.

O zaman lunge yap 30 kg ile uzun adımlar at bakalım hafif geliyormu bir anlarsın.:) Vay arkadaş bizde 30 kg dumbell bile yok en son 25 kg var.

8. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kardeşim lunge 40 kilo ile yapıyorum zaten :):) milletin salonunda 50 60 kiloluk dambıllar bile var

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Lunge bana kalsa 50 de alırım bacaklar kaldırır da tutuş gücüm 5 6 tekrarda gidiyor. Siz nasııl yapıyosunuz

10. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tutuş şekli kollarını yormaması için dambılları fazla sıkamadan tutmak lazım

11. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocam deadliftte birşey dikkat ettim barı iki elinizin avuç içleride kendinize doğru bakıyor.Genelde bir avuç içeri ve bir avuç dışarı bakarak yapıyorlar deadlifti buna bende dahilim bu şekilde yaparak dahada çok kg artırabilme şansınız varmı?

12. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    bahsettiğine mixed grip deniyor ki normalde yaptığım da o. ama bu videoda bileğimde strap var , bileğine takıyorsun ve bara sarıyorsun bu sayede kavrama ile ilgili herhangi bir problem kalmıyor. mixed grip powerlifting yarışmacıları için şart çünkü yarışmalarda strap yasak.malesef mixed grip pek güvenli değil çünkü formdaki en ufak bir bozulma bicep'i yırtmayla sonuçlanabilir ki bu ameliyat gerektirir ayrıca en az 1 sene iyileşme süreciyle geçer anlayacağın ciddi bir problem. ayrıca mixed grip özellikle trapezde olmak üzere dengesizliğe sebep olabilir bu da uzun vadede sakatlıkla sonuçlanabilir. powerlifting yarışmacısı değilsen sana deadlift'te çoğunlukla strap kullanmanı tavsiye ederim yanında kavrama egzersizleri yaparsın ya da fazla ağır girmediğin bazı setlerini normal tutuşla kavrama çalışması şeklinde yaparsın. tabi gözün korkmasın bicep yırtığı profesyonel olmayan sporcularda nadir görülür ve 200 kg altında yaşanma ihtimali çok az.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2015 ---
    yazmayı unutmuşum mixed grip'in faydası da barın elinden kaymasına izin vermemesi bir avuç içeri bir avuç dışarı baktığı için normal tutuşa göre daha iyi kavrama gücü verir bu yüzden strap olmadan normal tutuş yapılmaz , mixed yapılır.

Son düzenleme: 25 Aralık 2015
    mehmet2576, zeo64 ve Alfonso_ bunu beğendi.
  13. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    2 kol 40+40 olarak alıyorsun o şekilde uzun adım atıyormusun?

14. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hayır 20X20 4 set 10 tekrar:)

15. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    lunge'da kavrama kuvvetin yetmiyorsa ( muhtemelen dumbell'ın tutma yeri kalındır ) strap satın alıp kullanabilirsin ( 25 lira kadar ) sonuçta bacak egzersizi yapıyorsun elin önce yoruluyorsa bir anlamı yok.

Son düzenleme: 25 Aralık 2015
    stefan35 bunu beğendi.
  16. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aynen iyi fikir bunu nerden bulabiliriz benim dambıl squat yaparken ellerim yoruluyor

17. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    lifting straps ya da ağırlık kayışı yaz bikaç yerden bulursun. ben uzun süre aradım en ucuz 25 liraya bulabildim , internette çoğu 79 lira falan oluyor o kadar para vermeye değmez hepsi aynı görevi görüyor sonuçta bi farkları yok , 400 kilo falan kaldırmıyorsan kopması mümkün değil o yüzden kalitesizinden almakta sıkıntı yok.

stefan35 ve atraksiyonlu bunu beğendi.
  18. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 12.5 kg alıp iki kolada uzun adım atıyorum mesela dün yapmadım çünkü yapıcak enerji kalmadı gerçekten. Her zaman yapmıyorum alternatif arıyorum değiştiriyorum mesela Pulloverı hiç yapmam ama 2 haftada bir belki yaparım.

19. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    enerji kalmaması durumu programına göre çalışırsan ekstra hareketler yapmazsan programını tamamlarsın :)

20. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Ben karın hiç çalışmam kilo almaya çalıştığım için gerek yok deadlift ve squat zaten yeteri kadar çalıştırır. Şu var cuma günleri Bacak ve sırt girerim o gün diğer günlere nazaran daha fazla yoruluyorum ekstra hareket yapmam 1 saatte bitirmeye çalışırım.

Sayfayı Paylaş