210 kg deadlift (RAW)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve shaqdiesel tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. angilonit

angilonit Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Millet ne kadar da agresif, yaptığı bir şey beğenilmeyince nasıl hemen saldırganlığa,atıp tutmaya başlıyor. Bir de kendileri kibarmış gibi şöyle söyleyebilirdin böyle söyleyebilirdin diyor. Nasıl bir savunma mekanizmasıdır bu. khephnes bundan sonra her şeyi beğen emi, herkes mükemmel yapıyor çünkü senin gözlerinde sorun var ahaha, çok iyi abi ya.

2. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    sizin mantığınızla bu deadlift değilse bi müsabakda yapılsaydı geçersiz mi olurdu??? Size önerim derek poundstone brian shaw gibi strongmanlar in videolarını izlemeniz. Yani anlayacağınız 1 rep max calışmalarında hareketin formunun bozulması normaldir. Burda gösterilmek istenen güçtür.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:56 ----------

aynı şeyleri sizin uslubunuz hakkında düşünüyorum. Benedikt Magnusson (deadlift dünya rekortmeni) bile olsanız bu şekilde konuştuğunuz sürece bi önemi yok. Uslup berbat...

3. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    İsim vermeden başlıkta off topic yapan kişileri uyarıyorum.

Lütfen sadece başlık konusu ile ilgili yorum yapalım.

Aksi halde forum kuralları ve disiplin yönetmeliği kurallarını mecburen uygulamak zorunda kalacağım.

Herkese iyi forumlar.

mehmetanil, münzevi ve shaqdiesel bunu beğendi.
  4. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    +200 çok ciddi kilolar. Kemer kullanmanız çok daha sağlıklı olur.

shaqdiesel bunu beğendi.
  5. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    210 kg iyi bir rakam tebrikler

shaqdiesel bunu beğendi.
  6. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    "Benny"nin formunun hic bu kadar bozuldugunu gormedim ben. shaqdiesel, senin formunda ciddi bir bozulum/yanlis soz konusu, lower back icin buyuk risk. Onerim biraz daha form uzerine calismana yonelik olabilir. Onun disinda zaten soylediklerinden powerlifting dahilinde bilgili oldugun anlasiliyor.

[YOUTUBE]D1j3Ybiu1J4[/YOUTUBE]

mehmetanil bunu beğendi.
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Hareketten önce okadar uzun süreli eğik durma
    Ön çekim değilde yandan video çeksen daha iyi olurdu o zaman epey yorum yapardık
    Ancak önden bile sırtının dik durmadığı belli
    Yinede bu ağırlığı kaldırmak epey güç ister

8. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Yakında bende koyucam foruma bir video düzgün formlarda 190 195 arasında gidiyorum hedef 200 2 tekrar ama belli kilodan sonra çok zor ağırlık artıyor :)

9. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Benny örneği formu icin degildi. Onerilerinizi dikkate alirim. Elestirye kapali bir insan degilim.

10. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    @shaqdiesel

Haklısın evet yarışmalarda sayılabilir belki ama o yapılan harekete deadlift denmez ama genede seni tebrik ederim ne kadar yanlış olsa da iyi bir ağırlık

11. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Benim rekorumda 200. Sanırım evde çalışıyorsun, evde çalışan biri için çok iyi bir rakam, tebrikler.Bu arada animal t-hisort'üde güzelmiş, bende kırmızısı var :)

shaqdiesel bunu beğendi.
  12. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Salonda da antrenman yaptigim oluyor. Animal t-shirtlerinden epey aldim :).

13. aŞoT34

aŞoT34 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    hocam çok güzel yapıyorsun da bıraz dıkkat et bence, zaaten söylenmiş nizami yapamadıgın. kı bu harekette aşırı nızamilik isteyen bi hareket.hareket tam olarak dogru yapılmamış ama 200 kg dediğin kiloyu o şekilde basabılldıgına gore nızamı de yaparsın kanımca. helal olsun

shaqdiesel bunu beğendi.
  14. Ge-Force

Ge-Force Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    38
    video gerçekten güzel olmuş 210 kilo çok büyük bi kilo bende programıma ekliyim diye düşünüyorum. güç bakımından kazancım ne olur?

shaqdiesel bunu beğendi.
  15. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Oncelikle teşekkür ederim. Ben genelde deadlift ve squat için 5 set 10 8 6 4 2 tekrar seklinde çalıştığım dönemlerde güçte daha fazla artış yaşıyorum. Piramit şeklinde ağırlığı arttırarak. son 1 rep max seti ekliyorum kendimi iyi hissettiğim günlerde. set aralarında biraz fazla dinlenmek gerekiyor tabi ki. Naçizane böyle bi önerim olabilir...

16. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Selam shaqdiesel,

210 kilo ciddi bir rakam, kusura bakmaz isen, dışarıdan bir göz olarak formunda düzeltebileceğin noktaları aktarmak istiyorum.

Öncelikle omurganı büyük bir stres altında bırakıyorsun, omurganın doğal pozisyonunu koruması için omuzlarını geri çekmen ve kürek kemiklerin kitli pozisyonda harekete başlamalısın. Bu hareket esnasında bir miktar bozulabilir, fakat gördüğüm kadarı ile başlarken de buna pek dikkat etmemişsin.

Başlangıç pozisyonunda kalçanı biraz daha indirebilir ve ağırlığını omuzların bardan geride kalmayacak şekilde geri verebilirsin, bar zaten seni öne doğru çekmeye çalışacak, bar bizden uzaklaştıkça ağırlaşıyor, barı kendimize ne kadar yakın tutarsak o kadar iyi.

Kalçan bacaklarından hızlı olmamalı, bar dizlerini geçene kadar yukarıda bahsettiğim başlangıç pozisyonunu korumaya odaklanabilir dizler kitlendikten bar bacaklarının ortasındayken hip extension ile hareketi bitirebilirsin.

Tutuşun da biraz asimetrik olmuş, buda barı kaydırmış bir miktar sola dikkat ettiysen.

Yabancıların kullandığı bir terim var, True Max ve Technical Max, yani kaldırabildiğin en ağır kilo ve formunu koruyarak kaldırabildiğin en ağır kilo. Bir süre teknik maksimalin ile formunu mükemmelleştirmeye çalışırsan çok daha iyi kilolar görebileceğini düşünüyorum.

Başarılar.

shaqdiesel bunu beğendi.
  17. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim. Dediklerinizin tamamına katılıyorum. Yapıcı her türlü eleştiriye açığım. Form üzerinde çalışıyorum bu aralar...

18. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    eyvah ya ...

19. wanquisher

wanquisher Üye

Beğenileri:
    266
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    BURSA
    aslında deatlift yapısın gayet ıyı sonucta 1 kg daha eklesen bıle yapamıyacak bır agırlıga gırmıssın yanı vucudunun kaldırabıleceği en yuksek agırlıga elbettki tam nızmı olması mumkun degıl guzel ısındıysan sıkıntı cıkmaz ten bırde kılo kac kendı kılon ıle kaldırdıgın arasındakı orantıyı merak ettım başarılar

20. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Tesekkur ederim. Bu video esnasinda 85 kiloydum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:20 ----------

Neyi kastettiginizi Açarsaniz memnun olurum

Sayfayı Paylaş