210 kg deadlift (RAW)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve shaqdiesel tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Ge-Force bunu beğendi.
  2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda yalnizca bir tane duzgun bir deadlift videosu gormek istiyorum.

Yine yanlis formlar, yine yanlis duruslar.

freud ve mehmetanil bunu beğendi.
  3. shaqdiesel

shaqdiesel Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    videoyu örnek alınsın diye koymadım. Başlıkta da "nasıl deadlift yapılır?" diye bir şey yazmıyor. Doğrusunu gösterirseniz herkes öğrenmiş olur...

bicepsoid bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Belin pozisyonuna dikkat.

[YOUTUBE]Syt7A23YnpA[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]MX8jgCFXYTU[/YOUTUBE]

ilbey ve mehmetanil bunu beğendi.
  5. quartermaster

quartermaster Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bir tane video cekde bıde sen nasıl yapıyorsun onu görelim ustad

selim4141 ve shaqdiesel bunu beğendi.
  6. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Başlıkta deadlift yazıyor ancak yapılışı yanlış olduğu için deadlift olmaz bu o yüzden khephnes bunu belirtmiş sana alınacak birşey yok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:36 ----------

khephnes zaten yukarıda nasıl yapılacağına dair 2 paylaşımda bulunmuş bunun üzerine hala bu şekilde yorum yazmaktaki maksadın nedir.

khephnes bilgili ve iyi niyetli bir üye bu foruma giren insanlar yanlış hareketleri öğrenerek sakatlansınlarmı istiyorsunuz amacınız bu mu?

Konuyu daha fazla polemik haline getirmeyiniz.

cemal62, cmrsmr ve khephnes bunu beğendi.
  7. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlış olduğu böyle bilmişçe ve ukalaca söylenmez.Yani söylenir ancak alınacak bir şey yok demek saçmalık olur.

quartermaster ve shaqdiesel bunu beğendi.
  8. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Video cekmeme gerek yok "cirak", youtube'de onlarca video var, yeterince basit ve etkili. :)

@VengeFul,

Geleneksel satasmalarin devam etmekte, ben yine sakinim ve yine makul ve kabul edilebilir aciklamalara sahibim.
    Konuyu acan arkadas 225 kg deadlift'lerden soz ediyor, forumda kac kisi bu kg'lere cikabilir acaba, yani bu kilolara cikabilmesi icin epey video izlemis, formu butunuyle yalamis yutmus ve belki yillarca deadlift calismis olmasi gerekir degil mi? Fakat oyle mi? Degil. Form berbat. Cok sasirtici.

9. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Geleneksel sataşmalarım şımarıklıklarınla ilgili.Otoriteymiş gibi konuşuyorsun.Form yanlış çok haklısın.Ancak 'Forumda yalnizca bir tane duzgun bir deadlift videosu gormek istiyorum.' demek ne kadar garip bir şey.Kim olduğunu düşünüyorsun ? Forumda binlerce insanın gainer kullandığını bile bile gainer kullanmak aptallıktır da demiştin.Banlanmaman bir şans ya da ihmal.Üzerindeki şımarıklığı ve ukalalığı atmanı tavsiye ederim.Derdim bu.Form konusunda zaten hem fikiriz.

10. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Evet selim4141'in videosunu gormustum bundan once, o da yanlisti. Hatirladigim Gurkan isimli bir arkadas vardi powerlifter, onun formu dahi yanlisti. Duzgun bicimde hatirladigim deadlift formuna yonelik bir video ne yazik ki yok, ancak elbette vardir, gozumden kacmistir, eklenmistir, orada soylemek istenen su, sair demek istiyor ki, cok sayida form hatasi mevcut, ozellikle deadlift konusunda video ekleyen arkadaslar oncesinde gidip bu hareket nasil yapilir, set up bolumu nasildir, ne sekilde durulur, nasil yukari kalkilir diye arastirirlarsa pek mukemmel, pek saglikli olur. Bunda hemfikirizdir herhalde.

Gainer konusuna gelince, sekere ucuk paralar bayilmaktan daha aptalca bir sey yok demistim, hala aynisini iddia edebilirim, savunabilirim.

freud bunu beğendi.
  11. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Tabii ki araştırsınlar ancak bunun söyleniş tarzı bu değildir.Yani forumun sahibi gibi söylenmez.Madem bu kadar rahat hakaret edebiliyorsun ben de 'nickini khephnes koymaktan daha aptalca bir şey yok.' dersem sorun olmaz.Ya bu hakaret değil ya da hakaret serbest.Yanlış mıyım ?

12. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    khephnes dediğin çok doğru ama biraz daha nazikçe diye bilirdiniz

bence adam haklı yeni üyeler bunları izliyerek deadlift yapsa alalh korusun belini sakatlar ve buda çok kötü bi durum olur daha ağır kaldıracağınıza 150kg 6 tekrar yapıp koysanız daha iyi olur...

13. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    VengeFul ;

khephnes in uslubunu beğenmemiş olabilirsin sana hak veriyorum bu konuda herkes herseyi beğenmek zorunda değildir. khephnes a göre normal bir yorum sana göre rencide edici olabilir ancak bu durumda yapman gereken üyeye konu altında mesaj atmak değildir. Zaten çözümde bu şekilde olmaz.

Forumumuzda çok değerli adminler co-modlar mod lar mevcuttur. Beğenmediğin mesajın yanında mod a bildir tuşu var ona basarsın çıkan kutucuğa açıklamanı yazarsın ve yöneticiler konu ile ilgilenirler. Eğer dediğin gibi bir durum var ise gereken ceza kesinlikle uygulanır.

Senden rica forumda bir daha böle bir durum olursa kişisel tartışmadan çok bu şekilde yöneticilere bildirirsen hem sen kimse ile kötü olmassın hemde başkası.

Haklı olduğun bir konuda bile haksız duruma düşebilirsin bu gibi tartışmalar yüzünden..

14. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Önerin ve üslubun için teşekkür ediyorum.Söylediklerinde haklısın da.Bir iki üç olunca dayanamadım.Deadlift konusunda '40 kg deadlift yapan adam da yapmasin bi zahmet. Gitsin curl filan girsin.' demişti.Şimdi bunu okuyan ve hareketi yeni yapmaya başlayan biri ne düşünsün.Gidip 100 kilo kaldırmaya çalışıp sakatlansın mı ? Hani çok düşünüyor ya milleti.Yoksa deadlift yapmayı bıraksın mı ? Bir de hakarete rağmen banlanmadığını görünce moda bildirin işe yaramayacağını düşündüm.Bu tartışmadan sonra banlanabilirim hiç sorun değil.Ancak khephnes 5 dakika bile dediklerimi düşünüp kendindeki hatayı bulur ve anlarsa bana yeter ve banlanmama değer.Uyarın ve tavsiyelerin için tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme: 17 Ağustos 2013
  15. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Abi bu nasil bir mantik lutfen aciklayabilir misin? Yasin benden epey buyuk olmali, oyle saniyorum.

Sen bunu soyledikten sonra soyledigine dair, soyledigine iliskin, iddianin gecerliligini ya da kabul edilebilirligini herhangi bir bicimde bana sunabilir misin? Yani khephnes nickini koymak aptalcadir argumanini savunabilir misin? Neden aptalca mesela? Ben gainer kullaniminin aptalca olusuna dair birtakim argumanlar gelistirebilirim ve pek cogu da kabul edilebilir aciklamalardan veya dusuncelerden olusur. Senin ornegin oyle mi?

Abi ornekler tutarli olsun bari, benzerlikleri dahi yok, rica ederim post atmadan once bir defa daha dusun.

Banlanmam gerekiyorsa da yonetim eminim ki gerekeni yapar.

Konuyu amacindan saptirdigimi dusunmuyor olsam da son postum diyerek cekileyim. Deadlift videolari ve youtube yeterince aciklayici.

16. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Sen şunu anlamıyorsun.Sen istediğin kadar savun kullanan ve verim alan insanların olduğunu bile bile aptalca diyemezsin.Bu hakarettir.Bana göre x partisi yanlıştır ve onun yanlışlarını bir sürü argümanla savunabilirim ama bu partiye oy vermek aptalca diyemem.Herkesin kendi doğrusu , yaşantısı ve mecburiyetleri var.Adam kilo alamıyor , iştahında sıkıntı var , çalışıyor ise gainer alıp kullanmıştır , verim de almıştır.Sen o adama aptal diyemezsin.Anlaman gereken bu.Argümanlarının bolluğu veya gainer kullanmanın gereksizliğini ispatlayabilmen değil konu.Ordaki 'aptal' kelimesi.

17. quartermaster

quartermaster Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkdas ne güzel söylemiş uslup ve söyleyiş tarzın cok yanlıs bu nedir nedemektir ya?
    "Forumda yalnizca bir tane duzgun bir deadlift videosu gormek istiyorum.

Yine yanlis formlar, yine yanlis duruslar."

öncelikle sen kimsin ki doğrusunu görmek istiyorsun?? yıllarını bu ıse vermıs terubenle basarılarınla kenara cekılmıs bı buyugum olsan saygı duyarım bu sozlerıne fakat daha yolun yarısına gelmemıssın bıle ve bu tarz cumleler kullanman cok yanlıs !!

evet vıdeoyu bende ızledıgımde yanlıslıklar gozume carptı fakat adam gibi yazacakken senın sankı bır mr.olympıa edasındakı yorumunu gorunce... neyse güzel kardeşim iyi niyetli kardeşim sadece uslubunu duzeltırsen sevınıcez zaten bır ben degıl baskalarıda aynı uslup bozuklugunu farketmıiş daha fazla söze gerek yok..

ayrıca buradaki arkdaslar eksik yada fazla dogru yada yanlış bırseyler yapamaya calısan arkdaslar ve yapa yapa dogruyu oturtucaklar bu herkes ıcın boyle benım ıcınde ! iyi geceler...

18. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL

Bu sözlere katılmam mümkün değil eleştiriniz hakkında söz söyleyecek değilim ancak hayatta hiçbirşey yanlış yapa yapa öğrenilmez.

Hele öle 210 kg ile allah korusun bir sakatlık olsa ne olacak. Ozaman ne uslup ne eleştiri nede başkabirşey konuşulur.

Bunlar benim için hiç birşey ifade etmiyor. Eğerki yanlış yapana başına iş açmadan doğrusunu öğretebilirsek ne mutlu bize.

19. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Sen kimsin ki dogrusunu gormek istiyorsun ahahaha.

Bu cumle hangi dunyanin mantik yasalarina gore yazildi/duzenlendi?

Cok enteresan seyler ya.

mehmetanil, kastetmek istediklerimi anladigin sag ol. VengeFul, derdini anlatabilmeyi basarabildigin icin sen de sag ol. En azindan tartisabiliyoruz :)

20. quartermaster

quartermaster Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    "ancak hayatta hiçbirşey yanlış yapa yapa öğrenilmez" siz ilk squatınızı yada deadliftinizi 0 hata ile %100 dogrumu yaptnız acaba merak ettım sımdı acıkcası?

ben bırcok bılgıyı bu forumdan sizlerden tecrubelı arkdasların yorumlarından ogrendım ögrenmeyede devam edıyorum
    evet hafif kılo ıle bos bar ıle belkı 100lerce tekrar yaptım aynanın karsısında sırtıma belime bakarak hareketın seklını oturtmak ıcın o yaptıgım 100lerce tekrarın belkı yarısından fazlası yanlıstı ama evet bu sekılde ogrendım ben ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:12 ----------

OZAMAN GIT HIC GITMEDIGIN BIR SALONA VE AYNEN ILK YAPTIGIN YORUMDAKI CUMLELERI KULLAN
    "yalnizca bir tane duzgun bir deadlift gormek istiyorum.

Yine yanlis formlar, yine yanlis duruslar"

söylede sonra noluyor gör bakalım :)

ayrıca mr.olypıa edasında ahkam kesen sensın klephnes sende bunu anlamak ıstemıyorsun neyse sen bb'yi yazmış oynamış bitirmişsin ve şimdide bizlere öğretiyorsun :)

iyi geceler

Sayfayı Paylaş