20 yaş boks için geç midir ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Ogden tarafından 30 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    başlıktada belirttiğim gibi sorum bu.
    ben bu yıl lise 3. sınıfa başlayacağım ve yarın boksa başlıyorum (yaşım 15), fakat seneye üniversite sınavı olacağı için büyük ihtimalle boksu sadece 1 yıl yapıp bırakacağım.
    üniversite sınavları bittiğinde 17 yaşında oluyorum (5 yaşından beri hayalim filmlerdeki gibi dövüşebilmekti ve onun için hep muay thai isterdim), 17 yaşında muay thai'ye başlamayı ve bu işte ustalaşabilmek için 3 yıl boyunca yapmayı planlıyorum.

20 yaşıma geldiğimdede başarılı bir kariyer için tekrar boksa dönüp müsabakalara çıkmak istiyorum. ama 20 yaş bunun için geç midir ?

dipnot: hayaldünyasında yaşıyorsun falan diyecekler hiç demesinler, kendimce yaptığım bi planı paylaşıyorum, eminim burdaki herkesin geleceği için kurduğu hayalleri ve planları vardır

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Bir Türk vardı haberi bularsam paylaşırım aradım bulamadım 30 yaşında başladığı kick boksta 33 yaşında Almanya şampiyonu olmuştu, ağaç yaşken eğilir erken başlaman önemli tabii ki ama sen istedikden sonra gerisi mühim değil.

YandımAli bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Olmaz olmaz diye bişey yoktur fakat 20 yaşından sonra boks kariyeri yapman biraz zor. Çünki 18+ büyükler klasmanında da dövüşüceksin buradaki boksörler ortalama 8 - 10 + yıllık boksörler olucak . Ben azmimle , gücümle açığı kapatırım diyorsan başlıyabilirsin.

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    olur tabi ki...)

ama, " azim,hırs, sabır, motivasyon optimizasyonu, doğru metodloji, yetenek, doğru antrenör zamanlama vb vb" bu parametrelerin hespinin senkronizasyon yaratması gerekli...)

Sayfayı Paylaş