15 Yaşındayım Ne Yiyip Ne Yememeliyim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve hayrikoc61 tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hayrikoc61

hayrikoc61 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba sevgili abilerim. Zayıf ve vucutsüz olmamdan dolayı darbe aldığımda vucudum çok çabuk morarıyor ve kendimi yeteri kadar güçlü hissetmiyorum. Hem biraz kilo alıp(Kaslar yinede belli olacak) hemde boyumun uzaması için yemem gereken şeyleri öğrenmek istiyorum sizden. Her akşam ılık süt içiyorum(2 şekerli). Bu süt mıktarını sabah öğle akşam mı yapsam yoksa sadece akşam yeterli mi?

Sabahları kahvaltıda tost, yumurta beyaz peynir yiyorum. İçecek olarakta çay içiyorum. Sabah 8:20'den öğlen 3'e kadar okuldayım, eve gelmem 4ü buluyor. Kantinde ise Döner, Köfte, Soguk sandviç(içinde kaşar peynir, salam ve yeşillik var) ve diğer saglıksız ürünler var. Acaba soguk sandviç mi tüketsem okulda yoksa bakkaldan ekmek arası salam mı yaptırsam?

Tatlı olarak sütlaç yiyorum. Pek fazla çikolata yemiyorum. İçecek olarakta genelde kahve çay içerim. Bunların hangilerinden yemem, yememem gerekiyor?

Günde 2 öğün yemek yiyorum. Bana önerebileceğiniz hem kasları güçlendirecek hemde boy uzatacak tüketecek yiyecekler arıyorum. Kesinlikle şunu yeme, yağ yapar kasların belli olmaz diyecek yiyecekleri söylerseniz çok sevinirim.

Fotoğrafım(Belki boydan ve kilodan analiz yapabilirsiniz diye)

[​IMG] (soldaki)

2. Damager

Damager Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bence bu yaşta öyle sıkı diyete girmene gerek yok. ağır spora da gerek yok hatta yapabilirsen daha hareketli sporlar yap futbol kickboks vb.. falan. Ekmek arası salam yemektense ekmek arası tavuk ye daha iyi. kilo almak istiyosan bunun çözümü bol bol yemek yemektir. bide yaşın gereğide zayıfsın yaş ilerledikçe daha çabuk kilo alırsın . bende senin yaşlarda aşırı derecede zayıftım omurgalarım kaburgalarım hep görünüyodu. bol bol yiyerek kilo aldım ama sonradan geri vermek için uğraştım. Bence 17 18 yaşlarında vücut geliştirmeye başla o zamana kadar işte diğer spor dallarını yapsan daha iyi olur.

3. hayrikoc61

hayrikoc61 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Zaten şu anda kick box yapmaya başlayacağım, daha önce tecrübem var. Spor ile birlikte yapacagım

4. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/forums/beslenme.24/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-ile-ilgili-tavsiyeler.6/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11375/

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş