12 Aylık Hedef için günlük (Supplement-Antreman-Beslenme)

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve berbes tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Srv düşüncelerin için teşekkür ederim...Güzel ve ağır bir antreman haftada 1 defa yapılırsa kasların dinlenmeside gözönüne alındığında gelişimin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum..
    Bu fikir aslında benim değil..Yurtdışında bu sporla uğraşan birçok arkadaşım var..İşi ciddiye aldığımdan hepsiyle telefonda uzun uzun konuştum fikirlerini aldım..Sonrada bu işi uzun zamandır yapan ve iyi bilen arkadaşlarla fikir alışverişinde bulunup bu antreman programını çıkardık..Tartışmadığımız tek konu her bölgenin haftada bir defa çalışmasıydı..Herkes bu konuda hemfikirdi..
    Yani eğer çok sıkı bir program olursa her bölge için haftada bir antremanın gelişme açısından uygun olacağı konusunda herkes hemfikirdi..Ayrıca bu forumdanda bu konuda baya birşeyler öğrendim..
    Bir gün içinde iki bölge yapınca ikinci bölgeyi istediğim gibi çalıştıramıyorum..
    mesela cuma günü sırt çalıştım..İnan bana 50 dakika civarında sürdü ve o gün başka bir bölgeyi istesemde çalıştıramazdım..
    Bu konuda forumda çok bilgili arkadaşlarımız ve hocalarımız var..Onlar benden çok daha sağlıklı bilgiler ve yorumlar vereceklerdir..

SRV bunu beğendi.
  2. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Birazdan idmana gidicem...Haliyle idman öncesi supplementleri içmeye 1 saat önceden başlıyorum anca bitiriyorum..Ama başladığım günden beri ya green magniute yada white flood dan birisi bende acaip kaşıntı yapıyor..İlginç olan sadece ayak bileklerimin olduğu bölge kaşınıyor..Bu iki üründen hangisi kaşıntı yapabilir..

3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Kaşıntı yapan White Flood'dur. İçinde Beta Alanine var.

Bir müddet sonra kaşıntı hissi azalır, hatta geçer.

Vücudun toleransı artıyor bir müddet sonra.

Yanlız bu kaşıntı 15-20 dakika belki daha az sürer. Tüm güne yayılan birşey olmaması lazım.

Aynı etkiyi Purple Wraath de yapabilir.

Son düzenleme: 8 Haziran 2009
    berbes bunu beğendi.
  4. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    yok zaten kaşıntı idmana kadar oluyor..nasıl oluyorsa idmana başlıyorum kaşıntıda bitiyor..kısa bir süre

5. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    8.gün

8.GÜN (08.06.2009)
    Kilo :77.3
    Bel : 90

Abladığım kadarıyla vücud normal haline döndü..Artık supplementlerin su tutucu etkisine vücut alıştı..Bundan sonra büyük ihtimalle kilo alıp verme tamamen beslenme ile ilgili duruma dönecek..İlerleyen günlerde kilo iniş çıkışlarına göre beslenmeyi artırıp azaltma yoluna gidebilirim..
    Sağlam bir göğüs antremanı yaptım..Geçen haftaki ağırlıklarla aynı ağırlıkları kaldırdım..Yanlız bench press e girdiğimde bileğimde bir ağrı hissettim sanırım biraz fazla yüklendim..
    Supplement lerden gyclergrow ve white flood un etkisini bugünki antremanda resmen hissettim..Yanlız antreman sonunda çok yorgun olmama rağmen hala antreman yapıp ağırlık kaldırma isteiğim yoğun bir biçimde devam ediyor..Bitmek bilmeyen bir enerji var üstümde..Umarım hayra alamet bir durumdur bu..

6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    9.gün

9.GÜN (09.06.2009)
    Kilo : 76.9
    Bel : 89.8

Güya bulk olmaya çalışıyorum..Kilo vermeye başladım..Hayret ya günde 400 gr karbo + 225 gr protein alıyorum yinede kilo veriyorum..Bulk olmaya çalışmak definasyondan daha zormuş..Tabi istesem kilo alırım ama bunu yağlanmadan yapmak gerçekten çok zor..
    Bugünden itibaren karbo miktarını dahada artırıcam..
    Dün çok hareketli bir gün geçirdim..Sanırım ondanda olmuş olabilir..Salondan çıktıktan sonra 30 dakika kadar yürümek zorunda kaldım..Gün içinde habire koşturdum..
    Antreman olayına gelince;dün kol çalıştım..55 dakika sürdü antreman..Çok verimliydi..Artık iyice eminim white flood ve gyclergrow gerçekten çok etkili supplementler..

7. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    çok güzel bi yorum..ben de uygulayacağım berbes"in programını Eylül ayından itibaren..Bonatschi de güzel detsklemilş..artık geriye çalışmak kalıyor..

başarılar berbes..

berbes bunu beğendi.
  8. SRV

SRV Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    optimum caseinin tadı , dedikleri kadar kötü mü ?
    ben gece yatarken süt ile optimum whey (double chocolate) içiyorum, tadı güzel.
    optimum casein alacaktım fakat tadı konusunda çekincelerim var açıkçası.
    içerken zorluyor mu ?

9. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    ya zorlama demiyeyimde..ben çok kasılıyorum içerken..koyu ve yoğun..belkide aromasındandır..ben hiç sevmedim..ama mecburum napim

SRV bunu beğendi.
  10. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    optimum casein

optimum whey (double chocolate) ile optimum casein double chocolate aynı tadda..ben su ile içtim..süt ile de içtim..ikisi de güzel..süt yağsızdı..ama çok faydasını gördüm diyemeyeceğim...sabah kalkarkalkmaz içilen whey ve bcaa gün boyu zımba gibi tutuyor beni..casein den yarar gören varsa yazsın ltf..

KK

SRV bunu beğendi.
  11. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    ya zaten caseinin yararı gözle görülür birşey olmazki hissedilmezki..sonuçta sen uykundayken tepki veriyor..O yüzden casein in fayda ve faydasızlığını bilemicem..Zaten o kadar fazla supplement kullanıyorumki hangisi tam olarak ne yapıyor onuda anlayamıyorum

12. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    10.gün

10.GÜN (10.06.2009)
    Kilo : 77.6
    Bel : 89.8

13. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Psikolojinin bu spora kötü etkisini dün anladım..Antremana çok canım sıkkın gittim..Nerdeyse kaldırdığım ağırlıkların yarısını anca kaldırabildim..Olay sadece beslenme ve supplement olayıda değilmiş..eğer kafanız rahat değilse hiçbirşey yapamıyorsunuz..
    Gecede sinirimden saat 3 de yattım bu sabah 7 de tekrar kalktım..zar zor beslenmemi tamamladım..uykusuzluk had safhada can sıkıntısı had safhada..uyuyamıyorumda gün içinde girmem gereken toplantılarım var..Aksi gibi bugünde omuz çalışıcam..Hiç iyi bir antreman olacağını sanmıyorum..

14. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Srv,
    Optimum casein double chocolate ile optimum whey double chocolate aroması arasında baya bir tat farkı var.. Caseinin içimi daha zor tatıda dediğim gibi farklı..

SRV bunu beğendi.
  15. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    melatonin

böyle durumlar için gece melatonin al yatarken 3 mg..sabah uykusuzluk çekmezsin..

moralin de bozuksa sert ama kısa cardio baştan yap bi patlat nabzını...15 dk sonra bi şeyin kalmaz..O kadar supplement aldığından bu 15 dk yı hissetmezsin hatta enerjin iyice yükselir dostum..defalarca kendim yaptım bunu..tavsiye ederim..

berbes bunu beğendi.
  16. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    aşağıdaki görüşe katılmıyorum..casein i yağsız süt ile milk shake tadında ve ama daha likit olarak zevkle içebilirsiniz..

SRV bunu beğendi.
  17. Lorath

Lorath Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Senin damak tadını bilemicem ama bu iki ürününde tatları farklı.. Ben Caseinde Banana aromasını tercih ederim double chocolate hoşuma gitmiyor... Şuana kadarda On whey den bu aromaları tattım rocky road, double chocolate, vanilla, cokies and cream, mocha cappuccino. içtigim en guzel lezzette protein tozu ise tartışmasız bsn syntha-6 choclate milk shake..thums:

18. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudunuza giren onca madde. Vücut sonuçta bir canlı, bu kadar madde ne gerek var. Spor sağlık için değilmidir? Vücudun ne günahı varda bu kadar maddeyi birden alıyor.

19. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Bişey olmaz..Ben düzenli olarak testlerimi yaptırıyorum..Ufacık bir anormallik bile olsa kimse söylemeden ben bırakırım zaten..

20. küçük kemik

küçük kemik Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    berbes dostum posta kutunu boşaltırmısın sana pm atamıyorum..

myofusion soracaktım..

selamlar

KK

Sayfayı Paylaş