12 Aylık Hedef için günlük (Supplement-Antreman-Beslenme)

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve berbes tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    SUPPLEMENTS

Boy : 1.83
    Kilo : 75
    Omuz : 110
    Göğüs : 100
    Bel : 90
    Kalça : 96
    Bacak : 54
    Kol : 34

1.HEDEF (BULK)
    Başlangıç Tarihi : 01.06.2009
    Bitiş Tarihi : 01.03.2010
    Başlangıç Kilo :75
    Hedef Kilo : 93
    Hedeflenen Zaman : 9 ay

Açıklama : Her ay düzenli olarak 2 kg şeklinde kilo alma hedefim var..Bel ölçümü sabit 90 cm de tutarak almaya çalışacağım bu kiloyu..Supplement ve beslenme listemi aşağıya resim şeklinde yapıştırdım.3 ayda 1 ,15 gün supplement lere ara vereceğim..Supplementler genelde bu listedekiler ve bunların farklı markaları olacak..
    6 Ay bu şekilde supplement kullanımından sonra geri kalan 2 ay( 8 hafta) Prohormone ve 1 ay PCT yapacağım..

Prohormone Kürü :
    Kür öncesi zaman ( 10 Gün ) : Anabolic Innovations CS – 1 scoop/gün
    Kür zamanı : (6 hafta) : Cel H-Drol – 50/50/75/75/75/75
    AI CS : 2 Scoop/Gün
    Beverly İnternational EPA : 3 Tablet/Gün
    Glucosamine

PCT : (4 hafta) :
    Reversitol – 3/2/2/1

2.HEDEF (DEFİNASYON)

Başlangıç Tarihi : 01.03.2010
    Bitiş Tarihi : 01.06.2010
    Başlangıç Kilo : 93
    Hedef Kilo : 87
    Hedeflenen Zaman : 12 hafta

Açıklama :
    Hedefim 93 kg 90 cm veya kaç cm olursa artık beli 87 kilo 80 cm e düşürmek..Supplement kullanımım Xtend – Multivitamin – Fish oil – Whey – Casein – Sesamin – Lean Extreme- Mitotropin şeklinde olup,protein miktarı aynı kalmak kaydıyla yağ kg*0.25 – karbo kg*2 şeklinde olacak ve antremanlara ek olarak haftada 5 gün cardio yapılacak..

Arkadaşlar hedefi 1 sene civarında ayarladım..Kısa hedefleri sevmiyorum..Amacım önümüzdeki yaza 87 kg ve 80 cm bel ile girmek..
    Eleştirileri şimdiden duyabiliyorum..Antreman sistemini eminim eleştirecek kişiler çıkacak..Çok ağır olduğunu vs..Ancak Ben her bölge için haftada sadece 1 antreman yapacağım,ayrıca günde 3500 kalorilik bir beslenme uygulayacağım ve baya birde supplement kullanacağım bütün bunların hakkını vermek için ağır sayılabilecek bir antreman programı hazırladım..Antreman programları 3 ayda 1 değişecek..Her ay 2 gün rutin beslenme dışına çıkarak abartmamak kaydı ile canımın istediğini yiyicem.. Günlük şeklinde bir sayfa hazırlicam..Yani etkileri ölçüleri her gün yazıcam..Günlüğüm sırasında supplementlerin etkilerini yazıcam ve supplementlere puan vericem..

Bu 1 senelik süreç içinde fikir ve desteklerinize ihtiyacım olacak..
    Hem supplementler hem beslenme hemde antreman sisteminin fayda ve zararlarını tutacağım için forumdaki kullanıcılara faydası olacağını düşündüğüm bir günlüktür bu..
    Antreman sistemi hakkındaki fikirleri dinleyeceğim ama değiştirmek gibi bir niyetim yok..Supplement kullanımındada bir değişikliğe gitmeyeceğim..Beslenme konusunda yanlışlar varsa fikirleriniz doğrultusunda değişiklik yapabilirim..
    Desteğiniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Bu arada başlangıç resimlerimi Hedefin başlayacağı 01/06/2009 ( Pazartesi) günü eklicem..

BESLENME VE SUPPLEMENT ZAMANLAMASI

ANTREMAN SİSTEMİ​

2. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Resim ekleme

Arkadaşlar resimleri pazartesi eklicem demiştim ama şimdi ekliyorum..Kusura bakmayın poz vermesini falan beceremem elimden geldiği kadar yaptım..

Sizlerden ricam dövme muhabbetine girmemeniz..Bu konuda zaten çevremdeki insanlarla ve ailemle yeteri kadar gerginlik yaşıyorum burdada aynısı olmasın..Farkındayım hoş bir görüntü değil ama gençlik zamanlarımızda yaptırdık bir dahada sildiremedim..

Açıklama :
    Arkadaşlar bu vücut body çalışmış bir vücut değildir öncelikle bunu belirteyim..3 ay antreman yaptım ama sadece zayıflama amaçlı çok hafif kilolarla yaptım ve karbonhidratı çok çok az aldığım için enerji toplayamadım ve ağır giremedim..
    Ancak 1994 1998 yılları arasında 4 yıl ara vermeden bu sporu yapmıştım..20-24 yaşları arasında..ama daha sonra bıraktım ve 120 kg ya çıktım..Son 1 senedede 120 den 75 e düştüm..Alt yapım var..Antreman sistemimdeki hareketleri 4 yıl içinde defalarca yaptım..Şimdi yeniden başlıyorum..

Vücut resimlerini eleştiri için değil sadece başlangıç ve hedef sonunda aradaki farkı görmeniz için koydum..Her ay yeni resimler eklicem..
    Anlayışınız için teşekkür ederim

Ekli Dosyalar:

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ilk mesajı ben yazayım..Oncelıkle bılınclı bır sekılde bu sporu yapacagın ızlenımını aldım..Beslenme ve antrenman programın bence uygun..

Iyı bır hazırlık yapmıssın umarım hedeflerıne ulasırsın ve sabrını kaybetmezsın..

berbes bunu beğendi.
  4. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Azimli bir kişiliğim var..Yapmak istediğimi bitirmeden durmam..
    Bilinçli olmak konusuna gelince..Önce bu forumu hatmettim diyebilirim..Her sayfasını teker teker okudum üşenmeden..Yabancı forumları okudum..Doktorumla fikir alışverişinde bulundum..Diyet uzmanıyla görüştüm..Hedefim uzun ve bende sabırlıyım..Bu arada yaşım 36..Belki biraz zor olacak benim için ama yapıcam bundan eminim..

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Forumu hatmettıgını tahmın ettıgımden oyle dedım zaten..:)Harıka bır forum burası..:)

Bu arada ustte mesajında goktor yazmıssın onu duzeltırsen ıyı olur baskalarıda benım gıbı gulme krızıne gırmesın..:)

Baslıgını takıp edecegımıde bılmenı ısterım..Fotolarına baktımda ıyı kılo vermıssın..

berbes bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın berbes, bu azminizle kesinlikle başarılı olmamanız için hiç bir nedeniniz yok. sonuna kadar başarılar.

berbes bunu beğendi.
  7. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    neden bu kadar fazla supplement hemde başlangıçtan itibaren, şahsi fikrim bu kadar uzun vadeli bir program yapman seni strese sokucak tarih koymanda öyle bence silahlarını kenarda tut ve ihtiyacın oldukça ortaya koy sen bir savaşa giriyorsun ve herşeyini ortaya koyuyorsun bu uzun bir yol 6 ay sonra istediğin sonuca ulaşamadığında kenarda hiç bir şeyin olmıyacak.Ben çokta bilinçli olucağına inanmıyorum bu işin çünkü daha genetiğini bilmiyorsun ve vücudunun sesini dinlemeye fırsat bırakmıyacaksın.Söylediklerimi yanlış anlama ama yaşın 36 ve çok ağır supplementler görüyorum orda bu beslenme programıyla protein tozuna bile ihtiyacın yok senin bende 40 yaşındayım 8.aya girerken hiçte iyi beslenmiyorum sadace 1 kg. protein tozu bitirdim ve şu anda sadece amino kullanıyorum gelişimimde çok iyi tabi tercih senin başarılı olman dileği ile kolay gelsin.

berbes bunu beğendi.
  8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Fikirlerin için teşekkür ederim..Ben bu sporda yeni değilim daha önce 4 yıl yaptım..ayrıca son 10 yılda vücudumla ilgili o kadar çok şey öğrendimki neye nasıl tepki vereceğini çok iyi biliyorum..Hedef konusuna gelince..Uçuk hedefler koymadım mr olympia olucam demiyorum..
    Gelecek yaza 80 cm bel ile define olarak girmek istiyorum diyorum ve 1 senede vaktim var..Hedefim uçuk değil yani...
    Supplement kullanımına gelirsek..Evet supplementler fazla olabilir ancak kullandıkça vücudun sesini dinleyip bunları azaltabilirim belkide çoğaltabilirimde..Bu tamamen alacağım vücut tepkimelerine bağlı..Kimbilir bir süre sonra sadece whey-amino acid ve creatin kullanırım..
    Antreman supplement ve beslenme şeklimin bilinçli olarak hazırlandığını bilmeni isterim..Yaklaşık 3 aylık bir süreç içinde kullanacağım her supplementi tek tek her yerde araştırdım..Etki ve tepkilerini yararlarını zararlarını A dan Z ye didik didik ettim..Beslenme programım hedeflerim doğrultusunda çok bilinçli ve araştırma yaparak hazırlandı..Antreman programımıda baya bir araştırma yaptıktan sonra oluşturdum..
    Aslında bunlar şimdilik sadece belirsizlik..Çalışmaya başladıktan sonra görücez sonuçlarını..
    Her ayın 31 inde hastanede akciğer kan vs testleri yaptırıp sonuçları bu günlükte paylaşıcam zaten..Bilimsel olarak vücudumun zarar görüp görmediği tescillenmiş olacak..Zarar görmüşse hemen keserim sonuçta bu benim tercihim..
    Yani bu günlüğü çok pro olarak tutmaya çalışacağım ki burdaki insanlarada en azından fikirler verebilsin diye..
    Supplementlerin yarar ve zararları etkileri vücutta oluşturdukları sorunlar ( test sonuçları ile kanıtlanacak) beslenmenin ölçüsü antremanın yoğunluğu kaldırılan kilolar..Herşeyi çok pro olarak yapıcam..

Son düzenleme: 31 Mayıs 2009
    cexenes bunu beğendi.
  9. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    1.gün

1.GÜN ( 01.06.2009 )​

Kilo : 76.3

Arkadaşlar diğer ölçüler hemen değişmeyeceği için onları haftada 1 yazıcam..

Öncelikle 1 günde nasıl 1.3 kg aldığımı anlayamadım..Bunun suya bağlıyorum..Çünkü supplementleri kullanırken bile toplam 4 litre su tüketmek durumunda kalıyorum..Birde ekstradan su alınca günlük su tüketimim 6 litreyi geçiyor..

Beslenme

Hayatımda geçirdiğim en kötü gün oldu beslenme açısından..3 aylık diyetten sonra birden bu kadar yemek yiyince midem çok fena oldu..Yemekleri o kadar zor yedimki midem bulandı..Bitirmek için çok uğraştım..Her yemenkten sonra karnım davul gibi oldu..Sanırım bu durum geçici..Beslenme düzenime birebir uydum denebilir..Sadece kepek ekmek sayısını yarı yarıya azalttım..

Supplements

Toplamda 29 hap ve bir sürü toz yuttum..Cycle grow ve casein protein hariç diğerlerinin tadı çok güzel..Bahsettiğim bu ikisinin tadı iğrenç ötesi..Zar zor içtim..Hele cyler grow 32 oz su ile içildiği için ve tadı iğrenç olduğu için bitirene kadar çok uğraştım..Supplementlerin etkilerini birkaç gün içinde anlatıcam..

Antreman

Günün en eğlenceli zamanı idi..Çok iyi bir antreman çıkardım..Komple göğüs çalıştım..İnanılmaz bir antremandı..Normalde bench press e 35 kg ile ancak girerken bu antremanda 50 kg ile 10 tekrar ı rahat yaptım..Diğerlerindede durum aynıydı..Bunun sebebinin aldığım yoğun karbonhidrat miktarımı yoksa supplementlerin doğrudan etkilerimi olduğunu henüz bilmiyorum..Bu ilerleyen günlerde netlik kazancak..

Yanlız anlayamadığım birşey var..Hareketleri gayet nizami yapmama rağmen ve antremanın şiddeti çok sert olmasına rağmen göğüs bölgemde hiçbir ağrı acı olmadı..Daha doğrusu bu ağrı acı sadece bu spora başlıdığım ilk hafta olmuştu oda sanırım hamlıktandı..Ondan sonra hiç ağrı olmadı..
    Bunun sebebinin ne olduğu konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim..

10. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    ağrıyı antremandan hemen sonra hissetmezsin ertesi gün tam olarak başlayıp değdiğin zaman en az 2-3 gün ağrı devam etmesi lazım, ben özellikle bu ağrıyı hissetmediğimde verimsiz bir antreman yapmışım sayıyorum.

berbes bunu beğendi.
  11. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Antremanı dün yaptım bugün hala ağrı yok...Bunun nedeni glucosamin olabilirmi..Çünkü normal yaptığımın çok çok üstünde bir antreman yaptım..

12. sado

sado Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Yanlış anlaşılma olmasın bende bu sporda yeni sayılırım. Vucudum genetik olarak ve ergenlik çağımda fiziksel olarak da çalışmamdan dolayı iri sayılır sadece göbekte yağlanma var. Bence hareketleri yedire yedire yap birde öyle dene özellikle bench de kaldırırken 2-3 saniyede ağırlı kaldır ve sakın nefesini tutma,kaldırış tamamlandığında nefesini vermiş ol zamanla alışıyosun zaten ve indrirkende 4-5 saniyede nefes alarak indir aşağıda beklemeden tekrar kaldır. Ukalalık olarak algılanmasın forumdan ve de az da olsa tecrübemden yararlanaran bunları yazabilirim daha fazlası beni aşar.

berbes bunu beğendi.
  13. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yok sorun o değil aslında..Hareketleri yaparken nizami olmasına ve nefes olayına çok ama çok dikkat ederim..Bugün göğüslerim ağrımaya başladı :) çok mutlu oldum desem yeridir..

Birde bu konuda tecrübeli arkadaşlara birşey sorucam..İdman sonrası hemen 300 gr üzüm suyu içiyorum 10 dakika sonrada 1 servis xtend içiyorum..Xtend in içeriği belli bca ve glutamin..Xtend den 15 dakika sonrada 1 ölçek protein tozu kullanıyorum..Sizce proteine gerek varmı yokmu..

14. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    2.GÜN ( 02.06.2009 )

Kilo : 76.6

2.günde de 300 gr almışım..Toplamda 2 günde 1.6 kg almışım..Bu beni korkutmaya başladı..Sizce normalmi bu..Yani bu beslenmeyle bu kadar kilo alınırmı..Yoksa suyla ilgili bir durummu mu..Bilgili arkadaşlar bir yardımcı olursanız çok sevinirim..Korkmaya başladım..Hedefim ayda 2 kg iken 3 günde 2 kg alıcam..

Beslenme
    Beslenme düzenime sıkı sıkıya bağlı kaldım..Listemde ne varsa yedim..Düne göre daha rahattım..

Supplement
    Antremandan önce aldığım supplementler antremanda beni resmen yaktı kavurdu desem yerinde olur..Vücudumu ateş bastı..Çalıştıkça çalışmak istedim..
    Hatta enteresan muhabbetlere tanık oldum salonda..Normalde herkes birbirini devamlı gördüğü için göz ucuyla takip ediyor..Haliyle bende dövmeli falan olunca daha çok dikkat çekiyorum..Dün ön ve arka kol çalıştım..Normalde barbell curl u 3 aydan beri 20 kg ile yapardım..Dün 35 kg ile yapınca arkamda duranlar fısır fısır birşeyler konuşuyorlar..Daha sonra biri yanıma geldi..Ya abi 3 aydır 20 kg ile çalışıyorsun nasıl 2 günde 35 kg ya çıkardın ağırlığı..O elinde içtiğin şeymi yaptırıyor bunu (purple wraath) yoksa iğnemi vurduruyon gibi enteresan cümleler kurdular..Dün salonda baya bir meraklı bakışlara maruz kaldım..Dünki kol antremanı göğüsten çok daha verimli geçti..Her geçen gün dahada güçleniyorum gibime geliyor..

Şu anda kollarım göğüslerin acaip ağrıyor..Ama işte beni tek endişelendiren 2 günde oluşan 1.6 kg artışı..Bunun cevabınıda bulabilirsem çok rahatlicam..Bilgili arkadaşlar hocalarımız olaya bir el atıp yardımcı olabilirlerse çok sevinirim..

15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Aldığınız ek besinlerin su tutucu etkisi olabilir.
    Gün içerisinde su alımınızı da baya arttırdığınızı belirtmişsiniz.

berbes bunu beğendi.
  16. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    peki bu su tutum olayının bir zararı varmı..Yoksa zamanla bu suyu atabilirmiyim..Yani açıkcası sizin tavisyeniz nedir ? Beslenmedeki karbo protein ve yağ oranları konusunda veya günlük aldığım 6 litre su konusunda..Açıkcası her tavsiyeye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum..Belli bir emek ve para zaman ayırıyorum bu iş için..Yanlış şeyler yapmak istemiyorum..

17. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Birde aklıma şimdi geldi..Supplementlerin içinde animal m-stak var...Acaba bu şekilde abartılı kilo alma olayında m-stak ın katkısı olabilirmi..Çünkü diğer ürünler amino asit glutamin vitamin no ürünleri bunlar su tutmaz..sadece green magniute var creatin olarak tutarsa o tutar suyu işte birde farklı olarak m-stak var..Sanırım forumda sleepy adlı arkadaşımız kilo alamıorsan m-stak kullanırsın gibi bir ifade kullanmıştı ama ben hiçbir yerde m-stak ın kilo aldırdığını gösteren bir yazı okumadım..

18. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    bonatschi bunu beğendi.
  19. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Su tutmanın kısa vadede zararını duymadım.
    Ancak uzun vadede zararları olabilir mi araştırmak lazım.

Su tutmuş vücut define gözükmez, belki yaz aylarına girerkenki tek dezavantajı bu olabilir.

Sadece aldığınız kreatinin bile bu oranda sudan kaynaklanan kütle artışına sebebiyet vermesi gayet doğal.
    Bunun dışında bu kadar kısa sürede kas kütlesi artışı veya yağlanma yaşamanız pek mümkün değil.

Ayrıca vücut ağırlığınızı ne zaman ölçüyorsunuz, o da önemli.
    Vücudunuza birçok besin giriyor, ve bu besinlerin sindirilip vücutta atılması da belli zaman alır.
    O nedenle dolu mide veya bağırsaklarla ağırlığınızı ölçmeniz, ve bundan dolayı bir miktar kütle artışı görmeniz de olası.

Beslenme programınız hakkında geniş bir zaman bulabilirsem yorum yapmaya çalışıcam.
    Kolay gelsin.

berbes bunu beğendi.
  20. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Zamanınız olduğunda Beslenme programını inceleyip yorumlarsanız çok sevinirim..
    Ölçüleri her sabah kalkar kalkmaz birşey yeyip içmeden alıyorum..

Sayfayı Paylaş