1 Günlük Beslenmem (Fotoğraflı)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sadicn1811 tarafından 17 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen kardeşim gerçekten çok zor. Teşekkür Ederim.

2. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Sebzelerı sadece içerdiği vitamin mineralden dolayı almıyoruz tabiki aldıgın proteinin sindirilmesinede yardımcı ,içerdiği lif olsun vs. Yani bir şekilde tüketmeye bak git pazara doldur poşetleri sebzeden ucuzmu var bizim ülkede buharda haşla öyle tüket.

En kötü annene soyle lahana turşusu yollasın suda güzelce yıka tuzunu atsın öyle tüket yani çare bulunur bı sekilde :)

C vitamini içnse sana önerim eczaneden "Ester-C 500mg 50 tablet 8 tl"

Azi, Efrahim, sadicn1811 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen katılıyorum :)

Azi ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Doğal yoldan c vitamını almak varken eczaneden alsın dımı çok iyi devam edın.

Hemen hemen tum meyvelerın gi değeri dusultur buyrun vıkıpedıden gi ne bakınız

spor yapan bırı karatay dıyetı yapamaz cokkez tartısıldı karbonhıdrat alması gerek

bulgurda yesın makarnada yesın tek çeşit besınlere baglı kalmayın

kepekli makarna esmer pirinç bulursan tuket pirincın ozellıkle esmerını alın cogu faydalı seyı sıyahında

Bir konuyu anlayamıyorum nedne bir insan robot gibi yaşamak zorunda

yok meyve yeme yok şunu yapma neden bu kadar kasıyorsunuz dedıklerınzı hepsi teori

yıyın az yıyın geregınce yıyın zaten spor yapıyorsun normal bır bıreye gore daha fazla kalori harcıyorsun daha fazlada alman gerek korkmaya gerek yok bu kadar.Kimse demıyor kılo kılo meyve tuket veya tatlı tuket

hasta değilsiniz bir sorununuz yok nedne bu kadar kasıyorsunuz ki şeker hastası olan tanıdıklarım bıle meyvelerını yıyorlar pılavlarını yıyorlar.

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/beslenme/kan-sekeri-hormonlari.html
    Kan şekeri hormonları hakkında body yapan bırısı ıcın yazılmış bir yazı göz gezdırın.

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
  5. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    karatay beslenmesine geçtim geçeli
    sebze canavarı oldum diyebilirim

allahım brokoli ne kadar güzel bir besinmiş
    brüksel lahanası ayrıca..

iddiaa ediyorum kabızlık ve sindirim zorlugu cekenler 1 ay sebze yesinler sadece akşamları sorunlarından kurtulurlar

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sebze yemeyi karatay diyetine neden bağlıyorsunuz sebze zaten yenmesi gerekiyor bunun için herhangi bir diyeti uygulamak gerekmiyor.
    Karatay diyetinin reklamı çok iyi yapıyor merak eden alır kitabını okur artık bedavadan reklam :)

7. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Doğal yoldan 500mg C vitaminini nasıl alırım ? Ihtıyac duyuldugu taktırde kullanılmasnda sakınca yok piyasadkı supplmnt olrak en dogal c vitamini

Meyve tüketmeyn denilmesindeki amaç inslin seviyesini yükseltmesi 3 öğün uygulanan bir diyette açlığın onlnemesı ıcın bu kısıtlama şart. Ha bana sorarsan ben tuketıyorum ancak adam bu yolu seçmiş yani bu beslenmenın şartı bu.

E karbonhidratı alıyor ya zaten arkadaş öğlen menüsünde ? Birde Bulgur ile makarnayı nasıl bir tutuyorsnuz acaba anlam veremdm

Kimse robot gibi yaşamıyor Cidade , bu tarz beslenme benım gozumle cok kolay arkadaslar yani 3 sağlıklı öğün yiyeceksniz. Robot gibi yaşayanlar benım gıbı 4 5 öğün yiyip sert idman atan arkadaslar :)

Bu tarz sağlıklı bir beslenmye nasıl teori diyorsunuz şaştım yani çok bilimsel kanıtları var :)

Sakın yanlıs anlasılmasın senın goruslerınede saygı duyuyorum ancak arkadaş bu yolu seçmiş yani ben diyor karatay beslenmesı uyguluyorum bizim önerilerimiz buna yönelik , yapıcaksa doğrusunu yapsın.

8. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    sen günlük 500 mg c vitamini alıp napacaksın ? 50-90 mg normal bir insanın c vitamini ihtiyacını karşılar , ne gerek var 500 mg ? c vitamini vucudda depolanmaz fazlası çöpe gider

Azi ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    serkan1984, ben almıyorum ztn arkadaş C vit takviyesi alacgını soylemıs ben öneri yaptım bunu kullanabılrsn şeklinde muhabbet nereye geldi.

10. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bende sana alıyosun demedim zaten, tavsiye verirken biraz daha düzgün tavsiye verin , karatay bile diyetlerinde meyve önerirken sizin kalkıp meyveyi yasaklanamız garip geliyo bana......

Azi ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/beslenme/kan-sekeri-hormonlari.html
    okudunmu? insülinede ihtiyacıız var bir şeyi savunuyorsanız karşı tarafın yazılarınıda okuyun

Kimse demıyor zaten her öğünde Yüksek! GI besinler tüketin diye

ve meyveler zaten gi i düşüktür 1-2 adet yıyormuş hıc sorun teşkil etmez.

Meyveyi yemekten 2 sat önce veya 2 saat sonra mide rahatken boşken yemek gerek yoksa mayalanıyor fayda yerıne zarara yol açıyor bu durumda ara öğün olarak tuketmek cok mantıklı.

serkan1984

C vitamini kousunda yazdıkları içinde teşekkür ederim.

c vitamini için ılla portakal yemesı gerekmıyor zaten kırmızı biberde greyfurtun 2-3 katından fazla c vitamını bulunuyor kaynak:
    http://www.beslenmedestegi.com/vitaminler/c-vitamini-iceren-besinler

kırmızı biberde 190mg. gidip parayı çöpe atmaya gerek yok :) doğalı varken

kuşburnu (1000 - 1500 mg.) sizce kusburnu almakmı mantıklı yoksa eczaneden c vıtamını almakmı:)

Son düzenleme: 18 Şubat 2012
    Azi ve serkan1984 bunu beğendi.
  12. sadicn1811

sadicn1811 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar konuyu tartışma ortamına sürüklemeyelim.Lütfen beslenmeye yönelik konuşalım.Eksik ya da fazla bulduğunuz noktaları yazarsanız sevinirim.

13. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    ? speak turkısh yes yani burdan ne anlamam gerek , nyse konuya sapmayak

Konuya C vitamini ile girdiniz meyvalara sıçradınız? Karatay gunde 1 meyvayı asılmaması gerektıgını soyluyor yani ben tamamen yasak demedm ? Bunuda sabahları alması daha uygun yani ara öğünde alırsa 3 öğün mantıgına uymaz insülinden dolayı vucut acıkır yemek yeme isteği duyar yani bu yazılan çizilen ben okudumu anlatıyorum.

Ayrıca burda konuyla ilgili bilgilerımızı sunuyoruz zaman ayırdık arkadasa ısın dogrusunu aktrayoruz neden postlar arasndan cımbızla laf çekip nakavt mantıgındasınız anladm , kimseyi yanlıs yonlendırdıgmz yok bu diyetin kitabı boyle olması gerkeni anlatıyoruz.Ben birkac arkadasm ve 2 tane kuzenıme bu tarz dıyetı uygulatıyorum sonuclar ıyı yanı kafama gore yonlendırmıyorum yazılanı soyluyorum. Arkadaşa onerebıleceğiniz yegane bilgiler var ise buyrun.Saygılar

14. WildRose

WildRose Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    43
    Kahvaltın çok lezzetli görünüyor. Ben de öğrenciyim. Buna yakın bi kahvaltı düzeni oturtmaya gayret ediyorum. Hedefine giden yolda başarılar.

Azi ve sadicn1811 bunu beğendi.
  15. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Cidade , yegane bilgilernde şüpem yok bilgilern ıcın cok tesekkur ederım allah razı olsun . Ancak arkadaş bu beslenmeyi uygulamaya karar vermiş yazılarm onun hakkında yanı nasıl olması gerektiği , Burda karatay beslnmesinin yanlıslıgı doğrulunu konusmuyoruz yani.Bildiğim kadarıyla arkadaşa yardımcı oldum.

C vit konusuna ne den bukdr takıldınız hayretler ıcersndyım yanı burda tek kusur buysa sevındım :)

16. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    kimseyi nakavt etmek için ugraşmıyorum ama bazen öyle abartıyorunuzki olayı meyve yenmesin ama dışardan suni vitaminler alınsın ? bumudur yani ? yapmayın etmeyin .......senin attıgın postan sonra adam ne demiş bak " C vitamini takviyesi alıp meyveyi kesicem ozaman " orda söyleyinsene 1 meyveden bişey olmaz kesme diye , üstüne birde boşa gidecek kadar suni c vitamini öneriyosun.....karatay degilmiydi dogal olmayan herşeye karşı çıkan ?

Azi, Cidade de Deus ve CarpeNoctum bunu beğendi.
  17. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ben c vitamini önerisnde bulunmadım , arkadaş sebze tüketemedğini ve bu vitamin ekskliğini meyve ile kapatma düşüncesinde idi ben bunun yanlış oldugu belirttim , ancak alacak isede öneri yaptım.

Bence konuya değer verip tamamen okusa idiniz aramızda bu tarz bir diyalog yaşanmayacaktı.

Konu hakkında önerileriniz var ise paylaşalım lütfen , karatay diyetinin doğruluk veya yanlışlıgını konusmayalım.

18. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    sen haklısın devam et........

19. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Ben bu tarz bir diyet uygulamıyorum yaptıgım ant gereği pek mumkunde değil , ancak uygulayanlarada saygım var bilgim dahilinde yardımcı olmaya calısıyorum uygulattıgım ınsanlar var cevremde olumlu sonuclar var es geçemeyiz bunları on yargıları kırmak gerek

Aynı hoş görüyü sizdende beklıyorum , yazılanların sizin açınızdan yanlış oldugunu düşünseniz dahi.

Azi, ZeusS_ ve serkan1984 bunu beğendi.
  20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı üyeler nedense forumu bir savaş alanı gibi görüp kendi görüşlerinin dışındaki her hangi bir uygulamayı her yerde polemik konusu haline getirmeye çalışıyorlar!

Bilimsel tartışmaya çok meraklı gibi görünen bu üyeler, bunun yeri olmayan bir üyenin kendi başlığında sürekli bu şekilde yapıp gövde gösteri yaparken ve başlık sahiplerinin başlığını polemik ile mahfederken, hadi gelin tartışalım dediğimiz başlıklardan ya kaçıyorlar ya da karşımıza elle tutulur bir şey gösteremeyip tarumar oluyorlar...

Eğer yanlış hatırlamıyorsam sayılar şu şekilde; polemik çıkartıp başlık sahibinin arzu etmediği bir şekilde maffettikleri başlık sayısı 13.
    Hadi gelin şu soruları cevaplayında yararlı tartışma yapalım dediğimiz fakat tartışmadan kaçtıkları başlık sayısı 4.
    Karşımıza çıkıp tutunamadıkları başlık sayısı ise 2.

Yani ben size sonucu söyliyeyim; okuyucunun hiç bir şey çıkartamayacağı ve anlamayacağı çöp edilen başlık sayısı 19!

Ve bu benim hatırladığım özellikle aklımda tuttuğum rakamlar!!!

Ve bu durumu kendi aramızda düzeltebilirmiyiz diye ben çok uğraş gösterdim, fakat olmuyor...
    Bu durumu ciddi bir biçimde görüşeceğim artık, öyle button ile filan değil!

Sayfayı Paylaş